gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe wcielenie Sztabu! Jeli chesz pomóc, zajrzyj koniecznie

Chcesz aby Sztab przeszedł na PHP?
Tak
83%
 83%  [ 10 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam zdania
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 4:56 pm   Nowe wcielenie Sztabu! Jeśli chesz pomóc, zajrzyj konie

No, pora już na zaczęcie przygotowań do odnowy layoutu Sztabu Weteranów (nie tylko layoutu, ale o tym dalej...). MAO już dawno mówił o przeniesieniu Sztabu na PHP, ale jak na razie nie zauważyłem poważniejszego (ani mniej poważnego) entuzjazmu.
Ja chciałbym polecić takie rozwiązanie, które nie jest kosztowne i nie wymaga zbyt wiele pracy.
O co właściwie mi chodzi? Ano o ... system portalowy. On będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Polecam system jportal - jest on polski, łatwo konfiguracyjny, rozbudowany no i jest na jego temat w polskiej sieci, co nie maiara.
Jest tylko jedna kwestia, która zaprząta mi głowę, a mianowicie potrzebny jest ktoś, kto zrobiłby szatę graficzną dla naszego portalu.

Pomyślcie ile to nam zaoszczędzi nerwów i czasu!
- dodawanie newsów z poziomu WWW, czyli wchodzisz na stronę, logujesz się i pieszesz!
- strona zyska na szybkości, bowiem system oparty jest na PHP
- Sztab będzie bardziej interaktywny
- zaoszczędzimy bardzo (!!) dużo miejsca na serwerze
- czy nie byłoby miło Marszałkowi, jakbyśmy zrobili mu prezent? on naprawdę na to zasługuje

Tak wygląda jportal bez ŻADNYCH przeróbek - http://gonzo60.freeunixhost.com

login administratora: admin
hasło administratora: gonzos

Chcętnych zapraszam do współpracy - twórzmy Lepszy Sztab
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Gość

Wysłany: Nie Lip 18, 2004 5:05 pm   

Sprawa wygląda tak. Już pracowałem nad tym i miałem wstępny projekt naszej nowej strony w php, ale teraz nie mam czasu na to i wyjeżdżam za ponad tydzień. Jak wrócę miałem się zabrać pełną parą do tworzenia strony. Cieszę się więc, że będzie nas kilku. (naitsabess też się na tym zna i mi pomagał z php), ale będą mógł się tym zając tak około 15 sierpnia, jak wrócę z wakacji. Grafiką chętnie się zajmę, w php chętnie się dokształcę, a temu systemowi jportal dokładniej się przyjże :) . Tak więc layut i grafikę możecie mi zostawić, a w sprawie php chętnie pomogę. Oczywiście grafę będziemy robić wspólnie, coś tam zrobię, ktoś dorzuci pomysły itd. Ale jak już wspomniałem, mogę się tym zając dopiero od 15 sierpnia. A do tego czasu rozszyfrujcie i dokładnie poznajcie możliwości jportalu :) .
 
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 5:08 pm   

qur.... :twisted: zapomnailem sie zalogowac. Ten posta na gorze to moj :lol:
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 5:48 pm   

ok, ciesze sie. wiec moze z nat... (nigdy nie wiedzialem jak sie pisze ta ksywe:)) juz cos zaczniemy? polecam ten system - zpojrz na niego i decydojmy sie - jportal czy cos innego
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 6:17 pm   

Gonzo napisał/a:
ok, ciesze sie. wiec moze z nat... (nigdy nie wiedzialem jak sie pisze ta ksywe:)) juz cos zaczniemy? polecam ten system - zpojrz na niego i decydojmy sie - jportal czy cos innego



a sa jeszcze jakies ciekawe ?? mozesz zapodac linki do nich ??
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 6:30 pm   

jportal -> http://jp.up.pl

inne:
http://xklonos.4me.pl/php.php?t=skrypty1
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 9:22 pm   

Ksywe pisze się nait, tak w skrócie i radze zapamiętać bo jak nie, to... :twisted:

Sprawa systemów portalowych.
Z krasnalem 2.6 i jakimś packiem jest kilka systemów portalowych (w tym i jportal, chyba jeszcze php nuke i coś jeszcze). Całość instaluje się pod windą i praktycznie nie trzeba tego konfigurować. Do testów w sam raz.
Jest w tym obsługa php i mysql, a jakby kto potrzebował to i perl, i python jest. Phpmyadmin też jest, więc na sql znać się nie trzeba.
Z drugiej strony fajnie byłoby, jakbyśmy mieli własny system, byłoby się czym pochwalić :D

Sprawa layoutu.
Mam jeden pomysł tylko przydałby się grafik do jego realizacji, ale może być cięzko wytłumaczyć o co mi chodzi. No ale jak się jakiś zgłosi to wtedy zobaczymy. Osobiście nowy lay widziałbym w odcieniach zieleni.
 
