gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 731
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: new SVV
Backside

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 70139

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Lis 03, 2004 10:29 pm   Temat: new SVV
Rozkazano mi zaczac nowy watek :lol: .
Tak na serio chce poruszyc sprawe systemu newsow na SVV. Ma on na razie charakter bardziej wewnetrzny (nowe materialy na stronie) i czasami porusza jakies wydarzenia ze swiata strategii.
Ja proponuje ulepszyc system newsow, tak aby pisac o tym co sie dzieje na calym polswiatku RTS'ow. Jest sporo materialow: nowe patche, mapy, materialy sprzed premier gier, daty wydania itd
Przy okazji z checia zajalbym sie pisaniem, mam calkiem duza wprawe bo pisze od dluszego czasu na paru serwisach (glownie www.g4ce.pl, czasem tez na strategie.pl, wwwa.anno.g4ce.pl).

Sadze, ze to rozsadny pomysl, bo napedzi troche gawiedzi do ogladania strony i sprawi, ze SVV bedzie bardziej profesjonalnie wygladal :].[/code]
  Temat: Seria Anno (1602/1503)
Backside

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11817

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lis 02, 2004 11:30 pm   Temat: Seria Anno (1602/1503)
Musimy mieć inny system określania "miodowności", bo ja takową wyczułem do granic możliwośc - inaczej nie spędziłbym godzin przed tą grą :) .
Może grałeś trochę krótko?, bo trzeba przyznać, że dojście do naprawdę ciekawego etapu gry zajmuje sporo czasu
  Temat: Europa Universalis
Backside

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50318

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lis 02, 2004 11:27 pm   Temat: Europa Universalis
Zgadzam się z Gonzem i z tymi słowami:
"Turówka cechuje się tym, że rozgrywka wyraźnie podzielona jest na tury, w których czas na wykonanie danej czynności przyznawany jest kolejnym to graczom"
Porównaj EU do turowego Medievala. Tam istotą gry jest to, że wykonujesz szereg czynności podczas okresu czasu, następnie kończysz i działają po kolei twoi rywale. Jak widzisz tu każdy działa jeden po drugim, a w EU wszyscy równolegle, a pauzy wyznczasz ty sam, nie komputer czy zakończenie działań.
  Temat: Gothic
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9782

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Lis 02, 2004 11:12 pm   Temat: Gothic
Ech, wiadomo, że zawsze znajdzie się tu coś lepszego :]. NIe grałem w Tormenta (w ogóle grałem tylko w G1/G2 i Diablo 2 ;p), ale również slyszałem od mnóstwa ludzi opinię jako o najlepszym RPG'u, genialnej fabule i raczej wierzę (kiedyś wypróbuję ;]).
Jednakże, nadal uważam, ze fabuła w Gothicu jest genialna, bardzo nietypowa i jakże różna od tegowszytskiego co dziś otrzymujemy dziś ;p.
Ostatnio sobie przypomniałem scenkę z rozmowy z Saturasem w jego komnacie, przypomniałem mistyczny dźwięk wydawany przez wszechotaczająca magiczną aurę oraz głos mistrz tłumaczącego zawiłości naszego zadania i wielu inncyh spraw - to tylko taka jedna scenka, która wzbudza we mnie dreszcz i fascynacje nad Gothiciem :D .

A co do Gothica 2. NIEPRAWDA!!! Warto grać w każdą grę, żeby zobaczyć czy inni mają rację !!! Gothic 2 ma niestety zwalon główny wątek, ale ma wspaniały duży świat, kupę jakichś tajnych lokacji, pobocznych questów, kręcacych się bandytów czy nieprzewidywalnych zdarzeń. Jak już zaczniemy grać wtapiamy się w świat przedstawiony i zaczynmy weń odpływać :].
Gra jest zrobiona bardzo inteligentnie, nieprzewidywalne zmiany akcji i frontu walki. Kto lubił Gothica polubi i Gothica II, choć tam jednak klimat jest trochę inny - albo wiejsko/małomiejski albo klimat wielkiej samotni :].
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8678

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lis 02, 2004 11:01 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Ajmdemen napisał/a:
ja zapewne zagłosuję właśnie na UPR, gdyż polska gospodarka potrzebuje zdecydwanych reform, a to jedyna partia gotowa się na takie zdecydować. Wiadomo i wszyscy to mówią, że jest niedobrze, ale samym gadaniem się sytuacji nie naprawi i prędzej czy później trzeba będzie wołać o pomoc tych co się znają na swojej robocie- tak jak to było w okresie międzywojennym.


