gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 873
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
Hunter

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7672

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Paź 25, 2012 2:23 am   Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
2pac, dlaczego nie spróbujesz gier 4X?
  Temat: Gry karciane na PC
Hunter

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6187

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sie 27, 2012 8:49 am   Temat: Gry karciane na PC
Spróbuj Pokemon Trading Card Game, do dzisiaj pamiętam jak się zaklikiwało myszkę na śmierć przy tym :mrgreen:

A tak serio serio to będzie na prawdę ciężko. Jedyne co mi przychodzi do głowy:
1) Etherlords - klasyka można by rzec, połączenie karcianki i gry strategicznej, bardzo przyjemna kampania, obydwie części godne polecenia.
2) Battleforge - obecnie F2P już MMO które też jest połączeniem karcianki i strategii, płacić nie musisz, od znajomych, którzy w to namiętnie grają dowiedziałem się, że jak poświęcisz kilkadziesiąt nocy przy grze to dojdziesz do poziomu tych płacących ;)

Z reszty sieciówek jest tylko P2W niestety.

Możesz oczywiście spróbować klasyki. Magic The Gathering Duel Of The Planeswalkers - wyszły już bodajże 3 edycje, 2011, 2012, 2013. Grałem w wersję na PS3 (a PCtowa niczym się nie różni) i powiem w ten sposób - klasyczne "madżiki" z dosyć słabą edycją talii i stosunkowo małą ilością kart (grać możemy tylko i wyłącznie kartami z talii Planeswalkers), ale przyjemna dla oka oprawa graficzna, świetny interfejs i ciekawe kampanie rekompensują ten niuans.

A jeżeli chcesz pobawić się karciankami na serio, a na przykład mieszkasz w małym mieście, zawsze możesz spróbować Magic The Gathering Online - płacisz tyle ile za normalne karty, zapewniam, że na serwerach ludzie wciąż dają czadu.
  Temat: Ciekawostką rzuć :)
Hunter

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12735

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sie 22, 2012 2:09 pm   Temat: Ciekawostką rzuć :)
Nieźle nieźle, też kiedyś taką miałem (nawet był PoP i Splinter Cell w tej samej kolekcji co kolega Mysta ma :) ), a potem wszystko sprzedałem i zainwestowałem w konsole i teraz zamiast pudełek to mi widnieją na szafkach cartridge z poczciwego SNESa :)
  Temat: "Prototyp strategi"
Hunter

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9952

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lip 27, 2012 1:36 pm   Temat: "Prototyp strategi"
Madlock napisał/a:
Gra musi mieć w sobie coś co do niej przyciągnie ludzi np. cena, dobre wykonanie graficzne, duża społeczność graczy


Madlock, spokojnie, twórca tematu zaznaczył na początku, że to są plany. Nie rozpisujmy się o cenie czy oprawie audiowizualnej, teraz najważniejsze jest stworzenie silnika i mechaniki. Dopiero gdy te będą gotowe to na ich podstawie będzie można określić dalsze cele i ambicje. Grafika to nie wszystko: Steel Panthers mimo roku 2012 wciąż cieszy się niesamowitą popularnością. Z całej serii Metal Gear Solid w dalszym ciągu najchętniej pogrywana przez wielu jest część pierwsza, która przecież już w w czasie premiery nie była "perełką technologiczną". Minecraft mimo ośmiobitowej grafiki zostawił w tyle wszystkie hity ubiegłego roku jeżeli chodzi o sprzedaż.

Madlock napisał/a:
Zanim tego nie zrobisz, nie zabieraj się nawet za pisanie kodu gry.


Spisanie wszystkiego na papierze to zaledwie jedna z rzeczy do zrobienia.

Należy ustalić czy gra ma być rozgrywana przez jedną osobę czy nie. Zdecydować czy chcesz to umieścić w przeglądarce (przy założeniach jakie dotychczas przedstawiłeś to właśnie w takiej formie wpierw ta "gra" stanęła mi przed oczami) czy w dedykowanym kliencie. Zastanów się nad technologią, którą wykorzystasz, nad systemami bazodanowymi, chociażby nad głupim językiem, w którym będziesz chciał napisać tą grę. Przydałoby się też wybrać gotowy silnik, na którym tą grę będziesz chciał oprzeć.

Co do samej gry teraz - Twoja ankieta jest zbyt "szczegółowa" - zadałeś tylko i wyłącznie jedno pytanie, które pomoże Ci rozwiązać tylko jeden problem, podczas gdy sprawy ważniejsze (patrzy wyżej) jak i te czysto techniczne dalej pozostają niejasne.

