gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
avatary - jaka opinia forumowiczy?

Czy powinna być dostąpna opcja pozwalająca wstawić własny avatar?
Tak
48%
 48%  [ 12 ]
Nie
52%
 52%  [ 13 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Czw Kwi 07, 2005 9:24 pm   avatary - jaka opinia forumowiczy?

Witam

Widzę, jak pojawiają się głosy dotyczące avatarów na forum. Niektórzy mają nawet w podpisie prośby o pozwolenie na avatary.;)

Niech sami userzy się wypowiedzą się i oddadzą głos na daną opcję. Jeśli znakomita większość wypowie się poztywynie i jeśli administratorzy nie uaktywnią tej opcji, osobiście uznam to za ignorancję użytkowników.:)

Wszystko jednak w rękach forumowiczów.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 12:39 am   

No super, w końcu ktos wysłuchał moich usilnych prośb. Pomijam już spotkanie z admnem i innymi na temat mojego podpisu.

Avart:
+ łatwiej przychodzi nam rozpoznac dana osobę
+ wnosi kolory na tej wyblakłej stronie
+ pełni role informacyjną za pomocą obrazka

- długo się ładuje strona
- ma swoja wagę, a forum musi przechowywac

No i nie wiem co jeszcze może mi przyjśc na myśl, ale jestem pewien że większośc się wygłosi za ;-)
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 1:35 am   

Mam odmienne zdanie. Powinno - wg mnie - zostac, jak jest.......chociaz - czy ja wiem?.....Dodałbym stopnie wojskowe marynarki wojennej......mat...bosman.....komandor......admirał.......MAO - co Ty na to?
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 1:38 am   

JAk to nie ma avatarów?! A belki pod nickiem :P ??:P

Tak na powaznie, to nie mam zdania. Mi jest obojetnie czy bedzie mozna cos takiego zamieszczac czy nie. Najwyzej znajde jakis fajny JotPeG i wstawie pod nickiem...
Tak samo, nie oddalem swojego glosu w ankiecie
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 1:54 am   

..bo ja wiem? Forum jest egzemplifikacją penetrowania kilkusetletnich tradycji...Wiadomo, jak bywa na innych forach......Czy lepiej? Znak......ze tak powiem - firmowy - to istotna wartosc.....Dbałbym o to , jak o źrenice oka...
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 2:45 pm   

Wg mnie jest dobrze jak jest, choć fakt faktem, że kolorystyka mogłaby się lekko zmienić.
Nie uważam avatarów za jakiś priorytet czy rzecz którą by się należało przejmować - ew. można by wsadzić go w "Podpis".

raynale napisał/a:
Dodałbym stopnie wojskowe marynarki wojennej......mat...bosman.....komandor......admirał.......MAO - co Ty na to?

Nie widzę w tym większego sensu.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 3:05 pm   

s2nto napisał/a:
- ma swoja wagę, a forum musi przechowywac


Wcale nie musi przetrzymywać, stówrz sobie konto na webparku czy republice (minuta roboty) i wrzuc tam avatarek, jeżeli przejdą te avatary, to będziesz mógł podać linka.
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 4:50 pm   

Myślę, że nie chodzi tutaj o taką drobnostkę jak waga awatarów. Sztab ma wystarczająco dużo miejsca na serwerach.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 5:13 pm   

s2nto napisał/a:
+ łatwiej przychodzi nam rozpoznac dana osobę


Czy przeczytanie nicku stanowi az tak wielki problem??:))

s2nto napisał/a:
+ wnosi kolory na tej wyblakłej stronie


Wyblaklej?? Nasze forum jako jedno z nielicznych ma skina odmiennego od pozostalych standardowych, zazwyczaj bialoniebieskich...

Ten argument jest bramka samobojcza - nieskromnie to zabrzmi( choc nie do konca, bo nie ja jestem autorem:)), ale skin naszego Forum jest, moim skromnym zdaniem, bardzo estetyczny, tworzy komplementarna calosc, wzajemnie sie dopelniajaca. Zywiolowe wnoszenie jakichkolwiek kolorow mogloby mu tylko zaszkodzic...

s2nto napisał/a:
+ pełni role informacyjną za pomocą obrazka


Niby jaka??

