gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 40
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Konklawe
Daredevil

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14555

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 9:43 pm   Temat: Konklawe
Wiem ze byl w hitler jugend, ale po prostu wiele osob nie majac nawet pojecia co to bylo, twierdzi ze Ratzinger jest zly, okropny, parszywy i antypolski bo byl w hitler jugend... trzeba go za to nienawidzic, powiesic itd. ;/
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Daredevil

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82691

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 2:45 pm   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Moglbys powiedziec cos wiecej o tym MODzie? Osadza Polske w 1772 roku czy jak?:) Bo w XV i XVI wieku Polska byla potega i jesli mod mialby byc realistyczny to cienka powinna byc rosja i turcja :D
BTW Chodzilo mi o pewna integracje, czy stworzenie koalicji Sztabowiczow grajacych w EU2. Przeciez jA tez moge powiedziec - chcesz sobie zagrac w Diablo, wejdz na Battle Net, chcesz zagrac w Battlefield'a wejdz na jeden z kilkuset serwerow:) Ale mi chodzi o rozrywke w okreslonym gronie, z ktorym wiaze nadzieje na znajomosc oraz wspolne rozmowy na tymze Forum. Pozdrawiam.
P.S. Wybacz ze nie cytuje, po prostu mi sie nie chce :?
  Temat: Konklawe
Daredevil

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14555

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:54 am   Temat: Konklawe
Troche smutno ze pojawily sie teraz glosy: Ratzinger byl w hitler jugend! Jest gejem! itd. :roll: nie wiem czy tylko u nas w Polsce tak sie dzieje czy na calym swiecie, w kazdym razie to zenada. Wydaje mi sie ze to chyba najlepszy wybor jaki mogl pasc ze strony Watykanu. Mimo ze za niemcami nie przepadam, to sadze ze ludzie powinni uszanowac to jak bliski Ratzinger byl Janowi Pawlowi II i dac mu kredyt zaufania. Ratzinger mysle jednak nic nie zmieni, ale bedzie staral sie kontynuowac polityke Jana Pawla II. Zreszta tak jak napisal raynale, jest to jakis znak pojednania niemieckiej historii z terazniejszoscia.
  Temat: Battlefield 1942
Daredevil

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6239

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:39 am   Temat: Battlefield 1942
Na wstepie uprzedze ze BF42 to gra malo strategiczna :) Niemniej uwazam ze jest godna uwagi kazdego milosnika II WŚ, czy internetowej strzelanki.
Gra posiada kilka trybow (TDM, CTF, Objective Mode, Conquest) z ktorych najbardziej popularna jest coqnuest. Jest to tryb gry polegajacy na zajmowaniu punktow kontrolnych (flag) aby przeciwnik tracil punkty (tickety). Prosty przyklad - mapa stalingrad. Na mapie znajduja sie 2 punkty nieprzejmowalne (ktore sluza jako spawn pointy) i 3 flagi z poczatku szare. Kazda ze stron zaczyna gre majac 200 ticketow. Smierc kogos z Twojej druzyny powoduje spadek ticketa o 1 na Twoja niekorzysc. Zajecie flagi umozliwia spawn na niej. Zajecie co najmniej 2 flag powoduje tzw ticket drain czyli spadek punktow nieprzyjaciela. Gdy dojde one do zera, rywal przegrywa.
Walki toczy sie na wszystkich frontach II WŚ - Pacyfik, Front Wschodni - ZSRR i Front Zachodni - Francja, niemcy.
Do wyboru jest 5 profesji - assault (z ciezkim karabinem + grantay), medyk (z lekkim karabinem i apteczka +granaty), inzynier (karabin jednostrzalowy - na pacyfiku szybkostrzelny M1 Garant, miny, exp packi, klucz do naprawy), anti-tank (bazooka), snajper (karabinek snajperski + granaty, lornetka dajaca namiary dla artylerii). Fenomen gry polega na pojazdach. A jest ich od groma. Zaczynajac od jeepow, idac poprzez lekkie (M4 Sherman, Panzer IV, T34-85) i ciezkie (Tiger, M10 Wolverine, T34) czolgi, APC, artylerie (Wespe, Priest), okrety wojenne (lotniskowce, pancerniki, niszczyciele) na samolotach konczywszy (mysliwce - mustang, spitfire, BF109, zero, corrsair, yak9; bombowce - Stukas, Il-2, aichival, SBD, B17 i Junkers). Jak widac takie zestawienie mozliwosci daje spore pole do popisu. Kluczowym jest oczywiscie praca w zespole, wspolpraca piechoty, wojsk pancernych i lotnictwa. Najlepiej to oczywiscie wyglada na klanowkach. Oba klany wystawiaja zazwyczaj zespoly po 10 osob. Opracowuje sie taktyke na dana mape i dana strone (na kazdej mapie gra sie raz aliantami, raz axisami). Jest to nie lada gratka. Nawet jesli ktos nie cierpi FPP i nie umie w nie grac to moze wykazac sie wpisaniu taktyk, tak aby zaskoczyc i pokonac przeciwnika. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze trwa to ok 4 godzin, wiec latwo nie jest :) Taktyka zaklada rodzielenie sprzetu i indywidualne wytlumaczenie zadan kazdemu zolnierzowi. Jak wiec widac nie jest to typowy odmozdzacz. Trzeba MYSLEC. Myslec jak zabic i przezyc :D Gra jest zrobiona w taki sposob ze sprytny slabeusz, moze pokonac swietnego gracza ktory lekcewazy "noobow" (np. wypadajac mu na plecy).
Uwazam ze jest to najlepsza pozycja z sieciowych FPPow. W dodatku kosztuje 39 zl (w niektorych Media Markt nawet 19), wiec nie jest to zawrotna cena. A jesli ktos lubi czasem po godzinach politykowania czy dowodzenia bitwa troszke sie rozluznic to BF 42 jest idealna pozycja. Goraco polecam.
Na wszelkie pytania chetnie odpowiem:)
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Daredevil

