gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 899
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7327

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Czw Mar 22, 2012 6:07 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
U Jordana to IMHO w trakcie tomów 4-6 akcja konsekwentnie zwalniała, by na kolejne kilka (nie wiem ile bo gdzieś koło 9. się zatrzymałem) w ogóle się zatrzymać. Rozumiem, że autor nie chciał zabijać kury znoszącej złote jaja (czyli kończyć sagi), ale ja skutecznie się zniechęciłem do czytania dalszych opowiastek o niczym.

Za Martina może jeszcze się zabiorę, sporo o nim słychać pozytywnych opinii - inna rzecz, że - uogólniając - brakuje krytycznego podejścia wśród czytelników.
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7327

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Sro Mar 21, 2012 6:11 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
Nie czytałem książki, ale jakoś argumenty do mnie nie trafiają. Wydawca nie może niczego wymusić - koniec końców decyzja należy do autora skoro on firmuje swoim nazwiskiem książkę.

A uzależnianie w tak wielkim stopniu (albo gut albo 'dowód grafomaństwa') oceny jednej części od części następnej też mnie nie przekonuje - każdy tom sagi powinien (choćby w części) dać się ocenić jako osobne dzieło.
  Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Ajmdemen

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9568

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Lut 14, 2012 2:40 pm   Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Klemens napisał/a:
Zaproponowałbym Randa al'Thora z cyklu "Koło Czasu" Roberta Jordana


Jeśli chodzi o "Koło Czasu" i Randa, to pytanie czy prezentacja miałaby dotyczyć tylko pierwszego tomu, gdzie rzeczywiście mamy bardzo charakterystyczną dla fantasy kreację: kmiotek postawiony przed wielkim questem - hobbici z Tolkiena narzucają się jako porównanie. Z drugiej strony, patrząc na dalsze części...

*SPOILER*


...Rand już taki typowy nie jest - przez większą część sagi zmaga się z obłędem - ok, tu różnicy z Frodo Bagginsem nie ma, ale jakoś nie widzę tego jako czegoś charakterystycznego dla "herosów" fantasy. Choć można argumentować, że samo podobieństwo do tolkienowskiej klasyki tu wystarcza... No i wszechobecny mesjanizm też jest jakimś argumentem...


*SPOILER ends*

Cykl Jordana w sumie jest jednak niezłym źródłem charakterystycznych dla fantasy postaci właśnie: Moiraine jako 'kobiecy Gandalf', minstrel Thom z tajemniczą przeszłością, Matt jako od razu budzący sympatię lekkoduch czy Perrin jako siłacz o łabędzim sercu. A jeszcze trochę można by wymieniać :)


Jak już tak zacząłem rozważać co jest charakterystyczne dla gatunku high fantasy, to nie mogę się powstrzymać przed wspomnieniem o minicyklu Eriksona 'Opowieść o Bauchelainie i Korbalu Broachu' utrzymanym w tonie pastiszu owej konwencji - szczególnie ewidentne w drugim tomie, czy właściwie tomiku. A nuż się skusisz, by wspomnieć i o tym w swej prezentacji (tu oczywiście kwestia ram czasowych: w 20-30 minutowym wystąpieniu stanowiłoby to na pewno wzbogacenie, przy 10-15 minutach już zapewne nie ma czasu na dygresje)
  Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Ajmdemen

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9568

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Lut 11, 2012 3:31 pm   Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Jeśli chodzi o charakterystyczność to Conan w sumie jest niezrównany :)

Ja poleciłbym może jeszcze Corwina z cyklu Zelaznego o Amberze (choć w sumie nie spełnia Twoich wymagań co do świata).
  Temat: Biznes filmowy
Ajmdemen

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5158

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Gru 22, 2011 8:26 pm   Temat: Biznes filmowy
Kiedyś Klemens naprowadził mnie na tę fajną niezależnie tworzoną gierkę, ale brak uaktualnień sprawił, że popadła u mnie w zapomnienie. Ostatnio, po kilku już latach trafiłem przypadkiem na nią ponownie i okazuje się, że autor wrócił do pracy. Polecam zatem:
http://biznesfilmowy.prv.pl/
  Temat: II Wojna Światowa z podręcznika - prawda czy fałsz?
Ajmdemen

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6676

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 9:09 pm   Temat: II Wojna Światowa z podręcznika - prawda czy fałsz?
Pamiętajmy, że celem Stalina było uzyskanie pełnej kontroli nad Europą Wschodnią, więc nie dziwne, że nie chciał sukcesu powstańców, którzy mogliby wówczas uzyskać dla Warszawy/Polski jakąś niezależność. Jeśli już czemuś się dziwić w tej całej historii, to moim zdaniem bardziej dziwny był fakt, że Niemcy w ogóle brali się walkę z powstańcami zamiast właśnie odstąpić i zostawić Sowietom ten orzech do zgryzienia.
  Temat: Limbo
Ajmdemen

