gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Każdy ma własną metryczke

Czy Twoim zdaniem SVV powinno zmienić "virusową" metryczkę na swoją własną - oryginalną?
tak
90%
 90%  [ 9 ]
nie
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon Sie 09, 2004 11:57 am   Każdy ma własną metryczke

No właśnie, tak, jak każdy ma własną metryczkę chrztu, tak każdy serwis powinien mieć moim zdaniem własną metryczkę oceniania gier. Zaczęło się chyba od tego, jak MAO dodał swoje teksty z VIRUS`a, co było w stu procentach usprawiedliwione. Nie uwzględnienie takowej "tabelki z liczbami" byłoby kradzieżą praw autorskich. Ale jeżeli piszemy własne recenzje, to nie podoba mi się stosowanie metryczki identycznej jak w Virus`ie. Wtedy my kradniemy pomysł na podsumowanie.
Nie podoba mi się to, że nie potrafimy mieć czegoś własnego, sztabowego i oryginalnego. Moim zdaniem powinniśmy stworzyć własną tabelkę do podsumowań. Kto jest za "virusową" metryczką a kto z tym, by mieć coś "własnego, sztabowego i oryginalnego"?
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Sie 09, 2004 12:47 pm   

trudno się nie zgodzić, warto by mieć coś własnego i oryginalnego, dlatego głosuję na tak (choć jako że nie jestem szczególnie zasłuonym czy zaangażowanym członkiem sztabu możecie podzielić głos przez 2 albo 3 :) ). Pytanie kto miałby przygotować takką metryczkę- z tym zawsze są problemy (no nie?). No i powinna być przynajmniej porównywalnej jakości do obecnej, żeby nie zamieniać powszechnego standardu na oryginalne badziewie :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon Sie 09, 2004 5:00 pm   

Nawet gdybyśmy próbowali zrobić tandetną metryczkę, to nie wiem czy to by się nam udało, poniważ SVV ma bardzo zdolny skład. :) A tak bez przechwalania się ;) to mysle, ze to nic trudnego, ale wykonawca takowej metryczki musialby znac HTML. Czemu? Ponieważ jest ona robiona w kodzie strony a nie wstawiana jako jpg. Oczywiscie moglibysmy zrobić coś takiego (*.jpg), byłoby może bardziej efektowne, ale ostatnio mamy mało miejsca na serverze (o ile sie nie mylę) i te cenne ostatnie kilobajty byłyby niepotrzebnie zabierane.
Wykonawcą czegoś takiego mogę być np. ja, ale czekam także na wasze propozycje.
A o ile dobrze pamiętam całkiem fajną tabelkę do oceniania mieliśmy w naszej gazetce.
Sprawa naprawdę do przedyskutowania, więc czekam na odpowiedzi!
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sie 09, 2004 7:26 pm   

Jestem przeciw. Czemu? Bo Virusowa metryczka jest bardzo wygodna. Bez problemu przyznake sie w niej punkty. Podsumowanie wszystkich kategorii daj ocene ogolna, bez zastanawiania sie czemu gra dostala tylko 58%, a nie az 59&.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Sie 16, 2004 6:10 pm   

Hmmm, dwie uwagi - nie widze wiekszych przeciwwskazan przeciwko stosowaniu zwyklej( hmmm - tradycyjnej?) 10-stopniowej skali ocen.


Co do wypowiedzi Wojmana - hmmm, Twoj argument moim zdaniem w pelni przemawia przeciwko procentowym, a juz absolutnie podlegajacym zsumowaniu ocenom. Co mam na mysli? Maly przyklad - przy wystawianiu ocen za oprawe audiowizualna gry w rodzaju np. Chessmastera nigdy nie wznioslyby sie powyzej 60% - a to wszak gra GENIALNA!

Ponadto - dobrze by bylo, jakbys mi wytlumaczyl, czym nalezy sie kierowac przy ocenianiu miodnosci gry, zaslugujacej na 37% by nie dac jej, przez niedopatrzenie, 38%:))))))))
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16