gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Jakiej opcji politycznej jesteś - test
Autor Wiadomość
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 7:45 am   

Czołem!

Backside napisał/a:
a np. fani progresywnego rocka nie zostaną rozgonieni z koncertu przez bataliony WszechŻuli, za słuchanie "szatanistycznych rytmów" :].
Również pozdrawiam!


Ależ szlachetny Backside:) Ja marzę o takiej sytuacji:) Marzę o takim koncercie:) Na razie w latach 90-tych odbyły się bodajże trzy edycje...Dlaczego się nie odbywają? Wszak świetnych polskich zespołów progresywnych nie brakuje, które śmiało mogą stawać w szranki z rockiem angloamerykańskim. Wszak odpowiednich hal, klubów, plenerów nie brakuje. Myślę też, że i sponsorów, ludzi, którzy by chcieli zainwestować pieniądze w takowy festiwal nie brakuje. Musi tylko dopisać druga strona, a z tym niestety jest problem. A mianowicie fani. Miłośników muzyki progresywnej w naszym kraju nie jest zbyt dużo. Rock progresywny nigdy nie osiągnął takiej pozycji-choćby w mediach w naszym kraju, jak metal czy punk rock. Jest sens organizować tematyczny festiwal dla zaledwie kilkuset fanów, którzy zapewne przyjadą. Bo fanów jest na pewno więcej, idzie to być może w tysiące, ale bractwo po prostu musi przyjechać. I z tym jest największy problem. Frekwencja zawsze była kiepska...

Co do Wszechżuli...To są dla mnie pajace, wykorzystywani przez speców od polityki. Progressi z zasady unikają przemocy. Jesteśmy na to po prostu zbyt dobrze wychowani. Choć przyznam, że próba rozgonienia progkoncerty mogła by skończyć się dla Wszechżuli tragicznie;) O satanistyczne teksty się nie boję. To akurat nie jest działka rocka progresywnego.

A jeżeli Samoobrona przypadkiem wygra albo Lepper? O kim to będzie świadczyć? O wyborcach...Wola ludu, demokratyczne wybory i trzeba będzie to uszanować. Tak czarnych wizji co do karabinów pod domem bym nie demonizował. I Leppera da się pozyskać do kliki politycznej.

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 10:13 am   

Ja naturalnie domyślam się, że rock progresywny nei ma nic wspólnego z np. heavy metalem, ale "jeśli fakty nie pasują, tym gorzej dla faktów" :].
BTW - w USA była jakaś rewelacja, że jak się puści na winylu Doors'ów od tyłu, to w pewnej piosence usłyszymy bodajże "My sweat satan" :].
Karabiny pod domem to naturalnei przesada - a brona (nie broń :D ) o których wspomniałem to już calkiem inna sprawa.

Zresztą - jak nie ma twardego rządy, a co gorsza rząd będzie za szerokim państwowym sektorem publicznym, to się okaże, że na koncert rocka progresywnego do miasta X nie dojedziesz nie mając samochodu, ani połaczenia autobusem, bo Kolejarze chcą kolejnych podwyżek, 15-stek, emerytur generalskich i kto wie czego jeszcze - w związku z tym tory zablokowane :].
Akurat musiałby to być zbieg okoliczności przy tych 2 wydarzeniach, ale częstokroć obserwowalismy strajki, z powodów wręcz niemożliwych (a jednak egoizm ludzi, i nie tylko w przypadku straty pracy, jest ogromny - zwłaszcza, że ludzie owego zawodu potrafiąsie naprawdę dobrze ustawić)
Również pozdrawiam :].!
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 11:13 am   

bierzesz pod uwagę kłopoty z dojechaniem z powodu strajków- weź i pod uwagę, że tzw liberałowie mogą całkowicie zlikwidować PKP w ramah oszczędności skoro ta się nie opłaca :) wtedy też ciężko będzie podróżować :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 2:11 pm   

Akurat tego nei biorę pod uwagę, bo nigdy nie było o tym mowy :]. Zresztą było by to strasznie nie liberalne - kasowanie połączeń kolejowych, bez wprowadzenia podwojonej ilości PKS'ów czy innych środków transportu spowodowałoby stan, gdzie ludzie nie będą mogli dojeżdzać do pracy, co naturalnie niszczyło by zarówne mało biznesy (a to juz bardzo nieliberalne :>) jak i fabryki.
I jestem przekonany, że jeśli likwidacja pństwowej kolei by jednak nastąpiła, to razem z prywatyzacją tego sektora :]. Jeśli nie wiesz mamy jedną prywatną linię kolei, zajmącą się narazie tylko przewozem towarowym - oczywiście nie ma własnych torów i płaci za używanie PKP, ale jest firmą prywatną (CLK - jakoś na C się zaczynało, ale na tyle dawno o tym czytałem, że zupełnie zapomniałem :])
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 6:10 pm   

