gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 7
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Frozen

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7810

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Sty 27, 2007 2:25 pm   Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
No oczywiscie, że troszkę koloryzowałem z tymi "zręcznościówkami", ale posługując się dalej porównaniami, np. Ułan któremu przypiszą zamiast rasowego rumaka kucyka co najwyzej sie usmiechnie z politowaniem, choć z pewnością będzie czuł sentyment, bo to przecież mimo wszystko koń ;) Co tu dużo gadać, też czuję sentyment do RTSa "Dune 2" Jakaż to była rewolucja!!! Ile życia umknęło przed 14 calowym monitorem CRT, nie wie nikt, ale z pewnością sporo;))

Cytat:
Od ręki daję moda co najmniej dwóm spośród Was, co poprawniej się wyrażający mogą liczyć na szansę otrzymania oryginalnych gier do zrecenzowania ( i na własność:))


To ja w to wchodzę, całym sercem i mózgiem. Studiowałem dziennikrastwo (ale literówki robie czasami dalej;) ) , więc chyba podołam ;) Gustuję raczej w WW II a szczególnie łasy jestem na produkcje Matrixa i im podobnych, ale inne epoki bynajmniej nie sa mi obce. Enyłej .... ZGŁASZAM SIĘ ! ;)

Cytat:
To jak z czytaniem - lepiej, żeby ludzie czytali prasę kolorową (czytali, nie oglądali:)), niźli by mieli w ogóle ze słowem pisanym nie mieć do czynienia


To fakt. Zawsze istnieje szansa, że dorosną ;)

Cytat:
( i się dobrze sprzedać)

I to jest właśnie PRAWDZIWY DRAMAT naszych czasów. Zalew POPu i komercji praktycznie w każdej dziedzinie życia! Galapujący rozkład indywidualności i naginanie (upraszczanie) wszystkiego żeby wszystkim sie podobało i dobrze sprzedało. Dlatego świat tak okropnie prymitywnieje i dzisiaj statusy "gwiazd" mają mandaryny, dody i inne psztuczne koszmary na chama promowane az w koncu uda sie wbic w glowę "społeczeństwu" że to jest cool, jazzy, trendy itp a tradycja, zasady?... who cares? temat rzeka generalnie.

Cytat:
I pytanie na koniec od maniaka Osadników - czy Settlersi także są "zręcznościówką z elementami strategii"?:))


jakby tu napisać, żeby nie dostać po głowie ? :lol: Są, ale trochę mniej... :grin: [/quote]
  Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Frozen

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7810

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 1:30 pm   Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Pak---> czyż nie pisałem o pasku energii wyżej? ;) No właśnie i to jest coś czego w RTSach nie zniosę i NIGDY nie będe w nie grał do czasu aż te gry przestaną być dla dzieci... a zastanawie mnie fakt, właściwie co blokuje programistów przed wypuszczeniem takiego realistycznego RTSa? Czy to filozofia zaaplikowac jakis algorytm, ktory przelicza grubosc pancerza i odleglosc z ktorej pocisk zostal wystrzelony? Jesli w "zwyklych" turówkach jest to możliwe to na co czekają wydawcy gier???
  Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Frozen

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7810

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 8:24 am   Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Mikiss---> za nic nie chciałem Cie urazić, bo i sam w pewnym wieku lubiłem sobie "pyknąć" w RTSa, choćby dla samych efektow specjalnych i grafiki. Czego zdecydowanie brakuje (ale nie przeszkadza) w grach Matrixa. Jednak bedę się upierał, że RTSy to nie są w żadnym razie strategie a jedynie zręcznościówki z ... ELEMENTAMI strategii. Realizm RTSów.... no cóż... NIE iSTNIEJE (nic nie zmieni mojego zdania, bo grałem swego czasu we wszystkie RTSy) a jak widzę pasek tzw. Energi (!!!!! ZGROZA!!!!) np. na czołgu a podchodząca piechota rozbija go z KM (powoli, ale niszczy) to pusty śmiech mnie ogarnia i przypomina czasy automatów "na pieniążek". Jesli nazywamy tego typu gry strategiami to w takim razie gry z rodziny Arcade (z samolotami) nazywajmy SYMULATORAMI LOTU ;)

