gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Radio Maryja:) troche inaczej
Autor Wiadomość
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 10:30 pm   Radio Maryja:) troche inaczej

Poruszam ten dość drażliwy temat gdyż chciałbym znać waszą opinię na ten temat.
Każdy niech poda argumenty dlaczego tak uważa a nie inaczej.
Proszę również o uszanowanie pogladów innych osób i nie "tyranie" się nawzajem!!! Bardzo o to proszę to ma być konstruktywna dyskusja!

Moim zdaniem. Pomimo swojich wad bardzo poważnych radio i telewizja ta jest potrzebna społeczenstwu. Owszem ksiądz Tadeusz Rydzyk czasem palnie głupotę ale któremu z nas taki rzeczy się nie przydażają i czy ten ksiadz ma rzutować na wszystkich ludzi dobrej woli tworzących to przedsięwzięcie. Wiem że to zabrzmi trochę głupio ale uważam że to jest jedyne medium w którym można posłuchać lub skonfrontowć poglądy z alternatywnym tokiem myślenia, czasem jak błędnym ale też czasem ciakwaym i wnoszącym wiele innych nieporuszanych wkomercyjnych mediach kwesti.Pamiętajmy również ,że te ośrodki są tworzone przez ludzi prostych ale i dobrych (poza wyjątkami). A to że się sprzeciwiają jakimś homo czy eutanazjom lub aborcjom to- to nauka kościoła i nic więcej.
Cekawe dlaczego wszyscy tak psioczą na to medium.Mówią że to badziew i tandeta i niebezpieczne dla Polski? Zapraszam do dyskusji:)


* Nie to ,że jestem za nim tylko próbuje się wczuć w ich sytuacje

i takie mottto:BYĆ MOŻE TO RADJO POWSTAŁO POTO ABYŚMY SIĘ NAUCZYLI PRAWDZIWEJ TOLERANCJI
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Hipolit
Sierżant
Imperial Guard


Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: %systemroot%
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 10:37 pm   

Ja uwazam tak, kazdy slucha czego lubi.

A z tego co mi wiadomo nie ma w tym radiu tresci obrazliwych dla mnie, czy tez innych normalnych ludzi.

Serdecznie pozdrawiam

Hippo
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 10:51 pm   

częściowo się zgadzam, dodam jeszcze do Twoich argumentów, że choć nie uważam demokracji za NAJ- ustrój, to jednak jeśli ma ona dobrze funkcjonować to należy zapewnić wolność słowa. Pewnie mniej więcej o to Ci chodziło w ostatnim zdaniu, ale też chciałem zaakcentować, że jeśli za wartość mamy uznawać tolerancję i wolność słowa to powinny one iść w obie strony. Dlatego uważam dyskusję o delegalizacji Radia Maryja za szaleństwo. Ale częsta, może zbyt częsta (a może wcale nie) krytyka Radia Maryja jest jednak uzasadniona- to medium krzewi w słuchaczach bardzo negatywne nastawienie do świata ogółem i pielęgnuje ludzkie wady takie jak zawiść. Nie mam pretensji o texty niepoprawne politycznie, bo tych mamy w mediach wręcz za mało, ale czy z kolei dobre jest jechanie po Żydach, gejach i wszystkich, którzy nam się nie podobają. To tylko słowa, ale słowa mają moc. Niektórym pewnie wydaje się, że mi odp*.*, bo bronię "żydostwa i pedalstwa", ale ludzie zastanówcie się? Kto decyduje, co jest dobre a co złe? Skąd wiecie, że jutro do mieszanki nie dojdzie jakaś inna grupa, do której wy należycie. Ale to tylko parę słów od opętanego przez demony ateisty :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 11:21 pm   Re: Radio Maryja:) troche inaczej

Coz, z roznych wzgledow jestem dosc zorientowany w tematyce tej rozglosni, jak i mediow jej pokrewnych - "Naszego Dziennika" i "Telewizji Trwam" - i czuje sie dosc kompetentny do wysuwania dalszych opinii.

