gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 80
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Skarbnice wiedzy minionych wieków
Boolseye

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6841

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:42 am   Temat: Skarbnice wiedzy minionych wieków
Słuchaj, a kto mówi, że pozwolą ci ściągać pliki? Jest taka możliwość zrobienia zasobów tylko do odczyty, ot choćby w gry-online zastosowano tą opcję do screenów i naturalnie możesz je oglądać, jednak nie możesz ściągać.

Jeśli zaś chodzi o płatności to jestem prawie pewien, że członkostwo będzie płatne. Podejrzewam, że wybiorą opcję pomiędzy opłatą miesięczną lub roczną. Taki abonament. Ale trudno powiedzieć ile będą sobie życzyli.

Mimo wszystko to takie rozwiązanie wygląda bardzo realnie, a co gorsza jedynym co stoi na przeszkodzie to przeniesienie zbiorów na wersje elektroniczne. Jakby nie było szanująca się biblioteka ma w swoich zbiorach ponad kilka tysięcy książek. A jedna książka to jakieś trzysta stronic. Jednym słowem dużo roboty.

Na koniec muszę wspomnieć o dość użytecznym trybie, który jest dostępny w Wordzie, a mianowicie "minimalizacja do czytania", gdzie dzielisz format A4 na dwie kartki A5. Być może jakiś programista albo uzdolniony haker będzie wstanie zastosować podobne rozwiązanie na stronie internetowej.
  Temat: Skarbnice wiedzy minionych wieków
Boolseye

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6841

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:27 pm   Temat: Skarbnice wiedzy minionych wieków
Co sądzicie o moich tezach? Czy rzeczywiście wszystko dąży do wyparcia książek z obiegu, czy może mimo wszystko przetrwają?
Jest możliwe, że będzie łatwiej nosić laptopa z dostępem do netu i automatycznie dostępem do wszystkich baz danych na świecie, czy może tradycyjne sposoby są lepsze?
A co myślicie o popularności książek? Są jeszcze osoby, które tak bardzo lubią czytać, że skuszą się na kupno książek? Czy może lepiej za darmo czytać w necie?

Według mnie to coraz mniej osób czyta książki, ponieważ młodzież jest nastawiona na korzystanie z internetu, gdzie ma dostęp do najróżniejszych informacji i to przeważnie za darmo, a co najważniejsze bez większego wysiłku. Tradycyjne sposoby wiążą się z wertowaniem kolejnych stronic, chodzeniem do bibliotek, no i oczywiście z kosztem, czy to zakupu, czy członkowstwa w bibliotece. Nie wspomnę o karach za zwłokę.
  Temat: Gothic III
Boolseye

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12871

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:10 pm   Temat: Gothic III
Tigikamil po pierwsze na zwykłej karcie z pixel shaderami, detale i cała jakoś grafiki automatycznie jest o wiele niższa od podanej na screenach. Dodatkowo obniżając ustawienia gra będzie śmigać! Wiem, co mówię bo przez dłuższy czas miałem GeForce 440 MX i do niedawna wszystkie gierki mi śmigały, nawet NFS: Most Wanted, jednak nie miałem baierów typu gra świateł oraz innych nowinek znanych z pixela. Teraz zainwestowałem w GeForce NX 6600GT i od razu zauwarzyłem jaka wielka przepaść była między tymi wynikami. Co nie zmienia faktu, że gierka chodziła bez problemów.

Jeśli chodzi o inwestycje, to skąd pewność, że nadal byś miał tą kase? A jakbyś wydał na coś innego? U mnie kasa nie może leżeć zbyt długo na widoku, bo mnie strasznie korci. Nie wiem jak ty :)

Na polską wersję to sobie poczekamy i obawiam się, że to będzie trwało. Ale z drugiej strony to gorący hicior, więc może CDProjekt przyspieszy prace. Koniec końców im szybciej zrobią, tym szybciej zarobią :D

W sumie ja mam raczej miłe doświadczenia z polonizacją kinową, ot choćby PoP: Dwa Trony, Bard's Tale, czy Etherlords 2. Jednak są też wpadki Soul Reaver 2. Mimo wszystko znacznie się poprawili ostatnio i uważam, że powinni stanąć na wysokości zadania. A co cię tak uprzedziło do kinowej polonizacji?
  Temat: Gothic III
Boolseye

