gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Homoseksualizm
Autor Wiadomość
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 2:29 pm   

Ajmdemen napisał/a:


Raynale, idąc tropem Twojego myślenia można uznać, że ludzie, którzy uważają homoseksualizm za cechę wrodzoną, zaraz zaczną uważac również za takowe inne cechy, np skłonność do zabijania innych ludzi. I każą nam tolerować (tfu, znów to słowo) morderców, bo tacy już się urodzili.

Skłonność do zabijania innych ludzi, homoseksualizm - "cechy" to wrodzone czy może nabyte?
Cesare Lombroso to twórca antropologicznej szkoły prawa karnego. Jego teorie antropol. typu przestępcy ("urodzony morderca", "morderca z urodzenia"), oparte na założeniu predyspozycji do zbrodni (40% przestępców takimi sie rodzi - głosił), wspierane badaniami czaszek itp., zostały obalone, odrzucone juz na pocz. ubiegłego wieku. W literaturze i filmie (klasy B raczej) mają sie jednak dobrze.
Istoty homoseksualizmu nie zgłębiałem. Stać mnie jedynie na opinie literacko- publicystycznej proweniencji, wiec - niewiele warte. Czy on jest wrodzony, czy nabyty - nie mam pojęcia..
Nie możesz więc, Ajmdemenie, twierdzić, że podążasz tropem mojego myślenia. Do czego sie natomiast przyznaję?
Uderzył mnie otóz absurd, polegający na traktowaniu homoseksualizmu jako choroby. Chorobę nalezy leczyć. Jeśli tak, leczenia wymagałaby spora część populacji, wiec zapewne trafi na długotrwałe zwolnienia, rentę może (gdy "choroby" wyleczyc sie nie da :) ,a zwyciężą partie głoszące taki pogląd).
Nasza słuzba zdrowia tego dodatkowego ciężaru już na pewno nie uniesie
:D , zwłaszcza jesli dołoży sie rzesza symulantów "głodnych" rent :D .....ufff

PS. A na co symulantów stać - udowadniają troche wcześniej Agent i Hipolit:D
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 5:36 pm   

Skoro możliwości są dwie: cecha wrodzona lub nabyta (ewentualnie jakaś pośrednia) i żadna nie jest udowodniona ani żadna nie jest obalona, to nie ma nic dziwnego w tym, że każdy wybiera sobie tę, która mu się podoba :) A partie, o których mówisz, będąc krytycznie nastawionymi do samego homoseksualizmu jako takiego wybierają sobie "opcję choroby" i trzeba przyznać, że współgra to z ich ogólną koncepcją. Głupie uproszczenie? Może, ale nie pierwsze i nie ostatnie, szczególnie jeśli chodzi o politykę :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Czw Cze 16, 2005 10:06 pm   

:D AVE TOWARZYSZE :D

Nie wiem jak wy ale ja brzydzę się homosexualistami, czuję do nich wstręt i obrzydzenie. Zapytacie pewnie dlaczego? Otóż rozumiem związek kobieta-mężczyzna ale nie mogę sobie wyobrazić facet-facet, kobieta-kobieta. Związki homosexualne wywoluja u mnie wymioty i mieszane uczucia. Normalne pary będę zawsze tolerował ale związki homosexualne to coś paskudnego i odrażającego. Gdybym był rzeczywistym Cezarem i bym rzadzil teraz w Polsce to wszystkich gejow i wszystkie lezbijki wyslalbym na zsylke do lagrow na Syberii. Jestem bezwględny? Tak poniewz zwiazki homosexualne psują harmonie i lad spoleczny wywolujac u innych osob tak jak u mnie oburzenie i wstręt.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 10:36 pm   

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Gdybym był rzeczywistym Cezarem i bym rzadzil teraz w Polsce to wszystkich gejow i wszystkie lezbijki wyslalbym na zsylke do lagrow na Syberii. Jestem bezwględny?


Mniejsza z tym...
Ciekaw tylko jestem, co zrobiłbyś z samym sobą...

Żeby daleko nie szukać - Gajus Swetoniusz Trankwillus w "Żywotach Cezarów" napisał:" Pod względem obyczajności nic nie naruszyło jego dobrej sławy prócz konkubinatu z Nikomedesem". Itd.itd...(Ossolineum 87, s.52-53 i 25)
........

Boski Juliusz - jak wielu starożytnych - był biseksualny.
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 10:53 am   

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Nie wiem jak wy ale ja brzydzę się homosexualistami, czuję do nich wstręt i obrzydzenie.


Może to niezbyt chwalebne, ale prawo do tego masz.

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Otóż rozumiem związek kobieta-mężczyzna


Zbytek łaski:)))

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
ale nie mogę sobie wyobrazić facet-facet, kobieta-kobieta.


A ktoś każe Ci tak wysilać swą wyobraźnię?? Jak ja czegoś nie lubią, to staram się o tym nie myśleć.

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Normalne pary będę zawsze tolerował ale związki homosexualne to coś paskudnego i odrażającego.


