gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Książki Fantasy
Autor Wiadomość
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 4:33 pm   

Villemo napisał/a:
Chyba jak większośćjestem pod wrażeniem Wiedźmina


Ja tam za Sapkowskim nigdy nie przepadałem :P zasypiam przy wiedźminie :D
Polecam natomiast twórczość Piekary, Pilipiuka, Grykowskiego i Lema ;)
No i oczywiscie literaturę rosyjską. Książki braci Strugackich i Łukjanienki to pozycje obowiązkowe ^^!.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Villemo 
Chorąży
Karolina


Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 7:12 pm   

[quote="Hunter"]

Ja tam za Sapkowskim nigdy nie przepadałem :P zasypiam przy wiedźminie :D
[quote]
dlatego napisałam większość a nie wszyscy :wink: dla każdego coś innego :grin:
 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   7%   3/39
Pitek 
Szeregowy


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 10:56 pm   

Jak już jestem to także się podziele. Najlepszym autorem fantasy jakiego czytałem do tej pory, to nieżyjący już Robert Jordan, twórca wspanialej sagi "Koło Czasu" - składającej się z 12 tomów [ 12 jest własnie pisany] oraz 3 prequeli [ 1 zostal wydany ] oraz przewodnika po sadze. Autor operuje świetnym stylem, aczkolwiek dla początkujacych osób, które chcą spróbowac fantasy może być to trochę ciezką lekturą. Cała saga jest napisana wspaniale. Jest ok. 12 postaci pierwszo planowych oraz ok. 200 drugoplanowych, historia jest dobrze przemyślania, fabuła wraz z akcją rozwijają się dynamicznie wraz z biegiem czasu. Świat jest bogaty w wiele detali. Historie nie są jednotorowe, lecz wielu głównych bohaterów często jest podzielonych na grupy i każdego z nich dotyczą różne wydarzenia mające miejsce w tym samym czasie. Wspaniała saga godna polecenia.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
erykion 
Kapral
pizza boy of Jesus


Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 163
Skąd: czeluść
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 6:16 pm   

Cytat:
Jeśli chodzi o ksiązki Fantazy, to polecam bardzo dobrego pisarza R.A. Salvatore. Napisał takie opowiadania jak: Trylogia Mrocznego Elfa, Pieciąksiąg Cadderly’eg. Naprawdę warto to przeczytać.


Spiesz się z tym Pięcioksięgiem. zacząłem jak byłem młodszy i b. mi się podobało. A potem już była maturka i wiesz, trochę czasu przerwa i już mnie raziła ta landrynkowa słodycz. To jeden z takich cykli które dobrze się "czytają" w pewnym wieku.


Cytat:
Jestem ciekawy,co to w ogóle jest Valinor i czy może istnieją jakieś opisy tej krainy?


Ja tam myślałem że Frodo popłynął na Tol Eressei... W każdym razie najlepiej z książek Tolkiena wspominam Ks. Zaginionych Opowieści, której całą praktycznie akcja toczyła się właśnie w Valinorze. I było świetne, była grecka mitologiczność, biblijna słodycz, bajkowość germańskich legend, i nie było wad tych gatunków. A były to pierwsze szkice jakie wykonał Tolkien. Na pewno były b. krótkie i skąpe, ale sama historia i narracja świetna. Nie wydał tego albo bo nie ukończył, albo bo sądził ze nie ma zapotrzebowania na coś tak nietypowego.
Jak to sobie przypominam to stwierdzam że twórcy dotychczasowych religii i całej epiki mieli naprawdę mało wyobraźni, i ogólnie byli nudziarzami. Uwzględniając nawet Hubbarda.
 
 
   
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   84%   21/25
micro 
Kapral
Hemos pasado!


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 86
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 7:12 pm   

Mi Tolkien kojarzy się z bajką dla dzieci. Wydaje się to jakieś płytkie takie i w ogóle be.
Chociaż zacząłem tak uważać dopiero gdy poznałem Sagę pieśni lodu i ognia Georga R.R Martina, którego teraz naprawdę ubóstwiam.
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   26%   5/19
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 9:30 am   

micro napisał/a:
Mi Tolkien kojarzy się z bajką dla dzieci.


Polecam zapoznać się przede wszystkim ze Sirmalirionem i Dziećmi Hurina - zaiste zacne pozycje.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
grai 
Szeregowy


Dołączyła: 08 Maj 2014
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 9:23 pm   

coś godnego poleceni a?
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15