gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 7
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mod
Imsaeis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11872

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Pią Wrz 08, 2006 7:35 pm   Temat: mod
Przepraszam że tak późno piszę, ale może jeszcze zaglądasz na to forum, po pierwsze sprawdź czy masz angielską wersję językową, CD Project trochę pokabacił to spolszczenie i nie działają z nim żadne mody. Jeśli tak to wystarczy ściągnąć danego moda, rozpakować i po prostu przekopiować zawartość :P . Jeśli nadal nie działa to znaczy że masz może starszą wersję, więc musisz ściągnąć patcha.
  Temat: Parę pytań
Imsaeis

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11200

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Nie Lip 02, 2006 7:20 pm   Temat: Parę pytań
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, ale a propo wypowiedzi Inqistora:
Pieniądze przeznaczane na wojsko raczej nie idą na utrzymanie bo jeśli nie przeznaczasz nic na ten sektor a masz olbrzymią armię nic nie dzieje się z twoją armią. Pieniądze na utrzymanie muszą być wyliczane oddzielnie i wrzucane do wydatków.
Zaś jeśli chodzi o porty kosmiczne to zyski przez nie generowane są niczym w porównaniu z dochodem generowanym z opodatkowania obrotu lokalnego (w grze istnieje chyba tylko ten typ podatków bo jeśli pomnożyć obrót lokalny na planecie przez łączny procent opodatkowania wychodzi wartość zbliżona do podanego przychodu z podatków). Pieniądze pochodzące z przeciętnej planety wydobywczej wynoszą ponad 25-krotność przychodu z handlu (czyli mn. z portów kosmicznych).
No i w ostatnim czasie zrodziło się kilka kolejnych pytań:
-jeśli planeta ma olbrzymie oszczędności (bil. otwarcia) to czy te pieniądze tylko leżą czy czym bogatsza planeta tym lepiej - pytam się bo planety wydobywcze zawsze mają kolosalne oszczędności bo na nic te pieniądze nie idą - od czasu do czasu tylko jakiś budynek planetarny, troszkę na infrastrukturę. Jedyne co na razie zaobserwowałem w przypadku bogatych planet to to, że w wydatkach pojawiają się dotacje i to całkiem spore ale było nie było planeta nadal zarabia i ma coraz więcej pieniędzy.
-nigdy się nie bawiłem handlem zbytnio i dlatego mam pytanie: czy na dłuższą metę daje zyski mogące konkurować z innymi źródłami dochodów?
-ostatnio dowiedziałem się że zanieczyszczenia środowiska zmniejszają produktywność kompleksów (wszystkich). Czy jeśli mam rasę z najniższym parametrem środowiska, dana planeta jest czysto przemysłowa i buduję na niej najnowsze konstrukcje chroniące środowisko to czy wtedy zanieczyszczenia mają jakiś większy wpływ na przemysł tej planety, bo zastanawiam się czy nie inwestować w środowisko/tolerancję przy tworzeniu rasy?

"A tak w skrócie to o co chodzi z tą kasą? Jeśli 5 tur to długi czas na budowę statku/budynku (bo średnio raczej 2-3) - trzeba by zwiększyć wydatki o 20% (a zapewne więcej, bo industry już zużyte), więc raczej mieszanie w dochodach jest bezcelowe."
W MOO3 w poaczątkach gry nie ma sensu wpłacać pieniędzy przekraczających dochody bo: korzyści z tego nie będą wielkie - łatwo przegrać przemysł, planeta traci wtedy swoje pieniądze (a na początku ma małe oszczędności) i jeśli jej budżet osiągnie zero wtedy pobiera pożyczkę z skarbu państwa i pojawia się to w dziale finanse->zadłużenie.
W dalszych etapach gry pojawiają się nowe technologie, które zmniejszają przegrzanie przemysłu i tym samym inwestowanie większych pieniędzy staje się opłacalne oraz planety po długim czasie swojego istnienia z reguły mają spore oszczędności (bilans otw.), więc nic im się nie stanie jeśli trochę go stracą. Poza tym posiada się wtedy sporo planet i z reguły ma się jedynie kilka planet przemysłowych, które jedzą poważniejsze pieniądze. W takiej sytuacji owe planety mają największe znaczenie, więc można przekraczać śmiało dochody bo taka planeta może być utrzymywana przez inne planety - wydobywcze i rolnicze (takei planety zarabiają gigantyczne pieniądze, więc utrzymanie dodatkowo planety przemysłowej niekoniecznie musi stanowić problem).
  Temat: Parę pytań
Imsaeis

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11200

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Nie Cze 11, 2006 7:41 pm   Temat: Parę pytań
jak to jaka - Master of Orion III, większość z rzeczy o które pytam z tego co pamiętam nie występowały w MOO2 :)
  Temat: iMOD ankieta
Imsaeis

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8797

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sob Cze 10, 2006 1:21 pm   Temat: iMOD ankieta
Szukam ludzi którzy chcą grać multi w MOO3 bez iMOD, jeśli się nikt nie znajdze... cóż będzie trzeba się w końcu przerzucić :)
  Temat: Parę pytań
Imsaeis

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11200

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sob Cze 10, 2006 1:15 pm   Temat: Parę pytań
Gram już od dawna w tą grę ale nadal nie jestem pewien kilku rzeczy:
-Na co idą dokładnie pieniądze przeznaczone na wojsko? Domyślam się że na przyspieszanie produkcji statków, budowli itp przydzielonych do kategorii "wojsko" ale czy tylko na to?
-czy to prawda że rewolucja zmieniająca ustrój zeruje biurokrację?
-zawsze miałem na statkach po kilka rodzajów dział i nie jestem pewien od dawna jednej rzeczy - czy broń neutronowa niszczy pociski, bo nie powinna a czy to robi to nie wiem
-gdy chcę kierować rozwój planety pod kątem wytwarzania jak największych ilości pieniędzy żeby utrzymywać perły imperium to jak myślicie w jakim kierunku najlepiej ją rozwijać - bo póki co zauważyłem że planety wydobywcze rozwijają się błyskawicznie i generują dużo pieniędzy na obrocie lokalnym surowców.
-no i to bardzo ważne: czy ilość nadmiarowych surowców, żywności ma wpływa na ilość zarabianych pieniędzy poprzez umowy handlowe z innymi imperiami?
-co DOKŁADNIE robi porozumienie "otwarte granice: handel"
Z góry dziękuję za odpowiedź, jeśli ktoś nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania niech powie co wie :) , bardzo proszę o pomoc.
  Temat: MOO3 Multiplayer.
Imsaeis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7987

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:17 pm   Temat: MOO3 Multiplayer.
Jeśli macie Polskę wersję(i tym samym bez iMOD) to jeśli się zgodzicie chętnie bym zagrał z wami :) . Podaj proszę mi swój numer gg(czy jakiś inny komunikator) to wszystko ci wyjaśnię.
  Temat: Co dokładnie poprawia parametr środowisko?
Imsaeis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7465

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:09 am   Temat: Co dokładnie poprawia parametr środowisko?
Czy parametry przy tworzeniu rasy - środowisko i tolerancja(w wersji podstawowej bez iMOD) zwiększają wartość osadniczą planet? Czy tylko zmniejszają zanieczyszczenia wytwarzane już po skolonizowaniu? Bo jak gram Imsaeisami z najniższym środowiskiem i bez tolerancji to czasem się zdarza że na 15 układów 2 planety się nadają do kolonizacji.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16