Od siebie dodam tylko, ze obecne awatary takze pelnia role informacyjna...

s2nto napisał/a:
- ma swoja wagę, a forum musi przechowywac


Przy obecnej liczbie uzytkownikow i zblizonej nie byloby to wielkim problemem...

Backside napisał/a:
kolorystyka mogłaby się lekko zmienić


Moze to nie jest kwestia najblizszego czasu, ale to jest miejsce, by przedstawic propozycje - jakiez wiec kolory wg Was korespondowalyby ze Sztabem??

Simon napisał/a:
Najwyzej znajde jakis fajny JotPeG i wstawie pod nickiem...


Dokladnie - w przypadku duzej czesci Sztabowiczow dzialaloby to wlasnie na takowej zasadzie. Jak jest opcja, to ludzie z zasady z niej korzystaja, ale sens tego bylby taki, jak opisow na GG - moze sa "cool", ale raczej niewiele mowia o czlowieku, sa przemijajace, czesto zas niesmaczne...

raynale napisał/a:
Dodałbym stopnie wojskowe marynarki


W jakiej relacji mialyby one pozostawac do dotychczasowych, "ladowych" stopni?? Jaka bylaby roznica miedzy, np. matem a kapralem?? Jak to by mialo korespondowac z idea Sztabu??

raynale napisał/a:
Dbałbym o to , jak o źrenice oka...


Dokladnie!! Jasne, ze mozemy zniesc w ogole rangi, wszak nie maja one przeciez wlasciwie zadnego przelozenia( kazdy moze byc wyrzucony:))), jak nie Marszalek, to Artur Okoń bedzie panem i wladca, rownie dobrze "VVeteranów" mozemy pisac przez "W", tylko - po co?? Owe stopnie, styl regulaminu etc. to nasza pewna tradycja, nasze znaki rozpoznawcze, wyrozniki od innych stron - czy az tak na sile chcecie byc rownie szarzy jak pozostali??
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 6:49 pm   

Klemens napisał/a:
s2nto napisał/a:
+ łatwiej przychodzi nam rozpoznac dana osobę


Czy przeczytanie nicku stanowi az tak wielki problem??:))


NIe chce tutaj bronic tych, ktorzy chca, by byla mozliwosc wstawiania avatarow, ale tym razem Klem, nie masz racji :)
Problemem nie jest ich przeczytanie, ale ich zauwazenie i skojarzenie z danym postem.
Po pierwsze, Nicki tutaj są zbyt małe, by się rzucały w oczy, a więc jesli ktos przeglada forum tylko do gory do dolu, nie zauwazy kto pisal.
PO drugie - 80% tego co pamietamy - widzielismy :) ;) Fakt, ze nicki tez sie "widzi" :) ale Avatar jest wiekszy, wiec latwiej jest go zauwazyc, a co za tym idzie - zapamietac. No i skojarzyc z dana osoba, poniewaz kazdy mialby swoj wlasny, odmienny JotPeG...

....jednak dalej jest mi obojetne, czy tradycyjne avatary beda dostepne czy tez nie...

Klemens napisał/a:
Backside napisał/a:
kolorystyka mogłaby się lekko zmienić


Moze to nie jest kwestia najblizszego czasu, ale to jest miejsce, by przedstawic propozycje - jakiez wiec kolory wg Was korespondowalyby ze Sztabem??


Jakies stonowane. NIe ma co robic kolorowego forum bo to "by tylko zaszkodzilo" :) Mi osobiscie rowniez brzydnie ten brazowy kolor, moznaby jakis jasnoszary wstawic. Ale narazie w sztabie sa wazniejsze sprawy od zmiany kolorow forum. CHyba ze jest ktos wolny, co by sie tym pobawil (???)
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 10:19 pm   

Klemens napisał/a:

Czy przeczytanie nicku stanowi az tak wielki problem??:))
jeśli włączysz takie fora jak fantasyworld, czy cdaction, bądź paradoxplaza.com to od razu zauważysz różnice. Także by wiele zmieniły avarty i na tym forum ;-)

Klemens napisał/a:

Wyblaklej?? Nasze forum jako jedno z nielicznych ma skina odmiennego od pozostalych standardowych, zazwyczaj bialoniebieskich...
Ojj stronka jest jedno monokolorowa i to jeszcze w takim jasno brązowym kolorze, ja bym proponował innego skina.