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12871

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 9:54 pm   Temat: Gothic III
Oczywicie, że screeny dużo mówią! Ale nie zapominajmy, że piękna grafika to jeszcze nie wszystko. Chyba nie chciałbyś, żeby gra wywalała Ci się do windowsa co 10 min? Albo podczas walki spóźniał ci się odczyt manewrów? To takie drobiazgi decydują o ogólnej grywalności.
Ale szczerze się przyznam, że nie mogę się doczekać tej gry i mam nadzieję, że będzie zajefajna! Już przygotowałem sobie komputerek i mam nadzieje, że będzie mi śmigać!
A ty Asterix, czego się spodziewasz po Gothicu III? Masz odpowiedni sprzęcior, żeby go dźwignąć?
  Temat: Fable - The Lost Chapters problemy z grafika!!
Boolseye

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9414

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 7:27 am   Temat: Fable - The Lost Chapters problemy z grafika!!
Na stronie rpg.sztab.com w dziale poradniki znajdziecie uzupełnienie do poradnika, a w nim m.in opis deamon door oraz położenie srebrnych kluczy.
  Temat: Gothic III
Boolseye

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12871

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 7:21 am   Temat: Gothic III
Witam i serdecznie zapraszam do wypowiedzenia się na temat gry. Jak sądzicie, czy gra będzie obfitować w bugi, czy może twórcy dotrzymają słowa?
  Temat: Napoleon Bonaparte- geniusz czy nie?
Boolseye

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 22306

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Gru 27, 2005 11:19 pm   Temat: Napoleon Bonaparte- geniusz czy nie?
Ludzie, czy wy jeszcze nie zauważyliście, że Grenadier przeczytał parę książek i uważa się za Alfę i Omegę? Nie dopuszcza nawet do siebie myśli, że może być w błędzie. tylko chowa swój własny wstyd za garstkę wyimaginowanych odzwierciedleń myśli autorów książek, które czytał? On w tej chwili jest jak człowiek, który natrafił na ruchome piaski, jednak jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że im bardziej się miota, tym bardziej się pogrąża i zapada w dół. Tacy ludzie potrafią się chwytać brzytwy, aby uratować - w tej sytuacji - swój honor, tudzież bardziej odpowiednie słowo, swoje zdanie.
Według mnie ten człowiek stracił wiarygodność w moich oczach, toteż nie zamierzam prowadzić z nim dyskusji, ponieważ będzie ona bezowocna i poprowadzi jedynie do konfliktu, na szczęście nie zbrojnego, ale równie dramatycznego.
  Temat: W co obecnie gracie?
Boolseye

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65095

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Gru 24, 2005 3:50 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Niestety nie grałem na tej grze, ale Klemens coś pisał o Stunts car racer, to może o tą grę chodzi. W sumie to w tamtych czasach to ja katowałem na dwuch tytułach jednym z nich był MK3, a drugim to już wiekowy Duke Nukem 3D, naturalnie w Duke to tylko i wyłącznie po sieci na lekcjach informatyki ;) ale ile było zabawy jak nauczycielka nas złapała, bo kolega zaczął krzyczeć z nerwów :D
  Temat: Pojawiające się recki książek.
Boolseye

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5073

PostForum: Książki   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 11:34 pm   Temat: Pojawiające się recki książek.
Panowie proponuje pokazać wszystkim, że nasz Sztab pisze o wiele lepsze recenzje książek i nie tylko. Chyba nie pozwolimy, aby jakaś Załoga G była od nas lepsza? Sam osobiście mogę zrecenzjonować ponad dwadzieścia pozycji ze Świata Dysku Pratchetta, kto mi pomoże? Mogę przesłać książki w formie elektronicznej i to nie tylko Pratchetta? Potrzebne mi są tylko tytuły oraz autor. Nie obiecuję, że na 100% załatwię, ale postaram się. Jeśli tytuł jest znany, to nie powinno być problemów, gorzej jeśli nikt o książce nie słyszał. Zainteresowanych proszę o kontakt mailem. Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Gru 21, 2005 11:36 pm ]
Dodam jeszcze, że niedługo pojawi się recka "Koloru Magii" Terrego Pratchetta, którą napisałem nie dawno, jakiś tydzień (może nie cały) temu :)
  Temat: Maleństwa nasze.
Boolseye

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4768

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 11:24 pm   Temat: Maleństwa nasze.
Ja również gratuluję, jednak niestety nie mam jeszcze pociechy. Jak na razie zamierzam z moją kobietą skończyć studia, a dopiero martwić się o rodzinę. W końcu muszę jakos tą rodzinę wyżywić i zapewnić im jakiś byt :) A teraz to bez wyższego wykształcenia ciężko znaleźć jakąś sensowną robotę ;)
  Temat: Nasze problemy
Boolseye

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8298

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 6:06 pm   Temat: Nasze problemy
Na rok prze maturą to ja też chciałem zapaść na tę chorobę, ale dowiedziałem się, że trzeba było takie zaświadczenie złożyć w pierwszej klasie no i się wyleczyłem i to bardzo szybko, ciekawe jakby było w innych tego typu przypadkach, jęśli takowa zasada byłaby praktykowana we wszystkich szkołach :) :D :lol:
  Temat: Nasze problemy
Boolseye