Mnie również podoba się UPR, ich niezłe pomysły, liberalistyczne podejście do gospodarki, ale nie wiem czy mają duże szanse w ogóle na min. 5% (chyba, że weszły by w koalicję z inną parią o w miarę podobnych poglądach)

Ajmdemen napisał/a:

Ciekawi mnie, że uważasz ludzi z PiS i UPR za stukniętych; a w PO wad nie dostrzegasz- owszem liderzy PiS gadają kompletne głupoty skierowane pod głupią publikę, natomiast panowie z UPR za mało liczą się z opinią publiczną, ale już wolę takie postawy niż tych z PO, którzy raz są różowi raz biali- jak to komu odpowiada proszę bardzo. Może jeszcze dodam, że dotychczasowe osiągnięcia ich czołowych polityków nie budzą wielkiego szacunku, podobnie jak wsparcie SLD w kilku kluczowych głosowaniach.


Nie powiedziałem, że PO nie ma wad (któż od nich ucieknie :]), ale wymieniłem te partie, bo ich przedstawicielom często trafiają dziwne pomysły do głowy, które od razy wykrzykują np. Lech Kaczyński nagle publicznie mówi o m.in. Wałęsie, że jest bodajże przestępcą czy coś w ten deseń. Może i jest złodziejem, może nie, ale polityk na wysokim stanowski (w dodatku wykształocny i mądry) nie powienien publicznie mówic takich rzeczy bez dowodów czy jakichs podstaw.
A co do UPR'u, to ich był lider, Janusz Korwin-Mikke, który niewątpliwie jest bardzo inteligentnym człowiekiem z wieloma dobrymi pomysłami, często miewał pomysły niegodne polityka, podczas kampanii wyborczej sprzed bodajże 2 dekad, a której zamiast swój uprzednio zszargany wizerunek, koniecznie chciał np. parodiować kampanię Kuronia pisząc na maszynie słowa "Precz świoniom od koryta" ;p (wiem troche takich rzeczy, bo mój tata pracował wtedy przy jego kampanii)

Ajmdemen napisał/a:

Klemens, jak chcesz głosować na UW to zatanów się jeszcze nad SLD- moim zdaniem na jedno wychodzi pod którym sztandarem znajdują się obecnie Ci byli agienci radzieccy.

To rzeczywiście trochę radykalne podejście :], ale jest w tym trochę racji - w UW zebrało się trochę "różowych" oraz ludzi dziwnych np. ci z okresu rządu Mazowieckiego, którzy uczestniczyli w rzeczach haniebnych dla zagorzałej prawicy i Solidarności (z przełomu lat '80/'90) chcącej ukarania wszystkich parszywych złodzei, karierowiczów czy innych szui z czasów PRL'u (mówie to o czasach tzw. "wojny na górze" czy "grubej kresce" :/)

A co do Che Guavary - nie bierzcie tego tak bardzo pod uwagę, bo to było coś w rodzaju żartu dla moich czasem dziwnie lewicowych poglądów (bo z założenia jestem liberałem-kapitalistą). A Che podziwiam jao postać, podróże po krajach latynoamerykańskich, wiele tam zdziałał dobrego pomagając jako lekarz o później ta wojna partyzcka. Z tego co słyszałem z wywiadów to mieli podczas wojny naprawdę przerąbane, ale Che był niesamowicie odważny, walczył o wolność... - takie to mocno idealistyczno-utopijne, ale czasem potrzebni są tacy ludzie, jako symbol, a z drugiej strony wspaniałe, że nie walczył za kasę, nie chodziło o dorwanie się do koryta i napełnianie kieszeni.
Nieważne :], prosłbym o zakończenie wątku o Che, bo on ma b. luźny związek z topiciem.
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8678

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lis 02, 2004 4:50 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Klemens napisał/a:
Coz, zanim zaczne totalnie krytykowac postac Che Guevary( co juz zreszta kiedys czynilem:)))))))), spytam najpier Cie, szanowny Backside'dzie, gdzie podziala sie UW - partia o duzych szansach na znaleznienie sie w parlamencie, a nie dajaca sie zamknac w zadnej z "mniejszych" kategorii??


Przepraszam - wiedziałem, że zapomniałe dodać jakichś partii :]. No więc powinno rzeczywiście być jeszcz UW, UP rozumiem jako koalicję z SLD, no i może UPR, ale to już teraz partia dosyć mała.

