gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Gry bitewne
Autor Wiadomość
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 3:36 pm   Gry bitewne

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was gra lub ma zamiar rozpoczac grac w jeszcze nie tak slawne gry jak na PC zwane grami bitewnymi :?: :?: :?: ...(oczywiscie u mnie w miescie nie sa tak znane ale nie wiem jak to ma sie w miastach takich jak Krakow, Poznan itd)dla osob niezbyt prowadzonych w ten temat to gry bitewne to odmiana standardowych gier planszowych. Gracze dysponują określoną liczbą różnych jednostek. Rozgrywka dzieli się na tury, w trakcie których gracze w ustalonej kolejności wykonują ruchy. Każdy rodzaj jednostki dysponuje odmiennymi atrybutami, takimi jak szybkość poruszania się (zależy od niej zazwyczaj odległość ruchu), szansa obrony, szansa na atak oraz obrażenia. Kwestie losowe rozstrzygane są za pomocą przypisanego do danej gry rodzaju kostek. W niektórych grach poszczególne postacie tego samego rodzaju różnią się umiejętnościami, zdobywanymi w trakcie walki...Oczywiscie chcialbym wymienic informacje na ten temat jesli ktos wie duzo wiecej o tych grach niz ja dlatego zalozylem tez ten temat

Ostatni temat zamarł totalnie a osoba ktora go zalozyla raczej sie juz nie pojawia na forum wiec moze jednak dali bymsmy rade rozkrecic ten temat??zapraszam do dyskusji
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
zozol92 
Szeregowy


Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 10
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 10:11 pm   Re: Gry bitewne

Ja gram w Warhammera 40k (Chaosem). Wprawdzie figurki są drogie, ale zabawa świetna. Na pewno daje większą satysfakcję i przyjemność z gry niż na komputerze.

Asterix napisał/a:
...jeszcze nie tak slawne gry jak na PC zwane grami bitewnymi...


A dziwne, bo z tego co wiem to pierwsza edycja Warhammer Fantasty Battle wyszła w 1986r. :roll:
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 9:08 pm   

wiesz może i ukazały się wcześniej ale czy mają aktualnie taka samą bądź większą sławę co gry komputerowe??wątpię w to czy mają aż tak wielką... chociaż też należą do znanych gier szczególnie nie które tytuły

Też można powiedzieć że od niedawna uczestniczę w owych grach chociaż wiem dosyć dużo o nich to gram tak na poważnie od roku może troszkę dłużej...
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15