gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 174
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guild Wars: Factions - klan Sztab VVeteranow
Asterix

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7285

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 9:27 pm   Temat: Guild Wars: Factions - klan Sztab VVeteranow
Przepraszam a może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z Guild Wars: Factions to jest jakas gra czy nazwa uzywana przez sztabowiczów??
  Temat: Mam pomysł!
Asterix

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 21960

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 2:27 pm   Temat: Mam pomysł!
Wielkie dzięki za danie mi chociasz szansy jak cośik napisze to odrazu wysle i to bedzie najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj.

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 10:02 pm ]
Tekst został wysłany dotyczy on jednego z mundurów WP z roku 1939 prosze o szybką odp na meila lub na gadu oto mój numer 2524156

[ Dodano: Nie Sie 20, 2006 8:36 pm ]
Wysłane zostały ok. 4artykuły na temat mundurów czekam na odp od was czy się nadają i czy zostaną umieszczone na stronce jeszcze chce wam podeslać pare artykułów o okretach i broni uzywanej w IIWŚ
  Temat: Mam pomysł!
Asterix

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 21960

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 1:44 pm   Temat: Mam pomysł!
Nie zabardzo wiedziałem gdzie to napisać, ale gdy przeczytałem zakłatke Mam pomysł! To pisze:
Po pierwsze można by do działu militaria dorzucić jeszcze umundurowanie oraz zbroje, jakie były w czasach historycznych- oczywiście, jeśli będziecie chcieli to mogę się zająć tym działem
Po drugie w dziale historii można by dorzucić wiele tematów o walce wojsk polskich w czasie II Wojny Światowej oraz wielu innych powstań, potyczek itd.

To są tylko moje propozycje na temat, co można by dodać do sztab.com pomyślcie nad tym
  Temat: ulubione gry :)
Asterix

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32265

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 12:14 pm   Temat: ulubione gry :)
Jeśli chodzi o moją top 10bo tylko tyle ich jest
miejsce 1: Heroes of MIght&Magic III+ dodatki
miejsce 2: Starcraft
miejsce 3: Stronhold Crusader
miejsce 4: Disceples II z dodatkami
miejsce 5: Age of Empires 2
miejsce 6: Zeus pan olimpu
miejsce 7: Setlers III
miejsce 8: Knights&Merchants
miejsce 9:Medal of Honor wszystkie odsłony
miejsce 10: Europa Universalis II
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Asterix

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14680

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 11:47 am   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
A co sądzicie o tzw.,,Berlińskim Finale" może trochę przybliżę wam w skrócie tą historie, w której także i WP brało udział

Dnia 30 kwietnia 1945roku dowódca 1. Dywizji Piechoty otrzymał rozkaz dołączenia swej jednostki do wojsk Armii Czerwonej szturmującej Berlin. Polscy żołnierze mieli za zadanie wspomóc w walkach ulicznych sowieckie jednostki pancerne, które były pozbawione osłony czołgi były dziesiątkowane ogniem dział i pancerfaustów ustawionych w zamienionych na twierdze budynkach. Zdobywanie takich pozycji wymagało sprawnych grup szturmowych, zdolnych przeniknąć w głąb i łamać opór wroga. Nasi żołnierze przez wyłomy w murach przedostawali się na tyły hitlerowskich barykad, rzecznymi granatami likwidowali kolejne gniazda karabinów maszynowych MG 34 oraz karabinów maszynowych ogólnego przeznaczenia Maschinengewehr 42 i po zajęciu usuwali barykady. Stosowano wiele sposobów zaskoczenia wroga, zadymiano celowo ulice, aby ukryć przygotowania do ataku lub skrycie ustawiano działa na wysokich piętrach budynków. W czasie, gdy Armia Czerwona szturmowała Reichstag, z drugiej strony do budynków zbliżali się żołnierze 1.Dywizji Piechoty, zdobywając po drodze stacje metra oraz region ogrodu zoologicznego.
2 maja, po wyjściu na tyły Reichstagu i Kancelarii Rzeszy, doszło pod bramą Brandenburską do spotkania Polaków z Armią Czerwoną. Berlin został zdobyty a nad ruinami powiewało wiele „BIAŁO-CZERWONYCH” flag.

Oczywiście w walkach w Berlinie nie była wykorzystywana tylko jedna polska dywizja. Oprócz 1.Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki w zdobyciu miasta wzięły udział:
2. Brygada Artylerii Haubic, 1. Samodzielna Brygada Młodzieży i 6. Zmotoryzowany Batalion Pontonowy.
  Temat: Rysunki Fantasy
Asterix

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8112

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 8:02 am   Temat: Rysunki Fantasy
Jeśli chodzi o mnie to bardzo chetnie bym spogladal na takie rysunki dlatego z cierpliwością bede na nie czekal
  Temat: Rysunki Fantasy
Asterix

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9437

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 7:42 am   Temat: Rysunki Fantasy
Według mnie to są dobre rysunki bo ja nie potrafie nawet tak rysować ale jak bedzie (Michał)wiecej rysował to napewno pujdzie mu coraz lepiej będę czekał na więcej jego dzieł.
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Asterix

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21232

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Sie 12, 2006 9:55 pm   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
No niestety nie mialem okazji zagrac w nowsze części czyli Stronholda 2 ale za to jak otrzymalem kiedys do rak Stronholda oraz Stronholda Crusader byłem z nich bardzo zadowolony a szczególnie z drugiej odsłony czyli Twierdzy Krucjaty:)a gdy znajde tylko chwilke to zawsze w nia pogram
  Temat: HMM 3 czy 4 ??
Asterix

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 22949

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Sob Sie 12, 2006 9:42 pm   Temat: HMM 3 czy 4 ??
Jeśli chodzi o mnie to dla mnie gra bardziej grywalną była 3odsłona HMM chociaz nie była graficznie lepsza od 4części ale tu chodzi o to zeby gra zdobyła jak najwięcej popularności a więc i grywalność sie liczy takze nic nie pobije HMM3
 
Strona 12 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16