gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 899
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: starcraft
Ajmdemen

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 19391

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 16, 2004 7:13 pm   Temat: starcraft
dajcie spokój, w każdą grę możnaby zacząć tak grać po odpowiednio długim czasie- dla was źle to świadczy o grze, że tacy są? Bo moim zdaniem pokazuje do jakiego stopnia gra potrafi wciągnąć. Sam uważam się za niezłego gracza SC i nie mam wcale wybitnych umiejętności manualnych- ktoś mi mówił kiedyś jaki to mam niski współczynnik APM (actions per minute), ale można pokonać zręczniejszych wyrobików pomysłowością i zgraniem- mówię tu oczywiście o grach teamowych, które mi najbardziej się podobają w tej grze, 1vs1 też jest fajne, ale nie aż tak :) Czeepianie się jakiejś gry o to, że inwalida nie osiągnie w niej sukcesów to dla mnie kompletna pomyłka. Poza tym w grach, w których stawia się na samą strategię kompletnie usuwając konieczność pewnego wykazania się klikaniem (czyli w turówkach) kompletnie nie ma dynamizmu, a gra sieciowa rzadko jest ciekawa- jedyne moim zdaniem wciągające pod tym względem były master of orion2 i axis and allies, ale rozgrywki ciągną się godzinami.
  Temat: W samo południe - Civilization
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4620

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Paź 10, 2004 11:50 pm   Temat: W samo południe - Civilization
hmm, nie mówię o rzeczywistości tylko o grze- jeśli masz dużo ludności zarówno produkcja jak i dochody się zwiększają
  Temat: W samo południe - Civilization
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4620

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Paź 10, 2004 4:40 pm   Temat: W samo południe - Civilization
żywność jest najważniejsza- im więcej żywności tym więcej ludności, a co za tym idzie większa produkscja pozostałych dóbr, pamiętam jeszcze tę grę i miasta o wielkości 30 :)
  Temat: W samo południe - bitwy kosmiczne
Ajmdemen

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3834

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Paź 06, 2004 8:37 pm   Temat: W samo południe - bitwy kosmiczne
zagadnienie wbrew pozorom uważam za bardzo ciekawe, ale dysusję zacząłbym od tego między kim i o co toczono byłyby owe bitwy kosmiczne- czy zakładamy przeniesienie rywalizacji między krajami Ziem w przestrzeń kosmiczną, czy też walkę z innymi inteligentnymi rasami? Jeśli to drugie to bardzo trudno przewidzieć jaką też bronią mogłaby taka rasa dysponować. A teraz o co? Bo jeśli celem miałaby być ekspansja czyli podbój całych planet tośrodki tak kruche jak myśliwce z góry bym wykluczał, bo obrona planetarna zmiotłaby je błyskawicznie. Raczej zgodnie z duchem science fiction stawiam na lasery i im podobne bronie, gdyż chyba tylko one sprawiłyby, że bitwy kosmiczne przypominałyby w jakmikolwiek stopniu znane nam metody prowadzenia wojny. Rakiety zaś zapewne będą rozwijały się tak samo szybko jak skuteczne przeciw nim systemy antyrakietowe, choć ciekawym przypadkiem mogłyby być masakry flot wielkich statków wroga przez kilka mniejszych jednostek o najnowszych systemach rakietowych :)
  Temat: W samo południe - składowe oceny gry strategicznej
Ajmdemen

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5108

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Paź 02, 2004 12:38 pm   Temat: W samo południe - składowe oceny gry strategicznej
zgadzam się z Klemensem, niekoniecznie powodu szachów :) w niektórych grach nie byłoby nic ciekawego bez klimatycznej muzyki, w innych ważne, żeby stanowiła nie przeszkadzający podkład dla gry, zresztą a EU często grałem z wyłączoną muzyką, ale z wrzuconym winampem- nie we wszystkich grach jest to możiwe, a powinno. Ogólnie zmierzam do tego, że rzeczywiście nie wszystkie elemnety są równie ważne a ponadto nie zawsze te same elementy są tak samo ważne :) inna sprawa czy recenzent gry powinien to brać pod uwagę, bo jego odczucia w tym względzie będą subiektywne, ale moim zdaniem recenzja sama w sobie jest subiektywną oceną gry, więc powinien podjąć wyzwanie i pogłębić trochę tą swoją ocenę, bo takie ocenianie wszystkich elementów, a następnie średnia arytmetyczna to jednak spłycanie sprawy
  Temat: starcraft
Ajmdemen

