gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 731
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Anno 1701
Backside

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6211

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Gru 09, 2006 3:09 am   Temat: Anno 1701
Zamiast kampanii jest tutotial i 10 scenariuszy oraz ten rozbudowany tryb generowania map (o multiplayerze na 3 osoby nie wspominając :) )
  Temat: Nowy skin
Backside

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11704

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Gru 08, 2006 4:31 pm   Temat: Nowy skin
Pomysł fajny, tak jak propozycja starych skinów sprzed .... wielu miesięcy.
Niemniej jednak uważam, że dobrze by było gdyby jakimkolwiek zmianom towarzyszyła również zmiana naszej postawy i rozpoczęcie dyskusji, rozmów et cetera - nowa forma nic nie pomoże.
  Temat: warhammer 40000 Dawn of War: Dark Crusade ulubiona nacja
Backside

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13132

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:28 pm   Temat: warhammer 40000 Dawn of War: Dark Crusade ulubiona nacja
Znaczy się, która nacja została przez twórców "sfaworyzowana" - czyżby Nekroni :) ?
  Temat: starcraft
Backside

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 19298

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:26 pm   Temat: starcraft
Jedna to była chyba ta, gdzie grupa Marines szła z ładunkiem w którym znajdowała się bomba i ... piwo :) , ale na skutek ataku z zaskoczenia, w wykonaniu Hydralisków, oraz rozkojarzenia zieman, z wiadomego powodu, rozwaliło całą stację.

Mi się najbardziej spodobała ta z małym obozem Terran, sierżantem z cygarem i czarnoskórym strażnikiem, który zostaje zdezintegorowany przez strzał Fenixa :) .
  Temat: Anno 1701
Backside

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6211

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Gru 05, 2006 10:35 pm   Temat: Anno 1701
Jako wieloletni fan tej gry jest niezmiernie zadowolony z tego, że ukazała się nowa część :) .

Niestety nie jest to w 100% to o czym marzyłem, bo brakuje kampanii i nie zadowala mnie ilość dostępnych produktów, ale grafika i nowatorskie opcje czynią z Anno 1701 naprawdę fajną grę.

Można w końcu generować wyspy określając różne kryteria i bawić się przez to do znudzenia - a jeśli kogoś pociągają sim-buidery i Nowy Świat to nuda nie przyjdzie prędko.


Ktoś może grał?
  Temat: Medieval II
Backside

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8701

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Gru 05, 2006 10:29 pm   Temat: Medieval II
Mało jest tak denerwujących rzeczy jak niedopracowany AI.
Chociażby taka Joanna d'Arc - nieskomplikowana, ograniczona, a jednak bawiła, bo nie było rażących, głupich błędów.

Pewnie dlatego odstawiłem na pewnym etapie Knights and Merchants - gdy po godzinie gry poddani postanowili, że nie wybudują mi budynku, albo będą stali bezczynnie, podczas gdy tartaki pełne...
  Temat: Medieval II
Backside

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8701

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Gru 04, 2006 9:26 pm   Temat: Medieval II
Jeśli ktoś ze sztabowiczów jest zainteresowanych funkjonowaniem na Gronie to piszcie na maila czy gg.


Pak ---> a czy lista tych błędów jest widoczna dla was, jako strategów, a dla przeciętnych zjadaczy dobrze reklamowanych gier może okazać się tytułem na 9/10 :) ?
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że gawiedź jest zafascynowana grą.
  Temat: Nowy komputer Wojmana
Backside

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5242

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Gru 04, 2006 8:53 pm   Temat: Nowy komputer Wojmana
Moze być lżejszy i mniejszy, ale jeśli ktoś ma dużo miejsca, to nie jest żaden argument :) .
Nie rozumiem też do czego odnosi się "mniej kosztowny w eksploatacji"?
  Temat: Nowy komputer Wojmana
Backside

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5242

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Gru 03, 2006 9:19 pm   Temat: Nowy komputer Wojmana
Zapomniałem o monitorze :) . Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem CRT.
Rzekoma mniejsza szkodliwość "płaskich" ekranów dla oczu to mit, to raz.
Dwa jest trochę przestarzałe :D , bo kupowałem monitor chyba 2,5 czy 3,5 roku temu. Wtedy najgorsze '17 LCD kosztowały od 1300zł, a ja kupiłem genialną '19 CRT za 999zł - rozdzielczość i kolory jak marzenie. A że na biurku mam sporo miejsca "tyłek" mi nie przeszkadza.

