gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
ppsz
Autor Wiadomość
adamkloszewski 
Szeregowy
adamkloszewski


Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 12:07 am   ppsz

Witam serdecznie
czy szanowni Koledzy mogą mi udzielić odpowiedzi na pytanie, czy z pepeszy gładkolufowej da radę trafić w tarczę na tradycyjnej strzelnicowej odległości przeznaczonej dla pistoletów (25 metrów)?
a czy nabój tt 7,62x25 napełniony czarnym prochem nada się do ppsz?
pozdrawiam:)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Johnny Knoxville 
Kapral


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 48
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:32 pm   

Zadałeś pytanie za 1000 pkt. Sam zrobiłeś sobie "gładkolufową" pepeszę? Bo taka nie istniała, tym bardziej napędzana czarnym prochem. Za budowanie takich rzeczy jest kryminał. Jak odpalisz czarny proch, masz łuski ze spłonkami, czy rozcalasz amunicję (nie wiem, czy czarny proch odpali od spłonki z amunicji centralnego zapłonu). Masz pozwolenie na broń i zakup tej amunicji i bawisz się w takie zabawy? W innym przypadku posiadasz amunicję nielegalnie, nawet jak ona jest z wykopków. Krótko mówiąc śmierdząca sprawa, nie wiem czy takia pepesza w ogóle by działała, a to czy strafisz w tarczę na 25 metrów zależy od wielu czynników, których tu, w dyskusji o gładkolufowej pepeszy nie ma sensu dyskutować. Powiem tylko tyle, że ktoś kto z normalnej broni nie trafia w tarczę oddaloną o 25 metrów, musi się nad sobą zastanowić. :razz:
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   76%   10/13
adamkloszewski 
Szeregowy
adamkloszewski


Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:41 pm   

Widzę, że Szanowny Kolega zrozumiał sens mojej wypowiedzi odmiennie niż było w moim zamiarze. Dlatego,aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wyjaśniam. Poruszyliśmy temat ze znajomym w WATU, mamy różne stanowiska więc postanowiłem się skonsultować z szerszą rzeszą osób, które być może znają się na tym lepiej.
A jak ktoś chce sobie postrzelać z automatu - zapraszam na strzelnicę w Sulejówku:)
pozdrawiam, Adam
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Johnny Knoxville 
Kapral


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 48
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 4:34 pm   

O.K. Ale czemu ma być to gładkolufowa pepesza, skoro broń czarnoprochowa posiada również lufy o gwintowanym przewodzie? Chciałbym poznać założenie z jakiego wyszliście. Z konstrukcyjnego punktu widzenia nie wiem, bo się na tym nie znam na tyle, żeby wiedzieć jak zachowa się mechanika pepeszy napędzanej czarnym prochem (nie mam pod ręką mojej tabeli z łuskami, więc na oko strzelam, że w łusce z pepeszy mieści się do 1,5 g czarnego prochu - w samj łusce). Do tego dochodzi brudzenie broni przez czarny proch, w broni automatycznej będzie to problem. Napisz coś więcej o tym czego się spodziewaliście i przy jakich założeniach.
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   76%   10/13
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14