gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 174
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zagadka??
Asterix

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5038

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:34 am   Temat: Zagadka??
widzialem kiedys program o tzw "Kod Leonarda..."ksiażki nie czytałem ponieważ jak zobaczyłem ten program powiedzialem sobie ze jest do bani i nie bede tego napewno czytal...Osobiscie wydaje mi sie ze to moze miec jakies zdzblo prawdy ale nie wiecej...
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Asterix

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14173

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Gru 27, 2006 12:01 am   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
zami, czepiasz sie jakbys miala lub mial 3lata i krecone zabki powtarzam sie ale napisze ci to jeszcze raz jesli jakis temat ci nie pasuje nie pisz postów w nim i spokuj dla ciebie i dla ludzi ktorych mozesz wkurzyc proste i logiczne wystarczy tylko troche pomyslec czy to az tak duzo dla ciebie??chyba tak zreszta zakonczmy ten watek bo o cos innego chodzi w tym temacie...czekam na wasze wypowiedzi co do tematu a gdy masz pisac tak jak zami, to lepiej daj spokuj...lub pomysl i zaznacz w ankiecie "inna " i napisz jaka to jest a nie czepiaj sie ludzi koniec watku zwiazanego z zami,
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Asterix

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14173

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 10:10 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
zami, nikt Ci nie kazal sie wypowiadac na dany temat wiec jesli mozesz nie rob tego na drugi raz bo cos kiepsko Ci idzie...


przepraszam jesli ten temat jest troszke nie zrozumialy ale chodzilo mi poprostu o armie/formacje ktora najbardziej Cie pociaga, interesuje...a zarazem jest najlepsza dla Ciebie z tych wymienionych PRZEPRASZAM ZA NIEZROZUMIALOSC
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Asterix

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14173

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 7:10 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
no wiesz kazdy sie moze pomylic w temacie poprawilem lecz w ankiecie nie potrafie wybaczcie mi moj blad...

Tigo, a czemu akurat wybrałeś polska kawalerie nie chodzi mi tu o to ze ja uwielbiasz ale co Cie w niej urzekło
  Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
Asterix

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6781

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 6:51 pm   Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
wydaje mi sie ze wiekszosc polegala wezmy np grecka falange do rozpatrzenia przy ataku łuczników i starciu pierwszej lini przeciwnika wiekszosc gineła
  Temat: Ulubiona rasa
Asterix

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10729

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 6:31 pm   Temat: Ulubiona rasa
wybierz swoja ulubiona rase w ksiażkach fantazy i napisz dlaczego...
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Asterix

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14173

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 6:27 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
czy były to Rzymskie legiony, perska lekka jazda, greccy hopilici, samurajowie, średiowieczni janczarzy, hassanidzi- wojownicy Allacha, a może coś innego?? np. Africa Corps??zapraszam do dyskusji...
  Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
Asterix

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4786

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 6:14 pm   Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
Tigo, musze sie zgodzic z Toba w 100%ale mam do Ciebie jedno pytanie co dalej jak juz bys zakończył to co napisales w poscie powyzej??
  Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
Asterix

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4786

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Gru 22, 2006 8:18 pm   Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
1. Atak na koszary by zdobyc troche amunicji do dalszych dzialan
2. Zdobycie mostów nie dlatego by armia czerwona tamtedy przeszla ale to sa punkty strategiczne i mozna by pozniej wykorzystac do dzialan obronnych...


osobiscie byłbym za taka kolejnoscia prowadzenia dzialan powstania.[/quote]
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Asterix

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7108

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Gru 22, 2006 8:04 pm   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
pucek12 napisał/a:
powinni ich otoczyc i w koncu by chlopaki z glodu zdechli sami...oczywiscie terrorysci...:D


mala poprawka napisales ze zdechli by sami...a atak a smierc glodowa to dwie rozne rzeczy wiec nie wiem do konca czy zostales przeze mnie poparty ale napewno w tej pierwszej czesci "powinni ich otoczy"to tak tu dostajesz moje poparcie...
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Asterix

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7108

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Gru 22, 2006 7:49 pm   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
wydaje mi sie ze pierwszym krokiem jaki powinien byc podjety to okrazenie i zamkniecie calej okolicy(dlatego na ten punkt zaglosowalem)dopiero pozniej zaatakowany i jesli sie da aresztowac wszystkich...
  Temat: W co obecnie gracie?
Asterix

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65368

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Gru 15, 2006 10:48 pm   Temat: W co obecnie gracie?
obecnie grywam w starsze tytuły takie jak Settlers III oraz MoHAA
  Temat: CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny?
Asterix

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5989

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Gru 01, 2006 6:16 pm   Temat: CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny?
Nie czytam takich czasopism nie interesuje mnie to wole poczytac np Kulturystyka i Fitnes badz jakas gazete sportowa nio i raz na jakis czas Zołnierz Polski
  Temat: Partyzancka broń
Asterix

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5392

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lis 26, 2006 3:31 pm   Temat: Partyzancka broń
podczas IIWŚ uzywany byl najczesciej karabin maszynowy"Bechowiec"

Bechowiec-1 - polski pistolet maszynowy opracowany przez Henryka Strąpocia. Produkowany w warunkach konspiracyjnych w Polsce od lata 1943 do lipca 1944 podczas okupacji hitlerowskiej. Wyprodukowano ok. 11 szt. Wyprodukowane pistolety maszynowe były używane przez żołnierzy Batalionów Chłopskich.

Bechowiec-1 posiadał zwartą konstrukcję, małe wymiary i korzystny rozkład mas. W jego konstrukcji zastosowano wiele rozwiązań dość wyrafinowanych w porównaniu z wcześniej produkowanymi pistoletami maszynowymi. Strzelał z zamka zamkniętego, co zwiększało celność ognia pojedynczego. Posiadał bezpiecznik skrzydełkowy, pełniący jednocześnie funkcję przełącznika rodzaju ognia. Pistolet maszynowy Bechowiec-1 posiadał zamek zewnętrzny (podobnie jak w pistoletach samopowtarzalnych, czy polskim pistolecie maszynowym PM-63 RAK). Zasada działania automatyki oparta była o odrzut zamka swobodnego. Zasilanie z magazynków pudełkowych o pojemności 20 naboi.

Jednostrzalowy pistolet "samoróbka" jednak dokladniej nie moge go opisac
oraz popularny rozpylacz(pistolet maszynowy"sten")tego chyba nie musze Ci opisywac??

nie wiem czy dobrze Ci powiem ale tzw.Wybuchowe walizki tez mozna zaliczyc do takiego typu broni
  Temat: W samo południe - rakiety ziemia-powietrze
Asterix

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5167

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lis 26, 2006 3:19 pm   Temat: W samo południe - rakiety ziemia-powietrze
hmmm... po dluzszym przemysleniu wszystko jest potrzebne ale glosujac zadecydowalem na szybkosc ale raczej nie szybkosc calej rakiety tylko szybkosc jej wystrzalu wydaje mi sie ze to najbardziej powinno byc dopracowane bo wiadome ze gdyby ta szybkosc nie byla dopracowana to rakieta by nie zdarzyla doleciec nawet do tego samolotu bo jego juz dawno by nie bylo(zakladajac ze czas tego wystrzalu jest dluzszy niz 5s)tu decyduje wlasnie ta szybkosc ale to jest tylko i wylacznie moje zdanie
 
Strona 8 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16