Zrobienie czegoś "na modłę" Panzer Generala to średni pomysł - jeżeli chcesz żeby grą zainteresowało się większe grono, spróbuj przedstawić swoją własną mechanikę gry, ale zrób to dokładnie. To co teraz opisałeś to jedynie ogólne założenia, które nijak mają się do zabierania się za spisywanie mechaniki. To tak jakby twórca Warhammera 40K zabierał się za tworzenie systemu gry z założeniami w stylu "Marines będą strzelały z karabinów, a Orkowie będą mieli wielkie mechaniczne szczęki i topory".

Poza tym - mierz siły na zamiary! Nie wiem jak bardzo zaawansowany jesteś w temacie programowania ale:

SilverSable napisał/a:
W prowincjach znajdowałyby się maksymalnie 3 rodzaje surowców(jeden podstawowy z danego rejonu


Czyli zakładamy, że zależnie od lokalizacji danej prowincji, surowce generalne różniły by się od siebie. To wprowadza dodatkowe zamieszanie, a Tobie na barki zrzuca masę nowej roboty. Powinny wtedy istnieć kwestie importu/exportu, musiałbyś przygotować zaawansowany rodzaj handlu i wymyślić jak inne państwa mogłyby skorzystać z surowców, które posiada powiedzmy tylko Japonia, bez tego, to jest gwóźdź do trumny.

SilverSable napisał/a:
Bitwy jak na razie rozgrywałyby się automatycznie


Czyli na dobrą sprawę idziesz na łatwiznę i połowę kodzenia masz już za sobą - błąd! Bitwy powinny być interaktywnym elementem gry. Rzecz jasna nie w każdym przypadku. Możesz oczywiście zrobić grę z potyczkami automatycznymi, ale musisz wtedy być świadom tego, że bez dobrego systemu walki daleko nie zajdziesz. Poza tym pozostałe aspekty gry muszą być na tyle ciekawe, żeby graczom nie brakowało tej walki bo gra "sama się grać nie może" - twierdzisz, że jesteś w stanie przygotować resztę gry na poziomie np. pierwszego EU? Prawdę mówiąc jeżeli zabierasz się za pisanie na poważnie powinieneś rozważyć dwie opcje i dać możliwość graczom.

To tylko niektóre z moich ale. Reasumując, jeżeli chcemy być ze sobą szczerzy - wrzuć ten projekt na wstrzymanie, na boczną półkę. Albo pisałeś tego posta na szybkiego, albo po prostu nie masz na tyle sił by zrobić nawet amatorską produkcję. Moja rada? Spróbuj od czegoś mniejszego. Spróbuj od czegoś mniejszego by potem móc stworzyć coś większego, albo zrób coś mniejszego by rozbudować to w późniejszym etapie do czegoś większego. Nie od razu Facebook powstał jak to mawiają internetowi myśliciele, a idąc dalej w tym kierunku jest duża szansa na to że ugrzęźniesz w zbyt dużym bagnie z którego nie będziesz w stanie się o własnych siłach wygrzebać.
  Temat: Historia alternatywna cz.1
Hunter

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5635

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lip 21, 2012 2:18 pm   Temat: Historia alternatywna cz.1
Ajmdemen napisał/a:
skąd, jak, dlaczego?


Nie spodziewajmy się takich wyjaśnień w tekście o długości komentarza.
Z mojej strony rzecz jasna podpisuje się pod zarzutami Ajmdemena, szczególnie w kwestii faworyzowania.

Jeżeli zaś chodzi o moje trzy grosze: usiądź, napisz coś dłuższego i poświęć na to więcej niż 15 minut. Niech ma to ręce i nogi, niech będzie logiczne i jakkolwiek poprawnie sklejone, a potem dopiero proś o ocenę.
  Temat: EU 3 DIvine Wind problem z wydajnoscia gry pomocy !
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5605

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sob Mar 03, 2012 2:26 pm   Temat: EU 3 DIvine Wind problem z wydajnoscia gry pomocy !
Wyczyść komputer... ale nie w sensie software'owym tylko hardware, odłącz zasilanie i odłącz wszystkie kable, otwórz obudowę, weź sprężone powietrze do ręki, kilka papierowych ręczników i pozbądź się kurzu syfu itd. głównie z podzespołów i z siateczek wentylacyjnych. Stawiam piwo, że Twój sprzęt się po prostu natychmiast grzeje przy większym obciążeniu (a takie zapewnia EU3), a jak brudny od środka to wentylacja kiepsko działa i temperatury skaczą do zbyt wysokich temperatur.
  Temat: Moja strona internetowa http://www.worldofbattles.aaf.pl/
Hunter