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82691

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:21 am   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Dzieki za odpowiedz i polecenie patcha, instaluje i zobacze czy wreszcie bedzie to sensowna gra :) BTW nie chce grac OE :P Moze nie jestem jakims super graczem i genialnym strategiem, ale nie mam ochoty sobie ulatwiac. W EU 1 podbilem Przymierzem Hanzy polowe ziem niemieckich zaczynajac jedna prowincja i zaczelo mnie to nudzic... EU1 co by nie mowic bylo za proste. A jA pragne wyzwan i za takowe uwazam gre Bizancjum :>
BTW Moze zebralo by sie kiedys paru Strategow na partyjke w ta rewelacyjna gre? Moze jakies przymierze malych panstw i wspolny podboj Europy :)
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67876

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:16 am   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Upadek byl stopniowy, aczkwolwiek wydaje mi sie ze przelomem byla tu Bitwa o Anglie... potem bylo juz tylko gorzej. Ruszyli na rosje gdzie nie osiagneli mimo wygranych bitew przewagi strategicznej. Po takich tragediach dla niemiec jak Stalingrad, opercja Overlord zakonczona sukcesem wojsk alianckich, wiekszosc wosjk nie bylo juz w stanie skutecznie walczyc. Nastapil ogolny spadek morale i wiary w zwyciestwo oraz slowa fuhrera. Slyszalem ze w Normandii konwoj aliantow mial zostac na rozkaz hitlera ostrzelany przez czolgi ukryte w lesie. Do boju ruszyla z tego co pamietam jedna grupa w sile 10-15 czolgow, na kilkaset co najmniej pojazdow alianckich... o czysms to swiadczy :) Btw jakby nie bylo sadze za kazdy ma po trosze racje.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67876

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 10:01 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Nie wiem czy nie spotka sie z powszechnym potepieniem to ze "odgrzebuje" stare tematy sprzed miesiaca, jesli tak to prosze o wybaczenie, po prostu chcialem dorzucic swoje 3 grosze...
Wielu niemieckich jak i Brytyjskich historykow/politkow/znawcow twierdzi ze kluczowym momentem II WŚ byla Bitwa o Anglie w 1940. Nieprzerwane ataki Luftwaffe na Wielka Brytanie, niesamowicie nadwyrezyly, niesamowicie wazne dla niemcow, lotnictwo. Wielu historykow uwaza ze gdyby Brytyjczycy przegrali, II WŚ na pewno nie skonczylaby sie przegrana hitlera, ale co najwyzej pokojem, ktory i tak przyznawalby nazistom potezne zdobycze terytorialne. Takie jest rowniez moje zdanie :>
  Temat: II Wojna Światowa w kolorze
Daredevil

