gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 174
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co sądzicie o wyczynach majora Henryka Dobrzańskiego??
Asterix

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4549

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 10:36 pm   Temat: Co sądzicie o wyczynach majora Henryka Dobrzańskiego??
Co sądzicie o wyczynach majora Henryka Dobrzańskiego ps."Hubal"?? Czy jego historia jest jeszcze w naszej pamięci?? Który gdy dowódca 110pułku ułanów rozwiązuje pułk ale major przejmuje dowództwo. Podejmuje decyzje o odsieczy walczącej jeszcze Warszawie, otrzymuje on wiadomość o kapitulacji stolicy. Podejmuje on kolejna decyzje tym razem o przeprawie do Francji. Oddział dociera na ziemie kieleckie i zapada tam decyzja o pozostaniu w kraju. Pozostały przy jego boku oddział (180 ułanów)podejmuje walkę partyzancka z najeźdźcą. DZWZ(Dowództwo Związku Walki Zbrojnej)nie akceptuje poczynań, „Hubala” i nakazuje rozwiązanie oddziału.Jednak "Szalony major"(jak go nazwali)został z garstka swojego oddziału i kontynuuje walkę.Jednak w roku 1940 major wpada w zasadzke, w której ginie, lecz jego ciała lub prochów nie odnaleziono do tej pory.

Jeśli chodzi o mnie historia majora ”Hubala”, chociaż nie do końca mi znana, bo czego można się dowiedzieć od jednego filmu i jednej książki opartej na jego poczynaniach, gdy nie wie się, co do końca, przeżywali ludzie dowodzeni przez majora, bo nie możemy sobie nawet tego wyobrazić i tak nie zostanie przeze mnie zapomniana.
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Asterix

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14215

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 9:10 pm   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Ajmdemen napisał/a:
najmniejsza szansa na śmierć :)
Przepraszam Kapitanie ale tu bym polenizował jesli chodzi o panska wypowiedz a przynajmniej ten fragmencik przypomnijmy sobie chociaz Pear Harbor i juz duzo osob moze powiedziec ze z Panska wypowiedzia sie nie zgadza
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Asterix

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14215

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 7:31 pm   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Sorki zapomnialem ze tu chodzi o druga wojne swiatowa poprostu tłumaczac to chcialem cos dopisac na dzisiejsze czasy tylko ze tego nie dopisalem (fakt moj blad ciesze sie ze ktos to zauwazyl)
  Temat: Gra roku 2005
Asterix

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8006

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 6:12 pm   Temat: Gra roku 2005
Ja stawiam na Call of Duty II chyba zadna z gier nie dorowna jesli chodzi o rok 2005
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Asterix

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14215

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 5:55 pm   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Co do tej 101Dywizji powietrzno-desantowej poprostu tak duzo słyszałem o niej ze było by to jak cud zeby chociaz służyc tam jeden dzien ale jesli chodzi o Polskie siły zbrojne to 6Brygady desantowo- szturmowej lub 12Kompania saperów brygady zmechanizowanej w Szczecinie
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Asterix

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14215

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 23, 2006 7:48 am   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Ja oczywiscie nie ouscił bym naszego kraju jakbym mial 16lat wtedy i mogbym walczyc, ale jesli chodzi o ktora amrmie to raczej bym wolal nalezec do 101Dywizji powietrzno-desantowej która brała udzial w operacji Ovelord czyli ladowaniu w Normandii jakby ktos nie wiedzial
  Temat: Gothic III
Asterix

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12892

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 11:08 pm   Temat: Gothic III
No czytalem o wymaganiach wiec bedzie ciezko ale moze sie uda ze bedzie mi smigac ale raczej na najwyzsze ustawienia bym nie liczyl

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 11:09 pm ]
Zapomnialem ze musi byc napewno tak samo grywalna jak jej poprzedniczki tego tylko oczekuje
  Temat: Gothic III
Asterix

