gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 23
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Swiete miasta
AbuSebb

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8154

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Mar 08, 2006 1:28 pm   Temat: Swiete miasta
No to bomba. Faktycznie na religii mozna zarobic i to wiele... jak w RL. :twisted:
  Temat: CIVILIZATION IV PL w kwietniu za 99,90
AbuSebb

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8408

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Mar 08, 2006 1:25 pm   Temat: CIVILIZATION IV PL w kwietniu za 99,90
Jak dla mnie to bomba. Nie potrzebuje wersji polskiej ani patcha polonizujacego ale jest szansa, ze Ci dla ktorych bariera jezykowa jest powaznych problemem, zdecyduja sie na zakup tej gry.
A im wiecej osob gra w Civ4 tym lepiej, gdyz scena bedzie sie rozwijac, no i jest z kim rywalizowac w NGM :twisted:
  Temat: Opcje obywatelskie a koszta utrzymania
AbuSebb

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7650

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Mar 08, 2006 1:21 pm   Temat: Opcje obywatelskie a koszta utrzymania
Domyslam sie, ze chodzi o "normalne miasto" a nie to zakladne przez robotnikow, jako usprawnienie terenu.
Oczywiscie, tak jak zawsze, aby miasto sie rozwijalo musi miec nadprodukcje zywnosci. Jesli Twoje miasto ani nie rosnie, ani nie maleje, to znaczy ze produkujesz dokladnie tyle ile potrzebujesz w danej chwili. Jesli chcesz aby Twoje miasto sie jednak wciaz rozwijalo, to oczywiscie trzeba zmienic usprawnienia wokol tego miasta.
Pamietaj, ze niezadowolony obywatel niczego nie produkuje ale jednak nadal konsumuje zywnosc, wiec trzeba go zadowolic.
Poza tym wynalazki (np. biologia) spowoduja, ze istniejace juz farmy zaczna produkowac wiecej zywnosci.
Oczywiscie sa miasta, te zlokalizowane niedaleko sniegow. lodowcow i innych wrednych miejsc (pustynie), ktore nigdy nie przeskocza pewnych wielkosci w rozwoju miasta i tam sie nie da nic zrobic. :x
  Temat: Sala chwały
AbuSebb

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9665

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Lut 17, 2006 10:35 am   Temat: Sala chwały
Bardzo mi sie podoba ksztalt Sali Chwaly. Mam nadzieje, ze bedzie wiele osob w tej sali. Teraz walcze na poziomie Bostwo i poki co przetrwalem ale wygrana na tym poziomie jest faktycznie bajecznie trudna.
Moja pierwsza uwaga co do gry na tym poziomie: im wieksza mapa tym wieksze szanse na wygrana. Polityka kraju powinna byc nastawiona na wyscig zbrojen i permanentne podbijanie ziem przeciwnika. W tym momencie mam ponad dwadziescia miast (mapa wielkosci srednia) i tylko dwa zostaly przeze mnie zalozone. Po prostu nie ma czasu na zakladanie wlasnych miast. Kiedy ja wyprodukowalem pierwszego setlersa inne nacje mialy juz po trzy miasta!
Jak juz sie wydaje ze masz te ziemie, ktore Cie interesuja i chcesz w pokoju sie rozwijac to mozesz byc pewien, ze za kilka tur nacja, z ktora zawsze dobrze zyles, zaatakuje Cie, a po niej nastepna.
Nie ma lekko :twisted:
  Temat: sprzedam Civ IV PL
AbuSebb

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7657

PostForum: Civilization   Wysłany: Sob Lut 11, 2006 4:10 pm   Temat: sprzedam Civ IV PL
Juz sie znudzila? Ej.. no troche za szybko jak na taka gre :)
  Temat: Problemy z CIV IV
AbuSebb

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9971

PostForum: Civilization   Wysłany: Sob Lut 04, 2006 11:29 am   Temat: Problemy z CIV IV
ehh... to sa bolesne chwile... nie wiem co to za biblioteka Tobie uciekla ale moze podczas wyinstalowywania jakiegos innego programu zostala takze usunieta. To sie czasami zdarza niestety:-(... nie chce niczego przesadzac ale moze sie okazac, ze musisz zrobic reinstalke systemu, aczkolwiek ja bym zaczal od sterownikow audio&video... bo to przewaznie z nimi sa problemy.

A skoro, jak piszesz, juz Ci gierka chodzila, to znaczy, ze nie jest to wina sprzetu a softu... a z tym zawsze jakos mozna sobie dac rade :) .
  Temat: Swiete miasta
AbuSebb

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8154

PostForum: Civilization   Wysłany: Sob Sty 21, 2006 11:55 am   Temat: Swiete miasta
Kiedy odkryjemy wlasciwa technologie religijna nasze miasto staje sie swietym miastem danej religi. Wtedy tez powinnismy dostawac 1gold co ture za kazde miasto, w ktorym wyznawana jest ta religia.
I tutaj mam pewne watpliwosci.
Czy chodzi o nasze miasta, czy tez kazdej innej nacji?
Czy w tym miescie musi byc to religia dominujaca (religia danej nacji) czy nawet jedna z wielu?
Czy jesli mam kilka swietych miast, to dostaje zloto za kazda religie osobno, czy tylko za jedna?
Czy jesli w miescie wyznawane sa np. trzy religie, to czy to miasto "placi" za kazda osobno?

