gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 69
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13352

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Sty 09, 2006 8:05 pm   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Proszę o uwagi odnośnie nazw.
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10919

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Gru 26, 2005 2:58 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Dlaczego nie przetłumaczyć "Tank" jako "Czołg" a Modern Armour jako "Nowoczesny Czołg"? - takie pytanie się powtarza.

Staram się używać nazw istniejących a z tym problemem zetknąłem się już przy tłumaczeniu Civ3. Po dyskusji, jaka się wówczas wywiązała, doszliśmy do porozumienia i stanęło na Tanku i Czołgu. Nazwą Tank określano w Polsce czołgi przez II Wojną Światową. A że Czołg nowoczesny w tłumaczeniu dosłownym brzmi jakoś głupio, wtedy Modern Armour można by przetłumaczyć po prostu jako Czołg.
  Temat: Ankieta na stronie Firaxis
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8578

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Gru 20, 2005 8:36 pm   Temat: Ankieta na stronie Firaxis
Mam nadzieję, że wszyscy którzy to czytają widzieli ankietę na stronie Firaxis i zaproponowali Polskę jako nową Cywilizację :)
Bardzo mi się nawiasem mówiąc niektóre propozycje spodobały, Austro-Węgry :wink: są bardzo fajną Cywilizacją która istniała przez wieki :wink: albo Navaho - ci też strasznie namieszali w historii :)
  Temat: Zmiana produkcji w miescie...
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7559

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Gru 20, 2005 2:55 pm   Temat: Zmiana produkcji w miescie...
Proszę o zweryfikowanie tego co napisałem, nie grałem ostatnio i piszę z pamięci.
- nie ma zamiany produkcji w mieście,
- jeżeli coś produkowaliśmy do tej pory a chcemy zacząć coś nowego to nowe zaczynamy produkować od zera a stare trafia do kolejki i czeka,
- w momencie jak nowe zostanie wybudowane kończymy budować stare, ale nie jest to rozpoczęcie budowy od początku tylko dokończenie,
- wyjątkiem oczywiście są Cuda, jeżeli ktoś zbuduje Cud przed nami dostajemy rekompensatę w złocie,
- jeżeli kończymy budowę czegoś w danej turze, zakończenie budowy kosztuje 40 jednostek a miasto produkuje 90 to 50 różnicy przechodzi na następną budowę. Nie jest możliwe w ten sposób niestety zbudowanie np. 2 robotników w jednej turze nawet jeśli miasto ma taką produkcję.
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10919

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 16, 2005 7:46 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Pierwszy etap to to co widać na ekranie: jednostki, surowce, ... ekran miasta, oraz to co widać w chmurkach po najechaniu kursorem
Drugi to dyplomacja
Trzeci Civilopedia
Niestety z czasem u mnie krucho, gdyby nie syn (wrzaskun straszliwy :) ) szło by znacznie szybciej, a tak przy kmputerze siedzę tyklo czasem z doskoku.
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10919

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 16, 2005 2:17 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Właśnie po to się pytam o nazwy ponieważ pracuję nad spolszczeniem. O polskiej wersji w sklepach nie słyszałem, tzn słyszałem takie pogłoski ale, że nie będzie.
  Temat: Opcje obywatelskie a koszta utrzymania
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7656

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Gru 12, 2005 8:01 pm   Temat: Opcje obywatelskie a koszta utrzymania
to może napisz co się wyjaśniło? :)
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10919

PostForum: Civilization   Wysłany: Sob Gru 10, 2005 9:12 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Witam
Jeżeli ktoś ma pytania/wątpliwości/propozycje zapraszam do wypowiadania się w tym wątku forum.
Irek z Kowal
  Temat: Spolszczenie - Civ III - Conquest
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11802

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 09, 2005 12:04 pm   Temat: Spolszczenie - Civ III - Conquest
Moja w nic nie gra, ale się przyzwyczaiła :) wie, że gram tylko w Civilization, wie na czym gra polega i wie, że się to nie zmieni :)
  Temat: Problemy z CIV IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9983

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 09, 2005 11:52 am   Temat: Problemy z CIV IV
To bolesne, ale jeżeli trzeba to trzeba. Jak pisałem sprzęt mam bardzo podobny i zero problemów. Zanim dostałem paczkę, czytałem o problemach z kartami ATI i trochę się wkurzałem, że dostanę grę i nie będę mógł jej nawet zainstalować, ale wszystko przebiegło bezboleśnie.
  Temat: Pierwsze wrażenia z Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8649

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 09, 2005 11:46 am   Temat: Pierwsze wrażenia z Civilization IV
Różni się pierdołami, inne pudełko, inaczej wydana instrukcja, kartonik ze skrótami klawiaturowymi, dodatkowy CD z muzyką i świadomość, że ma się coś, co w Polsce ma niewiele osób :) . Na stronie w galerii jest kilka zdjęć, można zobaczyć.
  Temat: Spolszczenie - Civ III - Conquest
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11802

PostForum: Civilization   Wysłany: Czw Gru 08, 2005 9:44 am   Temat: Spolszczenie - Civ III - Conquest
Moja rozumie, to znaczy mnie rozumie :) bo ją osobiście nie wciąga.
  Temat: Problemy z CIV IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9983

PostForum: Civilization   Wysłany: Czw Gru 08, 2005 9:40 am   Temat: Problemy z CIV IV
Sprzęt mam prawie identyczny i u mnie wszystko gra, więc to nie w tym problem. Podobno patch miał naprawiać błędy związane z kartami ATI. Na Twoim miejscu spróbował bym zainstalować najnowsze sterowniki, dokładny opis masz na http://www.2kgames.com/civ4/support_ati.htm
  Temat: Pierwsze wrażenia z Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8649

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Gru 04, 2005 2:53 pm   Temat: Pierwsze wrażenia z Civilization IV
Zawsze wymagania minimalne to absolutne minimum do tego aby można było grać :) nigdy nie będzie to zapewniało bezproblemowej zabawy. Tym razem faktycznie troszkę wymagania wzrosły.
  Temat: Premiera Civilization IV w USA
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7781

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Lis 20, 2005 1:06 pm   Temat: Premiera Civilization IV w USA
Anonymous napisał/a:
może zeskanował byś materiały pomocnicze :) do civ 4 i wrzucił na stronkę

Do plików wrzuciłem pdf plakatu. Ciężko go będzie drukować bo to format A2 ale nic innego nie mam.
 
Strona 4 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16