gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 7
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10916

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Maj 26, 2008 7:54 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Irek_z_Kowal napisał/a:
kiedy zaczynałem tłumaczenie

W tamtym czasie byłem jeszcze na etapie Civ III :-) ale kto wie, może jeśli wyjdzie Civ 5... to można będzie wykorzystać te propozycje :-) Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10916

PostForum: Civilization   Wysłany: Czw Maj 22, 2008 10:54 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
ms-trex napisał/a:
ja bym wogóle nie tłumaczył jednostek, angielskie są super i tyle


Z ciekawostek dodam, że w wydaniu Cenegi Super$eller Civ 4 znalazłem totalnego orta, cytuję: "Piechur" oraz "Piechur plot" (a powinno być Piechór, od Piechota oraz Piechór Plot/Piechór OPL ewentualnie można by użyć nazwy Fizylier dla żołnierza piechoty albo Operator Stinger'a/Strieł'y dla żołnierza z wyrzutnią Plot). Wpływu na rozgrywkę taki błąd oczywiście nie ma jednakże razi w oczy i świadczy, że wydawca PL wersji nie popisał się przed wypuszczeniem jej na rynek.

Nie wiem jak inni ale ja bym nie sygnował czegoś, co zawiera błędy - a gdzie była kontrola jakości... W dysleksję całego narodu też nie uwierzę (za mojej młodości to miało określenie analfabetyzmu)

Uważam, że pozostawienie angielskich nazw jednostek było by bardziej na miejscu, choć przyznam że osobiście zmieniłbym niektóre z nich np.:
Jednostki latające - wszak ich sylwetki są bardzo charakterystyczne dla konstrukcji historycznych lub współczesnych (Myśliwiec = Spitfire lub Messerschmitt Bf 109; Myś. odrzutowy = F-16 Fighting Falcon; Bombowiec = B-24 Liberator; Bombowiec niewykrywalny = B-2 Spirit; Śmigłowiec = AH-1 Cobra);
Jednostki pływające - Okręt pancerny (to zbyt ogólnikowe określenie stosowane do klasyfikacji wczesnych krążowników i okrętów liniowych, zwanych pancernikami) = Monitor (nazwa klasy okrętów od pierwszego typu takiej jednostki, angielska nazwa Ironclad znaczy pancernopokładowy); Pancernik = Drednot lub Okręt Liniowy;
Jednostki lądowe - Tank = M-4 Sherman lub Czołg; Czołg = M-1 Abrams lub Czołg Współczesny; Marine = Piechota Morska lub z braku Spadochroniarzy w Civ 4 = Siły Specjalne; Komando SEAL = US Navy SEAL's lub SEAL Team; Zbrojny = Paladyn; Wojownik z maczugą = Knecht; Łucznik angielski = Łucznik Średniowieczny lub Łucznik Najemny - reszta nazw może być.
Tekst pogrubiony = Nazwy Cenegi
Tekst niebieski = moje propozycje

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Civ-Forumowiczów :-)
  Temat: mod polski
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8470

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Maj 18, 2008 6:46 pm   Temat: mod polski
Właśnie zaciągam PL Mod z podanej wyżej lokacji, ciekawym czy będzie działał na wersji Cenega Super$eller (wersja spachowana do 1.7.4.0) :?: Zaraz się przekonam...

No i już wiem. Mod nie chce się instalować w folderze z bazową Civ 4 (u mnie na dysku D:\) a jedynie w domyślnym katalogu C:\... , następnie przerzucić zawartość folderu "Mods" do folderu Mods gry. Żeby na tym się kończyło, to jeszcze by było dobrze. Wczytanie modu w trybie gry to już inna sprawa bo trzeba się domyślać gdzie kliknąć gdyż po wczytaniu moda znikają napisy. Jakoś udało mi się, też chyba cudem uruchomić mod i też nie jest za wesoło - brak napisów eksploatacyjnych, opisów Civilopedii. Mam nadzieję, że ktoś usunie te błędy.
  Temat: Gra On-Line
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7861

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:20 am   Temat: Gra On-Line
Hunter12 napisał/a:
dedicated server

OK serdecznie dziękuję, poszperam po folderach i poszukam.
  Temat: Gra On-Line
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7861

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Lip 02, 2007 3:38 pm   Temat: Gra On-Line
Hunter12 napisał/a:
wchodzisz i już tylko graj w sieci

W tym diabeł siedzi :twisted: że odpalam grę i wybieram grę wieloosobową przez Internet (nie przez LAN, nie przez E-Mail i nie Gorące Krzesło). Pojawia się ekran z tabelką tyle, że pusty nie ma ani jednego serwera (na SniperElite multi hula, Wolfenstein:ET też), czyżby Civka nie była aż tak popularna w Sieci :?: :? ::?: Jest też pole do wpisania ręcznie adresu IP, ale trzeba go najpierw znać :-(
Dziękuję Hunter12 za szybką reakcję i częściową odpowiedź na moje pytanie lecz problem pozostaje nierozwiązany. Serdecznie pozdrawiam :)
  Temat: Gra On-Line
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7861

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Lip 01, 2007 5:42 pm   Temat: Gra On-Line
Witam wszystkich fanów gier z serii Civilization :mrgreen:
Sam jestem fanem i graczem Civki. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Złotej Edycji Civilization III - poprzednio miałem tylko podstawową Civ 3 PL i tylko tryb gry na jednego gracza.
Mam pytanie, co zrobić, żeby można było grać on-line? Mam zainstalowane Civ 3 + Civ 3: Conquests + Civ 3: PtW (wszystko na tej samej partycji i pod wspólnym katalogiem nadrzędnym). Zapora systemowa odblokowana dla Civ3Conquests i Civilization3Xd. Czy muszę dokonać spachowania gry?
Proszę o pomoc i dzikuję za wszelkie wskazówki :lol:
  Temat: spolszczenie do civ3 complete
Adi Slowinski

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14959

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Lip 01, 2007 12:49 pm   Temat: spolszczenie do civ3 complete
Irek_z_Kowal napisał/a:
CivIII Complete to Civilization III + oba dodatki, ta wersja nigdy w naszym kraju się nie ukazała

Witam serdecznie :-) Oczywiście, że jest dostęna - Cenega wypuściła w ramach Kolekcji Klasyki: Civ III (1.29f) Złota Edycja i w tym Civ III: PtW oraz Civ III: Conquests [nośnik DVD] - całość po polsku i kosztuje niecałe 30 PLN :mrgreen:
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16