gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 6
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jakie są konsekwencje łamania traktatów pokojowych w HOI DD
Jan Szatan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4084

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sro Mar 03, 2010 9:08 pm   Temat: Jakie są konsekwencje łamania traktatów pokojowych w HOI DD
No tylko że u mnie jest już rok 41' a ewentu nie ma ponieważ obrałem taktykę że jak nie będę gotowy na wojnę a III Rzesza zażąda ode mnie Gdańska to im go oddam.I Grając już wcześniej w roku 39 miałem sojusz z aliantami i gdy Niemcy zażądali Gdańska im go oddałem lecz jako że miałem sojusz z Aliantami i tak na dwa dni po oddaniu mnie atakowali więc wczytałem zapis ok. miesiąc wcześniej,uzbierałem kasę na odejście od aliantów odszedłem ale ewent o Gdańsku mi nie wyskoczył ponieważ w grze jest bug że jak wyskakuje ci ewent a ty wczytasz z wcześniejszej daty tego samego scenariusza tym samym państwem bez restartowania gry to ewent ci nie wyskoczy a ja tak właśnie zrobiłem i Niemcy nie zażądali ode mnie Gdańska, i problem w tym że teraz II wojna nie chce wybuchnąć bo nie ma punktu zapalnego - nie ma eventu "Gdańsk albo wojna",mógł bym sztucznie wywołać II wojnę gdybym dołączył do aliantów i wypowiedział wojnę Niemcom ale tego z przyczyn wyżej opisanych nie mogę zrobić.Nawet gdy Niemcy wypowiedzą wojnę ZSRR to ja będę jakby wykluczony z tej wojny z powodu braku tego eventu,cóż jedynym sposobem było by dołączenie do Osi lub Kominternu ale do osi nie dołączą bo od Niemców chce Elbląga i Kőnigsberg'a a komuchów łagodnie mówiąc BARDZO nie lubię więc w sumie scenariusz spieprzony,trudno się mówi ;p
  Temat: Jakie są konsekwencje łamania traktatów pokojowych w HOI DD
Jan Szatan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4084

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Czw Lut 25, 2010 5:13 pm   Temat: Jakie są konsekwencje łamania traktatów pokojowych w HOI DD
Witam,gram polską w doomsdaya,zacząłem fale podbojów w europie południowej,szlak podbojów wiedzie aż po samą Grecję,ale podczas moich podbojów często łamałem traktaty pokojowe przed zakończeniem ich ważności,ostatnimi czasy chciałem stworzyć sojusz z Włochami i zauważyłem że pomimo dobrych stosunków i bliskiej ideologii mam 0% prawdopodobieństwa, podobnie jest z aliantami a z tego co wiem to podczas gry Polską alianci zawsze czekają z otwartymi ramionami.Czy może być to skutkiem łamania układów pokojowych ? i jakie jeszcze mogą być skutki łamania umów pokojowych ?
  Temat: Synchronizacja czasu w mulitplayer w doomdayu i HOI 3
Jan Szatan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4198

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:14 pm   Temat: Synchronizacja czasu w mulitplayer w doomdayu i HOI 3
Siemaka, ostatnio próbowałem grać z kumplem w doomsday'a przez neta,gdy graliśmy na normalnej prędkości to wszystko chodziło normalnie,ale jak się przyśpieszało rozgrywkę to synchronizacja się pierd*liła, tak że on był 3 miesiące za mną i musiałem zatrzymywać grę i czekać na niego a gra na normalnej szybkości była zbyt żmudna,ciągnąca się i nudna,oczywiście graliśmy na najnowszym patch 1.3, i tu moje pytanie czy w hoi 3 coś z tym zrobili ?
  Temat: HoI 2 - Mod Powojenny
Jan Szatan

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12840

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:09 pm   Temat: HoI 2 - Mod Powojenny
Ja bym proponował jeszcze uwzględnić rewolucje na Kubie i w Wietnamie.
  Temat: HoI I i HoI II - Porównanie
Jan Szatan

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8424

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:07 pm   Temat: HoI I i HoI II - Porównanie
Hoi 2 jest dużo lepsze , szczególnie z dodatkiem doomsday dochodzą takie możliwości jak wywiad,możliwość zmieniania polityki swojego państwa podczas gdy w jedynce jedynymi sposobami do zmiany swojej polityki były wybory i to że jakieś inne państwo na ciebie wpływało,a co jak sam chcesz zmienić swój ustrój ? a w HOI 2 można co roku wykonywać jakąś ze zmian politycznych i sam decydujesz jaki system będzie panował w twoim państwie,oczywiście dokonanie większych zmian dużo trwa.Po za tym automatyzacja konwojów bardzo dobry pomysł nie trzeba się z tym pi*rdolić jak w hoi1.
  Temat: HoI - problem z graniem Polską
Jan Szatan

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7774

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 21, 2010 1:50 pm   Temat: HoI - problem z graniem Polską
Nie sądzę żeby jakikolwiek patch uniemożliwiał ci grę Polską,w każdej części HOI na jakimkolwiek patch masz do wyboru wszystkie kraje które istniały w danym okresie,możesz grać nawet takimi g*wienkami jak haiti czy etiopia wystarczy że jak masz wybór flag to naciśniesz na jedną z nich PPM i otworzy ci się suwak z wszystkimi krajami do wyboru.
A co do strategii Polską w HOI II,ja akurat gram w doomsday'a Polską ale strategia nie powinna się za bardzo różnić ja akurat gram w ten sposób na początku cała moja produkcja idzie w rozbudowę przemysłu i w ten sposób mając 37'rok miałem już 57 potencjału przemysłowego podczas gdy zaczynając w 36' miałem 30PP,oczywiście technologie - na początku przemysł,te rozwijające pp potem doktryny lądowe,podbijam właśnie czechosłowacje mam sojusz z aliantami,ustrój w kraju Opiekuńcza Autokracja,ale dążę do faszyzmu,no i w kwestii Niemców rozważam rozbicie osi zanim jeszcze się zawiąże tzn. przekonać Włochy do wstąpienia do aliantów ale nie wiem jeszcze czy to zrobię.Gdy szwabki zażądają Gdańska to jeżeli będę gotów do wojny to im nie dam,a jeżeli nie to im oddam,spokojnie się rozwinę,gwarantuje niepodległość ZSRR,więc gdy Niemcy wypowiedzą im wojnę uzyskam przeciwko nim Causus Belli,wypowiem im wojnę w dogodnym dla mnie momencie i odzyskam co nasze(Gdańsk,Elbląg i ten Konninsberg) a potem CAŁY SZFABLAND !
Są jeszcze dwie rozwiązania na grę Polską - dogadać się z III rzeszą i wstąpić do osi(jesili to zrobisz przed 1 września 39' to nawet nie będziesz musiał oddawać im Gdańska) albo dogadać się z Sowieciarzami,wtedy niemcy odpuszczą sobie gdańsk w 39' a wojne z nimi będziesz miał dopiero w 41' kiedy zaatakują Związek Sowiecki i będziesz mógł razem z ruskimi bić szfaba dodam że w przeciwieństwie do faktycznej historii w tej grze czerwone małpska są bardzo lojalnymi sojusznikami,jeżeli masz braki w danym surowcu a oni mają nadmiar to będą ci wysyłać za darmo itp. Ja jednak wolę być niezależny od czerwonych.
Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem ;)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16