gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Medieval II: Total War
Autor Wiadomość
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 12:00 pm   Medieval II: Total War

Wracamy do mrocznych wieków...

Trochę zrzutów ekranowych:
http://www.3dgamers.com/s.../medieval2/?o=7
Nie wiem czy nie trzeba będzie kupować nowego kompa, ja przynajmniej lubię grać z maksymalną wielkością jednostek...

I trochę podstawowych informacji:

http://www.totalwar.com/community/medieval2.htm

Mój entuzjazm skutecznie hamuje jednak wspomnienie porównania tego co było w zapowiedziach Rome z tym co ostatecznie wydano.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Pan_P
Szeregowy


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Plansyowki
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 2:30 pm   

A czy faktycznie beda juz bitwy morskie?
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 2:33 pm   

Pan_P napisał/a:
A czy faktycznie beda juz bitwy morskie?


Twórcy gry zapowiadają, że tak. Zresztą poczytaj sobie informację na stronie producenta gry, którą znajdziesz w tym miejscu.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 6:25 pm   

Z tego co ja przeczytałem, wynikało by, że kontrolowanych bitew morskich NIE będzie. Mają się pojawić dopiero w następnej wersji silnika Total War.
Zresztą co tak wszyscy drążą te bitwy morskie? Realnie dowodzenie w bitwie morskiej w średniowieczu czy starożytności było w najlepszym razie ograniczone, a najczęście żadne. Lepiej niech CA poprawi sztuczną inteligencję w bitwach i poprawi klimat, bo pod tym względem Rome zawodził na całej linii.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
zami 
Szeregowy
zami


Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 33
Skąd: spod Austerlitz
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 11:11 pm   

Bitwy morskie dla mnie nie mają żadnego znaczenia w tego typu grach. W Imperial Glory wszystkie rozgrywałem automatycznie. Dobrze, że będzie następca Rome TW szkoda tylko, że nie w czasach Napoleona. Wciąż czekam na grę z prawdziwego zdarzenia o Epoce Napoleońskiej. Grę z pewnością kupię ….. teraz już tylko czekać roczek albo dłużej :)

Sztuczna inteligencja w serii TW jest na dobrym poziomie biorąc pod uwagę możliwości komputera. Lepiej chyba nie będzie. Jak dotąd nie grałem w żadną grę, w której komputer wykazałby się jakimś talentem strategicznym.
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   54%   6/11
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 9:04 pm   

zami napisał/a:
Bitwy morskie dla mnie nie mają żadnego znaczenia w tego typu grach. W Imperial Glory wszystkie rozgrywałem automatycznie. Dobrze, że będzie następca Rome TW szkoda tylko, że nie w czasach Napoleona. Wciąż czekam na grę z prawdziwego zdarzenia o Epoce Napoleońskiej. Grę z pewnością kupię ….. teraz już tylko czekać roczek albo dłużej :)


Na te bitwy można też spojrzeć z innej strony - Total War to jednak pewien poziom umowności (jak każda gra), a CA raczej nigdy się nie silił na super realizm i historyczność. Przy takim podejściu kontrolowane bitwy morskie to dodatkowa atrakcja w grze i to dość poważna.
Drugie podejście do średniowiecza w serii Total War to też dla mnie lekki zawód. Ja jednak liczyłem na XVII w (wojny napoleońskie, podobnie jak wojna secesyjna, przejadły mi się generalnie). Wojna Trzydziestoletnia - to by była bomba. A jeszcze do tego możliwość pogiercowania Polską, z husarią....

zami napisał/a:
Sztuczna inteligencja w serii TW jest na dobrym poziomie biorąc pod uwagę możliwości komputera. Lepiej chyba nie będzie. Jak dotąd nie grałem w żadną grę, w której komputer wykazałby się jakimś talentem strategicznym.


