gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 899
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Konklawe
Ajmdemen

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Mar 04, 2013 10:49 pm   Temat: Konklawe
Najpierw hitlerowiec a teraz Antychryst?!? Apokalipsa...

Edit: a bardziej serio, przydałby się ktoś kto by jednak wykazał trochę racjonalizmu w kwestiach takich jak np. środki antykoncepcyjne. W ogóle ciekawi mnie jaki % wierzących (czy może "wierzących"?) podziela w tej kwestii oficjalnie przez Kościół głoszone poglądy.

Edit2: nawet sam znalazłem odpowiedź dla samego siebie, przynajmniej na przykładzie USA, zapewne statystyki w innych krajach wielce nie odbiegają:
http://thinkprogress.org/...trol/?mobile=nc
  Temat: Konklawe
Ajmdemen

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 03, 2013 1:17 pm   Temat: Konklawe
Byle umiał serdecznie pozdrawiać Polaków ;)
  Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Ajmdemen

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7291

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Lut 22, 2013 9:55 pm   Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
"Ferdinandy nie nadają się na pojazdy przełamania z racji zawodności, słabej manewrowości."-odpowiedź została podana. Sadsoldier, proszę - nie generuj spamu.
  Temat: Łukasz Orbitowski
Ajmdemen

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6835

PostForum: Książki   Wysłany: Nie Sty 20, 2013 7:56 pm   Temat: Łukasz Orbitowski
Jeden z około 100 autorów, których mam na liście do przeczytania (po którejś z polecanek Dukaja) :)

Na razie nie mam zatem niestety podstaw do wypowiedzi konkretnej, ale trochę mnie dziwią określenia jakich używasz, przecież fantastyka (a już szczególnie fantasy) to z założenia "absurdalne głupoty" ;) Magia, smoki, wyimaginowane światy - czy poważni ludzie w ogóle powinni czytać o takich rzeczach? :P
  Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Ajmdemen

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9550

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Lis 10, 2012 7:04 pm   Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Madlock napisał/a:
Co w Corwinie takiego charakterystycznego? To taki Aragorn z początkiem a'la Bourne.


No i sam odpowiedziałeś na pytanie :D Choć nie do końca trafnie...

Corwin jest postacią początkowo (przez pierwsze 2 tomy) motywowaną przez niezbyt zdrową ambicję, przy czym Zelazny wykazuje sporą klasę prowadząc "poprzez" Corwina narrację tak, by czytelnik z głównym bohaterem sympatyzował.
  Temat: Ciekawostką rzuć :)
Ajmdemen

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12678

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Paź 30, 2012 8:07 pm   Temat: Ciekawostką rzuć :)
pure pwnage
  Temat: Sojusz Polski i 3. Rzeszy
Ajmdemen

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6409

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Paź 18, 2012 7:50 pm   Temat: Sojusz Polski i 3. Rzeszy
Chyba już kilka razy ostatnio natknąłem się na tezę o możliwości zajścia takowego sojuszu w 1939 - i o ewentualnych korzyściach takiego rozwiązania dla Polski (szczególnie w kontekście rzeczywistej historii).

Jakie jest wasze zdanie? Czy sojusz był możliwy? Czy doprowadziłby np. do spełnienia marzeń o wschodniej granicy z roku 1772?
  Temat: Ciekawostką rzuć :)
Ajmdemen

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12678

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sie 21, 2012 6:36 pm   Temat: Ciekawostką rzuć :)
Quite impressive :D
  Temat: Historia alternatywna cz.1
Ajmdemen

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5581

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lip 21, 2012 12:22 pm   Temat: Historia alternatywna cz.1
Radzę się zapoznać ze sposobami pisania wszelakich tekstów - szczególnie jego kompozycji (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).

Kilka zdań nie stanowi żadnej alternatywnej historii, ponadto pisanie tego typu tekstów też ma swoje wymogi: określenie punktu dywergencji (zdarzenia, w którym historia potoczyła się inaczej niż w rzeczywistości) i budowania z jego skutków logicznej historii alternatywnej. Tu mamy jakieś enigmatyczne "zwiększenie bezpieczeństwa konwojów z zaopatrzeniem" - skąd, jak, dlaczego? Zwiększenie bezpieczeństwa konwojów oznacza mniej sił gdzie indziej - to też powinno mieć swoje konsekwencje.