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 19391

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 1:21 am   Temat: starcraft
są fani starcrafta na forum? Ktoś grywa czasem na batllenecie? Aż sam się dziwię, że dopiero teraz zakładam ten temat :)
  Temat: Axis & Allies
Ajmdemen

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4758

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 1:18 am   Temat: Axis & Allies
ciekawe, przecież istnieje już gra o tym tytule, co więcej uważam ją za jedną z lepszych turówek- jedyną wadą jest wyraźna sprzeczność wyników rzutów kostkami z teorią prawdopodobieństwa :) ciekawe czy ta gra będzie miała coś wspólnego ze starym axis and allies firmy avalon hill
  Temat: Bieslan
Ajmdemen

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7926

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Wrz 16, 2004 2:00 am   Temat: Bieslan
popieram w pełni wypowiedź Perkuna- a ponadto Konrad nie powinieneś nazywać ich czeczeńskimi *.* skoro większość Czeczenów potępiała zamach. I osobiście podziwiam ich za to, że potrafią współczuć wrogowi, czy też dzieciom wrogów, ale to powoli przestaje być różnica. Chociaż, może to dlatego, że rosyjskich dzieci tak znowu dużo w tej szkole nie było?
  Temat: Argentyna
Ajmdemen

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7502

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pon Wrz 13, 2004 12:40 pm   Temat: Argentyna
no w superlatywach odnośnie drużyny argenyńskiej nie włoskiej.

A co do Grecji- powiem otwarcie, że nie podobała mi się ich gra- zabijali piękno piłki nożnej, może i to skuteczne, ale podobało się chyba niewielu poza kibicami Grecji
  Temat: MS - Niemcy
Ajmdemen

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7151

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pon Wrz 13, 2004 12:19 pm   Temat: MS - Niemcy
co do eliminacji- widzieliście mecz Holandia- Czechy? Znowu można było obejrzeć naprawdę widowiskową piłkę z wieloma akcjami, szkoda tylko trochę słabego sędziowania. Ładnie zagrała też drużyna Chorwacji w meczu ze Szwecją, trochę pechowo odpadła na euro i może teraz pokażą coś więcej. Z kolei Hiszpania gra coraz gorzej z każdym meczem, w którym ją ostatnio oglądam, a szkoda, Raul Gonzalez to piłkarz, którego bardzo cenię, ale wyraźnie nie ma formy (nawet w ostatnim meczu Realu został zdjęty)
  Temat: Iran - nowa potega atomowa??
Ajmdemen

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11061

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Wrz 13, 2004 12:13 pm   Temat: Iran - nowa potega atomowa??
no cóż ja powiem tylko, że nie odpowiada mi mówienie przez Izrael o zabijaniu Żydów w POLSKICH obozach koncentracyjnych i słowa Gonzo o ich nienawiści nie są bezpodstawne. Chociażby polityka oskarżania każdego krytykującego posunięcia ich państwa o antysemityzm kojarzy mi się z polityką komunistów "kto nie z nami ten przeciw nam". I czy państwa nie kierują się nigdy emocjami w polityce... hmm, może nie emocjami polityków (choć sądzę, że parę wyjątków by się znalazło, nawet wśród polityków byli i są ludzie niezbyt rozważni), ale nastroje społeczne mają ogromny wpływ na politykę państw.
  Temat: Argentyna
Ajmdemen

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7502

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pon Wrz 13, 2004 11:52 am   Temat: Argentyna
Klemens dałbyś spokój- jak można mówić o wyższości euro nad czymkowliek jeśli wygrała je Grecja. Oczywiście można zasłaniać się ograniczeniem rocznikowym, ale liczę, że mistrzostwa świata potwierdzą potęgę futbolu argentyńskiego i rozwieją ostatnie wątpliwości :)