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5866

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 22, 2012 2:23 pm   Temat: Moja strona internetowa http://www.worldofbattles.aaf.pl/
Zdanie swoje wyraziłem i zdania swojego nie zmienię. Tym bardziej, że autor nie wykazał nawet chęci na zmienienie czegokolwiek po mojej krytyce.
  Temat: Moja strona internetowa http://www.worldofbattles.aaf.pl/
Hunter

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5866

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Sty 03, 2012 1:21 am   Temat: Moja strona internetowa http://www.worldofbattles.aaf.pl/
meryphillia napisał/a:
Internet nic nie traci przez coś takiego


Traci, pulę adresów o czym już wspominałem... poza tym im więcej tego syfu tym bardziej się DNSy zapętlają bo mają więcej informacji do zrobienia, proszę Cię... jak chce się pobawić w zdobywanie doświadczenia to ma od tego serwery wirtualne. Co z tego, że kilku userów takiego darmowego hostingu wykorzystuje adres z jednej dzierżawy? Znajdzie się 20 takich i już jeden adres zajęty, a potem takie ścierwo leży zupełnie zbędne.

Jeżeli chodzi o sztab to była to na początku lista dyskusyjna, potem zaś awansował na portal tematyczny. Był od samego początku robiony przez fanów i dla fanów. Marszałek i Klemens własnymi siłami stawiali tą stronę nie bawiąc się jakimiś tandetnymi kreatorami stron na podstawie CMSów, które - mówiąc już niekulturalnie - gówno Cię nauczą poza klikaniem w "Aby zrobić blabla kliknij TUTAJ" tylko zadbali o to aby strona miała coś własnego i żyła - podczas gdy to coś powyżej za miesiąc się gościowi znudzi bo sobie znajdzie "inne hobby" i będzie leżeć gdyż nieaktywna strona może być skasowana z serwera dopiero po odpowiednim czasie zapisanym w regulaminie serwera nie mniejszym jednak niż bodajże 6 miesięcy.

Już nie wspomnę o tym, że gdyby naprawdę był miłośnikiem to nie chciałby się bawić w domorosłego admina i nie robił by takiego bubla. Takie coś w 5 minut potrafi zrobił każdy zaopatrzony w myszkę i dostęp do sieci, ale poczytać, pogłówkować, ugryźć temat trochę głębiej, spróbować czegoś ambitniejszego, z polotem... wydaje mi się, że to wystarczająco pokazuje jak dużo zapału posiada taki "twórca".
  Temat: Moja strona internetowa http://www.worldofbattles.aaf.pl/
Hunter

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5866

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 01, 2012 7:08 pm   Temat: Moja strona internetowa http://www.worldofbattles.aaf.pl/
Ludzie, nie mam nic przeciwko reklamie, ale nie ośmieszajcie się nią.

Wiem, że nie musiałem pisać tego posta, ale jednak postanowiłem poświęcić Ci drogi Gandalf512 swoje cenne 5 minut tym bardziej, że to już Twoja druga porażka - pierwszą reklamowałeś bodajże pod koniec grudnia - masz jakąś fazę na robienie szmir w PHP Fusion chłopcze?

Strony nie wyświetlają się poprawnie we wszystkich rozdzielczościach, nie działają na połowie przeglądarek (Chrome i Firefox - OK, ale Opera i Safari - tragedia), ponadto nie działa część wrzuconych obrazków, a przez mnóstwo dodatków, które są niczym innym jak bezużytecznymi pierdołami ładuje się zdecydowanie zbyt długo.

No i człowieku, jak wchodzę na stronę i zaraz po jej załadowaniu zaczyna mi dudnieć na cały głos jakaś muzyka z wieś-playera walniętego na środku strony to mam ochotę wstać sprzed monitora poszukać "administratora" (zastanawiam się tylko czy nie obrażę tu adminów nawet jak dam to w cudzysłów, no ale zaryzykuje) i mu odciąć kable do internetu.

