gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 899
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Ajmdemen

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5605

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Lip 06, 2004 11:21 am   Temat: Wybory do Parlamentu Europejskiego
i znowu ten przeklęty cytat :) Wiem , że czasochłonne byłoby czytanie wszystkich postów przed wypowiedzeniem się, ale parę możnaby, nie?

Swoją drogą znam dużo fajniejszy cytat Churchilla

Lady_X (nie pamiętam niestety nazwiska): Sir, gdyby był pan moim mężem dosypałabym do pańskiej herbaty truciznę
Churchill: Madame, gdyby była pani moją żoną wypiłbym ją

:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ajmdemen

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Lip 06, 2004 1:05 am   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
z tym zostawieniem Polski to mocno przesadzasz, bo Polska miała pakt z Francją i Anglią i na pewno zaatakowałaby, gdyby Niemcy zaczęły od zachodu i dlatego też ruszyły na wschód. Poza tym Hitler liczył jednak na dalszą obojętność Anglii i Francji i że pozostanie to lokalny konflikt, co było grubym błędem jak się okazało.

Co do desantu- hmm, flota brytyjska była zdecydowanie silniejsza, Niemcy nie mieliby również przewagi w powietrzu- gdzie tu mówić o desancie. Osobiście uważam, że należało wyrżnąć wycofujących się Anglików pod Dunkierką a potem Anglii broniłoby na tyle mało wojska, że można by myśleć o desancie powietrznym.

Myślę, że Niemcy chętnie by współdziałali z Japończykami, ale tutaj błędu można szukać po stronie Japończyków nie Niemców. Prawda jest taka, że sojusz Osi był bardzo luźny, opierał się na wspólnych wrogach i tym, że na walkę ze sobą nawzajem by nie starczyło środków :) jego jedynym większym przejawem było wymuszenie na Francuzach oddania Indochin Japończykom
  Temat: stagnacja
Ajmdemen

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4441

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lip 04, 2004 12:01 am   Temat: stagnacja
hehe, ten skecz "mru-mru'sów" jest świetny :) ale i tak najbardziej lubię brzuchomówcę
  Temat: stagnacja
Ajmdemen

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4441

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Lip 03, 2004 2:56 pm   Temat: stagnacja
mogę założyć parę topiców o Britney to ruszymy z kopyta :)
  Temat: ME 2004
Ajmdemen

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8395

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Lip 03, 2004 2:52 pm   Temat: ME 2004
A mnie jednak zasmucił ten wynik, wspaniała i genialna gra Czechów, w której jest całe piękno futbolu ustąpiła grze Greków, która co by nie mówić zbyt widowiskowa nie jest. Tego w piłce właśnie nie lubię i ze wszystkich drużyn, które odpadły najbardziej szkoda mi właśnie Czechów- ścieli im Nedveda na wstępie :) , ale strategia :) a faul w polu karnym też ewidentny. Wiem, wiem- gorycz przeze mnie przemawia- ale uważam, że stało się coś bardzo niesprawiedliwego- obie drużyny grały świetnie, ale to Czesi zasłużyli na zwycięstwo
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Ajmdemen

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14959

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Cze 29, 2004 11:44 pm   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
e MAO przesadziłeś, o tej porze kiedy to pisałeś już się powoli rozjeżdżaliśmy :) ta kafejka coś niespecjalna była, wiem, że powtarzam to już któryś raz i ględzę jak stara baba i w ogóle, ale wydaje mi się, że raczej wszyscy mieli takie odczucia. Za rok trzeba będzie wybrać coś bardziej typu "gralnia" niż kafejka. Ale ogólnie zjazd fajnie wypadł- przygoda w parku chyba na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem. Żebyście wiedzieli jeszcze jakich miałem współpasażerów w czasie powrotu .... po prostu we wspaniałym humorze wróciłem :)
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Ajmdemen

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14959

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Cze 27, 2004 11:29 pm   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
przyjadę pociągiem o 11:41
  Temat: ME 2004
Ajmdemen