Rzeczywiście jest z tą krytyką tak jak mówisz Gonzo, ale ja i tak bym wolał mieć prawicę czy centro-prawicę w parlamencie niż lewicę, nawet gdyby prawica się "nie sprawdziła".
Po za tym widzę, do czego dążą poszczególne partie - mogą sobie mowić tuż przed wyborami różne rzeczy (np. nagle komuś się zbiera na podwyższanie emerytur ;p), ale sądzę już z wcześniejszych zamiarów, żee PO dąży do zmiejszenia podatków czy stwarzanie sprzyjających sytuacji dla firm albo w ogóle do robienia czegokolwiek w celu rozwijaniapaństwa, a np. SLD raczej za dużo robic nei będzie;p.
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8678

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lis 01, 2004 9:03 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
No i jestem ciekawe jakiej jesteście opcji politycznej :].
Ja od razu za deklaruję, że choć czasem mam jakis dziwne lewicowe poglądy i lubię Che Guevarę :], to jednak zdecydowanie wybrałbym partię prawicową/liberalną.
Dlatego moim wyborem jest PO, moim zdaniem silna partia, z mądrymi politykami, dobrymi pomysłami, i będzie w stanie wprowadzić Polskę na wyższy poziom gospodarczy dociągając do państw "zachodnich".
Nie mam nic przeciwko koalicji z PiS'em czy UPR'em, bo tam znajdą się ludzie naprawdę mądrzy (choć część z nich jest stuknięta :roll: ).

Z kolei jestem totalnym przeciwnikiem Samoobrony, SLD, LPR czy małym partiom o charakterze radykalnym ;p.
  Temat: Seria Anno (1602/1503)
Backside

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11817

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lis 01, 2004 8:34 pm   Temat: Seria Anno (1602/1503)
Cóż, handel był tak naprawdę dodatkiem, choć z drugiwej strony czymś niezbędnym. Na samym początku potrzeba nam było opcji kupna Narzędzi, a potem juz mogliśmy tylko sprzedawać albo samemu pływać od portu do portu opychając towary. Nie jest to jakieś mistworzwstwo, ale zwróćmy uwagę, że to Nowy Świat i zaledwie parę małych miast, którym daleko do rynków handlowych a la Modena czy Wenecja.
Z armią jest przypał, bo nie ma tu miejsc na bitwy i wygrywa ten kto ma wieżę na wyspie czy więcej jenostek :D . Inaczej jest w części 1503, gdzie jednostek jest więcej, każda ma jakies bonusy na inne jednostki, jest chodzenie po murach, różne machiny oblężnicze itp.

Co do podbieństwa: z Settlersami ma wspólnego bardzo nie wiele i jest zrealizowane w inny sposób, a w Faraona nie grałem :p
  Temat: W samo południe - samolot Kamikaze
Backside

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4888

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Paź 31, 2004 10:53 pm   Temat: W samo południe - samolot Kamikaze
Wg mnie chyba szybkość, choc wiadomo każdy czynnik jest ważny ;p.
Opancerzenie chyba się nie zda na wiele, tzn lepsze niż w standardowej wersji samolotu. Ilość zabranych ładunków też nie będzie miała znaczenia, jeśli pilot trafi w czułem miejsce celu ataku typu zbiornk paliwa czy coś równie wybuchowego :].
Dlatego stawiam na szybkość - samolot, z dodatkowym opancerzeniem czy bez, i tak łatwo jest zetrzelić (chyba, że leci samolotów ze sto), więc im szybciej się porusza tym trdniej go zestrzelić i tym większe prawdopodobieństwo, że dotrze do celu.

Ciekawy topic :D .
  Temat: Knights Of Honor
Backside

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9140

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Paź 31, 2004 10:42 pm   Temat: Knights Of Honor
Ja wiem tyle, ze gra jest juz w sklepach za 109 zł :].
Słyszałem o tej grze dużo i gadałem trochę na forum KoH'a, ale wygląda na to, ze gra jest tak bardzo złożona, że trudno od razu powiedzieć o co biega :D . Grafa jest niezła (coś ala mocno upgreadowany American Conquest), jednostek czy państw mnóstwo, ale...
..oglądałem ostanio jakiś zagraniczny magazn i tam KoH dostalem ocenę chyba 66/100 :/. Wynika stąd, że gra ma jakieś istotne błędy, które sprawiają, że rozgrywka nie jest przyjemna.
Trzeba więc sprawdzić :]
  Temat: Seria Anno (1602/1503)
Backside

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11817

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 30, 2004 9:26 pm   Temat: Seria Anno (1602/1503)
Może ktoś z was zetknął się z mistrzowską grą pt. Anno 1602 :>. Jeśli nie to naprawdę gorąco polecam!!! Jest to jedna z najważniejszych dla mnie gier, początek moich strategii.
Trudno opisujać tą grą, może strategiczno-ekonomiczna, i uwaga bo oryginalna na tyle, że większość elentów będzie tu nowa i niespotykana.

