gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 69
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Spolszczenie Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11284

PostForum: Civilization   Wysłany: Czw Sty 19, 2006 2:34 pm   Temat: Spolszczenie Civilization IV
Pisałem, że niewiele tam jest :) , jakie błędy?
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13331

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:07 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
OK, też mi się podoba zlikwiduję SK.
  Temat: Spolszczenie Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11284

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Sty 17, 2006 9:27 pm   Temat: Spolszczenie Civilization IV
Tutaj proszę o uwagi odnośnie spolszczenia Civ4. Oczywiście oprócz takich, że mało i przydało by się więcej, bo to to sam wiem :)
  Temat: Sala chwały
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9671

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Sty 17, 2006 5:53 pm   Temat: Sala chwały
OK nie mam nic naprzeciwko, wręcz przeciwnie, możemy zrobić i to i to.
Czyli jak mam założyć taki dział?
A z drugiej strony czy ktoś jest chętny do wygenerowania kilku map?
A może w ten sposób - wolna amerykanka a oprócz ostatniego save opdsyłacie mi też pierwszy z wyszczególnionymi warunkami startowymi?
  Temat: Sala chwały
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9671

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Sty 17, 2006 8:31 am   Temat: Sala chwały
Warunki powinny być dla wszystkich takie same. Czy ktos byłby chętny wygenerować kilka map z określeniem stopnia trudności, wielkości mapy, ilości cywilizacji, klimatu, barbarzyńców, cywilizacji startowej itd. opisania tego i podesłania mi na mejla?
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13331

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Sty 16, 2006 11:38 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Z Civ3 w Civ4 tekst jest chyba identyczny.
Statek kosmiczny - największe osiągnięcie ziemskich inżynierów - został zbudowany w kosmosie. Doki umożliwiały budowniczym lądowanie na statku i dostarczanie doń niezbędnych materiałów, w przyszłości zaś posłużą jako punkt rozładunkowy. To właśnie z nich rozpocznie się pierwsza faza kolonizacji, tj. przystosowanie docelowej planety do potrzeb ludzkości. W dokach stacjonuje też Prom RCV, główny środek transportowy dla mieszkańców statku. Umożliwia on też inżynierom obserwowanie zewnętrznej powłoki pojazdu i dokonywanie napraw. Doki to tak naprawdę olbrzymia komora ciśnieniowa, o drzwiach wystarczająco dużych, by pomieściły Prom RCV. Tuż obok niej znajdują się mniejsze komory umożliwiające podróże pojedynczych osób. W dokach znajdują się też magnetyczne zaczepy, umożliwiające statkowi kosmicznemu połączenie się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Dojdzie do tego tuż przed odlotem, w celu dostarczenia na pokład niezbędnych zapasów. Wkrótce później statek uda się w podróż kosmiczną.
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13331

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Sty 16, 2006 11:31 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Kosmodrom jest na ziemi (i pachnie Bajkonurem :) ) Tutaj chodzi raczej o coś innego, nie mam niestety pod ręką oryginalnego tekstu, ale na pewno nie jest to kosmodrom tylko część statku.
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13331

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:59 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Dając SK sugerowałem się angielskim oraz wcześniejszym tłumaczniem Civ3. Wszystko by pasowało tylko co zrobić z Dokami, jak je przetłumaczyć żeby od razu było wiadomo, że chodzi o statek kosmiczny?
  Temat: Sala chwały
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9671

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:54 am   Temat: Sala chwały
Proponował bym oprocz screena, także ostatni save. Do ściągnięcia, sprawdzenia, nauki...
  Temat: Sala chwały
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9671

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Sty 15, 2006 9:50 am   Temat: Sala chwały
Mam propozycję nowego działu - Sala chwały - gdzie będzie można pochwalić się swoimi wynikami. W podziale na rodzaj zwycięstwa, stopień trudności i z uwzględnieniem wersji Civ4 powalczymy o miano najlepszego z najlepszych. Co o tym sądzicie?
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13331

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 11, 2006 4:00 pm   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
W ten sposób musiałbym zrobić ze wszystkimi nazwami, czyli dostalibyśmy np. Moduł podtrzymywania życia statku kosmicznego, jak pisałem wcześniej, nazwa robi się trochę przydługa. Moim zdaniem przynajmniej :)
  Temat: Tłumaczenie nazw technologii w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8569

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 11, 2006 3:47 pm   Temat: Tłumaczenie nazw technologii w Civilization IV
O uwagi odnośnie tłumaczenia proszę w tym wątku.
  Temat: Tłumaczenie nazw budowli w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8693

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 11, 2006 3:46 pm   Temat: Tłumaczenie nazw budowli w Civilization IV
Proszę o uwagi odnośnie tłumaczenia w tym wątku.
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13331

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 11, 2006 9:42 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
SK - statek kosmiczny, w oryginale jest SS - SpaceShip, gdybym napisał Statek Kosmiczny - Moduł podtrzymywania życia nazwa byłaby trochę długa.
  Temat: Civilization IV PL
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9644

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 11, 2006 9:35 am   Temat: Civilization IV PL
Na razie nie ma czegoś takiego, powstaje kilka spolszczeń wersji oryginalnej, najlepsze (oczywiście oprócz tego które sam robię :wink: ) będzie chyba to z civ.org.pl (reszta wg mnie się nie liczy). Niestety z czasem u mnie bardzo krucho i zbyt wiele jeszcze nie mam, ale jeżeli będziecie chcieli wrzucę to co jest na stronę.
 
Strona 3 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16