gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Mam pomysł!
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Sty 13, 2005 10:23 pm   Mam pomysł!

Taki topic mi kazał założyć Klemens :D (joke).

W każdym razie w istocie zebrało się parę pomysłów, które ponoć warto przedstawić innym. Dotyczą naturalnie pracy naszego portalu:

Wydaje mi się, że dobrze by było, gdybyśmy mieli jakieś podstrony tematyczne/oficjalne o strategiach, np. o nadchodzącym AoE III - jeśli gra jest "gorąca" to zyskujemy automatycznie rzeszę odwiedziających, którzy chcą się dowiadywać po polsku informacji o swojej ulubionej grze, nawet tych najbardziej błahych.
Nie wiem czy koniecznie do tego trzeba by było robić całą nową stronę, ale gdyby poprawić istniejęcą obecnie* - wystarczy taki sam schemat i tło, zmienić logo tylko na age'owe.
W ten sposób istniejemy w necie - prowadzimy oficjalną stronę, największą stronę czy najlepszą stronę, a Microsoft i rzesze fanów AoE już dbają o to by coś się wokół gry działo (do dziś tworzone są kampanie do AoE I !)

Jeśli się zaistnieje w necie jako profesjolna i rzetelne strona, to można również zaistnieć ogólnie w świecie growym np. objąć patronat medialny w internecie. Co prawda nie wiem dokładnie czego on dotyczy, ale wyobraż sobie, że po protsu posiadmy oficjalną stronę, gdzie znajdują się najważniejszej materiały jak dema i patche.

Stoi przed nami także pewna inna możliwośc - płatna reklama w postaci ulotek dołączonych do pudełka z grą. Za pewne nie są to duże koszty produkcji, nie wiem tylko czy samo załączenie kosztuje dużo. W każdym razie, każdy kto wyjmuje grę z pudełka na pewno zwróci uwagę na zawartość i w tym ulotkę, która schuldnie zaprojektowana i z małą ilością informacji (tak, że nie zmuszamy nikogo do "wymagającej" lektury :]) na pewno zaoowocuje nowymi userami.
Naturalnie mówię tu o pudełką z grą strategiczną :]


Nie wiem co sądzicie. Może niektóre cele są niemożliwe lub bardzo trudne do realizacji, może ciekawe i fajne.
W każdym razie wiem, ze to co proponuję głupie nie jest i w zależności od tego czy będzie się nam chciało, czy stworzymy zgrany i rzetelny zespół, coś na pewno uda nam się osiągnąć!
Per aspera ad astra :wink:

*wydaje mi się, że w przyszłości należało by poprawić lewy frame strony - jest długi i duży napis o forum oraz duża tabela ze screenami. Te screeny podług mnie zupełnie nie potrzbne, zachęta do forum powinna być bardziej treściwa. Z kolei lista najnowszych textów jest schowana :] i mało widoczna - a to właśnio ona powinna "brylować".
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2005 11:31 pm   

Muszę przyznac, że są to wszystko ciekawe pomysły i dosyć "górnolotne", ale co nie znaczy, że nie możliwe do zrealizowania. Jednak ja się obecnie za bardzo nie udzielam choćby nawet na forum, co tu dopiero mówic o jakiejkolwiek innej, powazniejszej pracy.
Jednak myślę, ze najprostszym do zrealizowania i być może faktycznie bardzo opłacalnym przedsiewzieciem bedzie prowadzenie stron tematycznych o najbardziej popularnych strategiach, ktore sa jeszcze w fazie produkcji - nie ma nic latwiejszego niz tlumaczenie z angielskiego oficjalnych newsow. Mysle, że moznaby bylo przy tym porozmawiac z odpowiednimi instancjami, aby uzyskac na to zgode i nie byc posadzonym o plagiat. Badz tez zwyczajnie ich cytowac (w calosci), badz tez wykorzystywac i wplatac chocby same fragmenty oficlajnych tekstow. Mysle, ze jestem w stanie przetlumaczyc do 0.5 strony angielskiego tesktu dziennie, jesli tylko dostane go na maila. Moja przepustowosc napewno sie zwiekszy po sesji :D
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
Hipolit
Sierżant
Imperial Guard


Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: %systemroot%
Wysłany: Sob Sty 22, 2005 5:27 pm   

Osobiscie uwazam, ze jak juz szalec to szalec.

