gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Homoseksualizm
Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 10:12 pm   

Hunter napisał/a:
Co do adoptowania dziecka przez homoseksualistów, Ajm, wybacz, ale jak się dziecko przyzna, że ma dwie matki, albo dwóch ojców to nie ma życia w czasach nietolerancji.


Rzecz w tym, że jest to coś, co wymaga zmiany... W podobnej sytuacji -mówię o wrogim nastawieniu społeczeństwa- były (i w pewnym stopniu nadal są) zgwałcone kobiety, homoseksualiści w ogóle czy różne inne grupy...

Hunter napisał/a:
Więc nie ma to sensu.


Więc nie zgadzam się, żeby to traktować jako uzasadnienie status quo.

Inna sprawa- dla dziecka najważniejsze jest imho to, żeby miało dom i w nim miało zapewniony pełen azyl przed często wrogim mu światem. A sierocińce i domy dziecka absolutnie czegoś takiego nie zapewniają...
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 8:15 am   

Tutaj więc już wchodzimy z dział nietolerancji na skalę światową. Teraz łatwiej się jest zapytać, kto jest tolerancyjny bo niestety ręke podniesie mniejsza część ludzi.
Co do adopcji to owszem nie mówie, że nie mogą bo dom dziecka to faktycznie najgorsze co może ich spotkać, ale jeśli para homoseksualna pomyśli choć przez chwilę to dojdzie do tego na jaki wyrok może skazać dziecko adoptując je. Wyobrażasz sobie jak będzie wyglądało jego codzienne, szkolne życie?
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:03 pm   

Hunter napisał/a:
Co do ślubów też nie jestem za - bo to jest już medialne rozgłaszanie homoseksualizmu co mi się nie podoba.


Twoim zdaniem tylko na tym polegają homoseksualne "śluby"? To po co są one zawierane przez pary homoseksualne? Na czym Twoim zdaniem polega różnica?

FifiCz napisał/a:
Ale dlaczego ma wychowywać dzieci i zawierać małżeństwo?


Pomińmy spójnik "i" - czy pozwoliłbyś homoseksualistom na zawieranie małżeństw (czy związków partnerskich wedle nowomowy) bez możliwości adopcji dzieci?

Cytat:
Tutaj więc już wchodzimy z dział nietolerancji na skalę światową. Teraz łatwiej się jest zapytać, kto jest tolerancyjny bo niestety ręke podniesie mniejsza część ludzi.


I w związku z tym?

Hunter napisał/a:
Wyobrażasz sobie jak będzie wyglądało jego codzienne, szkolne życie?


Pewnie tak jak dzieci murzyńskich w czasach Martina Luther Kinga - i w związku z tym?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 7:59 am   

Klemens napisał/a:
i w związku z tym?


To, że takie dzieci nie mają życia.

Klemens napisał/a:
Twoim zdaniem tylko na tym polegają homoseksualne "śluby"?


Nie, ale tak w większości przypadków się, a nie napisałem, że ciche śluby mi przeszkadzają ;) .
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 9:58 am   

Klemens napisał/a:
To, że takie dzieci nie mają życia.


A czy dzieci z sierocińca je mają?

Hunter napisał/a:
nie napisałem, że ciche śluby mi przeszkadzają


Czyli generalnie byłbyś za legalizacją związków partnerskich?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 5:24 pm   

Klemens napisał/a:
Czyli generalnie byłbyś za legalizacją związków partnerskich?


A czemu nie? Homoseksualista ma prawo do prawnej i legalnej miłości jak każdy inny człowiek.


Klemens napisał/a:
A czy dzieci z sierocińca je mają?


Nie, ale te przynajmniej są odizlowozane z innymi od środowiska, a w tym przypadku dziecko pary homoseksualnej zostałoby zdeptane przez środowisko.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 8:04 pm   

Hunter napisał/a:
A czemu nie? Homoseksualista ma prawo do prawnej i legalnej miłości jak każdy inny człowiek.


Czyli akceptowałbyś możliwość wzajemnego dziedziczenia po sobie z mocy ustawy takich partnerów, jak też i możliwość ich wzajemnego dziedziczenia po sobie?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 8:25 pm   

Hmm jeżeli przekładam to na swój język poprawnie to tak :D
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 12:59 pm   

Hunter napisał/a:

Nie, ale te przynajmniej są odizlowozane z innymi od środowiska, a w tym przypadku dziecko pary homoseksualnej zostałoby zdeptane przez środowisko.


