gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 132
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ulubione gry :)
Łukasz18

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32361

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Maj 02, 2008 11:35 pm   Temat: ulubione gry :)
1. Patrician III - polaczenie strategii ekonomicznej z tym co piękne w statkach pół roku zajeło mi rozpracowanie jej prawie doskonale następne pół roku delektowanie się tym :lol:

2.Morrowind + dodatki - nie strategia niemniej wracam do niej regularnie

3. Gta vice city - tu z kolei góruje klimat nad pozostałymi częściami
  Temat: W samo południe - Atak lotniczy
Łukasz18

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4618

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:41 pm   Temat: W samo południe - Atak lotniczy
Według mnie zależy to od bronionego celu jeżeli jest to obrona punktu strategicznego to do pomocy mamy równiez naziemną obrone przeciwlotniczą(chyba że dowódcy nie mają wyobraźni) wtedy zajoł bym się jednostkami które nie zrobiły jescze tego co do nich należało. Obrona kolumny pancernej to co innego bo, o ile powinno być wsparcie przeciwlotnicze o tyle nie było by ono zbyt mocne. tak czy siak jak dla mnie to pruc do wszystkiego co lata i nie jest nasze :) a w szczególności do maszyn mogacych bardziej zaszkodzić
  Temat: W co obecnie gracie?
Łukasz18

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65191

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 02, 2008 7:44 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Ja obecnie pykam w Port royala 2

ps. topic "jaka to gra" dead a ja ostatnio screena wrzucałem i było bez odzewu więckto pierwszy wrzuci screena
  Temat: W samo południe - Drzwi
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4462

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lut 24, 2008 8:42 pm   Temat: W samo południe - Drzwi
Opcja nad dzwiami mi sie podoba najlepiej a'la Leon Zawodowiec :grin: jednak granat załatwia sprawe i kolo spada.
Jeśli mówimy o obrońcach to po oby stronach dzwi nie za dobry pomysł bo to jakby otwarcie ognia do siebie nawzajem

Na przeciwko dzwii pomysł szalony jeżeli mielibyśmy stać i strzelac znacznie lepszy gdy leżymy w pewnej odległości i mamy coś ciężkiego przed sobą (CKM mmile widziany)

naprzeciwko dzwi z mocną pukawą. Mój faworyt :)
  Temat: W samo południe - Pewność kontra bezpieczeństwo
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4375

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lut 18, 2008 5:52 pm   Temat: W samo południe - Pewność kontra bezpieczeństwo
Mikiss napisał/a:
Od tego są rakiety samonaprowadzające ^^.


Hmm... z tego co ja wiem to II WŚ nie była czasem ze zbytnio rozwiniętą technika rakiet. Jeżeli się nie myle to gdzies około roku 1943 powstawały rakiety typu powietrze-woda w ZSRR
Ta technolodia rozwineła się lepiej juz po wojnie
  Temat: W samo południe - Pewność kontra bezpieczeństwo
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4375

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lut 18, 2008 5:24 pm   Temat: W samo południe - Pewność kontra bezpieczeństwo
z tym że nie wziołem pod uwage sytuacji w jakiej mieliśmy byc bo jeżeli była by to akcja rozpaczliwa jak Japoni w II WŚ. nastawili się na zniszczenie celu nawet atakiem samobójczym gdy przychodziła taka konieczność. Z kolei alianci też stosowali taktyke zniszczenia celu za wszelką cene ( chodzi mi tu o np.operacje ze zniszczeniem tam w zagłębiu Ruhry) z misji powróciło mniej niż połowa lancasterów które, aby nie zgubic trasy przelotu, musiały lecieć 30m !!! nad ziemią
  Temat: W samo południe - Pewność kontra bezpieczeństwo
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4375

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lut 18, 2008 12:31 pm   Temat: W samo południe - Pewność kontra bezpieczeństwo
Przede wszystkim bezpieczeństwo, i nie chodzi mi tu o maszynę, ale o doświadczonego pilota który próbując storpedować okręt naraża swoje życie. Historia wielokrotnie pokazała jak wazne jest doświadczenie i wyszkolenie. Przy bombach ważne była waga bomby, wysokość z jaka była zrzucana i grubość poszczególnych warstw stali oddzielających pokłady. Doświadczony pilot potrafiłby zestawic wszystkie te czynniki i zejść na odpowiedni pułap wysokośći. tak by eksplozja nastąpiła w odpowiednim miejscu.
Pilot się nie naraża a swoje robi
  Temat: Jaka to gra?
Łukasz18