Pytanie mi sie takie nasunelo, gdyz mam dwa swiete miasta, polowa swiata wyznaje jedynie sluszne religie (czyli powinienem miec duzo zlota z tych miast) a bieda u mnie straszna :evil: .
  Temat: Sala chwały
AbuSebb

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9665

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 18, 2006 11:01 am   Temat: Sala chwały
Nie czuje sie jeszcze na GOTM ani na tworzenie map... musze sie zdecydowanie wgryzc w kruczki i szczegoly... a do tego trzeba czasu.
Ostatnio grajac strasznie szybko rozrosly mi sie miasta do wielkosci rzedu ok. 10, podczas gdy w panstwie panowala bieda. Musze opracowac taktyke budowania farm i osad w rozsadnych proporcjach.
Mam nadzieje w najblizszym czasie podeslac ostatniego save'a i screena (pierwszego save'a juz nadgralem :? ).

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 11:34 am ]
To jest moj wynik na poziomie Monarcha...

Chetnie odpowiem jak oszukiwalem aby wygrac :-)

Save wyslany do Irka.

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 1:51 pm ]
Chociaz w sumie to tutaj jest moj save....

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 1:53 pm ]
Ej... chcialem wstawic save ale jakos ucieka:-(
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
AbuSebb

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13319

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:49 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
No to sie bardzo ciesze, ze moglem wspomoc proces tlumaczenia :D .
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
AbuSebb

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13319

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Sty 17, 2006 3:41 pm   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Jesli ta nazwa ma byc krotka to oczywiscie SK:Doki spelnia ten wymog i jest oczywiscie czytelny ale jesli ktos poszukuje nazwy bez nieszczesnego SK (osobiscie mi sie to nie podoba) to zasugeruje nazwe "dok orbitalny" lub "doki orbitalne". Ale to oczywiscie juz jak kto woli:-)
  Temat: Sala chwały
AbuSebb

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9665

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Sty 17, 2006 3:29 pm   Temat: Sala chwały
Irku... piszac o warunkach (mapa, stopien trudnosci, nacji itd.) zmierzasz oczywiscie do czegos na wzor GOTM. Ja mysle, ze mozna rozgraniczyc te dwie rzeczy, tzn. jedna czysta i typowa wspolna mapa dla wszystkich (czyste GOTM) a druga to wolna amerykanka. Kazdy gra na mapie jaka mu sie wygeneruje i jesli uzna, ze ilosc punktow jest wystarczajaco wysoka to robi screen'a i podrzuca go wraz z ostatnim save'em.
Nie wiem dokladnie, wiec moze ktos mnie oswieci, ale im wyzszy stopien trudnosci, tym ilosc punktow powinna byc wieksza? Im wieksza mapa, wieksza ilosc miast, ludzi, powierzchni, tym automatycznie wiekszy poziom skomplikowania = wiecej punktow?

Tak wiec sugeruje oddzielic te dwie klasyfikacje.
  Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
AbuSebb

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13319

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Sty 13, 2006 10:59 am   Temat: Tłumaczenie nazw cudów i projektów w Civilization IV
Szczerze mowiac mi tez to SK sie nie podoba. Uwazam ze samo "modul podtrzymywania zycia" czy inne silniki absolutnie wystarcza i nie trzeba dodawac Statku kosmicznego.
  Temat: Osady,wioski i miesciny wokol MIAST
AbuSebb

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8713

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Sty 13, 2006 10:53 am   Temat: Osady,wioski i miesciny wokol MIAST
Chodzilo mi o te wioski zakladane przez robotnikow, ktore po jakims czasie rozwijaja sie w miasteczka i daja ponoc duzo kasy.
Z tego co wiem najwazniejsze jest aby na tym obszarze ktos robil (pracownk z miasta - biale kuleczko na mapie miasta) oraz miasto musi miec nadwyzke zarcia (co do tego nie mam jeszcze pewnosci).
  Temat: Ankieta na stronie Firaxis
AbuSebb

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8563

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 23, 2005 6:09 pm   Temat: Ankieta na stronie Firaxis
Ankieta wypelniona. Jako pomysl na nastepne upgrade wpisalem wystepowanie naturalnych katastrof (erupcje wulkanow, powodzie, tornada itp.), wszak Atlantyda ponoc zatonela :wink: .
  Temat: Zmiana produkcji w miescie...
AbuSebb

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7547

PostForum: Civilization   Wysłany: Pią Gru 16, 2005 5:44 pm   Temat: Zmiana produkcji w miescie...
Co dzieje sie z uzytymi jednostkami produkcji, kiedy zmieniam plan co do budowy w miescie, kiedy produkcja jest juz w toku? Trace wszystko, cos przechodzi na nastepna budowe czy moze calosc przechodzi?

Ps.

Moze w koncu uzyskam odpowiedz na swoje pytanie bo jakos ostatnio nie mam szczescia :D
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16