Mande --> pamiętaj, że Wojman nie ma teraz komputera - dlatego dzwonił do Klemensa, a nie pisał maila albo na forum :) . Tak więc rady "wejdź na stronę" są ... cóż :) , na inną okazję ;)
  Temat: Nowy komputer Wojmana
Backside

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5242

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Gru 03, 2006 8:43 pm   Temat: Nowy komputer Wojmana
Ja mogę powiedzieć tak - minimum(!) 1GB Ramu, procesor polecam 64-bitowego Athlona, a co do karty graficznej...
Kupiłem w wakacje GF6800 256 MB (jeszcze do niedawna jedna z najwydajniejszych kart graficznych), ale nie mam pojęcia czy teraz warto teraz inwestować w nowsza kartę, która będzie jakoś-tam kompatybilna z DX 10 w Windowsie Vista.
Wszystko zależy od stanu finansów i prognozy tego stanu na przyszłość - jeśli Wojman nie ma zamiaru zawodowo wykorzystywać karty, nie polecam wydawać więcej niż 1000zł


Aha - i jeszcze jedna sprawa. Jak Wojman chce kupować laptopa do gier w przedziale 2000-2500 ... to nie będzie to dobry komputer :) .
  Temat: Medieval II
Backside

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8701

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Gru 03, 2006 8:35 pm   Temat: Medieval II
Akurat "Artykuły" to trochę dziwne miejsce na ten topic :) .
Niestety jak widać mało z nas było zainteresowanych MTWII (a przynajmniej ja, bo mam na głowie Anno 1701 i dodatek do AoE 3 :]).

Na serwisie Grono.net jest forum o Grach Strategicznych i Wojennych i tam 3 strategów zawzięcie dyskutuje o grze.
  Temat: ulubione gry :)
Backside

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32298

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 5:38 pm   Temat: ulubione gry :)
Widzę, że odlskul na piedestale - pozytywnie :) .

Ciekawi mnie jednak fascynacja Conquest of the New World. Czy to rzeczywiście warte zachodu, bo wyglądalo niesamowicie marnie.
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Backside

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6904

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 11:14 am   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman napisał/a:
Sprawa urzadzenia Enigma. Fakt, faktem, ze do niedawna nawet w Oxfordzkiej encyklopedii byl blad, ktory mowil o tym, ze to Anglicy roszyfrowali kod Enigmy. Niemniej jednak od paru lat brytyjczycy (i nie tylko oni) mowia z podziwem o polskich matematykach, ktorzy rozwiazali ten szyfr.


I to jest właśnie uznanie, które nam się po latach należało :]


A co do sprawy samego herbu - jak juz gdzieś mówiłem, pisanie petycji brzmii istotnie poważnie, ale nie w przypadku, gry jest to petycja internetowa - minuta roboty i zero oficjalności :) . Nie wiem dlaczego userzy wybrali akurat taką formę zasygnalizowania problemu, ale i tak okazała się skuteczną, bo CDP zapowiedziało reakcję u SEGI.

Sprawa jest o tyle dziwne, że poprzednie TW jako tako współgrały z historycznymi faktami i nagle ktoś robi głupi błąd przy niemałym średniowiecznym państwie :] - a w każdym razie fani serii, zwłaszcza Ci odpowiedzialni za historyczne mody, zareagowali "po polsku".

Nie też napisałem "niekorzystne", ale "skrzywione", bo nie chciałem by brzmiało to jakoś przeraźliwie ujmująco :) .


A więc causa finita :]?
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Backside

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6904

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 10:33 am   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman napisał/a:
Zyly sobie wypruwalismy, fakt. Walczylismy na wszystkich frontach tez fakt. Ale wspomne tylko, ze Polska - co prawda za namowa ZSRR - zrezygnowala z reparacji wojennych. I zwroc uwage na fakt, ze wbrew temu co mowisz na zachodzie z podziwem mowi sie m.in. o polskich lotnikach.