Temat był pewnie trochę wałkowany, więc się nie będę rozwodził. Samobójczy dowódca AI - wiadomo. Komp z reguły nie potrafi zmontować jednolitej linii bojowej, a w przypadku gdy korzysta z jednostek hoplickich czy z falangi - to już jest tragedia. Zamiast równej "ściany" włóczni mamy do czynienia z osobnymi "klockami" hoplitów czy falangitów, miotających się po mapie. SI na poziomie strategicznym - przypominam błąd z ładowaniem gry. Już wolę Spartanina, bo może tam SI nie jest jakoś szczególnie wyrafinowane, ale system gry (w tym bitew) został tak pomyślany, że wymaga wysiłku.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
wind27
Sierżant


Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 3:30 pm   

Medieval II będzie hitem a przynajmneij taką mam nadzieję. Zresztą mnie na przykład osobiście Rome nei przypadł tak do gustu jak Medieval(w końcu tn kilmat mrocznych wieków) i jestem jak najbardziej za że twórcy powróclili do średniowiecza. Mam nadzieję tylko że mój komp to uciągnie ale jak dobrze pójdzie to już wteddy bedę mial sprzęta :D . Poza tym gra wygłada na screenach obiecująco no i trailer mówi sam za siebie.
Z tematyką łacze tą stronę(bardzo dobra i są najnowsze weiści) http://www.totalwar.org.pl/.
Od razu mówie że nie robię reklamy tylko odsyłam na stronę która wdg mnie jak najbardziej nadaje się do tematu.
PZDR
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   88%   8/9
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 6:09 pm   

Zwiastun tak na prawdę nie mówi nic. Jak częso rozgrywałeś bitwy w takim zbliżeniu? Efektowna grafika była już w Rome, sam byłem początkowo zachwycony. Potem przeszło mi....
Zobaczymy czy poprawią klimat, może cokolwiek zrobią z SI...
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
zami 
Szeregowy
zami


Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 33
Skąd: spod Austerlitz
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 10:02 pm   

Nadal nie ma żadnych informacji o tym by się miało coś zmienić w tych żałosnych opcjach dyplomacji. Wspomniano o jakiejś księżniczce, którą będzie można wydać za obcego generała, że by go pozyskać i tyle. Słabo to widzę.... czyżby kolejna odsłona Totalnej Wojny niemającej ani grama realizmu dyplomatycznego?! Obym się mylił, realistyczne bitwy to nie wszystko.
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   54%   6/11
wind27
Sierżant


Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 26
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 12:11 pm   

Zapewnia się o dużym znaczeniu papieża co w medievalu było śmieszne. Poza tym licze że twórcy się postarają i nie zawiodą naszych oczekiwań. Poza tym skoro grafika była dobra w Romie, klimat z Medievala wdg mnei też był naprawdę dobry to wydawałoby się myśleć że zostało im tylko zmiana paru rzeczy, dopieszcenie już dobrych i i tak byłby hit.
Zresztą poczekamy zobaczymy. A co do trailera to faktcyznei już w Romie był fajny a u mnie na przykład inaczej to wyglądało. Zobaczymy.
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   88%   8/9
Zielarz 
Szeregowy


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 4:15 pm   

Odswieza dosc stary temat, bo choc gierka juz dosc dawno wyszla, to teraz mozna ja dostac w platynowej kolekcji za 60 zl ;) Jak ktos jeszcze nie gral to polecam, bo tanio i warto !
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   77%   7/9
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 8:56 pm   

Według mnie ta gra nie jest warta wydania na nią 60 zł, może 19...
Potwierdziły się podejrzenia, że efektowny zwiastun o niczym nie świadczy. Ta gra to gwóźdź do trumny serii Total War. Niegdyś nowatorski, emocjonujący system popadł w sztampowość, został podporządkowy komercyjnej sztampie, stracił swój klimat (już nie wspominam o fatalnym dopracowaniu technicznym).
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Paweł94 
Kapral


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 120
Skąd: Tyszowce
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 12:12 pm   

Odkopuję temat, co daje włączenie kapłna/kardynała do armii?
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   100%   20/20
Iwanow 
Szeregowy
J.W.Imp.Św.Ces.Rzym.


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: z tond
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 2:47 pm   

Twój generał jest bardziej religijny. Czasem sie to opłaca... to jest, o ile jesteś chrześcijaninem. Opłaca się także mieć dobrego szpiega w armii. A jak masz generała w mieście od tego co produkujesz, zależą jego cechy.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14