gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie są wasze ulubione gry?
Autor Wiadomość
Pat 
Szeregowy


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 49
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:24 pm   Jakie są wasze ulubione gry?

Moja ulubiona gra to (jak na razie) Call of Duty World and war(czyli 5 część z serii Call of Duty).
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   84%   11/13
SanchoPL 
Kapral


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 111
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 8:00 am   

Może byś tak rozwinął swoją wypowiedź? Ja tam lubię wszystkie call of duty ze względu na zróżnicowane misje i całkiem fajne bronie. Podoba mi się też dynamiczna akcja i tryby multiplayer. Dla mnie call of duty to jedna z najlepszych gier.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   55%   11/20
Pat 
Szeregowy


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 49
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 3:16 pm   

Mi w Call of Duty5 najbardziej podoba się miotacz ognia,ppsh,koktajl Mołotowa,i wszystkie misje.
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   84%   11/13
Gordon 
Szeregowy


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Pomorze Zachodnie
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 12:55 pm   

Mam „trochę” ulubionych gier strategicznych Rts
Ale najlepiej wspominam i wracam nieraz do niej to „Starowinka”

Star Wars :Rebellion

Wydana została przez LucasArts w 1998 roku
(Jest to protoplasta Empire At War)

Gra rozgrywa się po 4 części filmu Gwiezdne Wojny (po zniszczeniu pierwszej gwiazdy Śmierci )

Mamy możliwość wyboru miedzy :

Sojusz Rebeliantów
I
Imperium Galaktyczne

Sporo jak na tak wiekową grę okrętów/myśliwców około 20 na stronę
Jest oczywiście Imperial Star Destroyer , Gwiazdka i Mon Calamari Cruiser
Siły podzielone na ekonomie /siły naziemne / kosmiczne plus jednostki specjalne i oczywiście bohaterowie z Lordem Vaderem i Lukiem na czele

Jest możliwość grania na max 200 planet (na początku zajęte jest jakieś 12%)
Resztę trzeba zając siłą lub dyplomacją

Walka w tej grze nastawiona jest bardziej na potyczki w kosmosie na ziemi podawane są szybkie wyniki ..

Muzyka jest nie do pobicia no i ten klimat ...

Gra ma możliwość granie po sieci
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 3:13 pm   

Gordon napisał/a:
Ale najlepiej wspominam i wracam nieraz do niej to „Starowinka”

Star Wars :Rebellion


Nie ukrywam, iż także memu sercu ta gra jest bliska, jak dla mnie jest najbliższą klimatycznie pierwowzorowi grą strategiczną osadzoną w gwiezdnowojennych realiach.

Nawet się kiedyś wykosztowałem i sobie sprowadziłem oryginał tej gry :wink:
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
rander 
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 19
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 7:55 am   

Lubię tryb Skirmish w Warzone 2100.Ma do wyboru całkiem sporo różnego rodzaju plansz,można wybrać czy rozpocząć grę bez baz, z podstawowymi bazami czy też z zaawansowanymi,tak samo jak stopień rozwinięcia technologii wojskowej.
Ten tryb jest tylko w nowych wersjach tej gry,akurat używam tu wersji 2.2.1 (niby pełnej,uznanej za stabilną,ale kody już nie działają w tej wersji ).
Poza tym często gram w trybie MultiPlayer,pod warunkiem jednak że inni gracze nie stosują kodów,bo spotkałem się z tym i to już kilka razy,przykładowo moje fabryki niby produkowały czołgi a ich wcale nie było na planszy w miejscu dostawy,a później okazało się że jeden z graczy przy użyciu odpowiedniego kodu po prostu zamienił je na " swoje " i w szybkim tempie rozwalił moją bazę....
Poza tym gra jest trudna według miary; W trybie T3 technologia jest najbardziej zaawansowana i jeśli dobrze pomyślisz z początku to wygrasz bez problemu,w trybie T2 technologia jest nieco mniej zaawansowana i trudniej jest wygrać,w trybie T1 chyba już najtrudniej bo masz do dyspozycji tylko podstawową broń tą znaną z pierwszej kampanii w zwykłym trybie gry.
Niestety,gra nie jest bez błędów i potrafi zamknąć się w nieoczekiwanym momencie,a przy wyborze szczególnie dużych plansz po prostu " zacina się " i masz wrażenie że po prostu komputer się zawiesił,wszystko działa w bardzo spowolnionym tempie i nie jest to raczej wina komputera bo przecież gra ma słabe wymagania sprzętowe które mój komp całkowicie spełnia.
Poza tym można wybrać tryb gry w dwie,cztery lub też maksymalnie osiem osób.
W trybie MultiPlayer możesz grać pod warunkiem że gra nie jest pod hasłem (wtedy ma symbol kłódki i jest dostępna tylko dla osób które je znają ).
Poza tym w trybie MultiPlayer czy Skirmish możesz zawierać sojusze z innymi graczami jeśli wybierzesz tryb gry dla przynajmniej czterech osób,ale do tej pory nie wiem dokładnie jak to się robi,zauważyłem tylko do tej pory że jeśli gracz jest twoim sojusznikiem jednostki obronne po prostu nie są w stanie używać ognia dla jego jednostek i akceptują go jak swoje.
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   11%   1/9
Astacius 
Szeregowy


Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 9:29 pm   

Tu z tych na poważnie:
StarCraft
Diablo2
World of Warcraft
WarCraft3
Mount&Blade
Total War
A tu żeby się rozerwać:
Call of Duty
GunZ: The Duel
Counter Strike 1.6
Red Orchestra Ostfront 41-45
Warhammer 40k: Dawn of War
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Pat 
Szeregowy


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 49
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 3:41 pm   

Teraz bardziej mi się podoba Supreme Commander w obliczu wroga.W podstawowej wersji gry kampania jest super ale w dodatku jest zdecydowanie gorsza.Według mnie najfajniejszymi jednostkami są te eksperymentalne.W dodatku jest 4 frakcja.Z nich (UEF,Cybranie,Aeonowie,Seraphimowie)wszystkich lubię cybran ze względu na najciekawiej wyglądające jednostki i budynki szczególnie powiększająca sie z każdym ulepszeniem tarcza.
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   84%   11/13
stasiu123 
Szeregowy


Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:10 pm   

Mount and blade (strategia ale i tak ją lubię)
a i Call Of Duty Modern Warfare
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   77%   7/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14