gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 57
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Alabastr

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5590

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Paź 27, 2010 5:26 pm   Temat: Odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Dla mnie odzyskanie niepodległości przez Polskę to odzyskanie suwerenności i państwowości. Wywalczenie wolności do podejmowania decyzji w imieniu narodu i przyjmowanie ich konsekwencji na siebie. Odzyskanie niepodległości przez Polskę jest dowodem tego, że polacy nadal mają większy lub mniejszy głos na arenie międzynarodowej.
Polacy byli patriotami i część z nich jest nadal. Ci którzy kochają ojczyznę niezależnie od warunków i szanują inne narody oraz poglądy są patriotami. Nawet za granicą są polscy patrioci, którzy choć nie mieszkają w ojczyźnie to nadal się z nią bez żadnego wstydu utożsamiają.
Z wielką przyjemnością będe uczestniczył w uroczystościach narodowych. Mieć możliwość przypomnienia sobie przeszłości ojczyzny i jej obywateli. Wtedy przypominam sobie dlaczego chcę być polakiem, a nie nikim innym.

Henryk (mat-fiz-inf)Liceum ogólnokształczące
  Temat: III Wojna Światowa
Alabastr

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12379

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 28, 2010 4:02 pm   Temat: III Wojna Światowa
Odważna uwaga z tym, że rosjan nikt nie lubi. Może jednak za szybko z tym wystrzeliłeś.
  Temat: III Wojna Światowa
Alabastr

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12379

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Maj 13, 2010 3:58 pm   Temat: III Wojna Światowa
Jestem w pełni świadom tego, że walczyma za amerykańskie surowce dostając majątek równoważny zero. Nie musisz mi tego przypominać. Tylko po co nam stan wojenny (mimo że walczymy), skoro w Ameryce też nie ma, choć oni też walczą w Iraku???
  Temat: III Wojna Światowa
Alabastr

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12379

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 10:42 am   Temat: III Wojna Światowa
Wojna z terrorystami nie odbywa się na terenach naszego kraju, to po co ci stan wojenny.
"..._de" może w Niemczech jest choć o nim nie slyszałem. A nóż, a widelec może w IIIWŚ zrezygnują z masowego użycia broni masowego rażenia.
  Temat: W samo południe - Wojna powietrzna
Alabastr

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6598

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 6:43 pm   Temat: W samo południe - Wojna powietrzna
1. Wyszkolenie i doświadczenie pilota (argument są powyżej)
2. Taktyka (Mam tu na myśli wybieranie priorytetów dla poszczególnych eskadr, poza tym dobra taktyka pozwala walczyć wszystkim i wszędzie)
3. Zaawansowanie technologiczne (Nawet świetnie wyszkolony pilot i bardzo dobra taktyka nie może się równać z maszynami bojowymi, które same z siebie mogą wygrać bitwe).
4. Liczebność ( nie jestem za doktryną massu i spamu, choć po wypełnieniu poprzednich trzech punktów byłoby ciekawie)
  Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Alabastr

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6139

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 11:51 am   Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Czas to zmienić. :evil:
  Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Alabastr

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6139

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 4:13 pm   Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Walczyć każdy umie, ale żołnierz lepiej walczy gdy wie po co, gdzie i dlaczego. Nie traktuj ludzi jako mięsa armatniego tudzież marionetek (no chyba że robisz tak z wrogiem).
  Temat: W samo południe - Sojusz obronny
Alabastr

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6490

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 12:14 pm   Temat: W samo południe - Sojusz obronny
Pozycja względem potencjalnego wroga na pierwszym miejscu.

Gdyby Francuzi zamiast zostawiac nas na straty uderzyli na III Rzeszę i dotarła do najważniejszych ośrodków przemysłowych i militarnych, to być może Hitler musiałby się cofać ze zniszczonej i zruinowanej Polski ( o ile zdążyłby coś rozwalić). Napewno musiałby wykonać taki manewr bardzo szybko ,więc ZSRR nie wymówki, żeby uderzać (chyba, że bardzo chcą) dlatego wschodnia granica jest potencjalnie gotowa do walki z Armia Czerwoną. Tutaj następuje kontratak ze strony Polski i prawdopodobne przybycie Anglików.
Koniec wojny.

