gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Kwaśniewski

Czy cenisz prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego
Tak
18%
 18%  [ 2 ]
Nie
72%
 72%  [ 8 ]
Nie wiem
9%
 9%  [ 1 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 2:43 pm   

Cytat:
Ajm, badz prosze uczciwy, przeciez ja tu niczego nie sugeruje, pokazuje tylko, jak absurdalne sa owe zarzuty...


no właśnie odpowiadasz na zarzuty, których jeszcze nikt nie wypowiedział- rozumiem, że istnieje domniemanie niewinności, ale to przecież dyskusja a nie proces, więc jeśli pozwolisz pozostanę przy swoich wątpliwościach. Spójrz przez chwilę obiektywnie, to zobaczysz, że jesteś subiektywny :P (mam nadzieję, że wyszedł mi żart? :) )

Cytat:
vide lista Wildsteina - a ty szaraku udowodnij, ze nie wspolpracowales, bo my wiemy dobrze, ze masz brudno za uszami....


Chyba za dużo słuchałeś Frasyniuka i Mazowieckiego. Czy Wildstein coś takiego (lub choć trochę podobnego) powiedział? Właściwie to w ogóle nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem do kwesprZtii wśród dziennikarz i polityków, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Właściwie tylko UW coś takiego formułuje, by zdemonizować listę Wildsteina. Kolejny przykład zastosowania metody sokratejskiej (to już takie odległe skojarzenie :) ).

Cytat:
"Lobbowanie" to obecnie szalenie modne slowo...


niewątpliwie, ale przynajmniej ma jasne "przesłanie"- a to Ty pierwszy rzuciłeś analogiczne oskarżenie, więc pokazuję Ci jak niewiele ono wnosi do dyskusji.

Cytat:
Ajm, nie sluchaj cudzych opinii, wez konstytucje do reki i poczytaj - wierze w Twa inteligencje, tam wszystko jest napisane...


już przytoczyłeś artykuły i one mnie nie przekonały :) Zresztą w konstytucji jest też zapisany obowiązek obrony suwerenności państwa, a przecież przystąpienie do UE w jakiś sposób tą suwerenność narusza. Więc widać od razu jak bardzo się u nas wszyscy przejmują konstytucją.

Cytat:
Primo: wow, trzy komisje sledcze, a Ty wierzysz, iz tam sie wzywa "swiadkow"?? Przeciez to ewidentne polowanie, nasze komisje z amerykanskimi maja wspolna tylko nazwe...


no i znowu- na tej zasadzie do niczego nie dojdziemy. Też zacznę wymyślać poetyckie określenia takie jak "polowanie" i sobie urządzimy konkurs literacki. Komisje powstały, by zbierać informacje i to - lepiej lub gorzej - robią, nie róbmy scen.

Cytat:
Secundo: prezydent jest glowa panstwa i glownym przedstawicielem wladzy wykonawczej wiec nie do pomyslenia sa jego kontakty z jakiekolwiek z inna wladza( gdyz to mogloby podwazyc jego niezalezna pozycje)


To już bardziej przekonujące- rzeczywiści jeśli doszłoby do stanięcia prezydenta przed komisją mogłoby dojść do sytuacji, w której kolejnych prezydentów również by przed nią wzywano, gdyby próbowalo działać niezgodnie z życzeniami sejmu. Zgodzę się w sumie, że to podważa pozycję prezydenta, choć tu mi się to niezbyt podoba. Ale zawsze pozostaje pocieszenie, że sam się już wystarczająco zbłaźnił, by utracić swoje poparcie.

Cytat:
Kwasniewski doszedl do wladzy w 1995 roku, zas konstytucja zostala uchwalona w 1997( czyli dwa lata POZNIEJ). Owa konstytucja daje prezydentowi glownie reprezentacyjne kompetencje, a wiec SLD oslabilo wlasnie Kwasniewskiego! Lol!


Nie mam problemów z chronologią. W ile lat napisano konstytucję? Chyba trwało to trochę dłużej niż dwa, nieprawdaż? I SLD po 1995 trochę zmieniło strategie, nieprawdaż?

Cytat:
Pokaz mi choc jednego liczacego sie u nas polityka, ktory sie nie stroil w cudze piorka!


Nie wiem, od którego momentu kogoś uznajesz za liczącego się. Ja za takowe poczucie honoru cenię Selima. Zresztą co złego by nie mówić o Bugaju, to jeśli chodzi o własny życiorys jest uczciwy. Ale przypominam, że to topic o Kwaśniewskim :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 10:07 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Czy Wildstein coś takiego (lub choć trochę podobnego) powiedział?


A czy ja cos takiego stwierdzilem?? "Lista Wildsteina" - bo to redaktor Wildstein ja wyniosl...

Ajmdemen napisał/a:
Właściwie to w ogóle nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem do kwesprZtii wśród dziennikarz i polityków


Dzien po wyplynieciu listy Wildsteina pani Staniszkis zostala zmanipulowana przez Jacka Zakowskiego( ktory wiele stracil w mych oczach) jako "agentka" w jego programie, radze tez np. wsluchanie sie w audycje Radio Maryja czy lekture co bardziej prawicowych czasopism( a i taki "Wprost" nie mogl sie pohamowac...)

Ajmdemen napisał/a:
a przecież przystąpienie do UE w jakiś sposób tą suwerenność narusza.


Za decyzja ta opowiedzial sie w sposob w pelni demokratyczny Narod, a ze moca art.4 ust.1 Konstytucji to on sprawuje wladze zwierzchnia w Rz-plitej - czyli Kwasniewski mial sie sprzeciwic Narodowi??

Ajmdemen napisał/a:
Więc widać od razu jak bardzo się u nas wszyscy przejmują konstytucją.


