gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
III Zjazd Sztabu!
Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Maj 18, 2004 9:22 pm   III Zjazd Sztabu!

Czasu do wakacji zostalo jeszcze troszke i ciut ciut, niemniej dobrze by bylo juz powoli zaczac sie zastanawiac nad zagadnieniem Zjazdu Sztabu.

Czy bylibyscie zainteresowani taka forma integracji? Gdzie Waszym zdaniem ow zjazd mialby sie odbyc? W jakim terminie owo wydarzenie winno miec miejsce? Ile czasu trwac - dzien, dwa, wiecej? Jakie fundusze bylibyscie w stanie poswiecic na en cel?

Czekam na konstruktywne propozycje - prosze tez pamietac o tym, by owo miejsce bylo dostepne dla jak najszerszego grona Sztabowiczow( dlatego np. Sanok czy Szczecin odpadaja:)))))))).
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Maj 18, 2004 11:02 pm   

Witam!

To może ja pierwszy się wypowiem w kwestii Zjazdu. Jestem bądź co bądź związany z historią tej inicjatywy. Sama idea Zjazdu, bezpośredniego spotkania, konfrontacji, wymiany pomysłów, myśli, poglądów, ma niebagatelne znaczenie dla każdej wirtualnej organizacji. Jest ukoronowaniem jej istnienia i potwierdzeniem integracji członków. Moja odwieczna propozycja odnośnie Zjazdu tygodniowego w Tatrach(Zakopane) mimo swojej atrakcyjności spotykała się z odmową. Wpływ na to miały warunki czasowo-finansowo-terminowe. Stąd dotychczasowe Zjazdy jednodniowe w Warszawie(a raczej taki kilkunastogodzinny desant), które jednak nie grzeszyły frekwencją. Dlatego też pomysł kolejnego Zjazdu, tym razem zlotego środka-trzy dni. W grę wchodzi albo lipiec albo sierpień. I teraz kwestia tego, kto w jakim miesiącu i terminie może sie stawić. Będzie to na pewno piątek, sobota, niedziela. Trzy dni, to podstawa, a dalszy pobyt zależy od rozwoju sytuacji, możliwości. Pomijając aspekt finansowy-ten jest konieczny, w najlepszej sytuacji z planowaniem są osoby tylko uczące się. Osoby, które pracują będą musiały brać pod uwagę urlop. A teraz co do miejsca. Warszawa była o tyle idealna, żę to centrum i multum połączeń. W perspektywie trzech dni nie mogą to być rejony skrajne na mapie. Musi to być region w miarę bliski dla większosci. Jeżeli miasto, to dla odmiany np. Poznań albo Wrocław. I co wtedy? Zwiedzanie miasta, sesje w kafejce internetowej, gry planszowe ktoś może przywiezie.Jeżeli region, to rozmawiałem ostatnio z Klemensem na temat Gór Świętokrzyskich albo regionu Malborka. A tym samym łazikowanie, zwiedzanie, smak przygody, kontakt z naturą, wypoczynek. gry terenowe(z mapą, drużynowe). Bardziej optuję z Górami Świętokrzyskimi. Ale czy trzy dni, to nie będzie zbyt krótko? Pozostaje jeszcze kwestia noclegu. W mieście na wynajem, ale ktoś musi z nas tam mieszkać, być. Jeżeli góry, to pole namiotowe, może jakieś domki? Klemens ma ponoć jakieś kontakty w Górach Świętokrzyskich...
Niezależnie od powyższych aspektów, ten Zjazd musi się po prostu odbyć. Zjazd pojednania, przełomu, kto wie, czy to nie ostatnia deska ratunku...
Kiedy w styczniu odchodziłem byłem pewien, ze Sztab nadal będzie należycie funkcjonował, tym bardziej, ze przybyło kilka nowych twarzy. A tu sytuacja zmieniła się z miesiaca na miesiąc. Owszem, Sztab przechodził różne kryzysy, ale ten jest zbyt poważny, aby go bagatelizować. Dlatego też poczuwam się mimo ograniczenia czasowego wznowić działalność. Lista dyskusyjna-kwintestencja każdej wirtualnej organizacji-wręcz padła-rzecz nie do pomyslenia...Zebrania zawieszono...Strona jest wręcz martwa. Tak być nie może. Statek idzie na dno. Należy spuścić szalupy, dopłynąć do lądu i zbudować nowy. Tym lądem będzie Zjazd Sztabu. A budulcem my sami, nasza wiedza, doświadczenie, wola walki. Radzę potraktować to powaznie. Żadne śmiechy czy żarty tu niczego nie zmienią. Musi być konstruktywna rozmowa. Niech kazdy wypowie się w tej kwestii.

Pozdrawiam!
Pułkownik Perkun
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Maj 19, 2004 3:34 pm   

Ja sie niestety na nim niepojawie i bardzo rzałuje ale zjazd powienien trwać 2-3 dni w warszawie lub jej okolicach , jakieś pole namiotowe albo coś w tym rodzaju. a kasa jak kasa okolo 100zł za osoba...
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 6:21 pm   

Kochany Andrew Wojowniku. Czy mogę poznać przyczynę, dlaczego nie będziesz mógł przyjechać? Z tego, co widzę udzielasz się sporo, więc twoja osoba wielce pożądana.

