gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 7:56 pm   

W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na "kopaczy rowów" i innych pracowników o niskich kwalifikacjach jest niewielkie- system prac publicznych mógłby to zapotrzebowanie rzeczywiście podnieść, ale NIE ZA DARMO- sama praca nic nie tworzy- potrzeba zawsze zainwestować jakiś kapitał, więc odejdźmy od tych bajek o "darmowości" pracy publicznej.

Po drugie- nie ma co dyskutować i porównywać się do systemu gospodarczego 3. Rzeszy, chyba że zamierzamy prowadzić wojnę, bo w tej sytuacji sprawdził się świetnie. Obozy pracy przymusowej nie przynosiły wcale kokosów- sporo kosztowało ich utrzymanie- a przypominam, że i tak oszczędzano na żywności dla więźniów.

Progrqamy aktywizacji bezrobotnych są dobrym pomysłem, ale przypominam, że również sporo kosztują- można liczyć na to, że kiedyś się zwrócą, zwiększając szanse ludzi na znalezienie pracy zmniejszą w końcu i bezrobocie, które jest kosztowne- skądś jednak trzeba wziąć na początku te pieniądze. Nie bez powodu najbardziej popularna jest takie działanie w Szwecji.

Talony i kartki tylko dla biednych- ciekawy pomysł, bo jak rozumiem chcesz wystawiać talony imienne, przy okazywaniuktórych kupujący musiałby pokazać dowód, co byłoby krokiem jeszcze dalszym niż model PRL-owski. Oczywiście sukcesu żadnego bym nie wróżył, bo rynku tak łatwo się nie oszuka i szara strefa wchłonęłaby ewentualne korzyści.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:37 pm   

Kizik napisał/a:
6) już się nie mieni a jak co to bardzo rzatko i to raczej słuchacze to mówią.


To nieprawda. Przez ostatnie półtora miesiąca w dość dużych dawkach słuchałem owej rozgłośni i hasło to słyszałem wielokrotnie, w oficjalnej czołówce.

Spójrz zresztą na oficjalną stronę internetową RM tudzież billboard stojący pod szczecińską katedrą.

Czyżbym znał lepiej audycje RM od Ciebie?

Kizik napisał/a:
wprowadzić obowiązkowe roboty dla bezrobotnych. Ale na takiej zasadzie że jeżeli będziesz tam pracował to dostaniesz zasiłek.


W czym praca bezrobotnych byłaby gorsza od pracy innych ludzi, że ich wynagrodzenie byłoby "upośledzone"? Ludzie nie są równi?

Kizik napisał/a:
Policja by takich spod przysłowiowej butki z piwem ściagała tak jak do poboru w wojsku.


Powiem wprost - pierońsko mnie denerwuje utożsamianie osoby bezrobotnej z menelem spod wspomnianego lokalu gastronomicznego. Krzywdzisz te pierwsze niesamowicie.

Kizik napisał/a:
Ludzie by dostawali i tak im należny zasiłek a by pracowali.


Mogę się mylić co do długości okresu, ale zasiłek bezrobotnym przyznaje się tylko przez pół roku, takoż dla ogromnego grona osób w myśl Twej polityki należałoby skądś wziąć pieniądze na wynagrodzenie za pracę - SKĄD?

Kizik napisał/a:
Wprowadziłbym (to byłoby trudniejsze dla pracowników socjalu ale możliwe) że będą tylko wydwać zmówione rzeczy.


Znowu wprowadzasz nierówność, by nie rzec feudalizm z monopolami cechowymi i propinacyjnymi.

Kizik napisał/a:
11)NIE:) ale oni też mogli by pracować choćby szyć ubrania,długopisy, czy inne zwykła rzeczy dla Bezrobtonych i biednych ((tooo to jest dobry pomysł))


Cała ta wypowiedź jest przepiękna, bowiem dowodzi idealnie, iż nie masz pojęcia o czym mówisz.

Więźniowie bowiem CHCĄ pracować i w miarę możliwości ta praca jest dla nich organizowana( tu zresztą podnosi się, nie bez pewnych podstaw, larum, iż więźniowi są w tej materii uprzywilejowani w stosunku do praworządnych obywateli, skoro państwo samo stara się dla nich o pracę).

Kizik napisał/a:
12) 3 dłuuuugich lat temat rzeka


Lat, które dla przestępcy i tak nie mają żadnego znaczenia( człowiek ponoć obojętnieje już po kilku pierwszych), a które niosą za sobą wydatki na wyżywienie, lokum i wynagrodzenie dla służb penitencjarnych - i w ten oto sposób mnożysz koszty. SKĄD weźmiesz te pieniądze?

Kizik napisał/a:
13) niech umrze z głodu i pragnienia on by się sam zabił to jest sprawiedliwa śmierć nie chciał pracować.


Aż mnie zmroziło, gdy to przeczytałem...

Dominiku, czy czytałeś cokolwiek o obozach koncentracyjnych czy sowieckich łagrach? Odnoszę wrażenie, że nie. Naprawdę mi smutno, że hasła w rodzaju "nigdy więcej" z Treblinki tak szybko zostały zapomniane.