A teraz nowy test - tym razem znajomość programu.
Nie bójcie się jednak - jest to bardzo podobny test na kilkanaście pytań, a nie sprawdzian pisemny :D .

http://www.wprost.pl/ankietawyborcza2005/

Mi wyszło wprawdzie, że w 68% popieram program PiS'u i Po, ale już w 62% PSL'u :D .
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 6:42 pm   

hehe - zgodność w 75% z PO i Demokraci.pl, następnie SDPl i SLD po 56%.
Co ciekawe na ostatnim miejscu jest Samoobrona 18% ...
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Radzik
Chorąży
The pissmaker ;-P


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 123
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 7:44 pm   

PO - 68%
Mikke - 62%
PiS i demokraci.pl - 56%
SDPL i SLD - 50%
PSL - 37%
LPR - 31%
Samoobrona - 12%
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   13%   3/22
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 4:26 am   

Mam bardzo podobne wyniki, co mande - jedyna różnica w pierwszej czwórce, to mniejsza zbieżność z PD - 62%, 56% oprócz SLD i SDPL u mnie zdobył także Korwin-Mikke. Muszę przyznać, iż dziwi mnie trochę słaby wynik Demokratów - wydawało mi się, że jestem bliższy tej partii, zwłaszcza w kwestiach społecznych( bardziej, niźli Platformie). Ale rozpaczać nie będę:))

Backside napisał/a:
Akurat tego nei biorę pod uwagę, bo nigdy nie było o tym mowy :].


Zdziwisz się, ale zdarzają się takie głosy - nieśmiałe, żadna partia oficjalnie też się pod nimi nie podpisze( bo byłby to wyborczy strzał samobójczy), ale tworzenie wszelkich tych spółek "krewniaczych" PKP ma w sumie na celu zlikwidowania PKPu jako państwowego molocha - taktyka małych kroczków.

A żeby nie brzmiało nierealnie, to pamiętajmy, iż w równie postkomunistycznych Czechach kolej sprywatyzowano. I o dziwo nie przynosi strat.

Backside napisał/a:
Zresztą było by to strasznie nie liberalne


Ee, czyli zastąpienie jednego etatyzmu przez drugi? Wiedz, iz liberałowie( ekonomiczni) wyznają opętańczą wręcz wiarę w niewidzialną rękę rynku - jeśli istnieje popyt na jakąś usługę( tu akurat transport), to momentalnie znajdzie się osoba, która go zaspokoi. Jeśli zaś będzie on niewielki, to skutki jego niezaspokojenia będą właściwie nieodczuwalne, ergo oznaczało to, że państwo( czyli tak naprawdę my wszyscy - podatnicy) dopłacaliśmy do niedochodowego interesu - czyli marnotrawiliśmy środki.

Backside napisał/a:
I jestem przekonany, że jeśli likwidacja pństwowej kolei by jednak nastąpiła, to razem z prywatyzacją tego sektora :].


Oczywiście - tyle że prywatni właściciele raczej nie byliby zainteresowani w utrzymywaniu połączeń( zasadniczo przewożących powietrze) między wszystkimi Wólkami i tu się zaczyna (społeczny) problem. Przestrzegam przed definiowaniem "prywatyzacji" jako "dalej to samo, tyle że za cudze pieniądze"!:)
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 11:46 am   

Już słyszałem pogłoski, że od przyszłego roku osobowe i pospieszne podrożeją o 100%- zobaczymy ile w tym prawdy. Ogólnie zgadzam się z Klemensem, choć ciężko mi zrozumieć czemu owe "przewożące powietrze" pociągi składają się często z pięciokrotnie większej liczby wagonów niż byłaby potrzebna w najbardziej kryzysowym wypadku- przynosi to spore straty i może od tego należałoby zacząć uzdrawianie PKP.

A przy okazji z testu wynikło mi, że w 50% popieram SO :P Także Sztabowicze strzeżcie się co przy mnie piszecie ;]
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14