Jestem za otwarciem na dobry poczatek tematycznych stron o grach ale w dwoch jezykach, polskim oraz angielskim. Wiazalo by sie to rzecz jasna z odpowiednim wydzielonym forum dla tych pragnacych dyskutowac po angielsku, ktorym moglibysmy sie podejrzewam bez trudu wszyscy zajac.

Jesli ruszyla by jakas stronka lub moze i nawet cala strona sztabu po angielsku to przydaly by sie tez niowsy i recenzje wraz z zapowiedziami po angielsku, co podejrzewam nie bylo by dla nas wiekszym problemem. :wink: 8)

Sam osobiscie uwazam, ze pomysl tematycznych podstron, lub stron w polaczeniu z osobnym forum dyskusyjnym, ma przed soba przyszlosc. Przeksztalcenie sztabu w forme darmowego online czasopisma o girach jest dobrym pomyslem. Stwarzac to moze duze mozliwosci. Zawsze bedzie mozna sprobowac pogadac czy to z cenega badz innymi zagranicznymi dystrybutorami gier czy nie sa zainteresowani taka to forma reklamy ich produktow w zamian za... i tu free our minds :) darmowe materialy, gry pc itp.

W koncu dalo by sie od czasu do czasu naciagnac ich na jakies pierdulki za ktore mozna by zorganizowac jakis konkurs w ramach sztabu dla odwiedzajacych - zawsze przyciaga lud spragniony chleba i igrzysk.

Ale do konkretow:

1. jestem za wprowadzeniem latwiejszego sposobu umieszczania postow na strone glownej (w jezyku plskim jak i angielskim)

2. strona angielska oraz recenzje w jezyku angielskim musza pojawic sie w tym roku jako standard.

Co moge sam zaoferowac?

1. pisanie recenzji w jezyku angielskim badz polskim;
2. tlumaczenia z jezykow angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego;
3. pomoc w organizacji strony angielskiej;
4. kontrola anglojezycznego forum wraz z naganianiem gosci z zagramanicy.

Co chce w zamian?

Dobrej zabawy :)

Serdecznie pozdrawiam

Hippo
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob Sty 22, 2005 8:07 pm   

Z postu na post sprawa zaczyna nabierac ksztaltu i sensu. Myśle, że jeśli chodzi o newsy w jezyku anglieskim to problemu nie bedzie, troszke trudniej moze byc z dluższymi textami, ale wszystko da sie zrobic.

Tak, wszystko, jesli tylko bedziemy potrafili sie w koncu zorganizowac i naprawde zaczac cos robic. Wiem, nie jestem ani troche przykladnym sztabowiczem, tym bardziej jesli chodzi o jakies prace (i nie wynika to z lenistwa, ale z braku przymusu), ale pozwole sobie na wlasnym przykladzie (ktory niekoniecznie musi dzialac na wszystkich) powiedzec, co moze pomoc nam w wytrwalszej i skuteczniejszej pracy. Wlasnie PRZYMUS. Moim zdaniem kazdy powinien dostac (nawet na codzien) jakas prace do zrobienia. Od tego jest rada, ktora wie za co warto sie teraz zabrac i dlaczego, i ktora powinna wydawac rozkazy. Zawsze taki rozkaz - zrób to czy tamto - traktuje sie inaczej niż wzięcie czegos na ochotnika. Oczywiscie, jesli ktos dostanie zadanie do zrobienia, to moze je zrobic niedbale, byleby tylko zrobic. Ale mysle ze sztabowicze na partactwo :) sobie nie pozwola.

Zycze SVV tego, by spelnily sie w/w zamierzenia. Chetnie pomoge, ale (jak juz wspomnialem) trzeba mi czesto cos narzucic, zebym dana rzecz wykonal...

(popracuje troche nad moja wada, bez narzuciania mi tego zadania ;) )

----- dopisane po kilku minutach...

Jeszcze dodam, ze powinnismy sie czesciej spotykac na chatach albo nawet grupowo na gg i pogadac sobie, nie koniecznie o pracy..

