gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 132
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Gru 28, 2009 12:45 am   Temat: Patrician III
zwiększ produkcje towarów jak najmocniej, pobuduj domy dla swoich pracowników i pozostałych mieszczan, zafunduj drogi, studnie i całą reszte, rozbuduj max kosciół, wspomóź biedaków powiedzmy kilkudziesięcioma beczkami jaboli z koloni ;) hmm wzbogać sie a przede wszystkim bądź szanowanym patrycjuszem wiec wykonuj zlecenia dla miasta. mozesz też postarać się aby mieszkańcy stale mieli dostatek wszystkich towarów.

aby być piratem wypływasz na pełne morze i w menu załogi masz przy nazwisku kapitana aktywna ikonkę pirat,musisz być sam na wodach żeby nikt nie widział wciąganej bandery (ale nie opłaca się to bo piratów nikt nie lubi i oskarżenia często wpływają) Lepiej na nich polować poprzez eskortę albo konwój (misje w tawernach)
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Gru 26, 2009 8:56 pm   Temat: Patrician III
jeżeli chodzi o budynki mieszkalne, to chyba tylko zmniejszanie czynszu do zera i budowanie ich w czynie społecznym jest opłacalne, bo twoi pracownicy maja gdzie mieszkać.

a jeżeli chodzi o warsztaty to te które produkują bez dostarczania surowców to musisz tylko pamietać że w zimie ch produktywność spada i ceny zboża produkowanego w zimie sa niższe z niżeszej produktywnosci (powstanie ci mniej za taka same kosztów produkcji wiec nalezy pamietac o zatrzymywaniu produkcji w tych miesiacach

w warsztatach przetwórczych musisz pamiętać o ciągłym dopływie surowców najlepszym rozwiązaniem jeżeli jeszcze nie masz kapitana i konwoju jest budowa w mieście magazyny (250 pakunków pojemności) i zapełnienie go surowcami potrzebnymi do produkcji w późniejszym czasie jego zadanie przejmie konwój
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:49 pm   Temat: Patrician III
ja bym chętnie tego save zobaczył bo to musi być prężnie rozwijająca się firma
ja zawsze szedłem w skórki, narzędzia i piwo ku uciesze nadbałtyckich miast i tak poszezajac tylko odrobinę asortyment o winiacze itd dobijałem do starszego hanzy i nie starczało mi samozaparcia żeby tłuc dalej
chętnie zobaczę jak to wszystko pływa u cb wiec nie zapomnij o szlakach handlowych
jak będziesz miał dużo czasu wolnego, będzie ci sie nudziło to podeślij to na rapida jakiegoś albo inne takie i podeślij link na priv bo tu chyba nie bardzo

ogolnie rispekt za te 6 mld to faktycznie wtedy statki i ich wartość nie graja roli żadnej
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Wto Paź 13, 2009 6:56 pm   Temat: Patrician III
no szniki kogi i krajery to tak, ale holki nie mógłbym :)
holki za bardzo się przydają w konwojach co do pozostałych to kilka krajerów tez potrzeba bo czasami do Torunia, Ładogi lub po winiacza do koloni skoczyć trzeba :)
ogólnie im więcej marynarzy i im więcej konwoji masz tym jesteś bardziej poważany i do tego również chyba liczebność floty tez się liczy a nie tylko jej wartość ale ja tam nie wiem :)
można sprzedawać statki ale i tak w późniejszym etapie gry jak pomyślisz ze można by jakiś statek sprzedać to znaczy ze i tak masz kasy jak lodu :D
dawno nie grałem pasuje odświeżyć :)
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 9:14 pm   Temat: Patrician III
Budowa statków tak jak i budowa warsztatów dają prace ludziom wiec zyskujesz w ich oczach możesz stosować zamiennie ale później statków ma się aż za dużo chyba ze się piratów topi
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Mar 06, 2009 6:08 pm   Temat: Patrician III
3 warsztaty mogą być niewystarczające, zwiększ produkcje do 6 warsztatów i może postaw więcej domów bez czynszu.
Zakładów produkcji nigdy za wiele, najlepsze będą narzędzia po rude żelaza przepłyniesz sie do ripen albo Aalborg na patrycjusza później znów będziesz musiał zwiększyć produkcje, miasta sie rozrastają wiec i rynki zbytu będą
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Sty 01, 2009 1:43 am   Temat: Patrician III
Poprodukuj towary które maja największe różnice w cenach gdy jest ich nadmiar i gdy nie ma ich wcale
dobre będą skórki i narzędzia na nich łatwo sie dorobisz na poczatek a potem rozszerzysz tylko działalność i samo już poleci pieniadze, sława, kobitki, i w końcu władza nad światem ;)


Apropo trainerów nie mam bladego pojecia
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sro Gru 31, 2008 7:01 pm   Temat: Patrician III
Nie grałem już szmat czasu ale:
zmjniejszajac liczbe produktów zmniejsza ci sie liczba pracowników a co za tym idzie koszt utrzymania budynku, jednak lależy pamietać ze całkowity kosz pracy tego budynku to:

liczba produktu jaki produkuje * cena jaka mamy podana w kantorze po wyprodukowaniu go + podatek za nieruchomosc

wiec jak zmniejszysz liczbe produktów to napewno koszty spadna ale gra nie pokazuje tego od razu po dniu czasu napewno robotnicy zostana zwolnieni do odpowiedniego poziomu