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 9:37 pm   

Co do strony to trzebało by zmienić kolorystykę może coś w błękitach , albo wojskowa zieleń i kaki. Można by też zrobić automatyczny aktualizator kadry. Karzdy kto jest na forum i jest nowy (ma już szeregowca) automatycznie był by dodawany do kadry. A z gwiazdkami przy dodawaniu artkułu można by wprowadzić opcje kto napisał i ilość gwiazdek za artykół i odrazu by było dodawane do gwiazdek.

"Twórzmy Lepszy Sztab" tylko szybko zanim MAO wróci, bo zacznie marudzić.
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 12:51 am   

Cytat:
Ksywe pisze się nait, tak w skrócie


ok, postaram sie zapamietac tylko skrot:)

Cytat:
Z krasnalem 2.6 i jakimś packiem jest kilka systemów portalowych (w tym i jportal, chyba jeszcze php nuke i coś jeszcze).


tak, ale trzeba by bylo to testowac na jakims koncie, najlepiej na koncie sztabu, bowiem warunki w sieci i na dysku (ave krasnal) sa zupenie inne. a no i trzeba by bylo kogos, kto udostepnial by serwer ze swojego kompa - kogos z stalym laczem i dobrze by bylo aby mial ten ktos stale ip

Cytat:
jakby kto potrzebował to i perl, i python jest


perl sie starzeje, a python w python w polsce jest malo znany:)

Cytat:
Z drugiej strony fajnie byłoby, jakbyśmy mieli własny system, byłoby się czym pochwalić


tak, ale to wymaga nie malej znajomosci php:) - czekam na chetnych:))

Cytat:
Osobiście nowy lay widziałbym w odcieniach zieleni.


tak, to jest dobry pomysl - zielone barwy - barwy militarne

Cytat:
Można by też zrobić automatyczny aktualizator kadry.


nie wymagaj za duzo:) moze kiedys sie zrobi, na razie trza sztab na php przezucic

Cytat:
"Twórzmy Lepszy Sztab" tylko szybko zanim MAO wróci, bo zacznie marudzić.


mamy przyzwolenie MAO na roboty wstepne:)
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 3:32 pm   

Jest jeszcze taki wymóg, nasze strony nie mogą być numerowane np. w taki sposób jak jest to na gry.wp.pl: http://gry.wp.pl/core.htm...Odr8xI3BjKygQjV
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 4:58 pm   

oj, przykro dlugi link - a php mialo ulawiac prace:)
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 9:49 pm   

Gonzo napisał/a:
oj, przykro dlugi link - a php mialo ulawiac prace:)


czyli ??
my nie mozemy miec takich linkow
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 10:28 pm   

Zawsze możemy sami zrobić to php. Postaram się coś zmajstrować niczym wrócisz. Już coś nawet mam, może nawet jest jeszcze na serwerze. Poszukaj sobie.
 
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 11:46 pm   

no niestety, kazda bardziej zaawansowana strona w php posiada podobna strukture. czas zastanowic sie nad tymczasowym serwerem
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Lip 21, 2004 10:06 pm   

Project "We build better SZTAB" startet.

A więc zaczeło się, projekt "budujemy lepszy sztab" rozpoczęty.

Bardzo się z tego ciesze tylko, że chciałbym się zasłużyć a nie wiem jak moge to zrobić. :( Umiem HTMLa ale nie umiem go ładnie składać, jedynie ładnie to wyszedł mi mój projekt (http://81.190.55.151), nie umiem robic grafiki, nie znam sie na PHP :( ...
Czy moge coś zrobić dla Sztabu co było by potrzebne do remontu :?:

Tak a propos to jak już bawicie się w PHP to możecie na forum przywrócić liste użytkowników i dodać ten nieszczęsny link do str. głównej sztabu.
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16