Ahia, i jeszcze jedno, ale to juz bardziej taki moj bezsensowny wymysł. Kiedys mi wpadlo do glowy, ze mozna przejac dzial strategie na portalu gry.gery.pl. Tak samo jak uczyniono to z grami akcji na Gry.gery.pl, gdzie teraz jest SHOOTER.gery.pl - z wlasny grafika itp. My moglibysmy zostac tam jako SVV. Wtedy potzrebowalisbysmy znow duzo pracy nad przyszlym dzialem i nad jego rozwojem na codzien.
Ale to jest (zakladam) czysta fikcja, bo nie znam sie na warunkach jakie stawai Gery, na waszej opini (czy wolicie osobny sztab czy podporzadnkowany ) i na czym polegaloby podporzadkowanie sie portalowi GERY.
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Sty 22, 2005 8:59 pm   

Simon napisał/a:
Zawsze taki rozkaz - zrób to czy tamto - traktuje sie inaczej niż wzięcie czegos na ochotnika


Milo mi to slyszec. Mozesz oczekiwac przydzialow w najblizszym czasie:))).
Niestety nie podzielam Twego przekonania - z wieloletniego juz doswiadczenia radnego wiem, ze jak sie wyda ROZKAZ to w 90% skonczy sie to wylotem ze Sztabu a nie jego wykonaniem:(((((

Simon napisał/a:
Ale mysle ze sztabowicze na partactwo :) sobie nie pozwola.


Niestety, ale tu historia daje gorzka lekcje... Ale apeluje do pozostalych - bierzcie przyklad z Simona!!

Simon napisał/a:
Jeszcze dodam, ze powinnismy sie czesciej spotykac na chatach albo nawet grupowo na gg i pogadac sobie, nie koniecznie o pracy..


Sadze, ze w istocie dojrzelismy do powrotu do zebran. W off-topicu tudziez Klubie jest stosowny watek( http://sztab.gry-online.p...php?p=3286#3286 ) - podajcie tam propozycje godzin, by pasowaly jak najwiekszej ilosci z nas.


Wyjawie tez Wam pewna smutna prawde. Otoz z dniem 1 stycznia miala miec inauguracje nasza nowa stronka - nowy layout, nowy kod( php) a wszystko profesjonalnie przygotowane przez platnego webmastera. Niestety, ale wisi nad nami chyba jakas klatwa, nie bede wchodzil w szczegoly, efekt sami widzicie. Choc sprawa nie jest jeszcze ostatecznie zamknieta...


Pomysl z Gerami jest warty przemyslenia. Czekam na opinie Mao!!


A tymczasem - prosze, piszcie cos na forum, niech ono zyje!!
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 24, 2005 10:36 am   

Tak wiec po kolei.

1. Stona po angielsku.

Pomysl super. Pytanie - jak bedzie z jego wykonaniem. Bo prawde mowiac to z nasza polska strona jest juz dosc roboty, a ludzi chetnych do pracy zawsze brakuje, albo nie dotrzymuja terminow i na czczych obietnicach sie konczy.

By jednak nie zaczynac od snucia pesymistycznych wizji mam pomysl prosty- na poczatek zrobimy wylacznie angielski index i angielskie forum. Bedziemy wrzucac angielskie newsy i informoawac jakie teksty sie u nas pojawily po polsku. Wszystkich chetnych ich przeczytania po angilesku bedziemy kierowac na nasze angielskie forum i tam w razie potrzeby ktos mily i przyjazny dla tekiego obcokrajowca fragmenty przetlumaczy.

Jesli zdobrzeimy choc troche odwiedzajacych anglojezycznych, bedziemy z czasem to rozszerzac.
Tak wiec kto zrobi nasz index po angielsku ?

Sprawa druga – dalszy rozwoj strony

Z dystrybutorami mam juz w miare dobre kontakty i zrezlizowalismy kilka konkursow i niezlymi nagrodami. Ja ich nieustatnie mecze o nowe gry i np. z Playit dostajemy je regularnie (na czym skorzystal chociazby Kazik ktory wszystkie gry przejal :) .
W chwili obecnej Sztab jest juz na tyle popularny ze kazdy dystrybutor musi sie z nami liczyc. Jak tylko skonczymy reformowac strone, przystapie do natarcia :)

Kolejnym planem ktory bedziemy realizowac jest hosting stron tematycznych o grach strategicznych (udostepnimy im miejsce na serwerze i adres www.gra.sztab.com . Jesli widzieliscie wiec w sieci jakas dobra strone tematyczna, prosze ja zglaszac w osobnym watku na forum.