I tu pięknie mieszasz pojęcia. "Tolerancja" nie polega na akceptowaniu tego, co Ci się podoba, lecz przeciwnie, aprobowaniu odmienności, poglądów niezgodnych z Twoimi.

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Tak poniewz zwiazki homosexualne psują harmonie i lad spoleczny wywolujac u innych osob tak jak u mnie oburzenie i wstręt.


Niby jak psują??!! Jakim prawem zaglądasz innym ludziom do łóżka, podglądasz ich życie intymne, mieszasz się do ich prywatności?? Dlaczego naruszasz ich wolność, nakazujesz im, kogo mają kochać, z kim mają spędzić resztę swego życia??
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 10:15 pm   

Klemens napisał/a:

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Tak poniewz zwiazki homosexualne psują harmonie i lad spoleczny wywolujac u innych osob tak jak u mnie oburzenie i wstręt.


Niby jak psują??!! Jakim prawem zaglądasz innym ludziom do łóżka, podglądasz ich życie intymne, mieszasz się do ich prywatności?? Dlaczego naruszasz ich wolność, nakazujesz im, kogo mają kochać, z kim mają spędzić resztę swego życia??


I niby jaki ład społeczny :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Nie Lip 03, 2005 8:21 pm   

Cytat:
Niby jak psują??!! Jakim prawem zaglądasz innym ludziom do łóżka, podglądasz ich życie intymne, mieszasz się do ich prywatności?? Dlaczego naruszasz ich wolność, nakazujesz im, kogo mają kochać, z kim mają spędzić resztę swego życia??


Widze ze niezle namieszalem i uruchomilem proces zywej dyskusji i dobrze.
Oglonie rzecz biorac dostrzeglem szereg krytyki do tego co napisalem i dobrze.
Homoseksualisci to margines spoleczny ludzie ktorzy jak juz wspominalem dają zły przyklad do nasladowania i wywyoluja u mnie i u innych ludzi wstręt i zgorszenie. To jest mój pogląd wiem ze nie powinienem sie mieszac do tego ale jak jest temat to mam prawo sie wypowiedziec powiedziec co ja sadze i mysle i nkit nie musi sie kierowc w swoim postepowaniu tym co napisalem.

No tu to przesadziles koles ja nie nie wiem jak ty ale ja nie
Cytat:
zaglądam ludziom do łózka

Co ty masz mnie za jakiegos zboczenca? Hamuj sie!!!
Nikogo nie podgladam (no moze rok temu sąsiadkę obok) hehe.
Nikomu nie narzucam swojej woli ani nie kaze zyc tak jak ja chcem wyrazam tylko swoje poglady ktore są moimi spostrzezeniami i wrazaja to co ja mysle
Nie przypominam sobie abym wczesniej napisal ze wlazilem komus do lozka. Co ja jakis pedal?

Cytat:


[ Dodano: Nie Lip 03, 2005 9:33 pm ]
Cytat:

tu pięknie mieszasz pojęcia. "Tolerancja" nie polega na akceptowaniu tego, co Ci się podoba, lecz przeciwnie, aprobowaniu odmienności, poglądów niezgodnych z Twoimi


jestem tolreancyjny ale nie do tego stopnia nie wszystkie rzeczy mozna tolerowac.
Poza tym to jest tylko moj poglad ja tak mysle i nie narzucam swojej woli innym generale Klemensie

Cytat:
A ktoś każe Ci tak wysilać swą wyobraźnię?? Jak ja czegoś nie lubią, to staram się o tym nie myśleć

jest temat wiec i rodzi sie prawo pisania nawiazujacego do danego temtu i co najwazniejszego zapisywania swoich mysli, przemyslen i spostzrezen. Nikt mi nie kaze lubie bardzo powysilac swoja bujna wyobraznie :mrgreen:

Do raynale

Cytat:
Mniejsza z tym...
Ciekaw tylko jestem, co zrobiłbyś z samym sobą...


Co bym zrobil sam z soba? Nic. Lepiej pomysl co bys ty zrobil ze soba :D

Cytat:
Boski Juliusz - jak wielu starożytnych - był biseksualny.


Wielki przywódca i organizator polityczny i wojskowy a okazł się tym kim się okazł bisexulaistą
chlopak obuplciowy fuu :P [/quote]
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Sro Lip 06, 2005 5:23 pm   

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Co ty masz mnie za jakiegos zboczenca?

Spoko i OK.:
GEJUSZEM J.C. to nie jesteś :!: ...
...
PS.Ja się jeszcze brzydzę żabimi udkami i szpinakiem, ale obnoszę się z tym rzadko - na tym forum: pierwszy raz.
Niemniej:
kto się chce dławić takimi daniami, niech ma za swoje :) . Toleruję i tę mniejszość :) .
(-) Życzliwy heteroseksualista, czyli gaynale(tfu!)raynale :D
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Czw Lip 07, 2005 11:26 am   

AVE BRACIE!!!