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8298

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 10:57 am   Temat: Nasze problemy
A o tym nie pomyślałem Perkun i muszę przyznać, że masz rację o zaniedbaniach rodziców, ale również chcę podkreślić, iż na chorobę nie mamy wpływu, natomiast ty napisałeś

Perkun napisał/a:
W większości są to zaniedbania, które wystąpiły w młodszym wieku szkolnym, zarówno w szkole i przede wszystkim w rodzinie. Ale takowe dzieci muszą mieć orzeczenie o dysleksji i w wyniku systematycznej i indywidualnej pracy można ją częściowo ograniczyć, wiele jej aspektów wyeliminować.


Czyli to jest zaniedbanie rodziców, a nie choroba. Ponadto pracując nad tą wadą można szybko ją wyeliminować, ale kto to robi, jeśli papierek zwalnia z wysiłku i przyzwala na to aby grono anonimowych analfabetów się poszerzało?
  Temat: Gra roku 2005
Boolseye

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7997

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 10:22 am   Temat: Gra roku 2005
Perkun nie uważasz, że wziąłeś sobie ten wątek zabradzo do siebie? W końcu to jest Off topic, nieprawdaż i miało być na luzie. A ty jak widzę szukasz dziury w całym. Wyluzuj troszeczkę :)

[ Dodano: Sro Gru 21, 2005 10:46 am ]
A jak już chcesz się spierać, to co sprawia, że gra okazuje się hitem? Czy to nie zależy od ilości osób, które tą grę polubiło? Czy nie zależy od dostępności, a więc ile osób w nią grało, aż w końcu czy nie zależy od tego ile osób było zadowolonych z grania w tą grę? Łatwo wysnuwać takie wnioski jakie zaserwowałeś, ale dema gier są powszechnie dostępne, a powiedz jakbyś miał kupić grę, jedną grę, która musiałaby ci starczyć na długi czas, to co byś wybrał? Nie wypróbowałbyś demka djamy na to NFS-a, żeby dowiedzieć się, mniej więcej jak to wygląda? No pewnie nie, bo tylko pełna wersja daje obraz tego jak wygląda gra (wnioskuje z twojego postu) A więc niech ci będzie, że masz rację, to powiedz po co głosujesz? Skoro to nie ma sensu i jest nieważne, co mówi większość, to po co tym sobie zawracać głowę?
  Temat: Otylia naszą pływaczką czy już nie?! podwójna tragedia
Boolseye

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4706

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 9:48 am   Temat: Otylia naszą pływaczką czy już nie?! podwójna tragedia
Ja mogę jeszcze dodać tylko, że w owym sznurze były tiry i poniekąd wiem, że była zerowa widoczność, więc nie usprawiedliwia jej brak doświadczenia, bo żaden instruktor nauki jazdy nie uczy, żeby jeździć jak najszybciej, a wręcz przeciwnie wpaja, a przynajmniej powinien wpajać zasadę "Jeśli nie widzisz to nie jedź" a poza tym napewno każdy nowicjusz słyszał, że jeśli wolniej jedziesz to dalej dojedziesz. Tak, więc powtórzę zdanie Backside-a, że Otylia sama się prosiła o to co ją spotkała, a te hieny z tv, tylko czekały, żeby zrobić z tego sensację, a tym samym podwyższyć oglądalność.
  Temat: Pojawiające się recki książek.
Boolseye

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5073

PostForum: Książki   Wysłany: Sro Gru 21, 2005 8:58 am   Temat: Pojawiające się recki książek.
Wojman napisał/a:
A bo mamy z nimi dobre kontakty, zreszta to normalne, ze rozne serwisy zawieraja ze soba roznorakie koalicje.


Powiedzmy, że rozumiem o czym mówisz, ale czy to działa w obie strony? Czyli, czy nasze teksty ukazują się w tej gazetce internetowej w takiej iości co u nas tj 15 recek (na razie) ??
Nie ukrywam, chodzi mi o liczniki odwiedzin. Prawdopodobiństwo, że Załoga G zyska nowych odwiedzających jest bardzo duże, biorąc pod uwagę, że pojawiło się, aż 15 tekstów z tego serwisu oraz zaistnienie faktu, iż naszych jest zaledwie 5, innymi słowy wręcz narzuca się spostrzeżenie (sami nie umieją pisać, więc kopiują od innych). Tak, więc moje pytanie brzmi, czy możemy sobie na to pozwolić, żeby dobrowolnie kierować odwiedzających prosto do konkurencji??
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17