Poza tym strony się z tego co orientuję nie reklamuje pustej. Fajnie, pobawiłeś się w PHP Fusion, wyszedłeś poza materiał gimnazjalny z informatyki, wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni, nawet zaprosiłeś kilku kumpli do chatu (Tak BTW - po ki c**j dwa shouty na stronie? Może cztery od razu wrzuć, tak dla równowagi?) napisaliście po poście, ryjki się cieszą, a strona leży pusta i zaśmieca internet, a prócz niego także i forum takie jak to bo publikujesz w sieci coś co nigdy nie powinno wyjść poza granice Apache'a postawionego na Twoim LANie gdzie powinieneś się bawić... ludzie w ogóle jak wam nie wstyd się pod czymś takim podpisywać?

Zastanowisz się po jaką cholerę to wszystko pisałem? Bo przez takich smarkaczy bez jakichkolwiek ambicji (chyba że te szkarady chcesz nazwać czymś ambitnym...), którzy wrzucają jakieś śmieci żyjące miesiąc już teraz nam się pula IPv4 kończy :P Gdyby nie wy pociągnęlibyśmy jeszcze na niej z 5 lat...
  Temat: Nowe screeny z Jagged Alliance Online!
Hunter

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5269

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Gru 06, 2011 9:46 pm   Temat: Nowe screeny z Jagged Alliance Online!
Panowie o czym my tu mówimy - JA3 ciągle rośnie w siłę więc sporo niedociągnięć jeszcze zostanie poprawionych.

Co nie zmienia faktu, że sam się obawiam. Twórcy chcą dobrze, ale cała reszta serię olała i nie ma ochoty w nią wpakować jakichkolwiek, sensownych pieniędzy - a jak wiadomo za darmo nikt pracował nie będzie.
  Temat: Problemy techniczne
Hunter

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6391

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sob Paź 08, 2011 11:26 pm   Temat: Problemy techniczne
kariak97 napisał/a:
Da się to jakoś naprawić, albo obejść?


Ta, nawet biorąc rzecz na logikę - save'y skopiuj, a grę przeinstaluj. Winswordy (bądź też "jedyne słuszne systemy operacyjne z Redmond") mają to do siebie że z wiekiem (wiekiem czyli jakieś 3-4 miesiące - średni czas bezproblemowego działania oprogramowania Microshitu) rejestr zaczyna szaleć, dostaje fioła, buntuje się, wprowadza rebelię, burdel i zamieszanie.

1. Skopiuj save'y
2. Odinstaluj grę
3. Ściągnij, zainstaluj i uruchom CCleaner'a
4. Zainstaluj grę na nowo
5. Przekopiuj z powrotem save'y
6. Graj ile dusza pragnie

Tylko pamiętaj żeby zainstalować (lub zaktualizować do odpowiednich wartości) tą samą wersję gry. To tylko spekulacje, ale nie pamiętam czy gry Paradoxu mając różne wersje się lubiły czy też nie.
  Temat: Poszukiwany/Poszukiwana - gra : )
Hunter

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4345

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 10:26 pm   Temat: Poszukiwany/Poszukiwana - gra : )
Hmm... Może Tzar: Ciężar Korony? Lata wydania pasują... i ten trol mi pasuje do lore gry.
  Temat: Might & Magic: Clash of Heroes
Hunter

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7036

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:36 pm   Temat: Might & Magic: Clash of Heroes
mateusz_ubisoft napisał/a:
zjaponizowane sa tylko postaci


No właśnie i dlatego też zawiodłem się trochę. Po oglądnięciu fragmentami trailera miałem wielkie nadzieje na faktycznie japońskie klimaty w serii, ale jednak jedynie sprite'y i krótkie przerywniki są wykonane w tej konwencji - i to w dodatku konwencji anime mocno zmodernizowanej i skomputeryzowanej. Gra z pewnością może wciągnąć, ale dla mnie - jako fana mangi i anime - pomysł na połączenie normalnego fantasy z kropelką (bo więcej tam tego po prostu nie ma) japońskiej kreski okazał się niewypałem ;)
  Temat: Porady na temat postaci dziadka
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6745

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:32 pm   Temat: Porady na temat postaci dziadka
Nazwa tematu raczej dziwna... ale nakierowałem już tu odpowiednią osobę do tego typu zgadywanek (Matis liczymy na Ciebię :) .
  Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
Hunter

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 136999

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Lip 28, 2011 6:29 pm   Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
lukasz033 napisał/a:
Jest na forum dzial o Pirates of the Caribbean?


Działu nie ma, ale nie widzę przeszkód by założyć nowy temat o tejże grze.
 
Strona 2 z 59
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16