Obeszło się bez wysyłania posiłków, czy stosunków dyplomatycznych.

Jeżeli już chodzi o posiłki to polecam je wysyłać szybko, bo statystycznie w IIWŚ małe ilości działały cuda, a wysyłanie wolnej massówki może okazać się:
-ryzykowne
-zbyt wolne
-nie efektywne
-część wojska może okazać się potrzebna w innych miejscach.

Jeżeli już ma dojść do wojny to do niej dojdzie (prędzej czy póżniej)niezależnie od stosunków dyplomatycznych. Atakujący wie kiedy może, więc strach na wróble nie pomoże.
  Temat: Jaki jest najlepszy czołg naszych czasów??
Alabastr

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6763

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 5:50 pm   Temat: Jaki jest najlepszy czołg naszych czasów??
Jeżeli nie ma innych propozycji to śmiem zadać pytanie jaki inny czołg jest w wstanie pokonać w bitwie słynnego Abramsa?
  Temat: W samo południe - Oddział rozpoznawczy
Alabastr

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6082

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 1:59 pm   Temat: W samo południe - Oddział rozpoznawczy
Trudno powiedzieć. Wiele zależy od warunków operacji (co innego w dżungli, a co innego w lasach klimatów umiarkowanego).Taki oddział musi być samowystarczalny i nie powinian być sam, tzn powinno się wysłać pare grup zwiadowczy po góra 6 osób.
  Temat: W samo południe - Pustynia
Alabastr

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9739

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:54 am   Temat: W samo południe - Pustynia
Pat napisał/a:
Tak jeśli są daleko lub kiedy strażnicy są wyczerpani.


Od czego jest zmiana warty?
  Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Alabastr

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6139

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:48 am   Temat: W samo południe - Doinformowanie, czy tajemnica?
Uważam, że żołnierz powinien zostać doinformowany. Drugą sprawą jest trafienie do niewoli. Dobrze wyszkolony nie zdradzi tajemnicy (chyba, że faktycznie nie ma już żadnej wartości). Gorzej jeżeli zostaną użyte środki chemiczne (a zostaną użyte na pewno), wtedy informacje posiadane przez żołnierza mogą być dla nas niebezpieczne, chyba, że tak jak powiedzieli przedmówcy informacje są bardzo na bieżąco. Mimo to, uważam, że im wyższa ranga tym żołnierz powinien znać bardziej dalekosiężne plany i powody dlaczego takie są.
  Temat: Jaki jest najlepszy czołg naszych czasów??
Alabastr

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6763

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 10:42 am   Temat: Jaki jest najlepszy czołg naszych czasów??
Naszła mnie ciekawość odnośnie czołgów. Sam w tej dziedzinie jestem zielony, choć echa jakiś nazw odbijają się w głowie. Proponuje, aby każdy kto coś wie podał oznaczenia czołgu, którego uważa za najlepszego oraz dodał informacje techniczne (najlepiej link). Mam nadzieję, że wyniknie z tego miła dyskusja.

PS: Jeżeli taki temat się pojawił juz wcześniej, najmocniej przepraszam(nie znalazłem :cry: )
  Temat: III Wojna Światowa
Alabastr

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12379

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 28, 2010 4:40 pm   Temat: III Wojna Światowa
Według mnie III WŚ może wybuchnąć z powodu polityki zagranicznej USA. Jestem pewien, że prędzej czy póżniej komuś ta polityka się na tyle nie spodoba że rozpęta wojnę. Jeżeli nie będzie on polegał na broni jądrowej to pewnie na czymś bardziej wyrafinowanym.
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Alabastr

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14173

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 19, 2010 4:00 pm   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Pierwszy wybór- Polska :razz:
Drugi wybór- Jednostki polskie w innych krajach i dowodzone oczywiście przez polaków.
Japonia, Niemcy i Włochy nie, z tej przyczyny bo wróg i okupant+holokaust na słowianach.
Francja, UK i USA nie, bo tylko nas wykorzystali aby potem oddać Stalinowi. :evil:
ZSRR- nie zgodziłbym się nawet jako najwyższy ranga dowódca, bo Stalin i tak mnie zamorduje :cry:
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16