Nie ukrywam, ze jestem mocno krytycznie nastawiony wobec dziela o.Rydzyka, szczegoly podam dalej, uwazam, iz wszelkie naruszenia etyki dziennikarskiej a takze dobr osobistych osob trzecich winny byc jak najbardziej pietnowane( prawo winno dotyczyc wszystkich!), ale, identycznie jak Ajmdemen, jestem kategorycznie przeciwny jakimkolwiek probom delegalizacji itp. Wolnosc slowa wlasnie na tym polega, ze mozna glosic poglady nieakceptowane przez wiekszosc spoleczenstwa. Ale tego samego wymagam od srodowisk skupionych wokol RM, a z tym bywa nieciekawie.

Kizik napisał/a:
A to że się sprzeciwiają jakimś homo czy eutanazjom lub aborcjom to- to nauka kościoła i nic więcej.


I tutaj widac, jak wielka krzywde dla polskiego chrzescijanstwa uczynil episkopat przez swa bardzo zachowawcza postawe...

Sek w tym, ze wiele pogladow gloszonych w RM nie ma nic wspolnego, a czasami jest wrecz sprzeczna z nauka Kosciola, czesto uderza mnie totalna ignorancja "wielkich profesorow" wobec encyklik Jana Pawla II, dorobku Soboru Watykanskiego II. Chyba absolutnym mistrzostwem swiata byla reakcja rozglosni po slynnym liscie papieza chwalacego integracje europejska i traktat konstytucyjny. Mozna by to okreslic: "lepiej wiemy od papieza, co on chcial powiedziec".

Kizik napisał/a:
Cekawe dlaczego wszyscy tak psioczą na to medium.Mówią że to badziew i tandeta i niebezpieczne dla Polski?


W owym psioczeniu niemalo jest lewackiej hipokryzji, widzacym drzazge w oku blizniego, a nie dostrzegajacym belki u siebie( wyczyny w "Nie", "Trybunie", "Faktach i mitach" itp.) - a jest to tak widoczne, ze wrecz sluzy "misji" ludzi z Torunia. Jak sie mowi o "goleniu glow u prostytutek"( domyslnie kobiet dopuszczajacych sie aborcji), robi sie wielki rejwach, jak zas pan Urban nazywa papieza "obwoznym sadomaso", to argumentuje sie to obrona wolnosci slowa...

Ale jest w tym troche prawdy. Radio to jest przeciez alfa i omega dla sporej czesci spoleczenstwa, tworzy silne zaplecze polityczne dla dosc niebezpiecznych moim zdaniem partyjek - to jest autentyczna sila, a przez to nie mozna jej lecewazyc! Szerzy ono nacjonalizm tuz po epoce jego najwiekszych szalenstw i zbrodni, brak tolerancji i poszanowania dla innych, gdy samo sie domaga tego dla siebie( uwielbiam podwojne standardy...), glosi grozne wg mnie koncepcje gospodarcze. Nie mozemy tez zapomniec o stronie duchowej - faktem jest, ze dla wielu ludzi dostarcza ono glebokich przezyc religijnych, ale dla mnie, takze czlowieka wierzacego i praktykujacego, jest w tym zbyt duzo bigoterii, a za malo zwyklej szczerej refleksji... Tyle ze znowu - niech ludzie modla sie, jak chca, ale niech nie narzucaja innym jednego tylko kanonu!

Kizik napisał/a:
i takie mottto:BYĆ MOŻE TO RADJO POWSTAŁO POTO ABYŚMY SIĘ NAUCZYLI PRAWDZIWEJ TOLERANCJI


Musze przyznac, ze bardzo mi sie podoba ta refleksja.

Hipolit napisał/a:
A z tego co mi wiadomo nie ma w tym radiu tresci obrazliwych dla mnie, czy tez innych normalnych ludzi.