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12892

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 8:31 pm   Temat: Gothic III
Nie wiem jakie były obietnice tworców ale napewno wiele z nich bedzie spełnione zreszta to mozna zobaczyc dzieki skrinom z tej gry co tu duzo mowic to trzeba zobaczyc(jesli mi sie uda to wrzuce je tu a jak nie to podam wam stronke na ktorej mozna to zobaczyc)

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 8:35 pm ]
a o to i załącznik lub gdyby go nie odczytalo to tutaj sa scriny http://gameexe.pl/Gothic-III-scr10.html
  Temat: Trasport jednostek
Asterix

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5524

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 3:36 pm   Temat: Trasport jednostek
według mnie powinno to zalezeć od typu-kazdy typ powinien miec swoja (inna)liczbe miejsca bo co by to byla za frajda gdyby jeden człowiek piechoty zajmował tyle samo miejsca co np. łazik poprostu chodzi tu o realia w grze im bardziej realistyczna tym lepiej przyciaga widzów(graczy)
  Temat: Bogusław Wołoszański
Asterix

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7405

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 3:30 pm   Temat: Bogusław Wołoszański
Jeszcze nie mialem okazji przeczytac zadnej z ksiazek Pana Bogusława[bo jest ich pare: Tajna wojna Stalina,Tajna wojna Hitlera,Tajna wojna...(niestety ale zapomnialem kogo) Ten okrutny wiek (cz.2)Sensacje XXwieku i chyba jeszcze jakies ale nie pamietam tytułów] ale chetnie bym to zrobil, bo bardzo ciekawie opowiadal w programie ktory prowadzil- Sensacje XXwieku, a jesli chodzi o ten serial to kreca lub juz zostal nakrecony.Bedzie nosił tytul "Tajemnica twierdzy szyfrów"niestety nie wiem kiedy ukaze sie na ekranach ale udział w nim wzieli tacy aktorzy jak Cezary Żak, Karolina Gruszka, Borys Szyc reszty jednak nie znam ale z chęcią go obejze.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Asterix

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67681

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 8:15 am   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
moze i bylo to przyczyna sukcesów ale jak sam napisales "ze bezposrednia przyczyna porazki Niemiec było po pierwsze prowadzenie na raz zbyt wielu frontów" czyli moja wypowiedz nie nalezy do najgorszych bo chec zawładniecia pociagała za soba inne skutki które sie pozniej zamieniały w wiele frontów itd.
  Temat: W samo południe - Umiejętności, czy współdziałanie?
Asterix

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4657

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:24 pm   Temat: W samo południe - Umiejętności, czy współdziałanie?
no tez sie musze zgodzic ale jesli osoby sa juz zgrane to wiedza co do nich nalezy takze raczej sie wyklucza taka opcje
  Temat: W samo południe - INWAZJA!
Asterix

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4831

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:20 pm   Temat: W samo południe - INWAZJA!
Wszystko zalezy od momentu kiedy dojzy sie zblizające statki ale jesli chodzi o inwazje to raczej atak skupił bym na barkach a jesli juz barki doplynely by do brzegu to pol na pol barki i zolnierze ktorzy z nich desantuja
  Temat: Spis FILMÓW godnych Polecenia innym
Asterix

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 37867

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:13 pm   Temat: Spis FILMÓW godnych Polecenia innym
Jeśli chodzi o mnie to ja polecam Szeregowiec Ryan, Wróg u bram, Stalingrad, Cienka Czerwona Linia, W księżycowa jasna noc, Braveheart,Nad obręczą, Jeździec bez głowy i jeden najwiekszy którego nie moge dostac to HUBAL jesli ktos mialby mozliwosc przegrania tego filmu niech sie ze mna skontaktuje na gadu=2524156
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Asterix

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67681

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:04 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Wydaje mi sie ze bezposrednia przyczyna byla chec zawladniecia przez Hitlera całym światem a przynajmniej Europa
 
Strona 10 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16