gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
civ IV -gierka dla dzieci
Autor Wiadomość
sefre 
Szeregowy


Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 1
Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 5:16 pm   civ IV -gierka dla dzieci

Od pierwszej częsci jestem fanem cywilizacji. "Czwórka" mnie rozczarowała, zamiast wprowadzic różne skomplikowane urozmaicenia czyniące rozgrywke bardziej "realną" mamy wszystko uproszczone. Co można by zrobic? Np. konsekwencje różnych epok (problemy z wejsciem w modernizacje), napięcia klasowe, starcia ideologii, wojny domowe, rozbicia dzielnicowe (jak w civI, gdzie po zdobyciu stolicy wielkiej cywilizacji rozpadała się na dwa kraje), sojusze bloków kulturowych, rozbudowany system podatkowy, migracje ludnosci, bunty armii, kraje lenne itd... ale co z tego, skoro gra jest zrobiona z myśla o nastolatkach. Wprowadzono religie, ale pomysł ma banalną oprawe. Przyjemna grafika, piękna mapa, "żywe" jednostki, prymitywne zasady -to tyle co oferuje civ4, może w częsci piątej uda się zrobic gre w ktorej nie trzeba bedzie nic czytac, to by było coś.

Ech, chu*nia rządzi w świecie graczy.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 2:19 pm   

Pomyśl jak skomplikowana byłaby taka gra. Civ4 to w sumie tylko gra nie symulator. Jednostki żyją po kilka setek lat, przepłyniecie z kontynentu na kontynent trwa kilkadziesiąt, Ty jako władca żyjesz kilka tysięcy. To co proponujesz to symulator rzeczywistości, rzecz niewykonalna tak jak zrobienie mapy królestwa w skali 1:1. Ale to dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy :smile:
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:47 pm   

Mi Civ 4 akurat najbardziej przypadł do gustu z serii. Jest tam co prawda sporo uproszczeń, ale mówienie o niej, że jest banalna i ma prymitywne zasady (w dobie wydawania naprawdę wielu infantylnych produkcji) jest stanowczo sporo na wyrost. Jak dla mnie jest to ambitna strategia, może i w wielu aspektach uproszczona, ale na pewno nie jest prosta i mało skomplikowana.
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 12:39 pm   

Grę można komplikować do absurdu, wrzucić siedem tysięcy wskaźników, do wyboru 500 różnych jednostek wojskowych, możliwości budowy dróg polnych, utwardzanych, asfaltowych, dwupasmowych, autostrad betonowych i na estakadach (przyznaje się przesadzam trochę :wink: ) ale kto wtedy taką grę kupi. Nie oszukujmy się, producent liczy na zysk, ja uproszczeń w Civ4 nie widzę. To, że jednostka ma jeden wskaźnik siły a nie oddzielne na atak i obronę? Po prostu inne podejście do walki. Doszedł system sprawności dający możliwość robienia jednostek wyspecjalizowanych, nie nazwałbym tego uproszczeniem. Doszła religia, jednostki są pogrupowane i maja dodatkowe właściwości, drzewo technologii jest bardziej elastyczne, to także uproszczenie chyba nie jest. AI nie jest nadal najlepsze ale w porównaniu z CivIII i tu widać poprawę. Też początkowo podchodziłem do IV nieufnie, ale na szczęście gra nie została zabita wodotyskami tak jak swego czasu Settlers (trzeba znać pierwszą część żeby wiedzieć o czym mówię). Ponadto jest SDK a dla mniej wprawnych grzebanie w plikach lub chociażby tysiące modów w internecie, jeżeli ktoś ma ochote może dowolnie modyfikować grę, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie znam innego produktu komercyjnego który daje takie możliwości.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
aron junior 
Szeregowy


Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 1
  Wysłany: Sob Gru 16, 2006 10:22 pm   

ja tam uważam że zrobili tak specialnie żeby się dużo przy 5 nie męczyli
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16