No, moze nie do konca - o.Rydzyk wyznaje zasade: "kto nie z nami, ten przeciwko nam". Zastanawia mnie takze Twe sformulowanie: "innych normalnych ludzi" - czyli jakich? Kto to definiuje?

Oczywiscie prowokuje, ale szlag mnie trafia na mysl o takiej nieuczciwosci, i to ze strony ludzi Kosciola, jaka jest domaganie sie glosu w dyskusji a jednoczesnie odmawianie go innym.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Wto Lut 22, 2005 8:47 am   

Dziękuje za wyrażenie opini. Dla mnie mogli byz delegalizować radio pod warunkiem ,że wszystkich komuchów i powiązanych z tamtym systemem by wysiudano z naszego karaju i pozbawiono jakichkolwiek macy wpływania na nasze państwo.
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Lut 22, 2005 4:35 pm   

brawo za te słowa! W pełni popieram, na byłych PZPRowców trzymających się koryta szkoda po prostu kaleczyć język, ale chyba nie ma wątpliwości, że mają większy wpływ na polskie społeczeństwo niż Radio Maryja i ten wpływ jest bardziej negatywny. I co najciekawsze to właśnie oni najgłośniej wrzeszczą na Radio Maryja. Ani krztyny wstydu
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Binol 
Szeregowy
Uzzurro-Neri


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 44
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 12:32 pm   

ja nie słucham tego radia więc się ni znam na ich poglądach, ale jedno mi się nie podoba w tych ich radiu - mówią jakby miewli wielkie przeslanie, wiedzieli wszystko i byli jakąś wyrocznią. Nie ma mowy o delegalizacji poniewarz automatycznie wskaźnik nie zadowolenia wsród emerytów byłby za wysoko:p
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   46%   6/13
Gość

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 10:19 pm   

Chrzescijanstwo ma ..powiedzmy - 2000 lat, francuskie, włoskie, hiszpanskie etc. troche mniej, polskie - z okładem tysiąc, a Radio Maryja - ile?
Mysle, ze na dojrzałosc onego - jak wina - poczekac mozemy, skoro przecie: fermentuje!
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 11:10 am   

Anonim napisał/a:
a Radio Maryja - ile?


No wlasnie - jaka tradycje ma ksenofobiczne "chrzescijanstwo", ile wojen religijnych wybuchlo, ile pogromow "nieprawomyslnej" czesci ludnosci mialo miejsce, ile osob splonelo na stosach, ile...

Tu nie idzie o radio - wielki wynalazek Marconiego - ale o tresci, jakie ono niesie - a te sa znacznie starsze, niz rozglosnia ojca Rydzyka...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 3:16 pm   

czyli można wysnuć tezę, że jeszcze nie dojrzało, podobnie jak chrześcijaństwo w czasach krucjat :) trochę dziwne dla mnie porównanie, ale może rzeczywiście coś w nim jest
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 3:35 pm   

Gdyby tych pogromów i krucjat nie było to byśmy nie mieli fajnych tematów do przedyskutowania albo do grania bo wiele gier z tego czerpie.
Z drugiej strony teorytycznie krucjaty były organizowane w celu obrony miejsc świętych to tylko ludzie...realizowali swoje prywatne cele:)
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 3:38 pm   

Kizik napisał/a:
Z drugiej strony teorytycznie krucjaty były organizowane w celu obrony miejsc świętych to tylko ludzie...realizowali swoje prywatne cele:)


Taka byla propaganda dla maluczkich - naprawde od samego poczatku chodzilo o nowe podboje.

