gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Prawdziwa strategia! Na sam początek...
Autor Wiadomość
cyber2hot 
Szeregowy


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 18
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 2:14 pm   Prawdziwa strategia! Na sam początek...

Strategia w moim przypadku nabrała całkiem nowego znaczenia. Z (pseudo) stratega - czyli 'rts-owego' kolesia zapamiętującego w której sekundzie zbudować budynek, klikający mnóstwo ikonek w jak najkrótszym czasie by zmiażdżyć przeciwnika dawno mi się znudziło.
Szukałem mnóstwo tytułów gier strategicznych RTS - znalazłem owszem (na pudełku różne cuda pisali autorzy) - jednak wszystko sprowadzało się do tego by jak najszybciej postawić budynek, jednostkę i w miarę dobrze poprowadzić oddziały na przeciwnika (a przede wszystkim rewelacyjnie sterować myszką na blacie ;) ). Jednym słowem takie gry są zbyt agresywne i spontaniczne dla mnie.

Z tego względu, że dopiero zaczynam zabawę z strategiami proszę Was o pomoc w początkowym wyborze ;) . Oczywiście bezczynnie nie siedziałem, przeszukałem forum i widzę wszelakie tytuły - których nie grałem.
Dla siebie samego sporządziłem listę, a Wasze zadanie będzie polegało na dokonaniu mojego wyboru ;) .

Oczywiście, nic innego chyba nie wybiorę niż grę z stajni Paradoxu (jeśli jest coś lepszego proszę zapodać tytuł ;) ).
:Seria Europa Universalis (razem z Mroczne Wieki i II WŚ) - odnośnie tej całej ponoć rewelacyjnej serii gier - czy każda część czymś ważnym różni się od siebie (prócz realiów czasowych)? W którą część najlepiej zagrać?

Odnośnie mojej małych wymogów - dyplomacja to jest coś! :)
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   100%   8/8
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:16 pm   

Hmm jeśli chodzi o gry Paradoxu z serii EU to prócz części drugiej (Europa Universalis 2) to zdecydowanie najlepszą jest Hearts Of Irons II - najmniej błędów, najlepsze realia, najbardziej dopracowany silnik ;) .
Co do owej serii - poniekąd się te gry różnią, co nowa wydaje mi się łatwiejsza na start - HoI II to pierwsza gra z serii posiadająca samuczek z prawdziwego zdarzenia. Różnią się również priorytety - przykładowo w EU2 musiałeś brać pod uwagę wiele rzeczy, dyplomację, rządy, wojsko itd. w Hearts of Irons natomiast głównie liczy się znajomość historii i...wojna otóż jak sami twórcy mówili "ekonomia to jedynie dodatek" (jednak w dalszym ciągu to nie ma nic wspólnego z RTS-em ;) ).
Polecam również gry ze stajni Matrix Games u nas znajdujące się w serii Wojny Bitwy Kampanie - głównie Steel Panthers Wolrd At War General Edition, a z gier które nie należą do żadnej serii polecam również zapoznać się z Supreme Ruler - przy wszystkich wymienionych przeze mnie tytułach czeka Cię sporo dobrej zabawy.
Ps. No i gratuluję przejścia na "dobrą stronę mocy" :D !
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
gary_joiner 
Porucznik
Zły Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 215
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 6:22 pm   

Produkcje Paradoxu mogą okazać się dość ciężkostrawne, zwłaszcza jeżeli nie masz większego doświadczenia z grami strategicznymi tego typu... Ale zawsze warto spróbować, podobnie jak Hunter uwielbiam HoI 2, satysfakcja z podboju Rosji Polską i przeprowadzenia inwazji na USA jest ogromna ;) Jeżeli lubisz ambitne wyzwania to polecam też, Space Empires V, tytuł ten, choć "garażowy", daje niespotykaną nigdzie indziej swobodę rozgrywki i liczbę strategicznych i taktycznych możliwości.

Oczywiście warto zapoznać się z najnowszymi odsłonami "wielkich" turowych serii: Cywilizacji i HoMM, zwłaszcza jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z poprzednimi częściami.

Warto też sięgnąć po, któryś z nowszych Total War'ów (Medieval 2, albo mój ulubiony Rome), świetna hybryda turowej strategi i taktyki w czasie rzeczywistym.

Jeżeli chodzi o taktyczne gry turowe to godne polecenia są Fantasy Wars (recenzja na sztabie) i Prisoner of Power (recenzja będzie na sztabie jak uda mi się zmoblizować), obie bardzo dobre.
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   70%   21/30
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15