gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Potrzebuje neta
Autor Wiadomość
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 10:52 am   Potrzebuje neta

Czołem!
Semestr się kończy, a to oproćz sesji, oznacza również koniec dostępu do internetu z uczelni.
Mieli założyć sieć w moim bloku jakiś czas temu, ale wszystko wskazuje na to, że nic z tego nie będzie bo zapomnieli. Myślałem o jakiejś alternatywie. Teraz tepsa się reklamuje z tą neo, niby taniej ale limit do 5GB dla danych do klienta. No i nielegalne dzielenie jest. Drozsza opcja to cos ze 170zl, a na dwoch to troche duzo wychodzi ;(, ale za to nie ma limitow. O dsl juz nie wspominam, bo to za duzo, chociaz zalety tez ma (ale cena;().
Jakby ktoś znał jakieś alternatywy to byłoby miło gdyby się podzielił takimi informacjami.

pozdrawiam
 
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Maj 23, 2004 7:27 pm   

Chciałeś info, prosze bardzo :!:
www.multimedia.pl oferuje internet przez kablówke :!: Możesz oglądać TV i jednocześnie siedzieć na necie.
Ja posiadam prędkość 80 kbps i płace ok. 60 PLN ale przeżucam się na 180 i wynosić mnie to będzie ok. 80 PLN.
Zakładałem neta w promocji tj. 1,22 PLN brutto, ale teraz nie ma promocji o ile mi wiadomo więc zapłacisz "troche" więcej...

Configurate:

oczywiście te 60 PLN to za sam net, a dochodzi do tego jeszcze kablówka z pakietem ponadpodstawowym czyli np. A i B lub A i C lub A i B i C.
I łącznie płace ok. 100 PLN... pewnie myślisz że to ci sie nie opłaca, nie wiem nie znam twego gustu i portfela... Dla mnie jest to lepsze rozwiązanie (finansowe) od NEO...
Ostatnio każdy zachwala PRONET ale to trzeba mieć łącze przynajmniej 128 kbps bo przy niższym przepieprzają :!:
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Nie Maj 23, 2004 7:31 pm   

no ja sie mecze na Dialogowskim CDI - wyciaga jakies 14 KB/s = za okolo 100 zl + abonament ponad 20. Nie jest tak zle, ale po dwoch latach (na tyle mam podpisana umowe) poszukam czegos szybszego. Mimo wszystko polecam Dialog.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 12:23 pm   

Tylko czy ta usługa, tych firm będzie dostępna u mnie? W tym jest problem.
 
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 6:53 pm   

Jezęli chodzi Ci o szybki dostęp do sieci, to ja polecam dowolny sklep wędkarski - błyskawiczny dostęp (pewnie będą mieć kilka na magazynie, a w razie czego mogą zawsze zamówić), niezawodność, doskonała cena. Po zakupie własnej sieci dostep jest darmowy i całodobowy : :D
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 8:56 am   

To ja poprosze taka siec na wieloryba. Z dostawa do domu ;)
 
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:32 am   

A może wiecie coś na temat oferty tepsy i neostrady. Niby widziałem reklame, że można mieć neo za niecałe 60zl/miesiąc, ale znając naszego kochanego dostawce internetu pewnie jest w tym jakiś haczyk. Szukałem informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem. Jakbyście mieli jakieś informacje (linki, własne spostrzeżenia) to byłbym wdzięczny gdybyście się ze mną podzielili.

Powodzenia na egzaminach
 
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 3:15 pm   

Haczyk jest i to duży tylko o nim nie mówią i wmawiają bug wie co. A mianowicie masz limit (ale bardzo duży ) i zmniejszoną prędkość o 15 do 20%. A pozatym po roku płacisz ze 2 razy więcej.
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Sob Cze 12, 2004 11:11 am   