Cytat:
Mi sie wydaje, że te "kluchy" ktore wymienileś to sa klasyczne (a zwłaszcza AoE) RTSy


zgadzam się w całej rozciągłości z Tobą, że AOE to klasyka RTSów! Ja mówię o strategiach... Ale BF2????? Błagam Cie... czyli już niedługo będziemy mówili, że Mandaryna to druga Callas?! :shock:

Hmmm, z drugiej strony patrząc, jeśliby upierać się przy nazwie "strategia" dla RTSów to w takim razie jak nazywać strategie, chcocby Matrixa ???? Bo jednego jestem pewien, Samochodzik na baterie dla dzieci (nawet turbodoladowany) nie bedzie tym co np. F1. Z reszta porównań można mnożyc bez liku a nie o to tu chodzi. Podsumowujac uważam, że na wiekszości forum internetowych panuje kompletny chaos zwiazany z pomieszaniem RTSów z grami strategicznymi w związku z czym dzieci często dyskutują z dorosłymi o emeryturze. Nic nie ujmując dzieciom!

PAK ----> dzięki za wsparcie, wdzę, że doskonale kumasz o co mi chodzi. Tylko powiedz co to jest to Grono??? Bo chyba jakiś śpiący jestem.... :razz:

Pozdrawiam was !
  Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Frozen

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7810

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 5:19 pm   Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Bo Matrix jako jedna z nielicznych firm robi naprawdę strategiczne gry. I prawdę mówiąc jestem w totalnym szoku, że na forum Sztab.com, które polecało mi wiele osób z sieci, nie znalazłem prawie wcale dyskusji na temat jakis pozycji wydanych przez tą firmę?(!!) Znajduje natomiast, o zgrozo, takie kluchy jak Bliztzkriegi, BF2 (?????!!!!), Age of Empires i inne. Żeby nie było też w to pogrywałem ale co mają te zręcznościówki do strategii?
Proszę o comment,

pozdrawiam;)
  Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Frozen

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7810

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 2:13 pm   Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Matrix to naprawdę wyśmienita firma i wiedzą co robią! ;) Za niektore tytuły należy im się Nobel (gdyby był w kategorii gry ;) )
  Temat: ulubione gry :)
Frozen

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32367

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 2:08 pm   Temat: ulubione gry :)
IMO
1: CENTURION (!) - nieśmiertelna gra która była początkiem wszystkiego, zmieniła moje życie i rozpaliła wyobraźnię. Od tamtego czasu (to straszne ile to juz lat minelo) jestem nieustającym zwolennikiem gier strategicznych! ;) ))
2: "Desert Rats", "Arnhem" w zasadzie j.w. ;)
3. "War In the Pacific", "War Plan Orange" stopień realizmu (powalający)
4. "Battle of Britain", "12 O'clock High" - j.w.
5. Seria "Battles in Normandy... Italy" - kurcze ;) j.w.
6. "Combat Mission" - to chyba normalne;)
7. "Europa Universalis", "Hearts Of Iron I & II" globalizm i sama rozgrywka.
i wiele wiele innych turówek;)

pozdrawiam
  Temat: "War In the Pacific" Poszukuję chętnych do gry prz
Frozen

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6211

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 1:46 pm   Temat: "War In the Pacific" Poszukuję chętnych do gry prz
Witam wszystkich miłośników prawdziwych strategii! Podobnie jak u was jest to mój prawdziwy konik ale najbardziej gustuję w tzw. Strategy Hardcore ;) ) Czyli grach na poziomie "Battle of Britain", "12 O'clock High" czy "Battles in Italy" itp.
Jeśli ktoś ma ochotę na jakiś mały scenariusz w "War in The Pacific" via E-mail serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam! :wink:

[ Dodano: Wto Sty 23, 2007 5:12 pm ]
Przepraszam, ale czy naprawdę na forum poświęconemu grom strategicznym NIKT nie gra w WITP? Zauważyłem, że wiekszość wątków dotyczy wyłącznie RTSów. Czy może ktoś mi podać jakiś link do poważnego forum ( o ile takowe istnieje) z PRAWDZIWYMI grami strategicznymi. Mam na myśli nie zręcznościówki typu Age of Empires (RTSy) tylko realistyczne symulacje pola walki z "poziomu sztabowca". Czy to tylko ja jestem taki porąbany ???? :grin: Pls zaproponujcie coś chociaż...

pozdrawiam,[/fade]

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 6:10 pm ]
nie pchać sie "stratedzy"pokolei
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16