gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Pią Lut 08, 2008 5:41 pm
Partyzancka broń
Autor Wiadomość
Tigo 
Sierżant
El Comandante!


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 104
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 3:02 pm   Partyzancka broń

Witam!
Interesuje mnie broń używana przez różne organizacje wojskowe, działające podczas i po wojnie (szczególnie kostrukcje partyzantów). Dane liczbowe mile widziane.
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   20%   4/20
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 3:31 pm   

podczas IIWŚ uzywany byl najczesciej karabin maszynowy"Bechowiec"

Bechowiec-1 - polski pistolet maszynowy opracowany przez Henryka Strąpocia. Produkowany w warunkach konspiracyjnych w Polsce od lata 1943 do lipca 1944 podczas okupacji hitlerowskiej. Wyprodukowano ok. 11 szt. Wyprodukowane pistolety maszynowe były używane przez żołnierzy Batalionów Chłopskich.

Bechowiec-1 posiadał zwartą konstrukcję, małe wymiary i korzystny rozkład mas. W jego konstrukcji zastosowano wiele rozwiązań dość wyrafinowanych w porównaniu z wcześniej produkowanymi pistoletami maszynowymi. Strzelał z zamka zamkniętego, co zwiększało celność ognia pojedynczego. Posiadał bezpiecznik skrzydełkowy, pełniący jednocześnie funkcję przełącznika rodzaju ognia. Pistolet maszynowy Bechowiec-1 posiadał zamek zewnętrzny (podobnie jak w pistoletach samopowtarzalnych, czy polskim pistolecie maszynowym PM-63 RAK). Zasada działania automatyki oparta była o odrzut zamka swobodnego. Zasilanie z magazynków pudełkowych o pojemności 20 naboi.

Jednostrzalowy pistolet "samoróbka" jednak dokladniej nie moge go opisac
oraz popularny rozpylacz(pistolet maszynowy"sten")tego chyba nie musze Ci opisywac??

nie wiem czy dobrze Ci powiem ale tzw.Wybuchowe walizki tez mozna zaliczyc do takiego typu broni
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Tigo 
Sierżant
El Comandante!


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 104
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 9:07 pm   

Ciekawe było też w Bechowcu, że jego elementy konstrukcyjne nie były spawane tylko nitowane. Z tego co wiem to lufy do bechowców były wykonane z karabinów Lebel (wychodziły 2 bechowce i 1 urzyn z 1 Lebela). Sam Strąpoć skonstruował też pistolet samopowtarzalny w wieku 15 lat, choć nie posiadał rzadnego wykształcenia technicznego.
Kiedy tego lata byłem w Warszawie, to widziałem w muzeum Powstania Warszawskiego pistolety sygnałowe przerobione na granatniki. Niestety z powodu tłumu nie miałem okazji przyjrzeć się im bliżej. Czy może wie ktoś na jakiej zasadzie działały?
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   20%   4/20
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Wto Gru 26, 2006 8:10 pm   

Do tej listy można by dorzucić jeszcze pistolet maszynowy "Błyskawica". W sumie można go opisać jako przeróbkę Stena, z gniazdem magazynka u dołu, i składaną kolbą. Wyprodukowano około 700 egzemplarzy.
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16