Co do finału koszykówki- trudno o dramatyzm przy tak wyraźnej przewadze jednej ze stron, Włochom nie szło tak jak w półfinale, gdzie mieli ogromną skuteczność za 3, ale Argentyńczycy nie dawali im nawet znaleźć dovrej pozycji do oddania rzutu za 3. A w innych elementach to o Włochach nie ma w ogóle co mówić. Zwycięstwo Argentyny jak najbardziej zasłużone, szczególnie przy zwycięstwie nad USA w półfinale (inna rzecz, że ciekawiej byłoby oglądać w tej drużynie więcej gwiazd NBA niż Iversona w dodatku z kontuzją)
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ajmdemen

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21433

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Wrz 07, 2004 2:55 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Cytat:
To w takim razie ksiazka Ralfa Georga Rutha "Goebbels" klamie.
Najblizszy spjusznik? Nie wiem czy to komentowac.


Nie czytałem tej książki, więc nie wiem, ale jeśli z góry uważasz, że każde słowo wypowiedziane przez jakąś osobę jest prawdą, to ja tego również nie będę komentował.

Fakty są faktami: istniał sojusz i ścisła współpraca między ZSRR a 3 Rzeszą w latach 1933-1941, państwa te były również wyizolowane dyplomatycznie przez większość ówczesnego świata. Sojusz nie powstałby bez zgody "góry" obu państw. Czy sojusz był z założenia tymczasowy to już domniemania i żeby to wiedzieć musielibyśmy być Hitlerem lub Stalinem, bo tylko jeden z nich mógł go zerwać (reszta, również Goebbels, mogła im co najwyżej doradzać). Chociaż oczywiście jak to jest w historii, kiedy są tylko domniemania to trzeba się nimi zająć a one wskazują, że obie strony raczej nie planowały podtrzymywania sojuszu przez dłuższy okres, ale właściwie to prawdopodobnie było wiele sojuszy, które miały być w zamyśle którejś ze stron tymczasowe, a potem się "przedłużyły". Moim zdaniem dla całego świata wielkim szczęściem był konflikt 3 Rzeszy i ZSRR, bo twierdzenie, że był nieuniknionynie bardzo mnie przekonuje, a bardzo wątpię, czy ludzie w roku 40 w ogóle uwierzyliby, że jest prawdobodobny.
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ajmdemen

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21433

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 6:53 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
e Gonzo nie masz racji, w momenci dojścia nazistów do władzy właśnie ZSRR było ich najbliższym (a właściwie jedynym- bo Włochy były raczej niezdecydowane) sojusznikiem- przypomnijmy sobie traktat w Rapallo, etc. Te twierdzenia, że "od początku był to sojusz tylko na papierze", etc to już kreowanie historii, przez tych, którzy ją pisali- również ZSRR, dla których sojusz z III Rzeszą był faktem hańbiącym i starali się go umniejszyć. Ale aż do początku operacji Barbarossa państwa te ściśle współpracowały, handlowały na szeroką skalę, prowadziły wymianę personelu wojskowego, etc Trudno powiedzieć "co by było gdyby" :) Niemcy zaatakowały- możliwe, żw Rosja sama by zaatakowała (pewnie tak by nastąpiło, bo konflikt o wpływy na Bałkanach był zbyt poważny i Stalin by nie odpuścił tego rejonu), ale pewności nie ma. Co więcej, przed atakiem Niemiec na ZSRR Rosja była praktycznie w stanie wojny z Anglią- ta gdyby miała więcej sił wysłałs by pomoc Finlandii (i tak się nad tym zastanawiano). Dopiero potem nasi sojusznicy obeszli to, że w sumie ZSRR Polski nie zaatakował i wojny nie było :)
  Temat: Książka zażaleń
Ajmdemen

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13010

PostForum: O forum   Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 8:09 pm   Temat: Książka zażaleń
no to ja coś powiem- od kiedy Andrew_wojownik prowadzi jakąś osobistą krucjatę przeciw Szarkiemu robi się nam bałagan, wcześniej coś takiego jak książka zażaleń nie było potrzebne, ale skoro już jest to korzystam. Niech osobiste krucjaty pozostaję osobistymi, to że chłopcy pokłócili się w RL o klocki lego jest ich sprawą a nie internautów całego świata, taka jest przynajmniej moja opinia. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi i prosiłbym o odrobinę zdrowego rozsądku, to chyba nie tak dużo
 
Strona 56 z 60
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 16