Co wy z tą Warszawą? Wlaśnie z Klemensem chcemy raczej uniknąć molochów. A ma ktoś jakieś kontakty pod Warszawą? Może ktoś ma działkę? Jeżeli pod Warszawą, to trzy dni raczej wystarczą. Ale to musi być pewne miejsce. Ja proponowałem Zakopane i Tatry. Samo to już jest za wiwat. Wolnych kwater jest tam pewnie więcej, niż turystów. I tydzień pobytu przynajmniej, bo na dwa czy trzy dni, to szkoda czasu i pieniędzy. Ale rozumiem, że bariera finansowa rzędu 500, 600zł, jest dla wielu nieosiągalna. I dlatego pomysł trzydniowego(ale może być też więcej) Zjazdu. Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, ale z Klemensem myślimy nad Malborkiem albo Górami Świętokrzyskimi. Ja, ze względu na swój sentyment do gór, bardziej optuję za Górami Świętokrzyskimi. Tym bardziej, iż Klemens ma tam kogoś znajomego, był tam też w ubiegłym roku. Kwestia tylko, czy w grę wchodzi pole namiotowe czy może taniej wyjdą domki? Coś Klemens na ten temat wiesz? Jeżeli pole, to tachamy namiot ze sobą. Ja gdzieś dwójkę mam. Choć osobiście wolałbym domek:) Jaki pieniądz wchodzi w grę? Na pewno trzeba policzyć koszty podróży czy to pociągiem czy to autokarem(co taniej wyniesie) w tą i z powrotem. Ale jedzenie można już wziąść własne na te trzy czy cztery dni. Nie wiem, ale może 300zł, 400zł wystarczy...? Wiadomo, ze najpierw spotykamy się wszyscy w Kielcach. Więc trzeba sprawdzić kursy autobusów. Niewątpliwą atrakcją jest sam Świętokrzyski Park Narodowy. Jakie miejscowości tam wystepują jako potencjalne kwaterunki? Spoglądam na mapę i widzę: Święta Katarzyna(jest camping), Nowa Słupia(jest camping), poza tym Święty Krzyż, Bieliny Kapitulne. Klemens-więcej informacji oczekujemy.

I zapraszam do dyskusji.
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 6:42 pm   

Spokojnie, mosci Perkunie, nie rozpedzaj sie - poki co tylko Ty i ja zadeklarowalismy sie, ze raczej bedziemy na tym zjezdzie, gdziekolwiek by mial miejsce. Ja ponadto zastrzegam sie, iz termin dwoch pierwszych tygodni sierpnia zdecydowanie dla mnie odpada.

Poki co poczekajmy na deklaracje innych, zebysmy nie rozmawiali po proznicy. Mogloby to tez rodzic wrazenie, ze wszystko juz ustalone, a wielu osobom owe ustalenia moga nie pasowac...

Zeby tez nie bylo nieporozumien po poscie Perkuna - chcialbym uniknac Wawy, aczkolwiek tez nic nie bede mial przeciwko zjazdowi i w tym miescie.

Kto wiec bylby zainteresowany JAKIMKOLWIEK zjazdem?
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Falcon
Chorąży


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 1
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 7:22 pm   

Jak dla mnie to najlepiej okolice Poznania, nie koniecznie sam poznan. znam miejsca gdzie mozna w miare tanio przenocowac.

co do terminu, to hmm...to w okolicach 26 czerwca najlepiej:P a potem to odpada i tydzien lipca i pierwszy sierpnia

P.S.
fajnie by bylo was wszystkich zobaczyc:)) i sie pifka razem napic

pozdrawiam
Falcon
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 8:12 pm   

Heh... ja to za bardzo to nie mam nic do gadania... na jaki kolwiek zjazd to może i bym się wybrał tak jak to było np. na II zjeździe, bo może będe w Wawie i można by było się spotkać, ale to i tak nie jest pewne, a nie chce żebyście sobie mną jednym zawracali dupe i psuli cały zjazd...

Widzę że chcecie zrobić coś... "na wiekszą skale", a na to nie ma już kasy, bo to jest główny problem dla którego nie pojade (no i jeszcze to że jestem za młody stara przecież mnie nie puści :( ).

Gdybym miał chociaż osiemnastke to raczej by wyszło ale tak to dupa... :( Przykro mi ja nie pojade a nie chce was kisić w Wawie bo już tam byliście z milion razy...
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 11:43 pm   

Zjazd- piekna inicjatywa, niestety mnie na nim zabraknie

I nic z tym zrobic nie moge- cale wakacje spedzam w Anglii :( .

