gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 3
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowy wygląd strony
Aegnor Calaelen

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 22078

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:57 pm   Temat: Nowy wygląd strony
Hunter:
...wystarczy zazwyczaj poczekać do załadowania się strony racja... po tym czasie część się poprawia...
1. Na dobrej stronie nie ma błędów pod każdą przeglądarką nie tylko tą dla poprawnych (czyt. IE)

2. Pod Firefox 3 (testuje sobie) też to występuje, pod Konqueror'em jest jeszcze gorzej bo napisy mimo załadowania już tyle wyjechały poza ramkę że nachodzą na "Nowe Gry Strategiczne". Aż prosi się wysunąc tezę że na wszystkich przeglądarkach opartych na Gecko lub KHTML to występuje ba w Operze też tylko sie potem dostosowywuje ładniej i napis "Gry" nie jest w kolejnej lini pozatym bez zmian dalej nachodzą napisy i to sporo dłużej jak pod FF no cóż co tam do 10s. nieużywalności strony przecież użytkownik poczeka i zainstaluje szereg oprogramowania by ładnie mu się wyświetlało...

3. Co do czcionek czy nie powinny być takie lub tak przygotowany css aby chodził poprawnie u mnie mimo instalacji czcionek używanych przez stronę nadal to występuje. No cóż nie jest taki

Wiem wiem czepiam się... ale to dla waszego dobra jest.
Wniosek: Strona sypie sie na Linuksie

ps. Pisze że testuje pod systemem LINUX nie na jedynym poprawnym (czyt. Windows)
  Temat: Nowy wygląd strony
Aegnor Calaelen

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 22078

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:57 am   Temat: Nowy wygląd strony
Oto kilka screenów choć powiem że i tak robiłem pod Przeglądarką na której najlpeiej to wszystko wyglądało

screen 1 ukazujący jak to tekst na siebie nachodzi :)


screen 2 Wyciąganie poza obszar (1)



screen 3 Gry pod obszarem wpisu ;]



screen 4/5 Porównanie V V a W


a to tym proszę zauważyć znaczną przerwę między V a V która poprostu np. mnie drażni


//przepraszam za ew. błędy
  Temat: Nowy wygląd strony
Aegnor Calaelen

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 22078

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Lut 06, 2008 9:23 pm   Temat: Nowy wygląd strony
Lista zastrzeżeń mych a kilka ich jest:

- VVeteranów to "VV" mnie szczerze mówiąc denerwuje niby ma być to W ale nie jest nim dość wyraźnie widać odstęp pomiędzy 1 a 2 "V".

- Zastrzeżenia do Wiadomości na str. głównej:
1. Tekst wychodzi poza pole przygotowane na to.
2. Tekst "Archiwum newsów" jest jakby nienaturalny tak na doczepkę (odczucie)

- "NOWOŚCI NA STRONIE"
1. Nowości wychodzą poza obszar na to przygotowany
2. Podczas ładownia tworzy się wielki worek napisów czyli wszystko w 1 miejscu (ale to podczas ładowania i tylko na wolniejszym komputerze lub wolniejszym łączu...?)
3. Nie mogę kliknąć na "GRY" gdyż jest to pod 1 wpisem na liście które jak pisałem w pkt 1. wychodzi i tak poza obszar

- "Wyszukiwarka"
1. 0 integracji z sztabem wywala na inną stronę zamiast pokazywać w centralnym bloku
2. Kolory okropne już lepiej dać zwykłe google...

- "Prawy blok" czyli "POLECANE STRONY" i "Reklama" i co tam jest
1. Panel jest zbyt wąski, mieści się ok. 1 wyraz na linię kiepsko dla mnie to wygląda

- Tło
1. Szare tło z białymi blokami... może by dodać jakąś ramkę lekką np. 1px np. czarnego a przynajmniej ciemniejszego jak ten szary :) ?
2. Niektóre elementy są na szarym tle inne nie są na szarym tle to w końcu na jakim są?

- Pola tekstowe
1. Moim zdaniem trochę lepiej by wyglądało jak tak ze 2px od lewej i prawej strony dopiero tekst się wpisywało bo np. literka "B" nachodzi na krawędź i nie widać pionowej kreseczki
2. Wiem że to zboczenie pewnie ale dodał bym lekką ramkę tak na 1px xD

POZYCJA SVV
1. nagłówek bezpośrednio styka się z grafiką
2. Tekst z tego jakby wstępu jest na linii rozgraniczającej
3. Za małe rozgraniczenie pomiędzy wstępem a rozwinięciem

Nagłówki
1. Nie mogę ścierpieć przepraszam tło nagłówka jest za wysokie, za bardzo oddalone od górnej krawędzi bloku (np. Kadra)
2. Jak każdy się domyśla to dodałbym rameczkę cieniutką

Pozycja PRACA
1. Tu np. tło jest białe
2. Kropki wychodzą poza obszar tekstowy i nachodzą na Menu (<li> punktator elementów listy)

REKLAMY:
- Stanowczo za dużo nawet do 1/2 bloku środkowego!

DOWNLOAD:
- Po co dawać takie programy jak GADU-GADU! przecież to można niemal wszędzie pobrać a sztab wydaje mi się że troszkę nie tą tematyką się zajmuje?
- znów często coś wychodzi poza obszar tekstowy

Testy W3C
- brak zgodności kodu z standardem

Możliwe że to co tu napisałem to tylko dzieje się u osób takich jak ja użytkujących system LINUX ale cóż czy strony nie powinny być multiplatformowe? moim skromnym zdaniem powinny takie być.

A teraz kolej się forum
1. Standardowe Forum a mogło by być coś fajnego
2. Ciekawiej by wyglądało gdyby było zintegrowane z portalem
3. Kolorystyka obecna jest nieciekawa mogła by chociaż być podobna do tego co jest na portalu :)
4. Standardowe zastrzeżenia co do modyfikacji "Przemo" :)


ciąg dalszy zapewne nastąpi ... czyli jeszcze tu wrócę (jak coś mi się przypomni)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16