gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Pojawiające się recki książek.
Autor Wiadomość
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
  Wysłany: Wto Gru 20, 2005 10:36 am   Pojawiające się recki książek.

O co chodzi z tą reklamą Załogi G?? Czy jest to na zasadzie wymiany tekstów, czy tylko zaczerpnięcia tekstów z tego serwisu?
Nie chcę nic mówić, ale jeśli pojawiące się recki to w przewadze i to znacznej, teksty z innego serwisu, to powiedzcie mi po co miałby ktokolwiek wchodzić i czytać te recki u nas jak równie dobrze może wejść na stronę Załogi G i tam znajdzie o wiele więcej pozycji? Czy to jakiś sabotaż na sztab? Czy po prostu ktoś miał genialny pomysł?
Po za tym jeśli nasze recki są słabsze od tych z Załogi G to już w ogóle jesteśmy spaleni na całej linii, jeśli chodzi o recenzje książek!!! Qrcze chętnie bym się dowiedział, kto wpadł na ten pomysł!!!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 10:13 pm   

Zgadzam się, że te recenzje są jedną, wielką porażką :|
Lepiej je usunąć...
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
Maxwell 
Kapral
Temporary Catatonic


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 1:51 am   

Hmmm... Tak sobie przed chwilą przeczytałem za namową tego co siedzi obok ( :P ) recenzję Zbójeckiego Gościńca Anny Brzezińskiej i jestem lekko zdegustowany. Ten tekst trudno nazwać recenzją. Jest to raczej marudne streszczenie książki podsumowane zdaniem, że autor nie lubi fantasy. Recenzja powinna być recenzją, a nie marnym streszczeniem, a poza tym skoro autor nie lubi fantasy, to po jaką cholerę bierze się za recenzowanie książek z tego gatunku? Już samo to sprawia, że "recenzja" jest lekko wypaczona, skoro czuć w niej ewidentną antypatię autora do opisywanego gatunku.

No a do tego układa mi się w myślach taki ciąg przyczynowo-skutkowy:
Koleś nie lubi fantasy -> nie czyta fantasy -> nie jest żadnym autorytetem jeżeli chodzi o ocenę tego typu książek.

No a tak zupełnie z innej beczki... Co to za Załoga G i dlaczego ich teksty są na Sztabie?
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 2:24 am   

Maxwell napisał/a:
Co to za Załoga G i dlaczego ich teksty są na Sztabie?


Zaloga G to slawna gazetka internetowa. A dlaczego ich teksty sa u nas? A bo mamy z nimi dobre kontakty, zreszta to normalne, ze rozne serwisy zawieraja ze soba roznorakie koalicje.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 8:58 am   

Wojman napisał/a:
A bo mamy z nimi dobre kontakty, zreszta to normalne, ze rozne serwisy zawieraja ze soba roznorakie koalicje.


Powiedzmy, że rozumiem o czym mówisz, ale czy to działa w obie strony? Czyli, czy nasze teksty ukazują się w tej gazetce internetowej w takiej iości co u nas tj 15 recek (na razie) ??
Nie ukrywam, chodzi mi o liczniki odwiedzin. Prawdopodobiństwo, że Załoga G zyska nowych odwiedzających jest bardzo duże, biorąc pod uwagę, że pojawiło się, aż 15 tekstów z tego serwisu oraz zaistnienie faktu, iż naszych jest zaledwie 5, innymi słowy wręcz narzuca się spostrzeżenie (sami nie umieją pisać, więc kopiują od innych). Tak, więc moje pytanie brzmi, czy możemy sobie na to pozwolić, żeby dobrowolnie kierować odwiedzających prosto do konkurencji??
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 10:13 am   

Wojman napisał/a:

Zaloga G to slawna gazetka internetowa. A dlaczego ich teksty sa u nas? A bo mamy z nimi dobre kontakty, zreszta to normalne, ze rozne serwisy zawieraja ze soba roznorakie koalicje.


Ale te recki, które są u nas to jedna, wielka tragedia :x
Że sławne nie znaczy, że dobre.
Nie wiem czy czasem SS-NG nie ma lepszych tekstów
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
Barraketh
Szeregowy
Cynik


Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 29
Skąd: Z Poznania
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 2:48 pm   

Zgadzam sie z Kahzadem, szczerze mowiac jestem mocno zdegustowany cala sprawa, zeby nie powiedziec oburzony. Moja recka Pomniejszych Bostw tkwi w korekcie od x czasu, a tutaj pojawiaja sie teksty z innej strony, pozatym teksty na naprawde niskim poziomie!

Te recenzje naprawde nie sa dobre, Sztab powinien trzymac pewien poziom i mam wrazenie, ze nasi recenzenci napisaliby lepsze teksty na temat tych ksiazek. Pozatym sama idea kopiowania tekstow z innych stron jest porazajaca. Ja rozumiem, ze powinno byc recek jak najwiecej, ale do licha, wychodzi na to, ze u nas praca w Sztabie opiera sie jedynie na szukaniu na innych stronach czegos co mozna zamiescic u nas.

Gdyby te teksty byly jeszcze na poziomie, to rozumiem, ale to co sie ukazalo jest poprostu zenujace. Kto to widzial recenzje na pol strony? Mam wrazenie, ze Zaloga G dala nam najwieksze odpady jakie miala...

Jestem naprawde mocno zdegustowany cala sytuacja. Mam wrazenie, ze moja chec pomocy Sztabowi zostala mocno olana, moje teksty nie moga ujrzec swiatla dziennego, a tu hurtem zamieszcza sie, przepraszam za slowo, ochlapy z innej strony.

Sam nie jestem wielkim recenzentem, zaden ze mnie autorytet, ale to co przeczytalem w recenzjach od Zalogi G bylo zwyczajnie zenujace...

Zamiast szukac i sciagac od innych proponuje jednak zmotywowac nasza ekipe do pisania. W moich oczach Sztab RPG poniosl wielka porazke wraz z zamieszczeniem cudzych tekstow.
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   18%   2/11
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 11:34 pm   

Panowie proponuje pokazać wszystkim, że nasz Sztab pisze o wiele lepsze recenzje książek i nie tylko. Chyba nie pozwolimy, aby jakaś Załoga G była od nas lepsza? Sam osobiście mogę zrecenzjonować ponad dwadzieścia pozycji ze Świata Dysku Pratchetta, kto mi pomoże? Mogę przesłać książki w formie elektronicznej i to nie tylko Pratchetta? Potrzebne mi są tylko tytuły oraz autor. Nie obiecuję, że na 100% załatwię, ale postaram się. Jeśli tytuł jest znany, to nie powinno być problemów, gorzej jeśli nikt o książce nie słyszał. Zainteresowanych proszę o kontakt mailem. Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Gru 21, 2005 11:36 pm ]
Dodam jeszcze, że niedługo pojawi się recka "Koloru Magii" Terrego Pratchetta, którą napisałem nie dawno, jakiś tydzień (może nie cały) temu :)
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Barraketh
Szeregowy
Cynik


Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 29
Skąd: Z Poznania
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 12:26 am   

Jesli chodzi o Pratchetta to moja domena :P Ale Ty recenzuj od poczatku, a ja bede pisal od konca (czyli ja biore te, ktore sa wydane najpozniej ;)
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   18%   2/11
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14