Sprawa trzecia – portal Gery.

Ten pomysl realizowalem juz rok temu! Niestety zaproponowane przez nich warunki byly slabe. Chcieli abysmy wyrzucili czesc „slabych” tekstow (co za ironia, bo wlasnie wskazali na teksty Simona!), a pozostale im „udostepnili” tak by mozna bylo je czytac z ich glownego portalu. Wzamian nie oferowano nic- poza adresem i patronatem. Slaba to wiec oferta, rownie dobrze moglismy zostac na gry-online

I sprawa ostatnia – problemy.

Niestety w chwili obecnej jest ich sporo. Po pierwsze, jak wspominal Klemens nie zostala przygotowana wersja PHP. Niedlugo zarzadze wiec chyba mobilizacje do akcjii odwetowej przeciw osobie ktora wziela pieniadze i sie nie wywiazala. Na razie jeszcze negocjuje i zaczynam szukac nowego platnego, profesjonalnego webmastera (moze kogos znacie?)

Po drugie zmienilismy na stale adres na www.sztab.com zegnajac sie z gry-online.pl. Niestety wyszukiwarki jeszcze o tym nie wiedza, co spowodowalo 70% spadek popularnosci w styczniu. W chwili obecnej odwiedzilo nas 6000 osob, podczas gdy w listopadzie bylo to 35.000. Taka sytuacja potrfwa pewnie do marca.
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Hipolit
Sierżant
Imperial Guard


Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: %systemroot%
Wysłany: Pon Sty 24, 2005 7:11 pm   

MAO napisał/a:
Tak wiec po kolei.

1. Stona po angielsku.

Pomysl super. Pytanie - jak bedzie z jego wykonaniem. Bo prawde mowiac to z nasza polska strona jest juz dosc roboty, a ludzi chetnych do pracy zawsze brakuje, albo nie dotrzymuja terminow i na czczych obietnicach sie konczy.

By jednak nie zaczynac od snucia pesymistycznych wizji mam pomysl prosty- na poczatek zrobimy wylacznie angielski index i angielskie forum. Bedziemy wrzucac angielskie newsy i informoawac jakie teksty sie u nas pojawily po polsku. Wszystkich chetnych ich przeczytania po angilesku bedziemy kierowac na nasze angielskie forum i tam w razie potrzeby ktos mily i przyjazny dla tekiego obcokrajowca fragmenty przetlumaczy.

Jesli zdobrzeimy choc troche odwiedzajacych anglojezycznych, bedziemy z czasem to rozszerzac.
Tak wiec kto zrobi nasz index po angielsku ?

Sprawa druga – dalszy rozwoj strony

Z dystrybutorami mam juz w miare dobre kontakty i zrezlizowalismy kilka konkursow i niezlymi nagrodami. Ja ich nieustatnie mecze o nowe gry i np. z Playit dostajemy je regularnie (na czym skorzystal chociazby Kazik ktory wszystkie gry przejal :) .
W chwili obecnej Sztab jest juz na tyle popularny ze kazdy dystrybutor musi sie z nami liczyc. Jak tylko skonczymy reformowac strone, przystapie do natarcia :)

Kolejnym planem ktory bedziemy realizowac jest hosting stron tematycznych o grach strategicznych (udostepnimy im miejsce na serwerze i adres www.gra.sztab.com . Jesli widzieliscie wiec w sieci jakas dobra strone tematyczna, prosze ja zglaszac w osobnym watku na forum.
.


witam

Z checia i zapalem deklaruje sie do spraw z jezykiem angielskim zwiazanych.

Moge zadbac o niowsy, nagonic nieco ludu wiernego w slusznej idei. Osob anglojezycznych z przyrodzenia ze sie tak wyraze, co umozliwi nam publikowanie prac i wiesci w jezyku angielskim bez wiekszych stylistycznych wpadek...