Ale ja nie pisalem o krucjatach - w historii bylo cale mnostwo "wewnetrzych" wojen chrzescijan na tle religijnym.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 10:36 pm   

Czas na mnie: nie lubię Radia Maryje, :]. I mma do tego powody.
Najbardziej co mnie denerwuje to sianie nienawiście, szczególnie antysemityzmu. Często słychać "ten to Żyd, tamten też jest Żydem". I co z tego? To trzeba od razu piętnować, żeby uważać na człowieka, który jest innego wyznania? I to są katolicy, chrześcijanie, tolerancyjnie ludzie? To jest ta chrześcijańska miłość, swoja drogą najwyższa z wartości, która może człowieka tego wyznania doprowadzić to nieba?? No właśnie nie :]. I za to nie lubię radia maryja.
Po za tym tego, że w ramach radia tworzą sobie własną partyjną otoczkę czy wręcz sektę (kościół toruńsko-katolicki ;p). Że jak wierzysz w Boga i jesteś patriotą to tylko LPR, precz z kapitalizmem i socjalizmem. Nieraz lecą tam telefony od o. Rydzyka z jego "flow'em" - a że AWS to ai wai schalom (autentyk!), a Żydów trzeba tępić, a że Wałęsa i członkowie Okrągłego Stołu to zdrajcy czy złodzieje.
I te ich wszytskie intrygi spiskowe, że Owsiak to sztan wcielony, że na Woodstocku są odprawiane jakieś satanistyczne orgie, wszytskie kobiety się oddają za pieniądze - rozpusta i demoralizacja. A pieniądzie z orkiestry idą do kieszeni różnych ludzi.
No i sama osoba ojca redaktora - te wszytskie dziwne akcje z kasą, maybach, wyciąganie kasy od słuchaczy a to na radio, a to na tv Trwam (tam przez sporą część dnia wisza banerki z numerami kont ;p), Była kiedyś taka akcja, że człowiek przekazał ziemię na rzecz Radyja, po czym zachorował ktoś w jego rodzinie tak, że na gwałt potrzebował pieniędzy. Zwrócił się z prośbą o oddania czy pożyczenie pieniędy - figa...
I że oni mają czelność robić audycje z modlitwami i mszami obok tych wszytskich dysput na których zapraszają jakichś wariatów-profesorów. A RM jest radiem społecznym, który nie płaci pieniędzy do KRRiT'u za częstotliwość - ma za zadanie "sianie oświaty i kultury". Jak to wygląda w rzeczywistości wiemy dobrze...

I po za tym rozbieżności między nauką Kościoła, a tego co oni "tworzą". Poza tym często zasłaniają się autorytetem papieża, pokrętnie interpretująć jego słowa. Z kolei papież Radyju jest przeciwny :].

Wałesą się wkurzył, walnął spory list i jest afera :]. Fajnie, zaczyna się coś dziać i moze ktoś coś zmieni. Nie zgadzam się ze wszytskim co tam napisałe, ale sporo tam bezapelacyjnej prawdy. Potem były różne głosy. Ktoś chce zamknięcia stacji. Ja bym od razu tak nie reagował, tylko po prostu wywalił z niej cały obecny zarząd (z o. dyrektorem na czele!) i wprowadził nowy, który będzie prowadził radio jak należy.
Oglądałem przy tych okazjach "Co z tą Polską". Śmieszą mnie głosy tych wszytskich zatwardziałych zwolenników, których nauczyli jak w Samoobronie co mają umówić i idą w zaparte, że to co robią jest w 100% dobre.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
ray
Gość
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 12:48 am   

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, jest, niestety, z gruntu absurdalne. Najwyzsza pora, otóż, by krytycy RM zaczeli OTR uwaznie słuchac, dozgonni słuchacze i wielbiciele OTR zas - wnikliwie czytac takie posty jak powyzszy.W koncu oba media - internet i radio są interaktywne!
Moze jakies zblizenie...ekhm...nastąpi :)
 
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 3:49 pm   

Krótkie sprostowanie. Ojciec Tadek nigdy nie miał maybacha. Jest to fak takzwany prasowy. Medium które tę sprawę nagłośniło póżniej przpraszało za nieżetelność...ale smrud pozostął. Nie bronie rydzyka tylko stwierdzam fakt autentyczny
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15