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6586

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sie 28, 2011 10:47 am   Temat: Limbo
Widziałem już na necie dobre opinie o tym tytule. Trzeba będzie wypróbować :)
  Temat: Dungeons już 15 lipca!
Ajmdemen

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4828

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lip 11, 2011 9:32 pm   Temat: Dungeons już 15 lipca!
Podzielając częściowo nostalgiczne obawy Huntera, cieszę się, że nastąpi remake dungeon keepera. A czy będzie udany, ciężko przepowiedzieć - miodności gry nie pozna się po screenach i filmikach z preview.
  Temat: Katolicyzm
Ajmdemen

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27523

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lip 11, 2011 9:28 pm   Temat: Katolicyzm
usypiam po kilku stronach :) strasznie szczegółowe to 'ustalanie faktów' :)
  Temat: Proszę o pomoc
Ajmdemen

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5221

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Cze 11, 2011 2:33 pm   Temat: Proszę o pomoc
Spellforce?
  Temat: I po Usamie
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5728

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 06, 2011 6:49 pm   Temat: I po Usamie
PAK napisał/a:

Popełniasz nadużycie semantyczne. "Jatka" by była jakby Amerykanie wysłali bombowce równając z ziemią willę, kawał miasta, albo i całe. Zginął Usama, jego dorosły syn, dwóch współpracowników Usamy - śmiało można założyć, iż cała czwórka podjęła walkę. Żona Usamy podobno jednak przeżyła, SEAL-si mieli ją postrzelić w nogę. Po walce w willi zostało co najmniej kilka osób, żywych. Gdzie tu mowa o "jatce"?


Strzelanina w której giną 4 osoby zdecydowanie kwalifikuje się w moim mniemaniu jako "jatka" właśnie, to pojęcie nie ma imho wydźwięku co do skali wydarzenia, a jedynie jego krwawego charakteru. Jatka na małą skalę nie jest wcale ładniejsza od tej na większą, dlatego nie widzę powodów do zachwytu. To ten sam rodzaj odczucia jakie mieli widzowie obserwujący igrzyska w starożytnym Rzymie.

A że po Osamie rozpaczać zdecydowanie nie będę to inna sprawa.
  Temat: Pomocy - Assasyni
Ajmdemen

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5710

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 06, 2011 6:40 pm   Temat: Pomocy - Assasyni
Średnio się na tym znam, ale proponuję sięgnąć do źródeł wikipedii:
Cytat:
Przypisy

1.↑ Farhad Daftary: ḤASANṢABBĀḤ (ang.). Encyclopaedia Iranica. [dostęp 30 listopada 2008].
2.↑ Farhad Daftary: Ismailici. Zarys historii. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, 2008, ss. 23-25. ISBN 83-89899-91-0.
3.↑ Farhad Daftary: Ismailici. Zarys historii. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, 2008, s. 211. ISBN 83-89899-91-0.
4.↑ Heinz Halm: Shi'ism. New York: Columbia University Press, 2004, s. 186. ISBN 0-231-13587-4.
5.↑ Farhad Daftary: Ismailici. Zarys historii. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, 2008, s. 191. ISBN 83-89899-91-0.

Bibliografia[edytuj]
Farhad Daftary: Ismailici. Zarys historii. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, 2008. ISBN 83-89899-91-0.
Janusz Danecki: Podstawowe wiadomości o islamie. [T.] 1. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, 1998. ISBN 83-86483-40-7.
Heinz Halm: Shi'ism. New York: Columbia University Press, 2004. ISBN 0-231-13587-4
  Temat: I po Usamie
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5728

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 03, 2011 5:04 pm   Temat: I po Usamie
Też mnie zadziwia powszechna radość z wyderzenia będącego zwykłą jatką, w której przy okazji zginęła kobieta użyta jako ludzka tarcza. Serio jest się z czego cieszyć?
  Temat: Gra o tematyce kolonialnej, wojen kolonialnych, budowy USA,
Ajmdemen

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4153

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 9:37 pm   Temat: Gra o tematyce kolonialnej, wojen kolonialnych, budowy USA,
Dodatek do cywilizacji 4 o tytule kolonizacja byłby chyba w sam raz...
  Temat: Stara gra
Ajmdemen

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 24616

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 5:58 pm   Temat: Stara gra
Może Lords of the Realm?
 
Strona 2 z 60
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16