gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Mam pomysł!
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 6:50 pm   

A co powiecie na seriws o Twierdzy stronghold.gry-online.pl ?
Zarówno Twierdza jak i Krucjata są to gry popularne, ciągle przybywają nowi fanowie (wiem to).
Niedługo wyjdzie Twierdza II tak więc juz sporo informacji dociera, głównie z wywiadów i zapowiedzi, także FireFly wrzuca do sieci co jakiś czas trochę screenów.
Sama strona posiada bardzo rozwinięte forum, jest tam kilku-kilkudziesięciu stale aktywnych użytkowników, jest chat, sporo działów o grze. Swoją drogą można tam by było trochę ponaprawiać i zająć się, po za aktualizacją serwisu newsami, tworzeniem nowym map, tłumaczeniem map i kampanii z zagraniczncyh serwów (nie koniecznie musi to robić ktoś z nas, ale na tamtejszym forum znalazło by się z kilka utalentowanych i pomysłowych osób)

Proszę więc o rozpatrzenie propozycji, bo gra może być niedługo na niezłym "topie" !

Chciałbym przyklasnąć pomysłowi Hipolita o stronei poświęconej Kozaków i AC w ogóle. Możemy swoją drogą przyjmować hostowane strony, ale też stworzyć własny serwis. Chciałbym też zauważyć, że np. o AC nie ma praktycznie żadnej dobrej polskiej strony... Najpopularniejsza to jakaś stara uaktualniana ostatnio na jesieni 2003. Nie wiem jak jest z Kozakami, ale podejrzewam, że podobnie.
A jak na razie Kozacy obrośli w jakąś legendę świetnej gry, AC może nie ( w sumie jakoś ta gra zapomniana :( ), ale są to gry na tyle duże, że można zrobić baaardzo obszerną stronę. W dodatku one cały czas żyją jak War3 - mapy, mody itd.

Był by to naprawde duży atut stronki, gdyby udało się w pełni zrealizować ten projekt !!!
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Hipolit
Sierżant
Imperial Guard


Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: %systemroot%
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 7:22 pm   

Zgadzam sie z Backsidem!

Strony tematyczne z serii Kozacy + American Conquest, organizowane jako serwisy informacyjne oraz miejsce organizowania lig dla graczy, cos w stylu luznego zwiazku osob zainteresowanych wspolna gra, pod egida sztabu ma przyszlosc.

W sumie nie wymaga to wiele, tylko stronke zrobiona w php oraz forum. Reszte da sie zalatwic w 2 jezykach, polskim oraz angieslkim bez problemu i calosc zacznie hulac!

Spolecznosci polskie o kozakach sa wielkie, mase osob zainteresowanych jest grami, american conquest jest silny na zachodzie, niedlugo wychodzi wspaniala gra kozacy 2... robionych jest niesamowicie duzo modow do tych gier.

Bedzie co o tym pisac, duzo naprawde sie dzieje i bedzie jeszcze dzialo w tej kwestii!

Ja i Backside mozemy taki servis poprowadzic pod egida sztabu.

Bardzo bysmy sie cieszyli gdyby ten pomysl znalazl poklask wsrod innych sztabowiczow! Liczymy na wasze wsparcie oraz pomoc w realizacji tego dziela!

Hipolit
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 7:56 pm   

Zgadzam się z przedmówcami!!!
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
mao
Gość
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 1:05 pm   

na 99% wsklad Koalicji wejdzie strona

http://rafigola.republika.pl/


Moze wiec zamiast tworzyc nowa lepiej ja rozwijac? Poza tym jej tworca zna sie na html wiec problem webmastera bylby rozwiazany.
 
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 1:35 pm   

Zgadzam się z Marszałkiem. Jest to lepszy pomysł.
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 8:48 pm   

Stronka jest po mojemu niezła.
Wymagała by tylko głębokiej restrukturyzacji, pod względem lay'a (to nie jets złe, ale to za mało, aby wygląć "profesjonalnie - zobacznie kozacy.cenega.net !!!), a także w aspekciu podziału tematycznego.