Ajm, znalazles jeden pasujacy Ci przepis, a nie dostrzegles pozostalych( chocby wspomnianego powyzej przeze mnie) - myslisz, ze dlaczego moje studia trwaja 5 lat?:)))

Ajmdemen napisał/a:
I SLD po 1995 trochę zmieniło strategie, nieprawdaż?


A czy ja to kwestionuje?? Ale pragne zauwazyc, ze wladza prezydencka jak zostala oslabiona, tak zostala, choc juz nie musiala...

I przypomne na dodatek, ze obecna Konstytucja takze zostala poddana referendum, co bylo warunkiem obligatoryjnym jej wejscia w zycie...


Selim i Bugaj - nie kwestionuje, ale powiedzmy sobie szczerze - to margines nie zaslugujacy tak naprawde na miano klasy politycznej( choc jak najbardziej szanuje tych panow), to nie oni dzierza wladze, tak panstwowa jak i dusz obywateli - a tylko ci ostatni decyduja o naszym losie...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sro Mar 16, 2005 11:17 pm   

Cytat:
Dzien po wyplynieciu listy Wildsteina pani Staniszkis zostala zmanipulowana przez Jacka Zakowskiego( ktory wiele stracil w mych oczach) jako "agentka" w jego programie


To rzeczywiście obrzydliwe, ale sam widzisz, że bardziej pogrąża oskarżającego.

Cytat:
Za decyzja ta opowiedzial sie w sposob w pelni demokratyczny Narod, a ze moca art.4 ust.1 Konstytucji to on sprawuje wladze zwierzchnia w Rz-plitej - czyli Kwasniewski mial sie sprzeciwic Narodowi??


Ale Kwaśniewski jeszcze przed referendum agitował za przystąpieniem do UE- czyli nie bronił suwerenności, a wręcz ją atakował. Nie chcę tu schodzić na temat bilansu korzyści i strat z przystąpienia do UE tylko dyskutuję o kwestiach formalnych :)

Cytat:
myslisz, ze dlaczego moje studia trwaja 5 lat?))


żeby było tyle samo, co na innych kierunkach? ;)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Mar 16, 2005 11:38 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Ale Kwaśniewski jeszcze przed referendum agitował za przystąpieniem do UE- czyli nie bronił suwerenności, a wręcz ją atakował.


Nic z tych rzeczy! Chcial po prostu zawarcia umowy, o ktorej jest mowa w art.90 ust.1 - chciec mogl, bowiem przestrzegal procedury...

Tyle odnosnie kwestii formalnych:))).
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Pią Mar 18, 2005 1:24 am   

Akurat kazdy prezydent kazdego panstwa jegoz suwerennosc reprezentuje i podkreslac bedzie (bo od tego jest jak mydło do mycia, jak kobieta od rodzenia..)..Owszem, wyjątki jakowes odnotowałem (Hacha, niechlubny prezydent Czechosłowacji, a potem Protektoratu Czech i Moraw), niemniej ..Kwasniewski - jesli o "reprezentowanie" chodzi - w standardzie sie miesci (Jelcyn zataczał sie bardziej, Bush jr głupstwa wygaduje sroższe, a o prezydentach Litwy, Białorusi czy Ukrainy gadac mi sie nie chce), wiec za zawartosc artystyczną jego programu dowolnego i obowiązkowego - daje mu jakies 3,9 (wg dawnego regulaminu łyzwiarstwa figurowego), natomiast za zawartosc techniczną - .. hehe :oops:
Na koniec pytanie: ta - suwerennosc Polski - cóz to niby dzisiaj ma znaczyc?
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
EchoesMaster
Szeregowy


Dołączył: 09 Kwi 2005
Posty: 5
Skąd: Wrocław\Leszno
Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 11:27 am   

Nigdy nie lubiłem "Prezydenta Wszystkich Polaków"za dwulicowość, najpierw odbywa przejażdżkę Papa Mobile, a później przedżeźnia papieża, wykonując bardzo podobne gesty co papież, gdy do Polski przyjeżdżał, można zresztą było zobaczyć to w telewizorni. Wogóle nie rozumiem ludzi, którzy później na niego głosują. Tym prezydentem jest chyba dzięki swojej żonie, która lubi się w telewizji ładnie uśmiechać. Od początku widać było, że to jeden wielki krętacz, kiedy wygrał wybory wyszło na jaw małe kłamstewko dotyczące wykształcenia. Nie wspomnę o jego pijaństwie podczas ważnego dla naszego państwa wydarzenia. Na koniec, parę osób napisało, że prezydent to w Polsce funkcja reprezentacyjna, otóż nie tylko, prezydent ma możliwość zawetowania każdej ustawy, a weto prezydenckie odrzucić może dopiero 3/5 sejmu, czyli jednak prezydent w Polsce i tak ma dosyć dużą władzę.
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 8:57 pm   

Kilka sprostowan: nigdy nie widziałem Kwasniewskiego całującego ziemie/asfalt. Siwca tak, Małysza tez (aczkolwiek ziemia pokryta była sniegiem). Z całym szacunkiem - dla Jana Pawła II w szczególnosci - szczodrosci, ludzkosci czy - lepiej - swietosci (a tak!) Jego symbolicznego znaku bądźmy stanowczo uprzejmi nie mieszac z emocjonalnym odruchem najlepszego naszego narciarza, czy - tym bardziej - z dwuznaczną "manifestacją" Siwca. (Zwłaszcza ze my akurat wiemy, jaka to różnica "powielac", a wnosic cos nowego).
Tym bardziej nie moge byc głuchy na deklaracje naszych najwazniejszych politykow, które ostatnio słysze: ja im sprzyjam.
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17