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8395

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Cze 27, 2004 1:04 pm   Temat: ME 2004
Mecz Anglii z Chorwacją był zdecydowanie lepszy, a co do Włochów- nie zasługiwali na ćwierćfinały, zarówno Szwecja jak i Dania grały lepiej, więc sprawiedliwości stało się zadość. Nadal liczę na finał Holandia- Czechy :) Choć może Dania dziś pokaże swoją potęgę :)
  Temat: Chorwacja- Francja
Ajmdemen

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4447

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Cze 27, 2004 1:00 pm   Temat: Chorwacja- Francja
rozumiem, że kibicujecie Francji, ale tego, że popieracie takie oszustwo nie bardzo. Przecież napastnik zgrał sobie uciekającą piłkę ręką!! Za coś takiego przynajmniej rzut żółta kartka i rzut wolny dla drużyny przeciwnej powinien być
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Ajmdemen

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14959

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Cze 27, 2004 11:36 am   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
4 to jakieś minimum już jest, ale przydałoby się więcej luda. Dla mnie możemy robić ten zjazd we 4, Klemens, Gonzo co myślicie?
  Temat: ME 2004
Ajmdemen

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8395

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Cze 21, 2004 10:38 pm   Temat: ME 2004
kolejny wspaniały mecz ME, szkoda, że mało jak na razie takich :)
Rooney pokazał chyba na czym polega bycie napastnikiem :) Mam nadzieję, że "sprawdzone" gwiazdy trochę się zirytują i nastąpi większy festiwal bramek. Przed meczem moje sentymenty były dość równo rozłożone, ale nie jednak Chorwacja nie była w stanie narzucić Anglii takiej gry jak Francji. Choć oczywiście Anglia wygrała dzięki wysokiej skuteczności, ale na to również Chorwacja nie mogła narzekać- przykład: ich druga bramka :)

Dzisiejszy mecz poprawił mi zdecydowanie humor, taka Anglia może jeszcze zdobyć mistrzostwo :)
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Ajmdemen

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14959

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Cze 21, 2004 5:06 pm   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
w Heroes3 mogę wam pozajmować zamki :)

naprawdę nikogo z wawy? Qrde będę musiał sam sprawdzać połączenia :P
  Temat: ME 2004
Ajmdemen

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8395

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Cze 21, 2004 4:50 pm   Temat: ME 2004
Nie wierzę aż tak w Portugalię- owszem wyśmienita obrona i ładny mecz z Hiszpanią, ale trzeba też strzelać bramki, a tu i Chorwacja i Anglia przeważają, pod waunkiem, że Chorwacja nadal będzie grać tak jak w 2. połowie z Francją. Rooney zaś jest właśnie moim zdaniem najmocniejszym punktem ekipy Anglii, świetne oba mecze, do tego mocna obrona- ta drużyna nawet bez formy jest potęgą.

Z kolei Holandii ładnie zagrała w drugim meczu i mimo przegranej uważam, że w tym stylu mogą jeszcze zdobyć ME. Oczywiście jeszcze wspanialej wypadła drużyna Czech, dla której naprawdę ciężko będzie o godnych przeciwników- w dwóch meczach podnoszą się po niekorzystnej pierwszej połowie i w pięknym stylu niszczą przeciwników. Nie to co Francja, która niczym podstarzały szachista ogrywa przeciwników na różnych sztuczkach- tak można wygrać ze słabszymi ekipami- ale w meczu z Czechami powtórzenie stylu gry z fazy grupowej da wynik około 5-1 dla Czechów.

Meczów Szwecji niestety nie oglądałem, nie doceniałem specjalnie tej drużyny, za ciekawszą uważałem Danię, ale nic straconego mecz Szwecja- Dania jeszcze przed nami i zobaczymy kto rządzi w Skandynawii :)

I mam wielką nadzieję, że Niemcy rzeczywiście odpadną, bo Holandia na pewno bardziej zasługuje na awans- ponadto jeśli drużyna Czech wyjdzie z rozgrywek grupowych z 9 punktami i to z "grupy śmierci" to ich kolejne mecze będą tym ładniejsze.