Cytat:
wiem handel ale czymś trzeba przecież a w poradnikach piszą żeby budiwać dużo manufaktur


manufaktury produkują po prostu taniej według tego równania mojego powyżej to wywnioskujesz sam

miasto gdy nie zależy mu na sprzedaży produktu winduje cenę a gdy ma ostatnia sztukę stara sie dać cenę zaporowa odwrotnie gdy ma za dużo i zapycha to tylko magazyny wtedy abo pozbyć sie puszcza po kosztach czyli po cenie jak ty masz cały czas produkując
  Temat: Patrician III
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 29092

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Gru 04, 2008 3:07 pm   Temat: Patrician III
by zaatakować miasto trzeba zmienić banderę na piracka, będąc na wolnym morzu wchodzisz w zakładkę załogi i zmieniasz
Kampani w patricianie nie robiłem wolałem zawsze gre swobodna
  Temat: eRepublik
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5416

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 5:11 pm   Temat: eRepublik
Kumpel zwrócił ma uwagę na ta gierkę jak narazie wygląda obiecująco wszystko się okaże
  Temat: W samo południe - Kriosen
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5227

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sie 01, 2008 2:13 pm   Temat: W samo południe - Kriosen
fakt pomieszałem pisałem lekko śpiący

no to jedynym rozwiązaniem było by osiągnięcie możliwie jak najbliższej temperatury 0 stopni K
i spowodować ze ruchy Browna zwolniły by na tyle by hibernacja mogła trwać wystarczajaco długo

a czy wybudzanie co jakiś czas nie zdało by egzaminu ??
bo jak słusznie mande zauważył zahibernowany jest trupem i jest mieszany ruchami Browna
i entropia u niego rośnie a gdy sie go wybudza to "wraca do życia" i jako stwożenie żywe wraca do życia i entalpia by zmalała

tylko nie wiem czy naprawiła by zmiany zaprowadzone przez ruchy browna ???

PS termodynamiki jescze nie miałem więc pojęcie mam niewielkie
  Temat: W samo południe - Kriosen
Łukasz18

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5227

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Lip 31, 2008 9:54 pm   Temat: W samo południe - Kriosen
Klemens napisał/a:
Nie zapominajmy o ruchach Browna etc. Ciało człowieka po odmrożeniu nie byłoby tym samym, które owemu zamrożeniu uległo, struktora molekularna wielu komórek uległaby rozbiciu. A trudno mi sobie wyobrazić jakikolwiek skuteczny izolator...


podczas dyskusji z moim kumplem na ten ciekawy temat poruszyliśmy właśnie 2 zasadę termodynamiki

"wszechświat stale dąży do zwiększania entropii, zaś procesy życiowe zmniejszają ją. zatem spowolnienie procesów życiowych spowoduje dużo szybszy wzrost entropii niż u normalnego człowieka" - podczas rozmowy padło to sformułowanie

podczas dyskusji z moim kumplem na ten ciekawy temat poruszyliśmy właśnie 2 zasadę termodynamiki

w skrócie entropia działała by na korzyść człowieka zahibernowanego i co ruchy browna niszczyły by, entropia przywracała by porządek

a z resztą jest coś co hamuje ruchy Browna - 0 stopni K czyli zero absolutne w którym ustaje wszelki ruch (jak dotad nieosiągnięte)

jesli z tą entropią coś pomieszałem to sorki dziś przyłożę sie do lektury termodynamicznej i sprzawdze czy wszystko napisałem ok
  Temat: Co teraz czytasz?
Łukasz18

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 21850

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lip 30, 2008 12:34 pm   Temat: Co teraz czytasz?
Perkun napisał/a:
Wszak nie samymi grami człowiek żyje


Jak to nie ??? :wink:

a teraz na serio :)

odkąd skończyłem wszystko co napisał Sapkowski przerzuciłem sie na Mario Puzo i oczywiście trylogie ojca chrzestnego skończyłem i biorę sie za resztę jego twórczości
  Temat: Natarcie przez syberię?
Łukasz18

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9166

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Lip 29, 2008 7:46 pm   Temat: Natarcie przez syberię?
nasunął mi sie epizod II WŚ a konkretniej Wojna zimowa Finlandia vs Rosja
dzięki doskonałemu kamuflażowi i znajomości własnego terenu Finlandia dała rade

wniosek taki że gdyby doszło do jakiejś bitwy na Syberii (czysto hipotetycznie) zwycięzca mógłby być tylko 1

natarcie przez sybir dla mnie bezsens ze względów ekonomiczno-strategicznych już lepiej zawrzeć jakiś sojusz z jakimś państwem bliżej celu
  Temat: Co proponujecie
Łukasz18

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8194

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lip 28, 2008 6:42 pm   Temat: Co proponujecie
a jeżeli komp już nie pierwszej świeżości to zawsze można coś starego ale jarego
Patrician III (dość trudna gra ekonomiczna o handlu w czasach hanzy)
Port royal I i II (jedynka trudniejsza a chodzi w nich oczywiście o handel na Karaibach)

ew. Wiggles taka sobie luźna strategia z karzełkami w roli głównej (bardzo polecam)

a odwołując sie do pierwszego postu to najbardziej trafiają wigglesy :)
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16