gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 8
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sprzedam replike M4 RIS.
Cybul

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7295

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 16, 2005 4:58 pm   Temat: Sprzedam replike M4 RIS.
M15A4 R.I.S. - 430 fps (miezone na chronometrze, średnia z 3 strzałów).

- numer seryjny 009551
- pudełko, instrukcje, katalogi CA, dowód zakupu z MG w zestawie
- hi-cap CA
- druga rączka transportowa ucięta przerobiona na sam celowik
- tłumik metalowy robiony u tokarza
- gratis dorzucam rączkę RIS, CA (cena w sklepie 55zł)
- pas 3-pkt, CA (cena w sklepie 39zł)

Stockowo wew. karabinek ma:
- stalowe zębatki
- silnik o dużym momencie obrotowym
- wzmocniony GB z łożyskami kulkowymi 7mm
- metalową komore HU
- wzmocniony tłok

Aktualnie karabinek ma wstawione:
- prowadnica łożyskowana System (79 zł)
- zestaw New Bore Up Systema, czyli gazoszczelna dysza, cylinder, głowica cylinda, głowica łożyskowana tłoka (349zł Link
- tappet plate Sysema (55zł)
- sprężyna 190 PDI (59zł)
- dystanser silikonowy Guarder












Karabinek był zakupiony w październiku 2004 roku.
W grudniu został założony upgread. Na upgreadzie zostało wystrzelone około 4000 kulek.

Nowy karabinek kosztuje 1700zł (cena z MG).
Za to co ja sprzedaje musiałbyś zapłacić około 2340zł.
U mnie całość za 1800. Czyli jesteś około 540zł do przodu.


Puszka ICS z laserem (289zł na MG) + bateria z WGC Sanyo 12V 1700mAh do tej puszki (w MG chcą za jej sprowadzenie okolo 230zł).
- 400zł za komplet.



Kolimator Guarder NB-13(B) - 355zł na MG
Link
- u mnie za 250zł, z pudełkiem, kluczem do regulacji, superstan.






Sprzedaje w następujących opcjach:
1. Karabin z bajerami 1800zł
2. Puszka + laser + bateria 400zł
3. Kolimator 250zł.

1+2 = 2100zł
1+2+3+walizka = 2350zł


Sam karabinek bez puszki i baterii sprzedaje dopiero wtedy, gdy zostanie sprzedana puszka.
Kolimator sprzedaje tylko wtedy, gdy zostanie sprzedany karabinek.

Gdy ktoś wezmie całość dożucam gratis walizke (165zł):
Link


Wszystko sprawne i w doskonałym stanie.

Kontakt:
gg: 913979

Zdjęcia wieczorem, lub jutro.
Powód sprzedaży: zmiana na coś większego :twisted:
  Temat: W samo południe - ogon
Cybul

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5004

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Maj 15, 2005 5:49 pm   Temat: W samo południe - ogon
W nastepnych postach staraj sie zaznaczac czy chodzi Ci o czasy wspolczesne czy IIgo wojenne lub jeszcze inne. Bo w dzisiejszych to weterynarzy raczej w armii nie ma.
Tak samo sanitariusz jak najbardziej bieze udzial w walce.
Oczywiscie jesli nie chodzi o sanitariuszy i lekarzy w bazach, gdzie sa przenoscne szpitale itp.

Wg mnie to jest bez sensowna ankieta, poniewaz:
Nie mozna okreslic takiego stosunku.
Tobie chodzi o jednostki wsprarcia i ich stosunek do frontalnych, czy jednostki logistyczne takie jak wymieniles (pisarze, kuchaze itp)? Bo jest to wielka roznica.
Jednostki wsprarcia, sa to zwykli zolnierze, tak samo jak inni. A ze w danej bitwie sa przydzieleni jako wspracie, nie oznacze ze sa wspraciem zawsze, bo roznie dobrze w nastepnej bitwie to oni beda walczyc na pierwszej linii.

Co do logistyki, to jest ona uzalezniona od wielkosci jednostki, czy jest to wlasnie brygada, dywizja itp.
I tu jest wlasnie np 2 pisarzy na brygade itd.
Mamy zgadywac ilu kierwowcow powinno byc w dywizji albo plutonie, a ile zandarmerii ?? Bez sensu.
  Temat: W samo południe - czołg
Cybul

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15303

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 7:05 pm   Temat: W samo południe - czołg
Odnosnie czasow I i II WS nie dyskutuje, poniewaz mam bardzo male pojecie na ten temat, nie sie wypowiedza ludzie, ktorzy sie na tym znaja.

Nie wiem jaka bedzie nastepna generacja czolgow i czy wogole powstanie kolejna. Dzisiejsze czolgi, takie jak Merkava, M1A2 czy T90 sa bardzo zaawansowanym maszynami. Co by mozna bylo w nich zmienic ?
Wg mnie, napewno wymysla kiedys lzejszy i zarazem mocniejszy pancerz, moze inny silnik... mocniejszy ? Trudno powiedziec, jest to bardzo otwarta kwestia. Ale pewnie kolejna generacja to beda bezzalogowe maszyny.
  Temat: Polska w Iraku
Cybul

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7976

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 5:20 pm   Temat: Polska w Iraku
Gdyby nie wojna w Iraku, Polska nadal bylaby 100lat "za Murzynami" jesli chodzi o technologie wojskowe. W przeciagu kilku lat zrobilismy postep, ktory normalnie trwalby okolo 50 lat w naszym pieknym kraju.
Jest to chyba jedyna zaleta udzialu Polski w tym konflikcie.
  Temat: W samo południe - czołg
Cybul

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15303

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 5:20 pm   Temat: W samo południe - czołg
inqistor nie mam nic do Ciebie, ale zakladasz troche tematy do akademickiej dyskusji (np. co jest wazniejsze w TV, kabel zasilajacy czy ekran).