I ostatnia kwestia: najlepsze historie alternatywne to takie w których autor nie faworyzuje którejś ze stron - a jeśli już to robi, to nie w sposób ewidentny
  Temat: Euro 2012
Ajmdemen

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13606

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sro Cze 20, 2012 6:44 pm   Temat: Euro 2012
Klemens napisał/a:
Ajm, polską piłką zacząłeś się interesować wspomnianych kilka miesięcy temu? :razz:


Masz rację, na szczęście Lato wyjaśnił, że zaszła pomyłka i przeinaczono jego słowa :D

[ Dodano: Czw Cze 28, 2012 1:35 am ]
No cóż, zbliża się finał, zaryzykuję może dzień za wcześnie i stwierdzę, że nie widzę dla Niemców przeciwnika na euro. Zarówno Włosi jak i Hiszpanie pięknie walczą o środek pola, ale na tym kończą się dla mnie zalety owych drużyn. Jak dla mnie jedyną drużyną, która mogła ukąsić Niemców była Potugalia. Zresztą już pierwszy mecz tych drużyn prezentował niebotycznie wysoki poziom. Ale cóż, zobaczymy co pokaże boisko :)
  Temat: Euro 2012
Ajmdemen

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13606

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Nie Cze 17, 2012 9:59 am   Temat: Euro 2012
"Odpadliśmy, bo przeciwnicy byli za słabi - mówi szef rosyjskiego związku futbolowego"


Na marginesie: ciekawe czy Lato złoży rezygnację zgodnie ze swą obietnicą sprzed kilku miesięcy
  Temat: Euro 2012
Ajmdemen

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13606

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Nie Cze 10, 2012 11:15 am   Temat: Euro 2012
No cóż, występ z Duńczykami bardzo słaby i ciężko oczekiwać po czymś takim nagłego skoku jakościowego potrzebnego do wyjścia z grupy; Portugalia-Niemcy to był mecz na bardzo wysokim poziomie.

Także Portugalczycy mimo wyniku trochę podnieśli u mnie swoje notowania. Co do Francuzów, wsztrzymam się co do pierwszego meczu (w sumie ze względów "zakładowych" im kibicuję :) ).

Jeszcze warto wspomnieć o Rosjanach - prezentują się naprawdę nieźle jako drużyna, choć nie wiem czy byliby w stanie przejść taką Portugalię choćby.
  Temat: Euro 2012
Ajmdemen

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13606

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sob Cze 09, 2012 1:14 pm   Temat: Euro 2012
Ciężko kibicować drużynie, w której grają odpadki z innych reprezentacji nie wnoszące nawet specjalnej jakości (w czym taki Matuszczyk jest lepszy od Borysiuka, Wilka albo Gola?). Wydaje mi się też, że od reprezentanta Polski należałoby wymagać umiejętności wymówienia choć kilku zdań w języku polskim.

Co do prognoz, po obejrzeniu wczorajszych meczów spodziewam się, że Rosja zakończy grupę z 9 punktami a Czechy z 6.

Mistrzem pewnie będzie ktoś spośród "the usual suspects"- Niemców, Hiszpanów i Holendrów. Natomiast Włosi, Portugalczycy, Francuzi i Anglicy nie wyglądają aktualnie na specjalnie mocnych...
  Temat: zagadki Dukaja
Ajmdemen

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8338

PostForum: Książki   Wysłany: Pią Mar 30, 2012 10:40 pm   Temat: zagadki Dukaja
Hej,
temat zakładam w związku z lekturą wywiadu jednego z wywiadów Dukaja:
http://dukaj.pl/JacekDuka...iejStronyLustra

"Do tego ja z zasady w każdej powieści pewne wątki prowadzę w ukryciu, jako zestaw do samodzielnego złożenia przez czytelnika. Tak więc w „Lodzie” jest m.in. odkrycie nadciekłego helu, którego bohaterowie nie potrafią sobie objaśnić, nie znając późniejszych odkryć fizyki kwantowej, jest szyfrowana wiadomość z alternatywnego świata, którą można samodzielnie rozwiązać, no i wątek spisku masonów.ę

Ciekawi mnie czy ktoś zdołał rozszyfrować ową wiadomość bądź odnalazł gdzieś rozwiązanie.
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Ajmdemen

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7315

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Czw Mar 22, 2012 6:52 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
Klemens napisał/a:

Ajm, nie wiem na ile sobie cenisz spójność i wiarygodność świata


spójność świata - na pewno ważna i fajna sprawa, ale to doskonalenie przez autorów "swoich światów" staje się często ważniejsze od samej fabuły i warstwy psychologicznej w książce - tego już nie lubię
 
Strona 1 z 60
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 17