gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: inqistor
Wto Lip 25, 2006 9:03 pm
Noc Kruka
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 12:38 am   Noc Kruka

Niedawno odbyła się w Polsce premiera, wszyscy fani się rzucili na gry :] (widać to np. po silnie wzmożonym ruchu na forach o NK).
Ja również prędko zakupiłem dodatek.
Wrażenia? Bardzo pozytywne.

Wygląda to tak. Stary Gothic II pozostaje Gothiciem II, jednak zostaje dodany nowy wątek, niezależny od fabuły. Lares, najemnik incognito z portu Khorinis, moze nas doprowadzić do placu z takimi azteckimi świątyniami (mijaliśmy je w G2 w drodze do Słonecznego Kręgu), gdzie znajdują się teraz także wykopaliska. Spotykamy tam magów wody z G1 i po wykoaniu szeregu zadań możemy uruchomić portal łączycy to miejsce z drugim, niedostępnym końcem wyspy Khorinis. I tam rozgrywa się cała Noc Kruka.
Nowy świat jest naprawdę piękny. Spotkamy tu różne nowe strefy klimatycznie, gildie, potwory i inny klimat. Ze różnych stref, czy też po prostu typów terenu wyróżnię:
- kanion, długi (choć na dobrą sprawę i tak mały) i pokryty czerwoną skałą, a le stan Kolorado w USA. Fajne miejsce, choć niedużo się tam dzieje
-plaża, tam spotkamy piratów. Fajny klimacik - ładny piasek, złocisty w słońcu, w noc taki realistycznie ciemny, bambusowe chatki piratów i morze ze skarbami :]. (a także racje grogu i rumu :D )-bagno, tam spotkamy mniej ważnych bandytów. Wraca klimat bagna z Obozu Sekty i hierarchii bandytów z Nowgo obozu. Tropikalne bagnisko, z lianami, ogromnymi liśćmi i dziwnymi palmami wygląda wspaniale!!! (a szczególnie nocą, gdy nic nie widać!)-preria-pampa, takie równiny, wyżyny i góry z ładną egzotyczną rośłinnością

Jest także klimacik świątyń z G1, odczuwalny już po wyjściu z portalu, a także w Świątyniach i grobowcu Radamesa.

W ogóle cała fabuła owiana jest tajemnicą i nie pełną wiedzą na temat zamieszkującej niegdyś ten obszar plemię Budowniczych, ich kasty i przywódców. Naprawdę ciekawe (zwłaszcza jeśli ktoś ceni Gothica 1).

O potworach rozprawiać się nie będę, zwrócę tylko uwagę na Kamiennych Strażników, czyli kamienne rzeźby, które nagle ożywają. Fajny efekt w ciemnych świątyniach :]. A z broni na uwagę zasługują maczety i 2-ręczne kordelasy (dla koneserów ;]).


Niestety z drugiej strony Noc Kruka jest zbyt krótka :/. Przeszedłem ją dosyć szybko, nawet nie zdąrzyłem się zadomowić w żadnej gildii, żeby wtopić się w klimat :/. Poza tym uważam, że było zbyt mało mniejszych questów, a dostanie się tu i ówdzie był kwestią kilku machnięć mieczem.Nowe potwory dodają klimatu, ale na nogi nie powalają, a mapa, z początku gigantyczna, szybko staje się "ciasna". I zaraz z tego fajnego klimaciku muszę wracać do Khorinis, gdzie wiele ciekawych rzeczy mnie już nie spotka :( .Cóż, szkoda, ale kto lubi Gothica to tak czy siak polecam. Naprawdę warto!!!

Dodam jeszcze, że zmiany to nie tylko nowy wątek, ale też nowe NPC w starym świecie, nowe przedmioty typu Pasy czy Tablice Umiejętności, Kaplice Beliara, nowe czary i ... sporo utrudnień. Teraz Gothic betką już nie będzie ;)


A może ktoś juz grał? Jakie wrażenia??
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 3:29 pm   

GGGGGGGrałem no i super jak dla mnie bomba ,i zgadzam sie z toba za krótko oj krótko a to jest ważne bo zanim człowiek wchłonie w grę jest już game over.Ale i tak goda polecenia.
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
SanchoPL 
Kapral


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 111
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 4:43 pm   

Gra naprawdę świetna, moim zdaniem lepsza od Gothica 3, który przewyższa ja tylko lepszą grafiką
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   55%   11/20
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 6:32 pm   

trójka jest tylko ładniejsza i hm trzeba sie nachodzić,czegoś brak w 3ce.ukończyłem ja niedawno i pozostał niedosyt .
 
   
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
isinio 
Szeregowy


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 4
Wysłany: Sro Wrz 29, 2010 5:48 pm   

Ja w gothic'a mogę grać godzinamii nie tylko w 2 ale też 1 i3 według mnie 2 jest najtrudniejsza bo w 3 ma sie na kilka uderzeń orka a w 2 lub 1 są o wiele trudniejsze czekałem na trójke, a jak już wyszła to przeszlem ją tak szybko że nawet się nie wczułem , dobrze może było troche trudnych misji i ma dużo leprzą grafiką.




Ale znowusz 1 jest chyba najkrutsza bo jak się nauczy otwierać zamki i wejdzie do Tej dużej wierzy to za to ma sie już za to bryłek do konca gry a znowusz potem jak ktos grał magiem to z uriziela robi rune smiercu urizera i wiekszosć stworów i ludzi jest na hita . A dwujka też może nie jest idealna ale nie aż tak bardzo.




Czekamy na gothica 4 bodzie w tym roku nie wiem dokładnie kiedy. :mrgreen:
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15