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109729

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lut 09, 2008 12:46 pm   Temat: Jaka to gra?
Pudło :razz:

Dobra podpowiedz:
Gierka opowiada historię gala który zaprzedaje duszę aby zemścić się na zabójcach swojej żony

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 2:51 pm ]
Rozwiązanie to Celtic kings: Rage of war

Screen wolny niech wrzuci byle kto
  Temat: ciekawa gra w stylu Civilization
Łukasz18

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 15124

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Lut 09, 2008 12:43 pm   Temat: ciekawa gra w stylu Civilization
A może Wiggles osobiście nie mogłem się oderwać gierka z "jajem" :wink: 3D
  Temat: W samo południe - Snajper
Łukasz18

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13801

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lut 03, 2008 9:56 pm   Temat: W samo południe - Snajper
Trupa zobacza ale nie w momecie oddania strału więc nie bedą mogli szybko oszacowac skąd padł strzał bo gostek już leży na ziemi a gdy widzą z boku np gdzie wchodzi pociski i wychodzi to można sie domyślić skąd padł strzał. Nie mówie że widac pocisk ale krew już tak :grin:

A co do celności to przecież nowodzesne lunety wymagają tylko nakierowania karabinu i wypalenia. Nie widze filozofii. Jedyny warunek to to żeby snajpera rekami nie terepało :lol:
  Temat: Jaka to gra?
Łukasz18

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109729

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Lut 03, 2008 4:15 pm   Temat: Jaka to gra?
Nie powiem żeby to było trudne :) daje łatwizne coby nie było zastoju
  Temat: W samo południe - Snajper
Łukasz18

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13801

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lut 03, 2008 4:03 pm   Temat: W samo południe - Snajper
Według mnie cierpliwość jest najważniejsza. Mamy np. nasz cel w otoczeniu jescze kilku osób. Gdyby snajper nie poczeka i zastrzeli cel na oczach tych osób, to mamy alarm i snajper niepożyje długo. Gdy poczeka chwile to sa dwie możliwości. Albo zyska dogodne warunki do strzału, bez zagrozenia wykryciem, albo cel zniknie z pola widzenia

cierpliwość RULEZ ;)
  Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Łukasz18

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9508

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lut 03, 2008 3:42 pm   Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
a ja dalej z uporem maniaka obstawał bym za moją ulubiona bronią artyleria. Ogień zaporowy w środku tego kanionu/wąwozu prozadzony nieustannie powiedzmy z 10 dział albo na całej długości tego kanionu przepuścił by conajwyżej najcieższe jednostki które dobiła by nasza piechota (chodzi mi o te ludziki z karabinami i miotaczami) ;)
Oczywiście straty muszą byc ale jakie duże straty ponosi przeciwnik,wiem że zergowie są szybcy i tani w produkcjii ale zawsze to i tak bedą spore straty
  Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Łukasz18

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9508

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Lut 02, 2008 5:35 pm   Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Tak tylko że masówka jeżeli jest przeprowadzana na terenie otwartym jest nie do zatrzymania ale jeśli na jej drodze pojawi się np ciasny wąwóz to zobaczymy ciekawą masakre np w starcrafcie gdyby ta horda Ajma przechodziłe przez wąwóz a na końcu tego wąwozu było kilka bunkrów i te czołgi ustawione w pozycjii stacjonarnej(dają artylerie) to nie ma szans dla atakującego. Jeżeli teren jest płaski to obrońca z kolei nie ma szans

PS sorki ale nie grałem w starcrafta tylko w demko wiem czego się dopuściłem nie grając w ten tytuł :lol: Oszczędzcie !! :)
  Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Łukasz18

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9508

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lut 01, 2008 2:32 pm   Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Gram w praetorians czyli odstawiać nie musze :grin: . Nie wiem czy widziałeś kingdom under fire np. nikt mi nie powie że była to gra ze złożoną strategią. Takie jest moje odczucie
A teraz taka ogólna refleksja: :lol:
Moim zdaniem niezależnie od poziomu trudności atak konnica na pikinierów zawsze powinien sie skończyć tak samo. Jeżeli niski poziom ozwala na podobne karygodne błędy to mam minimum bardzo złe mniemanie o tej grze

PS czy my czasem nie robimy off topa kapke ?? :lol:
 
Strona 3 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16