Para homoseksualna również może adoptowane dziecko w miarę potrzeby izolować dziecko. Nie sądzę co prawda, żeby w ogóle takie postępowanie było zbyt korzystne, ale czasami może rzeczywiście być jedynym rozwiązaniem. Uginanie się pod taką presją społeczeństwa prowadziło choćby do tego, że zgwałcone kobiety ukrywały ten fakt. Pewnych rzeczy nie należy traktować jako danego z góry faktu, ale coś co można zmienić i nie jest to wcale głupi idealizm, ale raczej konieczność w drodze do uporania się z pewnymi problemami.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 4:25 pm   

Ajmdemen napisał/a:
ale raczej konieczność w drodze do uporania się z pewnymi problemami.


Mądrze mówisz i pomału przekonujesz mnie do swych racji :P
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 5:46 pm   

Klemens napisał/a:
Pomińmy spójnik "i" - czy pozwoliłbyś homoseksualistom na zawieranie małżeństw (czy związków partnerskich wedle nowomowy) bez możliwości adopcji dzieci?


Najlepiej, żeby zlikwidowano Urzędy Stanu Cywilnego i przekazano zawieranie małżeństw w ręce kościołów(mówię to o wszystkich religiach , nie tylko o KRK czy o samym chrześcijaństwie, tak dla jasności). Tylko gdzie ateiści zawieraliby małżeństwa?

Adoptowane dzieci homoseksualistów- przecież jeśli powiedziałyby komuś o swoich rodzicach, to zostałyby wyśmiane, wyzywane i najprawdopobniej prędzej czy później pobite.

Żeby sprawa była jasna- nie chcę zabijać homoseksualistów(to na nk już wykasowałem, z skrajnie prawicowego warhoła zmieniłem opcję polityczną na centroprawicę), dopóki nie wchodzą z buciorami w moje życie niech taki człowiek żyje, może być nawet moim kumplem, ale tylko dopóki nie zacznie mi się narzucać ze swoją orientacją(a może zboczeniem???Nie wiem, czy tak to nazwać wypada.). Podobnie działa to w druga stronę.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 6:12 pm   

FifiCz napisał/a:
Najlepiej, żeby zlikwidowano Urzędy Stanu Cywilnego


Błąd.

FifiCz napisał/a:
Tylko gdzie ateiści zawieraliby małżeństwa?


Właśnie dlatego, a ponieważ w dzisiejszych czasach połowa kościoła jest tak przepełniona korupcją, że homoseksualistom takowych nie daliby.

Co do dzieci źle to ująłeś - one by zostały zabite. Właśnie za to, że są dziećmi parą homoseksualistów,
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 8:01 pm   

FifiCz napisał/a:
Najlepiej, żeby zlikwidowano Urzędy Stanu Cywilnego i przekazano zawieranie małżeństw w ręce kościołów


Pragnę na wstępie zauważyć, iż USC zajmują się także rejestracją narodzin i zgonów - co z tymi faktami?

Ale to ciekawa wypowiedź, pozwolę więc sobie zadać kilka pytań, które mi się nasuwają odnośnie dalszych konsekwencji licząc na szczerą i wyczerpującą odpowiedź:

1) no właśnie - co z ateistami? Co z przedstawicielami religii, które nie są zarejestrowane w Polsce (vide zoroastrianizm czy kościół scjentologiczny)?
2) co z przedstawicielami religii, które po prostu nie przewidują czegoś takiego, jak instytucja małżeństwa (vide buddyzm)?
3) co z przedstawicielami religii dopuszczających wielożeństwo (vide islam)?
4) co ze związkami osób różnych wyznań?
5) co z osobami, które nie spełniają kanonicznych wymogów danego wyznania (vide rozwodnicy tudzież rodzeństwo cioteczne w przypadku katolicyzmu etc.)?

A teraz niejako wracając do tematu:

FifiCz napisał/a:
przecież jeśli powiedziałyby komuś o swoich rodzicach, to zostałyby wyśmiane, wyzywane i najprawdopobniej prędzej czy później pobite


I dlatego, że społeczeństwo jest nietolerancyjne, mają cierpieć tak potencjalni rodzice, jak i dzieci w sierocińcach? Społeczeństwo trzeba wychowywać - jak zobaczą kogoś raz na pół roku, to faktycznie mogą być wrodzy, jak raz na dwa dni, to to minie.