Moi faworyci to właśnie Czechy i Holandia oraz zwycięzca meczu Chorwacja- Anglia. Po cichu liczę też na Duńczyków, choć nie widziałem ich meczu z Bułgarią...

poza tym chyba pomyliłeś trochę kojarzenia drużyn, po meczu Francji z Grecją (jeśli wygra ze Szwajcarią oczywiście) zwycięzca zagra ze zwycięzcą meczu zwycięzca D- 2 z grupy C, czyli być może Czechy- Dania (zamiast Danii ewentualnie Włochy lub być może Szwecja). Liczę, że nasąpi właśnie mecz Czechy- Francja i nie będziemy musieli oglądać żabojadów w finale i kto wie czy nie finał Czechy- Holandia? Chętnie zobaczyłbym jeszcze jeden mecz tych drużyn )
  Temat: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Ajmdemen

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5605

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Cze 21, 2004 3:06 pm   Temat: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Jeśli mam się kierować tylko względami ekonomicznymo- politycznymi byłyby to rzecz jasna USA w czasach współczesnych. Nie wiem właściwie co chciałeś udowodnić tym pytaniem- nie obraź się, ale Twoje hipotezy o tym, że zamożność społeczeństw aynika z ustroju demokratycznego uważam za szaleństwo.

Ogólnie jestem przeciwko taktyce Robin Hooda, ale taki ograniczony model jak w USA jest dla mnie do zaakceptowania. Model szwedzki też powoli nie wyrabia- i tak gdyby nie fenomen tamtego społeczeństwa (gdzie często ludziom właściwie nieszczególnie opłacało się pracować, ale czerpali z tego dumę)- to pewnie już dawno by się to zawaliło. Tak wysoki podatki to niszczenie własnej gospodarki- w takiej Szwecji miało to owszem miły skutek równania do środka, ale w Polsce jedynym skutkiem jest równanie w dół.

Co do sanacji: co by nie mówić rządy lat 20. doprowadziły do chaosu i destabilizacji politycznej- powoływali rząd fachowców w sytuacji kiedy nie mieli wyjścia i musieli to zrobić, żeby w razie czego mieć kozła ofiarnego. Zaś "nasza majowa junta" miała odwagę na poważnie zabrać się do realizacji tej reformy, bo wcześniej tempo tej realizacji było ślimacze.

Wojskowy zamach stanu z tego co pamiętam wymusił tylko wprowadzenie do konstytucji poprawki zapewniającej sanacji sporą siłę (będącą zresztą odzwierciedleniem faktycznego poparcia społecznego), nie było to jeszcze zdobycie władzy.

Tylko że to nie żadne państwo przeprowadziło ataki, tylko organizacja- jak już gdybamy to co by USA zrobiły gdyby nie było takich państw jak Afganistan, Irak, Korea Północna, etc? Zaatakowałyby sobie jakieś losowe państwo?

Rzeczywiście, pomyłka z tą Argentyną, przepraszam.

Ale i tak nie zmienia to faktu, że póki co państwa demokratyczne z konieczności były w sojuszu przeciw blokowi komunistycznemu i siłą rzeczy konflikt między nimi nie wchodził w grę. Ale poważnych kryzysów jeszcze nie było, a to one mogą powodować konflikty zbrojne- wszystkim żyje się póki co miło i zgodnie, ale nie jestem wcale pewien, że żadna wojna między obecnymi "liderami demokracji" nigdy nie nastąpi. Choć prawdopodobnie najpierw nastąpił jakiś przewrót i zmiana ustroju także być może Twoja teza jest słuszna :)
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ajmdemen

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 20, 2004 3:23 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
kawaleria w tym okresie była tylko tańszą formą piechoty zmotoryzowanej, polski regulamin wojskowy nie przewidywał szarży (!), inną jej zaletą jest to, że była mniej zależna od infrastruktury niż jednostki zmotoryzowane i pancerne, czyli całkiem nieżle się sprawdzała na wschodnim froncie. Pełna motoryzacja nastąpiła rzeczywiście tylko w wojskach amerykańskich i prawie pełna w brytyjskich dzięki amerykańskiej pomocy. Pod koniec wojny Niemcy też wypadali w tej statystyce całkiem nieźle, ale jednak zdecydowanie słabiej od USA. Wielki wysiłek niemieckiego przemysłu w ostatnich latach wojny był zresztą już i tak spóźniony, bo decydujące bitwy nasąpiły w 1942
 
Strona 58 z 60
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16