gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 560
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Gonzo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10216

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 5:17 pm   Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Słoń afrykański do 1,50 m?
Na temat słoni:
- afrykańskie
- indyjskie

A tutaj nieco o słowniach bojowych - czytaj
  Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Gonzo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10216

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Maj 28, 2007 11:41 am   Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Kahzad napisał/a:
Wydaje mi się jednak, że lepiej puścić słonie same.


To mogłoby być nadzwyczaj ryzykowne. A jeśli koń... słoń miałby ochronę na oczy i nie móglby polegać na wzroku, to wartość bojowa słoni byłaby losowa.

Co innego, jeśli słoń miałby zakryte oczy a kierowałby nim jeździec, to mogłoby mieć nawet pozytywne strony - słoń nie widziałby zagrożenia ;-)
  Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Gonzo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10216

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Maj 27, 2007 3:34 pm   Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Mikiss napisał/a:
Nie zapominajmy, że słoń to żywy czołg. Może i będzie zraniony, ale jaki będzie pożytek ze słonia, który nie może włączyć się do bitwy?


Owszem, miałem na myśli wspomniane przez inqistor-a oczy słonia i to dało mi do myślenia...

Kahzad napisał/a:
Zdecydowanie osłona na oczy.


... no właśnie. Jeśli mowa o czasach starożytnych, to ja mam pytanie: z czego powinna być wykonana i w jaki sposób owa osłona na oczy słonia, które są jego bolączką, jeśli chodzi o użycie bojowe zwierzęcia?
  Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Gonzo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10216

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Maj 27, 2007 12:46 pm   Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Stawiam na "Rozproszone w drugiej linii". W pierwszej linii moim zdaniem będą narażone na mocne ataki przeciwnika, więc gdy kilka zwierząt może zostać zranionych, to reszta może wpaść w panikę - podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o atak w grupie. Myślę, że rozproszone mogą narobić dużo szkód, nie tyle materialnych, co działających na psychikę przeciwnika. Wszystko ma jednak dwie strony - atak w grupie również może być skuteczny, bowiem widok stada nacierających słoni może wywołać panikę wśród odpierających atak.
  Temat: fani Football Managera poszukiwani
Gonzo

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13330

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sob Maj 26, 2007 12:26 pm   Temat: fani Football Managera poszukiwani
Czy jest ktoś na forum, kto żywo interesuje się Football Managerem? Gdyby zebrać kilku ludzi, to można by z powodzeniem reaktywować Sztab Managerów. Oczywiście już w bardziej profesjonalnej formie. Osobiście wsparłbym projekt pod względem finansowym - trzeba stworzyć nowy design i użyć istniejącego już, gotowego bądź stworzyć nowy system portalowy.
  Temat: Czołem Sztabowicze!
Gonzo

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4846

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Maj 24, 2007 12:04 pm   Temat: Czołem Sztabowicze!
Od ładnych kilkunastu miesięcy nie odwiedzałem forum jak i strony WWW Sztabu, w ogóle byłem wyłączony z jakiegokolwiek życia w internetowej społeczności. Powód? Wojsko. Po maturze odbyłem zasadniczą służbę wojskową (ku chwale Ojczyzny...) i teraz mam nieco więcej czasu jak i możliwości, tak więc postaram się na nowo w miarę aktywnie uczestniczyć w życiu SVV poprzez działalność na forum.
Pozdrawiam i wbrew regułom języka polskiego, witam!
  Temat: Settlers II w 3D
Gonzo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8110

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Mar 25, 2006 12:58 pm   Temat: Settlers II w 3D
Choć z całej siły opieram się 3D wśród strategii, to to mnie zaciekawiło, ale chyba tylko z sentymentu do kultowego Settlers oraz klimatu gry (charakterystyczne budynki, świat osadników...).
Pozdrawiam
  Temat: Nowy skin
Gonzo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11716

PostForum: O forum   Wysłany: Sob Mar 25, 2006 12:55 pm   Temat: Nowy skin
Jak dla mnie to Chronicles (najbardziej klimatyczny).
  Temat: Wedkarstwo
Gonzo

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 18819

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Mar 22, 2006 7:08 pm   Temat: Wedkarstwo
Nie jestem w temacie w tym sezonie, lecz mnie licencja na jezioro w Margoninie + jeziora PZW w Chodzieży kosztowało coś około 60 zł. Wiem, że bezproblemowo można wykupić dzienne zezwolenie na wędkowanie na jeziorze Margonińskim, które kosztuje około 7 zł.
Pozdrawiam
  Temat: Diablo 2
Gonzo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8521

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Mar 19, 2006 10:36 am   Temat: Diablo 2
Nie ma po co... strona nie działa.
  Temat: Reklamy na stronie.
Gonzo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9427

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Mar 15, 2006 4:31 pm   Temat: Reklamy na stronie.
Orgazm? Obrzydliwość? Żyjemy w dobie seksu na ulicy i na każdym kroku można się z tym zetknąć każdy z nas. I od siebie dodam, że orgazm wcale obrzydliwy nie jest - zapewniam Cię.
Poza tym nie wiem czy można wybierać sobie reklamodawców - jednego odrzucisz, drugiego również a kolejny może nie nadejść. Rynek to nie moralność kościoła katolickiego - tutaj niestety nie można się trzymać tego, co jest zawsze "dobre".
  Temat: Reklamy na stronie.
Gonzo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9427

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Wto Mar 14, 2006 7:39 pm   Temat: Reklamy na stronie.
Backside napisał/a:
Są one różne - większość jest dla mnie neutralna albo irytujaca.


Irytujące być może są, ale szans nie ma by znikły - z doświadczenia wiem, że nikt nie odmówi sobie zarobku.
  Temat: Football Manager 2006 - od zera do meistera!
Gonzo

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10209

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Nie Mar 05, 2006 2:33 pm   Temat: Football Manager 2006 - od zera do meistera!
Witam
Pod adresem www.kuba.cal.pl/newtown możecie znaleźć poradnik wraz z taktykami i reżimami treningowymi dla zespołu Newtown AFC grającego w lidze walijskiej. Chcesz zrobić z podwórkowej drużyny mistrza ligi? Zapraszam pod w/w adres!
  Temat: Witam
Gonzo

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4941

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Sty 28, 2006 1:02 pm   Temat: Witam
Co do odnalezienia forum, to przydałaby się mała promocja np. w katalogu for na phpbb2.pl...
  Temat: Otylia naszą pływaczką czy już nie?! podwójna tragedia
Gonzo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4709

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 19, 2006 3:26 pm   Temat: Otylia naszą pływaczką czy już nie?! podwójna tragedia
Nie chodzi mi o kwestionowanie jej dobroci itp. Chodzi mi o posty niektórych. Niemal każdy jest o tym samym, nie tylko w tym topicku. Banalne przemyślenia, które spłycone do granic możliwości, również siegające pogranicznych tematów, jeśli patrzeć na tematykę forum, wylewają w tym właśnie miejscu. Czasami myślę, że offtopic powinien być na cenzurze... ostrej.
PS. Wasze posty nawiązują do pogrążonych w nieudacznictwie czasów: "Dlaczego XXX wielkim człowiekiem był?". (celowo napisałem "człowiekiem").
"Ferdydurke" Panowie przeczytajcie...
 
Strona 1 z 38
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16