Sprawa maluje się tak: Telekomunikacja Polska rzeczywiście rozpoczęła ostrą promocję swojej usługi - Neostrady poprzez zmniejszenie abonamentu na nią do 50 kilku zł + VAT, czyli wyjdzie to nie więcej niż 60 zł (mowa o tzw. "niepełnosprawnej" Neostradzie), lecz jest jeden mały minus - ograniczenie transferu do 5 GB miesięcznie. Lecz z tym ograniczeniem nie jest tak źle, bowiem rozmawiałem z kolegą pracującym w TP SA w dziale dot. Neostrady, a właściwie administraującym infrastrukturą teleinformatyczną w jednej z siedzib w Poznaniu. I co się tyczy ograniczenia transferu do 5 GB, to działa to na tej zasadzie, że pliki takie jak załączniki poczty elektronicznej, pliki średniej wielkości przesyłane poprzez pocztę jak i inne programy do tego przeznaczone i te, które posiadają taką opcję, np. Gadu-Gadu nie zaliczają się do plików zliczanych do ograniczenia transferu! Obejmuje to tylko pliki filmów o poważniejszych wielkościach oraz pliki mp3. Także nie jest tak źle, biorąc pod uwagę, że 5 GB jest to dość dużo. Jeśli nie ściągasz filmów, a chciałbyś sobie okresowo pościągać pliki mp3, jakieś programy, czy przeglądać strony WWW, to jest to DOSKONAŁA okazja za tak niską cenę. [TP SA ostatnio zwiększyła przepustowość dla użytkowników korzystających z tańszej Neo.]
Tak na boku podaję kilka przeliczeń:
- na taniej Neo możesz ściąnąc około 1250 plików mp3, które mają przyzwoitą jakość (jeśli każdy waży 4 MB)
- możesz ściągnąć 7 filmów po 700 MB.
A w przypadku przekroczenia ściągniętych danych, przesył masz i tak na wysokim poziomie, biorąz pod uwagę, że transfer przy połączeniach korzystających z HISów itp. rozwiązań (SDI, Neostrada) jest stały. Także nie jest to wielkim uniedogodnieniem.
A jeśli chodzi o inne rozwiązania, to bardzo popularne są teraz sieci radiowe, przy których podstawowy abonament wynosi około 35 zł przy niestety niewielkiej przepustowości, ale jeśli masz odrobinę szczęścia i umiejętności, a funkcjonuje niedaleko sieć radiowa bez zabezpieczeń (aut. MAC, hasło, AP) - a takich sieci mało nie jest - to przy uzyskaniu barmy do sieci, wolnego adresu wewnętrzego IP oraz adresu serwera (które wojądrogą możesz wyciągnąć z komputera, który podłączony jest do tej sieci), możesz łączyć się bez obaw za darmo. Inną niedogodnością obok niskiego transferu jest wew. adres IP oraz ochrona w niektórych sieciach przez firewall (mimowolnie) oraz bokowanie usług takich jak p2p.
Są również inne sposoby na korzystanie z globalnej sieci, takie jak satalita (oferowane m.in. przez Onet.pl), kablówka (bardzo dobra alternatywa dla SDI) czy wreszcie znienawidzony modem. Końcową alternatywą może być DSL oferowane przez Dialoga, lecz tutaj w grę wchodzą niemałe koszty (512 kb kosztyje 199 zł), lecz jest to połączenie bardzo stabilne i piekielnie szybkie, no i dają 5 stałych adresów IP!!! Ale oferta Dialogu jest doskonała, wtedy, gdy chcesz podzielić łącze na kilku userów. Tyle, mam nadzieję, że pomogłem. Trzymaj się!

Popatrz:
www.chello.pl
www.tpsa.pl
www.internetia.pl
www.dialog.pl

Magazyn "@t":
Cytat:
Telekomunikacja Polska prowadzi wstępne prace nad nową usługą - satelitarnym dostępem do Internetu. Szczegóły nowej usługi nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że najprawdopodobniej zostanie ona uruchomiona po wakacjach.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 1:33 pm   

Dzieki Gonzo.
Może wiecie ile stoi modem, który pozwoliłby mi podzielić neo na dwóch. Jedno wejście modemowe i przynajmniej dwa wyjścia na sieciówki. Taki modem/router.
Niestety operatorzy niezależni nie są dostępni w mojej strefie numeracyjnej. ;-(
 
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Sob Cze 19, 2004 7:07 pm   

Cytat:
Może wiecie ile stoi modem, który pozwoliłby mi podzielić neo na dwóch. Jedno wejście modemowe i przynajmniej dwa wyjścia na sieciówki. Taki modem/router.


Modem do podziału NEO?? Eee... O ile się orientuje, to NEO można podzielić tylko na 2 sposoby: poprzez ICS'a oraz ruter. Jakieś 2 miesiące temu był test ruterów pod Neostradę. Ale musisz na tę inwestycję mieć około 300 zł.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14