No, chyba ze tak jak proponuje Falcon, zrobimy zjazd pod koniec czerwca. Konkretnie to do 28, bo wlasnie wtedy wylatuje.
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 7:14 pm   

No ja mam 4 miesiace wolnego, ale chyba bede jakas prace bral, bo mam spory debet w kasie, a rodzice jeszcze wiekszy :( . Nawet te 300 zl na 3 dni to troche sporo :( . Ale nocleg + piwa i tanie wina, bez jedzenia, bo po co ? :) - moze do 100 zl sie wyrobie :)

MAO - fajnie masz z Ta Anglia, tez chcialem gdzies wyjechac popracowac czy cos za granice. Jedziesz tam w celach rekreacyjnych czy zarobkowych i kiedy wracasz?
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 8:18 pm   

Kull --> I w jednych i drugich. Przede wszystkim mam, zamiar zrealizowac jedno z moich dzieciecych marzen i odwiedzic station Manchesteru.
Kiedy wracam? Hm, ciezka sprawa, mam nadzieje ze.....nigdy! Ale to nie bedzie takie proste, wiec pewnie zawitam do Polski w pazdzierniku.
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 10:20 pm   

MAO pod twoją nieobecność komu dasz dowództwo nad sztabem :?:
Przecież nie może być cisza przed burzą (burza=MAO). Ta cisza miała by trwać 3-4 miesiące :?: Nie nie nie, trzeba nową burze a raczej tornado dać... ;)
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:00 am   

Witam Sztabowiczów.
Teraz ja chciałbym się wypowiedzieć na temat zjazdu. Jako, że w Sztabie już trochę jestem - te kilka miesięcy - to mam pewne wyobrażenie na temat tego, co się dzieje w życiu Sztabowym... A właściwie jego braku.
Na początek chciałbym poinformować, że na zjazd przyjadę, jeśli koszty nie przeskoczą moich skromnych możliwości.
Jeśli chodzi o miejsce zjazdu, to Warszawa była już dwukrotnie i trzeci pobyt w stolicy byłby nietaktem. Może dalibyśmy szansę innym miastom? Mowa była o Poznaniu. To jest dobry pomysł moim zdaniem. Nie dlatego, że mieszkam niedaleko, ale Poznań jest w mniej więcej centrum Polski i sprawa z dojazdem z różnych stron Polski nie jest tak skomplikowana (i nie tania) jak w przypadku naszych gór. Fakt, w górach było by bardzo pzyjemnie, ale dwie osoby - Klemens i Perkun - jak to teraz wygląda, mogą tylko tam pojechać. Dlaczego? Ano chodzi głównie o koszty panowie, nie oszujujemy się. Polska jest biedna, a co za tym idzie - i my jesteśmy biedni. Często tak bywa w życiu, że nie możemy robić tego, na co mamy ochotę. Mowa była też o rekreacji podczas zjazdu (jeśli nie na forum, to omawiałem do na privie z Perkunem): czy bez gór Sztabowicze nie potrafią się zrelaksować? Przecież już sam fakt, że będziemy razem i będziemy mogli swobodnie wylać wszystko to, co nas boli w kilka (naście - niedoczekanie, ale nie wypada nie wierzyć) par oczy. Przecież dajmy na to w Poznaniu też można się bawić: o rozmowie już mówiłem, można by było się umówić do kafejki na wspólne granie, do pubu na zimne piwo, moglibyśmy pójść do na jakiś film w kinie, koncert czy coś innego - będzie tego pełno na początku wakacji. I nie zapomnijmy, że głównym tematem - jak Perkun pisze - ma byćpojednanie i rozmowa na temat dalszych losów Sztabu.
Także reasumująs ja głosuję na Poznań. Wszystkich Sztabowiczów, którzy są zainteresowani zjazdem zapraszam i niższym stopniem zobowiązuję do wymiany poglądów na ten temat.:)

Pozdrawiam
Porucznik Gonzo
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 5:08 pm   

Hmm Poznań :?: No jestem za, bo tutaj większe szanse... ale początek wakacji to ja raczej spędze we Francji o ile zdam - qrde czemu ja taki tępy jestem i nie moge pojąć tego że jak nie zdam to będe miał przejebane :?: :!::idea: Także Poznań dostaje ode mnie głos :!:
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Czw Maj 27, 2004 2:00 pm   

także na Poznan glosuje kolejna osoba, czekam na wypowiedzi innych, a miedzy innymi takich gooru jak Klemens i Perkun
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Maj 27, 2004 3:32 pm   

Dla mnie Poznań nie stanowi problemu. Połączenia mam zarówno pociągiem(na Kutno albo na Toruń i do Poznania), Polskim Ekspresem(bezpośrednio) czy autobusami PKS. Kwestia tylko lokum w Poznaniu lub...pod Poznaniem. Zerkam na mapę i widzę Wielkopolski Park Narodowy. Bez względu na miejsce, musi być tam osoba, która zna teren i załatwi lokum bądź pole namiotowe. Wszak w grę wchodzą trzy dni. A tym samym dwa noclegi. A może Poznaniu istnieje możliwość wynajęcia pokojów w jakimś Akademiku? Choć wolę na łonie natury...:)
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15