Tych lotnikach, których potem odesłano do Stalina? Poprosiłbym o inny przykład powszechnego uznanania chociaż jednego zachodniego kraju dla naszego wysiłku.

Wojman napisał/a:
Backside napisał/a:
dodatku przez lata (a może i do dziś). mieliśmy opinię antysemitów. I nie chodzi tu o polityczną przeszłość II RP (ani dzisiejsze Radio Maryja), ale o "polskie obozy koncentracyjne"


Na taka opinie w pelni sobie zaluzylismy. Bo jak cos sie zle dzieje to wina tych wrednych Żydów. Widzisz Backside tak sie sklada, ze wiem jak polacy sie wyrazaja o zydach, bo czesto uczestnicze w zbieraniu podpisow czy rozmow z wyborcami na ulicy. Do tego wystarczy poczytac Nasz Dziennik (www.naszdziennik.pl) i posluchac Radia Maryja, zeby sie dowiedziec co Katolickie Media sadza o zydach.

Sprawa polskich obozow koncentracyjnych byla przedstawiana juz wielokrotnie na spotkaniach przywodcow. I wielu politykow zagranicznych stwierdzilo, ze pod pojeciem "polskie obozy koncentracyjne" maja na mysli niemieckieobozy, ktore byly na polskich ziemiach zalozone przez Niemcow.


No widzisz, pisze wyraźnie, że nie o RM mi chodzi, a Ty swoje. A kto na zachodzie słyszał o Naszym Dzienniku czy jakichś Faktach i Mitach? A sprawa RM staje się popularno dopiero od jakiegoś roku.
Opinię antysemitów mieliśmy właśnie z tego powodu, że gros ludzi rozumiała, iż w obozach położonych w Polsce mordowaniem Żydów zajmowali się Polacy.
To, że sprawa została wyjaśnionana, nie zmieni całkowitego stosunku do nas.

I tak na przykład w "Liście Schindlera" Polacy są przedstawieni jako antyżydowscy agitatorzy, a po odkryciu zbrodni w Jedwabnem Izrael podniósł niesamowity krzyk - jestem przekonany, że nikt nie zdaje sobie sprawy jak wielu Polaków ukrywało Żydów i jak wiele życzliwości im okazali.

Wojman napisał/a:
Bo oczywiscie PRL to nie była Polska, wiec mozna o niej mowic w superlatywach. Zauwaz prosze, ze gdyby nie Walesa, Okragly Stol nie byloby dzis wolnej Polski. Kolejna sprawa. Najpierw mowisz, ze Polska jest przedstawiana w "tradycyjnym niekorzystnym swietle". Ale jak udowadniam, ze tak nie jest to Ty zaczynasz mowic "ale to inna bajka", "Walesa to ametykanski sen" etc. Czyli inaczej mowiac fajnie jest narzekac, ze o Polsce sie mowi zle. Zle jest tez gdy o Polsce mowi sie dobrze.


A czy ja tutaj tępię Wałęsę i Okrągły Stół?
Poza tym wydawało mi się, że pokazałem kogo i za co zachód tak naprawdę szanuje.
Zresztą przejrzyj posty wstecz i przypomnij sobie w kontekście czego to było pisane, zamiast bulwersować się nie na temat.

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że dopiero niedawno zaczęto sobie przypominać o np. "Trójmieście", bo przez lata najważniejszą ikoną był "mur berliński" (tak jak do dziś ikoną europejskich działań podziemnych podczas IIWŚ jest francuskie Resistance).

Backside napisał/a:
Slowa Chiraqua byly godne potepienia i zostaly potepione zarowno przez owczesnych rzadzacych w Polsce jaki owczesna opozycje. A ze jakis kretyn tak sie wypowiedzial nie znaczy to wcale, ze wszyscy tak na Zachodzie mysla.


Z pewnością, choć jestem przekonany, że dla wielu osóbp oparło by słowa Chiraqua, bo Polska jest czasami partnerem niewygodnym, który nie chce podporządkować się wszystkim normom mentalnym zachodu i w dodatku nie lubi Rosji.