Klemens napisał/a:
zacytuje:
s2nto napisał/a:
+ pełni role informacyjną za pomocą obrazka


Niby jaka??

Od siebie dodam tylko, ze obecne awatary takze pelnia role informacyjna...
a no na przykład ktoś w swoim avarcie będzie miał flage POL no i już mamy jakąś informacje, inny przykład WTC - terroryzm, obrazek z red alerta - jego ulubiona gra ;-) wiele jest takkich rozwiązań ;-)

Klemens napisał/a:
zacytuje:
s2nto napisał/a:
- ma swoja wagę, a forum musi przechowywac


Przy obecnej liczbie uzytkownikow i zblizonej nie byloby to wielkim problemem...
ale może się pojawic większa ilośc użytkowników i co wtedy :P

Podsumowując emblemat/avart to jest znakomita sprawa przydatna dla każdego, nie wiele miejsca zajmuje na forum więc cóż za sprzeciw możemy usłyszec?
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Spider 
Pułkownik


Dołączył: 27 Maj 2004
Posty: 88
Skąd: Koluszki
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 12:06 am   

Ja zgadzam sie z Klemensem. Kolorystyka i stopnie tworzą dobrze dopasowaną całość, powodującą że nasze forum wygląda inaczej niż inne. Stopnie to już tradycja - ciężko mi wyobrazić sobie Sztab bez nich. Avatary nie są potrzebne a wręcz uważam, że zaszkodziłyby.
 
 
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   36%   7/19
Hipolit
Sierżant
Imperial Guard


Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: %systemroot%
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 10:40 am   

PANOWIE!

Zamiast gadac o pierdolach to DO ROBOTY!

rozmowa o kolorach forum i o awatarach, podsczas kiedy wszystko dziala bez zarzutow przypomina mi tematy w stylu, aborcja i eutanazja... jak nie ma o czym gadac lub specjalnie chce sie zataic tematy wazne to sie gada o pierdolach!

A teraz moje 3 grosze... Mnie kolory nie przeszkadzaja, i tak jestem daltonista :)

Serdecznie pozdrawiam

Hippo
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 10:45 am   

Cytat:
Mnie kolory nie przeszkadzaja, i tak jestem daltonista


To Twój problem.

A dyskutować zawsze można.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 6:46 pm   

Simon napisał/a:
No i skojarzyc z dana osoba, poniewaz kazdy mialby swoj wlasny, odmienny JotPeG...


Tu lekko się nie zgodzę. Doświadczeni userzy już stosunkowo łatwo zauważają nicki:)), zaś początkujący jeszcze nie byliby w stanie odróżniać awatarów...

s2nto napisał/a:
WTC - terroryzm


Echhh, coraz bardziej utwierdzasz mnie w moich poglądach. WTC powiadasz... A później może jeszcze swastyki etc.?? I co ja niby miałbym robić: cenzurować awatary????

s2nto napisał/a:
obrazek z red alerta - jego ulubiona gra


A nie łatwiej napisać w sygnaturce: "Red Alert - kocham tą grę!" ??:)) Sądzę, że w ten sposób funkcja informacyjna zostałaby zrealizowana jeszcze lepiej, gdyż wtedy dowiedziałyby się jeszcze osoby, które owej gry na oczy nie widziały i przez to nie skojarzyłyby obrazka:))))

s2nto napisał/a:
Podsumowując emblemat/avart to jest znakomita sprawa przydatna dla każdego


Pierwsza uwaga - jak coś jest dobre dla Ciebie, to nie pisz od razu, że dla każdego, ok?? Tym bardziej, że to nie jest prawda, popatrz choćby na wyniki głosowania...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 19