Idąc tym tropem - murzynów u nas też się nie lubi, a więc powinniśmy im odmawiać azylu?

FifiCz napisał/a:
dopóki nie wchodzą z buciorami w moje życie niech taki człowiek żyje, może być nawet moim kumplem, ale tylko dopóki nie zacznie mi się narzucać ze swoją orientacją(a może zboczeniem???Nie wiem, czy tak to nazwać wypada.)


Mam więc proste pytanie - czy akceptowałbyś oficjalne zawarcie związku małżeńskiego w Polsce (z prawem dziedziczenia z mocy ustawy i wspólnego rozliczania się z podatków) pary, która tam w żadnych Paradach Równości nie maszeruje?

Jeśli nie - dlaczego? Przecież to Ty w takiej sytuacji wpychasz się buciorami w ich prywatność.

Hunter napisał/a:
w dzisiejszych czasach połowa kościoła jest tak przepełniona korupcją, że homoseksualistom takowych nie daliby


Nie daliby nigdy - bo na to nie pozwala Kodeks Prawa Kanonicznego. To zupełnie inna kwestia. I raczej nie ma tu co liczyć na jakiekolwiek zmiany.

Hunter napisał/a:
Co do dzieci źle to ująłeś - one by zostały zabite. Właśnie za to, że są dziećmi parą homoseksualistów,


Grubasów też się nie lubi, a z osób o zabawnych nazwiskach czy imionach się śmieje. Czy z tego powodu należałoby izolować takie osoby w sierocińcach?

Pytanie do Huntera i FifiCza - homoseksualizm to coś wrodzonego (jak choroba genetyczna czy kolor oczu), czy też nabytego od społeczeństwa (jak kultura języka czy religia)?

Pytanie do Ajma - przyjmując, iż homoseksualiści mają prawo do związków partnerskich i adopcji: a co ze związkami poligamicznymi i poliandrycznymi, że o jeszcze bardziej mieszanych nie wspomnę? Czy im także przyznałbyś prawo do legalizacji prawnej i adopcji?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 9:13 pm   

Klemens napisał/a:
Pytanie do Huntera i FifiCza - homoseksualizm to coś wrodzonego (jak choroba genetyczna czy kolor oczu), czy też nabytego od społeczeństwa (jak kultura języka czy religia)?


Ani tego, ani tego. To jest wybór indywidualny. Sami decydujemy o naszej seksualności. To jest kwestia tego co zajdzie w naszym mózgu. Nie jest to ani choroba genetyczna jak ty to nazwałeś, ani też wpływ społeczeństwa, z którym sie na codzień spotykamy.

Klemens napisał/a:
Nie daliby nigdy - bo na to nie pozwala Kodeks Prawa Kanonicznego. To zupełnie inna kwestia. I raczej nie ma tu co liczyć na jakiekolwiek zmiany.


I tutaj potwierdza się moja teza, którą wygłosiłem na ostatniej Religii - Katolicyzm wbrew naukom jakie głosi jest nietolerancyjny i taka jest prawda. I to nie tylko wobec homoseksualistów. I jak tu być wierzącym :P ;)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 9:23 pm   

Hunter napisał/a:
To jest wybór indywidualny. Sami decydujemy o naszej seksualności.


Czyli co - mówisz sobie "od dziś podobają mi się chłopcy, niewiasty zaś są be?" Bo na tym polega "wybór indywidualny"...

Hunter napisał/a:
Katolicyzm wbrew naukom jakie głosi jest nietolerancyjny i taka jest prawda.


Wybacz, ale w takim razie walnąłęś głupotę, mieszasz, jak to się "fachowo" mówi, systemy normatywne. Czy jeśli powiem, że kupię od tego, kto mi zaproponuje najniższą cenę, to czyni mnie to nietolerancyjnym wobec innych oferentów?

No i jedna stanowcza uwaga - nie myl katolicyzmu z niektórymi jego "przedstawicielami". To że taka pani Gienia spod siódemki czy proboszcz jest nietolerancyjny etc. nie czyni takowym całego katolicyzmu.

Hunter napisał/a:
I to nie tylko wobec homoseksualistów.


Dla przykładu?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14