Jeśli nie pisałeś tego postu w odmiennym stanie świadomości to skompromitowałeś się dla mnie jako chrześcijanin. Wiem, że to bardzo poważne słowa, a i zresztą nie powinienem oceniać, ale nie dostrzegam u Ciebie za grosz miłości bliźniego. Że nie wspomnę o tym, iż pisząc "on by się sam zabił to jest sprawiedliwa śmierć" wyraziłeś właściwie zgodę na eutanazję.

Kizik napisał/a:
Okrótne ale powiedzenie kto nie pracuyje nich nie je set tu adykwatne


Bardzo ludzkie podejście, ech...

Kizik napisał/a:
tu nic bo moim zdaniem nie trzeba być gejem żeby żyć razem w jednym mieszkaniu z innym męszczyzną lub kobieta z kobietą .


Ale gdy ktoś jest gejem czy lesbijką - pozwoliłbyś mu na wspólne rozliczanie się z podatków czy ustawowe dziedziczenie?

Kizik napisał/a:
16) UWażam że pomimo zamachów dziś w iraku jest lepiej niż za sadama


Widzisz, a Jan Paweł II był przeciwny tej wojnie.

Kizik napisał/a:
18) Dekalracją czy ktoś chce chodzić czy nie. Jeżeli tak to 1 z religijni nie dopuszcza go dalej. Dla reszty Obowiązkowa Etyka.


Skoro byłoby to tylko dobrowolne zajęcia( katecheza), czemu jej kosztami obciążać wszystkich, także niewierzących tudzież praktykujących inną wiarę? Czy nie byłoby lepiej, gdyby katechezy odbywały się w salach parafialnych, gdzie już niewątpliwie uczęszczały osoby tego pragnące?

Kizik napisał/a:
20)W mojej opini NIC NIE JEST NIEZALEŻNE każdy jest zależny od czegoś czy kogos a jeżeli ktoś jest niby nie zależny znaczy że prowadzi politykę odrębną od państwa (rpp i nbp). Ja w tej sprawie i wielu innych przeprowadziłbym ogólnonarodowe referndum i postąpiłbym tak jak ludzi chcą osobiście jestem za większą rotacyjnością w niniejszych zarządach


Oczywiście, że nikt nie jest w pełni niezależny, to bowiem możliwe było tylko w warunkach preplemiennych. Ale chyba nie powiesz mi, że premier nie jest BARDZIEJ niezależny od ministra, czy sędzia od prokuratora.

Odnośnie idei referendów - sądzę, że w tych równie mocno rodacy by się wypowiedzieli za zniesieniem podatków czy likwidacją teatrów i muzeów. Ocenę racjonalności takich posunięć pozostawiam Tobie.

Kizik napisał/a:
22) Tak marnotrawi. Poprzez nieducznie przeżnie i korupcje urzędników którzy często pracują w tych urzędach już kilkadziesiąt lat i są zjeszcz z prl niewspominając już o układach pół mafijnych czy koleżeńskich. Ale z roku na rok moim zdaniem się poprawia zdaje się być to zjawisko mniejsze z większą świadomością ludzka


Tylko dlatego marnotrawi, że ma tam miejsce korupcja etc.?

Kizik napisał/a:
27) Niedziela, Opoka, Wiadomości różne nawet rmffm jak pamiętam.


Mówiłeś o sięganiu po różne media - a logicznie sam przyznaj - czerpanie informacji o kościołach reformowanych wyłącznie z mediów katolickich raczej nie jest zbyt poważne?

Kizik napisał/a:
28) Karzdy środek ratujący żeycie jest dobryu jeżeli nie jest sprzeczny (to jest moje zdanie i katolków uznających w CAŁOŚCI NAUCZNIE KOŚCIOŁA) z nauką kościoła.


Ajmdemen nie spytał Cię o "dobro" poszczególnych środków, tylko ich "naturalność" - takoż nie odpowiedziałeś na jego pytanie.

Kizik napisał/a:
pytanie a czy system gospodarczy 3 rzeszy nie był wydajny?


Nie był, bowiem od kryzysu uchronić go mogło wyłącznie rozpętanie zwycięskiej wojny, która mogła przynieść łupy( bo te nagromadzone z grabieży mienia żydowskiego już się kończyły).

Pragnę też zauważyć, iż uchyliłeś się od odpowiedzi na pytanie 14 - ja pytam o prostą sytuację, gdy katolicki sędzia wydaje wyrok śmierci, nie o żadne roboty przymusowe.


Ale powtórzę raz jeszcze - aż mnie zmroziło.
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 6:19 pm   

Temat już trochę się starzeje, ale nasunęła mi się na myśl jeszcze pewna refleksja na temat gloryfikacji pracy przez Kizika, którą chciałbym się podzielić. Otóż właśnie takie dążenie do pracy dla samej pracy (zamiast racjonalnego postrzegania jej w sensie środka wytwarzania produktu) było przyczyną wielu ansurdów z czasów PRL - jak nakazywanie wykopania dołów w losowym miejscu, by potem ktoś je zasypywał. Takie podejście jest przeciwskuteczne, gdyż niszczy szacunek dla pracy- skoro wykonujący ją nie widzą żadnych efektów.

Ten pomysł w sumie pod pewnym względem podobny jest do Lepperowego "dajmy wszystkim 800 zł zasiłku", choć założenie ma być przeciwne.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 2:21 pm   

Jak będe miał czas to jednnak znów uściślle i sprobóje się obronić może to zrobie w tym miesiącu jeszcze więc nei zmaykajcie:D
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14