Jak wyobrazasz sobie czolg np o swietnej mobilosci, dobrym dzialem, ale za to z bardzo slabym pancerzem?
Jak pisal poprzednik musi to byc kompromis wszystkich elementow, przy jak najlepszych osiagach.
A czy prostota obslugi jest wazna. Nie sadze. Dzisiejsze czolgi sa tak zaawansowane technologiczne i zkomputeryzowane, ze i tak trzeba wyspecjalizowanego personelu to ich obslugi.
Gdyby to byla II WS to ok, bo tam liczyla sie masowa a nie jakosc.
  Temat: W samo południe - BWP
Cybul

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4172

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 5:10 pm   Temat: W samo południe - BWP
Gonzo ma racje.
Zalozeniami BWP jest zarowno Przewoz piechoty na niewielkich odcinkach zarazem chroniac ja pancerzem oraz wsparcie piechoty po dowiezieniu jej na miejsce dzialan.
  Temat: W samo południe - zdobywamy miasto
Cybul

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4346

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 5:08 pm   Temat: W samo południe - zdobywamy miasto
Tylko kwestia czy zdobywamy miasto po to aby je zdobyc nie patrzac na zniszczenia, czy po to aby przejac jego infrastrukture z jak najmniejszymi zniszczeniami ?
Jesli opcja 1 to zrzucamy atom :) , lub w wersji light dlugie bombardowania zarowno lotnicze jak i z artylerii.
Jesli opcja 2 to przedewszystkim sprzet ciezki, taki jak KTO, czołgi oraz GTO.
Pytanie ogolnie jest bezsensu.
No bo mamy wyslac pluton zolnierzy z PM, albo z miotaczami ?
Wogole bezsens wywalcie temat :P
  Temat: Rosja vs USA
Cybul

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41213

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 5:01 pm   Temat: Rosja vs USA
Filo napisał/a:
Natomiast u Ruskich spora część armi to bezdomni zgarnięci z ulicy w dzieciństwie dla których opuszczenie armi to smierć z głodu - więc śmierci sie zabardzo nie boją ,


Gdzie takie bzdury wyczytales, ale kto Ci takich bajek naopowiadał.

W aspekcie jakiejkolwiek wojny trzeba wziąć pod uwage:
-ilosc oraz jakosc posiadanego uzbrojenia
-ogolny stopien zaawansowania technologii
-sojusze polityczne

Gdyby nastal konflikt amerykansko - rosyjski, oznaczało by to III Wojne Swiatowa, po stronie USA napewno by walczyla Wielka Brytania, po stronie Rosji ... nie mam pojecia w tym momencie.

Wracajac do tematu USA-Rosja:
Porownujac kolejno:
- wojska zmechanizowane:
Amerykanie mają na wyposażeniu M1A1, M1A2 (najwiecej) oraz wersje specjalna M1A2 do walk w terenie zurbanizowanym.
Rosja posiada T72, T80 oraz T90 (niezbyt dużo). Najwiecej zapewne maja T72, ale w bezposrednim starciu Abrams vs T, znaczenie mialyby jedynie wersje 80 i 90.

- flota powietrzna (mysliwce)
Rosja wprawdzie ma kilka zaawansowanych technologi takich jak Mig 37 (ale zaledwie ok. 3 szt). Posiadaja za to spora ilosc Su27 oraz jego wersji rozwojowych Su30, 33 itd, ktore moga bezapelacyjnie nawiazac walke z F18 Superhornet, ktory jest wprowadzany jako podstawowy mysliwiec USAF.
MiG 29 jest to samolot klasy F16. W starciach z mysliwcami F18 /F18 SH nie ma zbytnio szans. I zawieszony projekt Raptora (F-22).

- smiglowce
USA posiada Cobre i Apacha oraz zawieszony projekt RAH66.
Rosja ma Mi-24, Mi-28, Ka-50, Ka-52 (2 ostatnie w niewielkich ilosciach).
Smiglowce uzywane bylby raczej do atakow na jednostki zmechanizowane, budynki strategiczne czy cos w tym rodzaju.


- piechota
Amerykanie posiadaja znacznie bardziej zaawansowany technicznie sprzet od Rosji. Wprawdzie Rosja ma Ak102,103 ale sa ta znikome ilosci i raczej jedynie uzywane w oddzialach specjalnych.
Co do wyszkolenia, sadze ze i Rosja i USA maja wysoki poziom, chociaz morale w Rosji raczej jest nizsze.

Co do jednostek specjalnych obu panstw. Wyszkolenie zapewne na bardzo wysokim poziomie, ale wyposazenie napewno na korzysc USA.

Co do floty morskiej, nie mam pojecia jak tu sie uklada sprawa.

Biorac pod uwage dzisiejsze czasy, konflikt nie biorac pod uwage uzycia srodkow nuklearnych odbywalby sie glownie w miescie. Tam odbywaloby sie 75% walk. Trzeba by bylo sie zastanowic, czy taki konflikt odbywalby sie jako:
najazd USA na Rosje, na odwrot, lub atak jednego z panstw na jakies panstewko a nastepnie interwencja drugiego panstwa.

Wg mnie bardziej prawdopodobny jest konflikt Swiat Arabski vs NATO, Chiny vs USA, czy Chiny vs Rosja (malo prawdopodobne, ale mogloby byc bardzo ciekawie).
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16