gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 29
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Grohmann

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Cze 23, 2004 8:25 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Inquisitor napisał:
Cytat:
No zależy. Jeśli nie ma dróg, a teren niezbyt płaski, to używa się kawalerii. W Barbarossie Niemcy i sojusznicy wystawili kilka dywizji. A kawaleria ma z czołgami takie same szanse jak piechota. Zależy od ilości dział przeciwpancernych

Zgadzam się ale w polskim wojsku kawaleria pelnila funkcje taka jak pancerniaki w niemieckim, tzn jednostki mobilnej.

Cytat:
Nie, to była Polska operacja. Armia Poznań uderzyła pierwsza, a nasze lotnictwo też było obecne. W tym rozpoznawcze


No fakt zle zrozumialem, wydawało mi sie ze chodzi o operacje niemiecka , a sadzilem tak dlatego ze glowny tok dyskusji dotyczyl bledow gen. Blaskowitza, czego wlasnie efektem byla operacja Bzura...
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Grohmann

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 20, 2004 10:56 am   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Jakby nie patrzeć to jadnak kawaleria była w tym okresie już zdecydowanie przestarzałą jednostką a w porownaniu do "szybkich" niemieckich jednostek (tzn. pancernych ;) ) to nie miała chyba zbyt wielkich szans.... Chociaż naturalnie można dyskutować o pewnej przydatności tej formacji w walce.

Cytat:
Podobne rozwiązanie Niemcy zastosowali w późniejszych latach, tylko oczywiście używali już jednostek czysto zmotoryzowanych



:lol: Na taki luksus mogli sobie pozwolić tylko Jankesi. Podczas operacji Barbarossa większość dział była ciągniona przez konie i furmanki, stąd daleko było do pełnej motoryzacji/mechanizacji wojska.

Cytat:
A co do Bzury - nie zapominajmy, że Niemcom zajeło 4 dni zorientowanie się w skali operacji i uruchomienie odwodów


Hmm, nie rozumiem za bardzo.... Przecież to była ich operacja i o jej skali chyba wiedzieli , no a moze sie myle ;) Ponadto uzyskujac juz bodajze w drugim dniu panowanie w powietrzu mogli za dnia obserwowac kierunki przemarszu polskich jednostek, nie mówiac juz o ich spowalnianiu.
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Grohmann

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14959

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Cze 19, 2004 12:32 am   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Jesli grac bedziecie w starecrafta (na battlenet) to dajcie znac pogierze z wami.
  Temat: Co zmienić na forum ?
Grohmann

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 26638

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 10:28 pm   Temat: Co zmienić na forum ?
Mysle ze fajnie by bylo aby napis w lewym gornym rogu (- sztab.com-) po kliknieciu przenosil do tejze strony.
  Temat: Icewind dale
Grohmann

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4654

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 10:27 pm   Temat: Icewind dale
Mam gamespy'a ale nie mam zewnetrznego IPa i chyba nie moge grac bez tego w sieci. W kazdym razie w heroesa grac nie moglem.
  Temat: Błąd
Grohmann

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26542

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 10:21 pm   Temat: Błąd
ZA kazdym razem gdy napisze posta wyskakuje mi DEbug Mode i cos tam blablabla, a potem gdy recznie przechodze na glowna to moj post wyswietla jako nowy.



o juz jest dobrze:)
  Temat: ME 2004
Grohmann

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8398

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 9:45 am   Temat: ME 2004
Dla mnie faworytem jest Holandia, jednak pod warunkiem że Advocat da grać tym którzy mają formę a nie tym bez formy (czyt. Davids i Zenden). W drugiej połowie meczu z Niemcami bez tych piłkarzy to była zupełnie inna drużna ma się rozumiec lepsza!!
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Grohmann

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14959

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 9:41 am   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Ja również nie przyjadę ale nic proponować nie będę :)
  Temat: Icewind dale
Grohmann

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4654

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 16, 2004 12:45 pm   Temat: Icewind dale
Ja mógłbym zagrać jak znajdę trochę wiecej czasu (tzn po sesji), ale mam pytanie czy trzeba mieć publicznego IPa aby moc grac? Bo jesli tak to na razie nie noge gdyz go nie posiadam :( (

A ciekawi mnie jak w to sie gra na necie - te same przygody tylko wspolnie ?
  Temat: Heroes of might and magic
Grohmann

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16586

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Cze 11, 2004 6:24 pm   Temat: Heroes of might and magic
O co chodzi z tymi postami , Marszałku?
  Temat: jak zagrać w blitzkreieg w sieci
Grohmann

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4876

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Cze 11, 2004 10:34 am   Temat: jak zagrać w blitzkreieg w sieci
Nio wlasnie ja jest z ta rejestracja , mozna tam grac tam za friko czy trzeba placic?
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Grohmann

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Cze 11, 2004 10:32 am   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Nie jest tak ze Blaskowitz nie wiedział o istnieniu wrogich sil na swojej lewej flance. On doskonale zdawał sobie sprawę z tej obecności ale całkowicie "olał" potencjalne zagrożenie z tej strony. I to nie jest tak ze "takie sa koszty" blitzkriegu.

Naturalnie i ta doktryna miała swoje wady, ale generalnie tego typu kampanie to sa istne szachy i blad gen. Blaskowitza był zasadniczym błędem jeśli nie powiedzieć szkolnym. General nie powinien dopuscic do takiego rozciagniecia sil jakie mialo miejsce.

I powtarzam to nie dlatego ze nie wiedzial czy zapomnial on po prostu najzwyczajniej w swiecie zlekcewazyl przeciwnika.
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Grohmann

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Cze 08, 2004 5:03 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ja jeszcze dodam pewien cytat z pewnego opracowania bitwy nad Bzurą:
" Strona niemiecka popełniła jeden , ale zasadniczy bład - dowodztwo 8 Armii zlekcewazylo obecnosc na swym lewym skrzydle duzych sil polskich , oslona rozciagnietych 30 i 221 dyw. piechoty byla zbyt slaba .(...) Za popelnienie tego bledu gen. Blaskowitz dowodca 8Armii jako jedyny z dowodcow armii nie zostal awansowany przez Hitlera po kampanii wrzesniowej do stopnia marszalka." Tak wiec chyba jednak mozna bylo uniknac tych bledow skoro niemiaszki wyciagneli takie a nie inne wnioski.
  Temat: 100 pln dla kazdego sztabowicza!
Grohmann

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5241

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Cze 08, 2004 4:47 pm   Temat: 100 pln dla kazdego sztabowicza!
A ktory to bookmacher daje takie fory?
  Temat: Linki
Grohmann

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4565

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Cze 06, 2004 11:11 pm   Temat: Linki
Dodaje dwa linki o grach planszowych:

http://www.gry-planszowe.pl/ - nowa strona o wszelakich planszówkach (niedługo stuknie jej miesiac)

http://www.taktykaistrategia.pl/ - strona o strategicznych i wojennych grach planszowych
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16