Co do stron tematycznych:

- proponuje strone o kozakach 2 w polaczeniu z poprzednimi produkcjami, jak kozacy wszystkie 3 czesci, american conquest, wraz z wydzielonym forum w stylu "world of cossacks"...przyklad bombowej strony: www.cossacks2-net.de

- druga sprawa to gry z serii Total War, z romem jako przewodnikiem na czele.

Deklaruje sie ze moglbym sie tym zajac (oczywiscie nie sam...)

Serdecznie pozdrawiam

(sz)Czekam na odpowiedz

Hippo

PS. dodalem strone do przegladarek google.com, yahoo, mail.ru, netvision-net.il, to powinno pomoc w popularnosci :)
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Sty 26, 2005 10:43 am   

Hipolit napisał/a:


- proponuje strone o kozakach 2 w polaczeniu z poprzednimi produkcjami, jak kozacy wszystkie 3 czesci, american conquest, wraz z wydzielonym forum w stylu "world of cossacks"...przyklad bombowej strony: www.cossacks2-net.de

PS. dodalem strone do przegladarek google.com, yahoo, mail.ru, netvision-net.il, to powinno pomoc w popularnosci :)


Troche sie nie zrozumielismy- mi chodzi o hosting stron juz istniejacych, prowadzonych przez innych, a nie tworzenie ich od nowa (choc to tez w chodzi w gre, jesli by sie znalezli chetni).

Za dodanie strony do wyszukiwarek wielkie THX, choc juz pewnie w nich bylismy :) .

pozdrawiam
MAO
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 8:22 am   

Mam pomysł...mam nadzieję ,że ciekawy moglibyśmy zrobić pod tekstami tekie coś jak na wp jest-skomentuj sprawę czy jakoś tak....Nie chodzi mi o komentarz do tekstu ale wrażenia samych graczy i ich opinie (w jednym zdaniu) o grze..
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Gość

Wysłany: Wto Lut 08, 2005 10:56 am   

Z komentarzami to dobry pomysł, ale wcześniej był już z odnośnikami do tematow na forum, co by niby rozwiązywało tą sprawę.

Z drugiej strony, nie mogli by komentować nie zalogowani użytkownicy, ale z trzeciej więcej osób by się rejestrowało :]
 
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 10:57 am   

To ja tylko zapomnialem się zalogować :wink:
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Gość

Wysłany: Wto Lut 08, 2005 11:26 am   

To ja Kiezix tylko z mozilli:) bo mi sie niechce przełączać na ie.
Ja rzuciłem pomysł . Moim zdaniem dobry i tyle.
BO forum jest dla dłuższych wypowiedzi. I sensownych
a mój pomysł tyczy się np takich:
załóżmu że to o grze rome total war:
rudzio s koziej wulki : "Fajna gra polecam wszystkim!"
a drugi np szekssspir : niepodoba mi się bo coś mi szwankuej"

Chodzi mi poprostu o reakcje żywiołowe i spontaniczne internautów odwiedzających tę stronę...Aby nie tylko ten ocenił gre co napisał recenzje. Ale i terz bay jego argumenty były poprate lub nie entuzjazmem czytelników którzy zetknęli się z grą:)

Mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłem:)
 
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 11:32 am   

sory że w innym pście ale możnaby pomyśleć o akcji takiej jak jest np w cd action (ale to chyba pomysł nie zastrzeżony:):):)) no nic .Chodzi w niej oto ,że gracz czytając text mógłby się niezgodzic z naszym tekstem. I wysłać swój punkt widzenia w postaci. I teraz nad tym myślę:
A)czy w formie do 3000 tys znaków ale nie mniej niż 1500 oświadczenia podając argumenty
B) czy anty recenzji o takich samych rozmiarach jak nasza
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 1:17 pm   

Zapewne zrobiłby się bałagan pod tekstem. Ludzie czytaliby recenzje pod tekstem, a nie pierwotny tekst. 8)
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 5:58 pm   

nie nie w ostatnim poście ....sprostuję. Chodziło mi oto żeby zrobić taki dział...a nie pod textem ogólnym napisanym przez nas. Ten pomysł jest odrębny w stosunku do wcześniejszego podejmowanego przezemnie.Może być również alternatywny do niego gdyż nie musi z nim współistnieć:)
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15