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4474

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 9:53 pm   Temat: II Wojna Światowa w kolorze
Byl podobny topic dotyczacy I WŚ to jA Wam polecam II WŚ :) http://www.ww2incolor.com/gallery/
Na stronie znajduja sie rowniez kolorowe filmy (polecam szczegolnie ten w ktorym eskadra ameryskanskich P-47 thunderbolt dokonuje nalotu na niemieckie obiekty wojskowe).
Na jednym ze zdjec uwienczony zostal Jan Zumbach z Dywizjonu 303 wraz ze swoim Spitfire'em :)
Milego przegladania.
  Temat: Anarchy Online MMORPG
Daredevil

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5035

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 10:50 am   Temat: Anarchy Online MMORPG
Gra jest rewelacyjna, jej jedynym minusem jest chyba to ze kradnie mnostwo czasu :) Kazdy tutaj znajdzie cos dla siebie. Jesli ktos lubi tylko tluc stwory (jak w Diablo) to ma w czym wybierac, jesli ktos lubi wykonywac questy (zarowno solo jak i w druzynie) to jest ich szeroki wybor, jesli ktos lubi PvP to wstepuje do klanu i atakuje przeciwnikow. W grze sa dwie frakcje - omni i clans. Mozna tez byc neutralnym ale to raczej nieoplacalne. Swiat jest gigantyczny i na poczatku latwo mozna sie zgubic ;)
Anarchy Online! - jestes tego warta :D
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Daredevil

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82691

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 10:43 am   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Witam. W kwestii aneksjii: kazde panstwo da sie zaanektowac, jednak wpierw nalezy je okroic do jednej prowincji (chyba ze posiada tylko jedna prowincje). Przykladowo toczac wojne z Chinami (ktore podbili cala Japonie i Koree) musialem stoczyc z nimi 5 wojen by dokonac na nich aneksji... nuzace i drazniace, ale mozliwe :>
Jesli chodzi o patche... 1.07 jest wg mnie wrecz perfidnie chamski :> Tak jak kilka osob pisalo wczesniej o grze Bizancjum, ze w 1.07 od razu wojna... Gram w EU2 dosc dlugo i stesknilem sie za gra Cesarstwem Wschodniorzymskim. Podjalem ja na patchu 1.07. W pierwszym podejsciu zaanektowalem cypr i Ks. Aten, czego skutkiem bylo pogorszenie stosunkow z Europejczykami i wojna z 10 panstwami naraz :D jakos utrzymalem te swoje 4 prowincje ale gospodarka i ekonamia byly juz tak zdechle ze postanowilem sprobowac od poczatku. Tutaj niespodzianka - wojne wywoluje mi Turcja. W chwile pozniej zaanetkowalem jakies panstwo (nie pamietam nazwy) na polnocy Anatolii, w kazdym razie islamskie. Do wojny z tucja wzialem 5 pozyczek i wystawilem potezna armie najemnikow. Udalo mi sie zajac im 5 prowincji (ze stolica wlacznie), ale nie chcieli podpisac ze mna pokoju w ktorym moje zadania byly dosc skromne. Niestety czas dzialal na moja niekorzysc, po bankructwie moja oslabiona armia zostala zgnieciona... efekt byl taki ze wojne przegralem i musialem oddac Moree...
A propo podbijania calego swiata... nie da sie tego zrobic bez czitow :> Nie starczy czasu i sil zeby go podbic, o buntach juz nie wspomne.
BTW patch 1.07 wprowadza jakies bzdurne powody buntow... przykladowo grajac Irlandia w scenariusz Fantazja, zkolonizowalem wyspy brytyjskie, francje i czesc ziem niemieckich. Wszystkie prowincje sa katolickie. Nagle ni stad ni zowad ludzie zaczeli sie buntowac. Nie mam wojen, stabilnosc +3 a tolerancja religijna na katolicyzm max... no i moje Imperium chyli sie ku upadkowi przez krnabrnosc chlopstwa :)
Pozdrawiam
 
Strona 3 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16