Ogólnie zadaniem gry jest zasiedlenie wyspy, budowa świetnie prosperującego miasta/aglomeracji, zapewnianie sprawej linni produkcyjnej i transportu dóbr by zadowolic naszych mieszkańców, często też handel i walka z piratami czy o żyżne terytoria.

Gra niesamowicie grywalna, dosyć prosta w obsłudze (brak jakichś tabel czy skomplikowanych podatków i systemów handlu). Polecam!!!
  Temat: Gothic
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9782

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sob Paź 30, 2004 8:30 pm   Temat: Gothic
Mi sie cholernie podoba fabula - niesamowicie oryginalna, odstępstwo od typowych "zniszcz nadciągające siły zła" (sux!). Fabuła też była niesamowicie emocjonująca (ileż to godzin w szkole przetraciłem na rozmyślanie o gothicu :D ), ale tylko do 4 aktu :/, potem już linia ;p.

Trochę inaczej jest w G2. Tam ogólna fabuła jest skopana, ale poszczególne akty, tysiące questów i różne intrygi są zrobione naprawdę na miarę oskara!!!
  Temat: Europa Universalis
Backside

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50318

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 30, 2004 8:17 pm   Temat: Europa Universalis
Gonzo napisał/a:
Cytat:
Mi najfajniej grało się dotąd Portugalią w Wieku Odkryć (<1492 r.), gdzie zabiezpieczyłem sobie pozycję w Europie przez mariaż z sąsiadujacą Hiszpanią i, kawałek dalej, Francją, zawarłem sojusz z Hiszpanią i Neapolem,


Czyli jesteś odizolowany od innych państw, jeśli chodzi o drogę lądową. Gdyby flota portugalska nie była tak silna, to gra byłaby naprawdę nudna w Twoim przypadku, ale tak możesz wyciągnąć coś jeszcze z niej.


Nieprawda, tylko zapomniałem dodać, że mam Przemarsz Wojsk przez państwa sojusznicze, z Francją też mogę sobie zaratyfikować ;p. Po za tym zawsze jak Neapol będzie miał jakąś wojnę to mogę przyłączyć się i swobodnie maszerować poszeregu zamieszanych w wojnę państw.
Gdybym nei mógł odkrywać nowych lądów i bawić się w konkwistadora to bym nie wybierał Portugalii, bo gra była by niemiłosiernie nudna :].
  Temat: Co zmienić na forum ?
Backside

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 26647

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Paź 29, 2004 8:51 pm   Temat: Co zmienić na forum ?
Moim zdaniem powien być shout-box na dole strony. Bardzo fajny patent i raczej nie będzie służyć za chat jeśli jest ustawione/ustawi się możliwość pisania postu co minutę czy pół.
Widziałem to na innych stronach i bardzo dobrze się sprawowało, takie krótkie śmieszne rozmówki :] (www.jagdtiger.mm.pl/forum/)

I bardzo ważne - kolor tego migające znacznika zupełnie zlewa się z textboxem - może czarny byłby widoczniejszy (albo przynajmniej ciemnobrązowy)?
  Temat: Gothic
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9782

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pią Paź 29, 2004 8:40 pm   Temat: Gothic
Czy może ktoś miał przyjemność zetknąć się z tą cudowną grą :twisted:

Ach Gothic... wystarczył, że popatrzyłem na screeny i już odpłynąłem w tą rzeczywistość :D . To jest gra bajka ;p, marzenie dla kogoś, kto chciałby nagle odłączyć się od otaczającej go rzeczywistości i przenieść się do innej, spędzać czas na bijatyce, zabijaniu potworów, oddaniu się w służbę obozom lub sekcie, walczyć na arenach, stawać przed zagadkami i wyzwaniami, a wieczorem nad ognisko na pieczeń ze ścierwojada (smakuje jak kurczak), kufel porządnego piwa z Khorinis, chleb z szynką i bagienno zioło :].
To jest gothic i choć, niestety, nie można naprawdę zakurzyć sobie z kompanami doli i niedoli ja spędziłem na obiema częściami hmm..150-200 godzi? (ktoż by to zliczył :D ).

Chętnie się wymienię doświadczeniem i sekretami :] (znam ich sporo ;p), najwięcej czasu spędziłem nad penetracją Górniczej Doliny w G1, trochę mniej czasu na obszerniejszej wyspie Khorinis.
 
Strona 48 z 49
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 17