Wojman napisał/a:

A takie, ze jestem polakiem a prezydenta od premiera nie rozrozniam. To co dopiero ma zrobic prezydent USA. Owszem Bushowi zdarzaja sie pomylki, ktore wytykaja jego przeciwnicy. Co wiecej prezydent USA przeprosil za pomylke, ale oczywiscie "zwykle sorry nie wystarczy".


No tak, Kwaśniewski i Leszek Miller czy Marek Belka wyglądają identycznie.


Wojman napisał/a:
Oczywiscie lepiej by bylo gdyby prezydent USA powiedzial "thank you Poland" i zeby amerykanie nie robili w Polsce zadnych inwestycji. Zapomniasz jednak o pewnej drobnej sprawie jaka sa wizy. W nowej ustawie emigracyjnej pojawil sie zapis, ktory praktycznie jest korzystny tylko i wylacznie dla... Polski. A mowi on o zniesieniu wiz dla krajow, ktore nie sa na czarnej liscie krajow poprierajacych terroryzm, do Iraku wyslali przynajmniej 300 zolnierzy. Bylo tam jeszcze kilka zapisow, ktore spelnic moglismy tylko my. Ale to tylko dorbnostka.


Ale Ty uwielbiasz stosować ad absurdum.
A tematu wiz specjalnie nie poruszał. Po pierwsze prezydent nie ma prawie żadnego wpływu na tą kwestię, a po drugie i tak ich nie mamy, bo zbyt wielu rodaków przyjeżdza do USA pracować na czarno i przez to kongres nie jest skory to udostępnienia nam wolnego wjazdu.

Wojman napisał/a:
Kwasniewski byl w tym okresie prezydentem Polski i otwarcie sie mowilo o polskim wkladzie w szerzeniu demokracji na Ukrainie.


W takim razie zgoda - ale przypominam jak wyglądały początki naszego "szerzenia demokracji".



I na koniec chciałbym ustosunkować się jeszcze do zarzutu tego, że zawsze będę niezadowolony (w sumie taka polska cecha).
Otóż cieszę się, gdy widzę Polskę tu i tam, ale nie mam zamiaru pokornie mówić dziękuję, bo wydaje mi się, że należy nam się jak każdemu szacunek, a także szczególne uznanie za większość działań w trakcie IIWŚ
Nie mówię, że jesteśmy jedynym narodem pokrzywdzonym i nie chcę stać się megalomanii, ale sadzę, że powinniśmy upominać się czy nawet krzyczeć o swoje prawa (a w każdym razie nie "siedzieć cicho" jak nam ktoś sugerował) - i nie mówię tu o takiej głupocie jak pomyłka popełniona przez Busha.
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Backside

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6904

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 4:46 pm   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman napisał/a:

Firma LEM nie jest czescia firmy SEGA. Ze w LEMie nie odpowiadaja na maile nie znaczy to, ze firmie SEGA tak robia.


Ja tylko mówię o doświadczeniach własnych i wielu graczy - nie moja decyzja o takim sposobie zakomunikowania problemu :) .

Wojman napisał/a:

Zle trafiony przyklad moj drogi Kolego. W tej grze uzyto AUTENTYCZNY rozkaz. Bo zapewne znasz bezposrednia przyczyne wybuchu II wojny swiatowej. Bylo to tak, ze Niemieccy zolnierze przebrani w Poslkie mundury zaatakowali niemiecka rozglosnie radiowa. A rozkaz o ktorym wspominasz brzmial mniej wiecej tak "W odpowiedzi na polska agresje...". Tak wiec w tym przypadku w "tradycyjnie skrzywionym, świetle" sa przedstawione fakty historyczne. A, ze rozkaz byl prawdziwy i na nim wzorowali sie autorzy gry to znaczy, ze chcialo im sie posiedziec w archiuwm i poczytac.


W takim razie media komputerow niepotrzebnie rozdmuchały tę sprawę i mam złe informacje.


Wojman napisał/a:

Skoro jak mowisz prawda byla przemilczana to nie moglo dosc do sytauacji, ze Poslska byla przedstawiona w "tradycyjnie skrzywionym, świetle", bo o tym milczano. :) Znow zly przyklad.


