gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Łukasz Orbitowski
Autor Wiadomość
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 8:24 pm   Łukasz Orbitowski

Troche zbiorczy temat, bo skonczylem kolejna jego ksiazke. I mam kilka refleksji - ciekawe czy sa zbiezne z waszymi.

Orbitowskiego odkrylem na zjedzie sztabu, jako jedna z rekomendacji do przeczytania. Zaczalem od "Trace Cieplo" i ksiazka rzucila mnie na kolana - dawno nie trafilem na cos co doslownie nie pozwalalo mi sie oderwac i kazda wolna chwile poswiecalem na czytanie. Niestety, problemem "Trace Cieplo" bylo slabe rozwiniecie, kazdy kolejny rozdzial okazywal sie gorszy i coraz bardziej zakrecony.

Kolejna ksiazka byl cykl opowiadan "Nadchodzi". Okazuje sie ze autor ma swoj styl, do pozornie normalnych historii wkleja elementy dziwne, fantastyczne. I niestety czesto jego wizje sa dla mnie zbyt szalone by absurdalne.

No i w koncu zabralem sie za "Swiety Wroclaw". Ksiazke ktora wlasciwie jest kwintesencja tego co w Orbitowskim nie lubie - oblakana historia glupot (inne slowo mi tu nie przychodzi na mysl) zakorzeniona w naszej codziennej, polskiej rzeczywistosci.

I tu dochodze do sedna - pierwszy raz mam doczynienia z pisarzem na ktorego zmienil mi sie tak diametralnie poglad po przeczytaniu 3 ksiazek. Po 200 stronach pierwszej bylem oczarowany i pewny ze przeczytam wszystko co on napisal lub kiedykolwiek napisze. Po przeczytaniu trzeciej, nie zamierzam nigdy wiecej go czytac.

Ktos czytal wymienione przeze mnie pozycje albo jakies inne? Jakies refleksje ?
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 7:56 pm   

Jeden z około 100 autorów, których mam na liście do przeczytania (po którejś z polecanek Dukaja) :)

Na razie nie mam zatem niestety podstaw do wypowiedzi konkretnej, ale trochę mnie dziwią określenia jakich używasz, przecież fantastyka (a już szczególnie fantasy) to z założenia "absurdalne głupoty" ;) Magia, smoki, wyimaginowane światy - czy poważni ludzie w ogóle powinni czytać o takich rzeczach? :P
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15