Podoba mi się, że już są przygotowane działy o jednostka z przedstawieniem w tabelach ich parametrów.
Fajnie, że jest już webmaster.

Jeśli uwzględniamy uwzględnione przeze mnie przeróbki to jestem całkowicie za.

[działy zrobimy sobie sami, co do lay out'u trza znaleźć odpowiedniego człowieka, jeśli nie ma takiego w Sztabie. Proponuję np. Xoena z serwisu Game Force (www.g4ce.pl) na którym piszę - on robi naprawdę niezłe szaty graficzne !!!]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 8:50 pm   

mam pewien pomysł. Może byśmy mogli konkurs lub mały końcik Power Pointa...mozna na nim modzić ciekawie. Nie widziałem jak dotą rzadnej innej strony na ten temat. Oczywiście temat byłby strategie...byłaby możliwość tworzenia do tego konciku lub zbierania do niego różnego rodzaju flaszów itd...Powiedzcie co o tym sądzicie:)
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 29, 2005 4:50 pm   

Dla mnie kazdy pomysl jest ciekawy, pod warunkiem ze jest w nim okreslone KTO czym sie zjamie.

Kto taka straone stworzy

Kto bedzie ja aktualizowal.

Bo same pomysly to o wiele za malo, jesli nie ma osob ktore sa je w stanie zrealizowac
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 8:57 pm   

Cóż, niestety przejęcie stronghold.gry-online rzeczywiście nie będzie możliwe, ale... zauważyłem ciekawą stronę :>

http://lucbach.slonca.net/ - jest to chyba największa strona o Knights and Merchants, a, co niesamowite!, napisane przez kogoś kto pisać umie i ... jest aktualizowana !!! Wprawadzie newsów nie ma, ale jest np. patch z kwietnia, jest spore i aktywne forum.
Wydaje mi się, że pomysł nie jest taki zły - na im więcej frontów się prezentujemy (i im godniej) tym bardziej poważanym portalem będziemy!

Sądzę, że powinniśmy poszukać jeszcze niedużych, ale czynnych stronek albo "niezbyt czynnych", które mogły by przejśc lekką modernizację.
Na świecie wyszło już EE 2 (albo zaraz wyjdzie), w Polsce CDP przewiduje na maj. Z tego co słyszałem to gra niezła i poczet fanów ma.

BTW - Stronka o Kozakach i American Conquest się rozwija. Wprawdzie liczebność naszego subforum jakoś nie wzrasta :D , ale jak gra będzie w Polsce, a my odpowiednio się rozreklamujemy, to gwarantowany napływ i tych, którzy nie potrafią przejść 1 misji i uruchomić gry i ciekawych świata veteranów
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 10:09 am   

Dziękuje za zainteresowanie :>.

Teraz nowa kwestia. Powstała oficjalna strona Age of Empires 3 http://www.ageofempires3.com/, co nasunęło mi od razu pewną myśl :twisted: - stworzenie strony w polskiej wersji jezykowej.
Jeśli wejdziecie np. na www.cossacks2.de zobaczycie szereg wersji jezykowych - strony mają identyczny lay out, a różnią się tylko jezykiem.
Sądzę, że nie głupie by było zwrócenie się do twórców strony z propozycją stworzenia polskiej odsłony, aoe3.com ma zresztą już wersję amerykańską, hiszpańską, włoską, brazylijską, francuską i niemieckię - dlaczego nie miałoby być i naszej?

Z tego co widzę to robota polegałaby na przetłumaczeniu tcyh kilku działów i raz na jakiś czas dodanie newsa informując o tym co najistotniejsze.
Oberwując tego typ strony widzę, że raczej nie informuje się tam o wszystkich nowinkach związanych z grą (tego typu newsami z reguły zajmują się strony fanowskie), więc nie musiałoby to pochłaniać zvyt dużo czasu, poszukując codziennie informacji.
Pomyślcie o tym, bo to może przynieść nam pewne korzyści w przyszłości!!!