Prawdę można powiedzieć wprost, przemilczeć albo skłamać. Dla mnie w sytuacji wojny milczenie nie jest wcale lepsze, a może i nawet gorsze, od kłamstwa.
Ty naprawdę nie widzisz problemu? Że nasza armia na wszystkich europejskich frontach wypruwała sobie żyły, by dostać figę z makiem - mało tego, nie jesteśmy absolutnie żadnymi bohaterami na zachodzie i w dodatku przez lata (a może i do dziś). mieliśmy opinię antysemitów. I nie chodzi tu o polityczną przeszłość II RP (ani dzisiejsze Radio Maryja), ale o "polskie obozy koncentracyjne".


Wojman napisał/a:

Nieprawda. Do tej pory z szaczunkiem mowi sie na Zachodzie o Okraglym Stole, o Sierpniu 80, o Walesie o polski wklad w Iraku, o poparciu przez Polske Ukrainy. Czyli to co ultrapeawicowe gazety nazywaja "zdrada polski".


Naprawdę uważasz, że na zachodzie wyrażają się o nas pochlebnie :) ? - to widzę właśnie jak śledzisz politykę.
Opozycyjna przeszłość PRL'u to inna bajka - Amerykanie szanują Wałęsę, bo to uosobienie american dream, Unia lubi transformację, bo udało nam się osiągnąć "socjal-kapitalizm", a Francuzi lubią zrywy robotnicze, bo to w myśl ich lewackich rewolucji.
Ot tyle sentymentów wobec Polski - naszą historię wcześniejszą i nasz kraj współcześnie mają serdecznie gdzie, o czym świadczą w/w słowa Chiraqua.


Co do działań Polski w Iraku - z tymi pochwałami to chyba jakiś żart. UE potępiła nasze wystąpienie, a USA odwdzięczyło się nam kilkoma drobnymi transakcjami - a Turcja dostała miliardy za udostępnienie przestrzeni powietrznej i lotnisk.

A jeśli chodzi o Ukrainę to znowu pod słowem "zachód" mieszasz UE i USA. O ile pamiętam kraje zachodniej Europy były wybitnie niezadowolone z działań Polski (na początku "pomarańczowej rewolucji"). Ukraina jest od dawna strefą wpływów Rosji/ZSRR, a zachód prowadzi politykę wybitnie ugodową wobec Rosji - dlatego ta "rewolucja" i mieszanie się do niej bezpośrednio kraju UE było wielu krajom nie w smak.
Dopiero potem okazało się, że "wolność, demokracja" i było słusznie. Natomiast nie jestem zupełnie przekonany, aby jakiekąkolwiek chwałę przypisano Polsce tylko indywidualnie Wałęsie i Kwaśniewskiemu.


Wojman napisał/a:

Mi dwa kaczory blizniaki tez sie myla caly czas. Pomijajac juz fakt, ze w Wielkiej Brytanii nie ma urzedu prezydenta. Ergo: znow zle trafiony przyklad.


Bez obrazy, ale jakie ma znaczenie to kto się Tobie myli :) . Mówimy o prezydencie mocarstwa, jakimi są Stany Zjednoczone, osobie odpowiedzialnej za politykę zagraniczną tego kraju. Z prezydentem WB głupia pomyłka.


I na koniec gratuluję Twoich logicznych wniosków "ergo: znow zle trafiony przyklad" - ponieważ Ty uznałeś za niesłuszny ergo jest niesłuszny. Powiem Ci, że niemiło mi się dyskutuje - stwierdzenia typu powyższe czy "moj drogi Kolego" są w tym momencie szydercze.


Klemens napisał/a:
Backside napisał/a:
(4. największa armia aliancka)

To nie do końca prawda, wynikająca wszakże z europocentryzmu:) Oczywiście oprócz Wielkiej Trójki "wyprzedzały" nas także Chiny. Ale o tym też się nie mówi:)

Ot, taka mała dygresja:)


Dziękuję za zwórcenie uwagi :) - natomiast jestem ciekaw czy armia chińska przewyższała nas liczebnością armii w koszarach czy na froncie? Bo to jest różnica.
 
Strona 3 z 49
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16