I "żeby nie było " - nie będzie problemów w tym abym zajął się tłumaczeniami zaczynając je robić ok. połowy czerwca. Prowadzenie serwisu, dodając raz na jakis czas wiadomości, aktualizując galerie również nie będzie nastręczało dla mnie trudności. Naturalnie nie oznacza to, że nastawiam się na samotne prowadzenie czy obejmowanie najwyższych funkcji :wink: [/url]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 3:37 pm   

Moja skromna uwaga dotycząca strategii właśnie;

Uważam, iż niezłym pomysłem byłoby zrobienie czegoś w rodzaju potężnej Unii, która zrzeszałaby wszystkie strony obecnie hostowane i przyszłe. Myślę, że jeśli wszyscy twórcy stron hostowanych się na to zgodzą, to taka wspólna, wielka strona, byłaby super.

Teraz sprecyzuję, o co mi chodzi. Głównym założeniem mojego pomysłu jest połąćzenie sił, w celu zrobienia porządnej strony o grach strategicznych i wszystkim co z tym związane (w większości przypadków towarzyszy temu dział militaria, lub coś takiego i forum). Obejmuje to: wspólna strona główna, z której byłyby odnośniki do poszczególnych działów. Poszczególne strony byłyby jakby podstronami jednej, dużej strony www.sztab.com.

Reasumując:

Celem takiej operacji jest:
- stworzenie przejrzystej dużej, rzetelnej strony o grach strategicznych
- ułatwienie graczom znalezienie poszukiwanych rzeczy w sieci (zamiast odwiedzać dziesiątki różnych stron, mieliby jedną)
- zdobycie większej popularności
- zyskanie prestiżu
- wszystko co może wam przyjść na myśl ;-))

Wierzę, że mój pomysł przyczyni się do ulepszenia strony pro publico bono :-)
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 10:34 am   

Z tego co czytałem pisało się wiele o tłumaczeniu naszych tekstów na angielski. Znalazłem elektroniczny słownik angiesko-polski, polsko-angielski. Znajdziecie go tutaj
 
 
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 4:34 pm   

Tak sobie przeglądam różne strony o grach itp. i mam wrażenie, że Sztab.com wypada dość mizernie :???:

Jak na mój gust stronka jest mało przejrzysta i sprawia wrażenie niedopracowanej. Oczywiście wiem jak dużo pracy zostało włożone w nią, ale przypadkowy internauta może nie mieć tej pewności.

Skoro mamy nowy serwer, forum w PHP, poważanie i autorytet, to może byśmy coś poprawili?
Ja niestety nie jestem na tyle wykształcony w dziedzinie webmasteringu by zaproponować już choćby proponowany layout pierwszej strony, więc apel ten kieruję do tych co się dostatecznie dobrze znają na rzeczy.

Po prostu sygnalizuję pewien problem, który mam nadzieję będzie wzięty przez Sztabowiczów pod uwagę :smile: .
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 1:44 pm   

Nie zabardzo wiedziałem gdzie to napisać, ale gdy przeczytałem zakłatke Mam pomysł! To pisze:
Po pierwsze można by do działu militaria dorzucić jeszcze umundurowanie oraz zbroje, jakie były w czasach historycznych- oczywiście, jeśli będziecie chcieli to mogę się zająć tym działem
Po drugie w dziale historii można by dorzucić wiele tematów o walce wojsk polskich w czasie II Wojny Światowej oraz wielu innych powstań, potyczek itd.

To są tylko moje propozycje na temat, co można by dodać do sztab.com pomyślcie nad tym
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 2:09 pm   

Dodać można tutaj wszystko co związane z naszą tematyką - Twoje propozycje są oczywiście jak najbardziej trafne :].

Jeśli chciałbyś się tym zająć i sądzisz, że umiesz fajnie pisać i dokładnie wyczerpać dany temat to spróbuj wysłać swój artykuł na adres korekta(at)sztab.com
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15