Cytat:
GEJUSZEM

Cytat:
Wiesz mógłbym to uznac za obrazliwe ale taki nie jestem bo widzę że z ortografią u ciebie cienko oj cienko wiec lepiej to popraw jezeli nie chcesz byc uwazanym za analfabete.

:D
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
_FaRaOn_
Szeregowy


Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 8
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Nie Sie 28, 2005 6:02 pm   

Ludzie najczęściej krytykują to czego nie rozumieją albo to czego się boją.
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   77%   7/9
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Sie 28, 2005 8:41 pm   

Cóz - rzeczywiście trudno jest mi pojąć pociąg seksualny bądź miłosny do drugiego mężczyzny (i chyba nie tylko mnie :]), bo nie jest "normalny".

Jeszcze trudniej jest to zrozumieć teraz, kiedy sobie popatrzymy na te tysiące lat życia człowieka, kiedy zawsze górował związek hetereseksualny, a homoseksualiści zawsze stanowili mniejszość - a i pewnie do czasu kiedy człowiek zaczął żyć w jako takiej cywylizacji nikomu by do głowy nie przyszedł pomysł związku nieheteroseksualnego.

A strach idzie za nieznanym - szczególnie u osób starszych. Chyba kolejny raz przypomnę Konopielką - akcja toczy sięw latach '50/'60 na wsi o której "zapomniał świat" (w Polsce), a więc była pozbawiona elektrykifakcji, dobrych dróg czy jakiejkolwiek szkoły, a ludzi żyli własnym, spokojnym, rolniczym trybem życia. Nie ważne jaka jest fabuła - ważna jest mentalność tych ludzi i tradycje, które są przekazywane z pradziada na dziada na ojca na syna pewnie od pokoleń. Na początku do jednego z bohaterów - Kaziuka - przybywa tajemniczy wędrowny mędrzec, który przepowiada przyszłość i mówi "Ryby będą biegali, wilcy będą latali, a bociany będą pływali. Chłop z chłopem, a baba z babą". Wywołało to jak najbardziej duże przerażenia w tych ludziach - był to coś nie dopomyślenia, jakby wymysły szatana.

Więc nie ma w tym nic dziwnego co piszesz _FaRaOnie_.
I dobrze, że dodałeś "najczęściej". Ale i tak racji raczej nie masz, bo ludzie najczęściej krytykują to co im się nie podoba, co jest sprzeczne z ich gustami i przekonaniami (a więc znajomych, modę, muzykę, polityków itd).
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Sie 28, 2005 9:02 pm   

ja bym powiedział, że zdanie wypowiedziane przez Faraona jest prawdziwe, ale jest truizmem, który nie wnosi wiele do dyskusji. Bo problem związany z homoseksualizmem jest taki, że homoseksualiści domagają się większych swobód zaś część heteroseksualistów uważa, że owo poszerzenie swobód odbywa się kosztem pozostałej części społeczeństwa. To że niektórzy krytykują i będą krytykowali homoseksualizm jako taki raczej się prędko nie zmieni podobnie jak fakt, że niektórzy chrześcijanie krytykują islam, szyici sunnitów, etc. I zgadzam się z reguły ze strachu bądź braku zrozumienia
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sie 28, 2005 10:22 pm   

Ja nie toleruje homoseksualistów z kilku przczyn:

1. W przypadku gejów powiedzenie "mam cie w d****" jest jak najbardziej na miejscu. Nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak tylek moze zastepowac kobiecy narzad pluciowy.
2. Homoseksualiści domagają się prawa do adopcji dzieci. A z jakiej racji mają wychowywać dzieci. Niechaj znajdą sobie normalną drugą połowe i niech dzieci mają w naturalny sposób jesli koniecznie chca je miec.
3. Uwazam, ze jedynie kobiety i mezczyzni powinni miec prawo do zwiazkow malzenskich.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 6:34 pm   

Czas odkurzyć ten wątek z brodą, gdyż zagadnienie ponownie wywołało emocje.

Pozwolę sobie tu wkleić ostatni post Ajma:

Ajmdemen napisał/a:
Chyba był już odpowiedni temat i propnuję tam przenieść nasze posty, choć sam nie mogę sobie odmówić przyjemności... :)

FifiCz napisał/a:

Ale dlaczego ma wychowywać dzieci i zawierać małżeństwo?

No jasne, niech się cieszy tym co ma a nie bezczelnie się domaga praw przysługujących wszystkim...

FifiCz napisał/a:
Przecież Homoseksualista dzieci mieć nie może i faworyzowanie ich(jak robi to UE) prowadzi do wyginięcia ludzkości.

W sprawie wyginięcia ludności- obecnie raczej można się obawiać przeludnienia, niż wyginięcia :)
I nie wiem czy można podchodzić do homoseksualizmu jako "towaru", którego "podaż" zależy od "ceny" :)

FifiCz napisał/a:
Dzieci zaadoptowane przez parę homo najprawdopodobniej też tacy będą.

Nawet jeśli, co z tego? Ewentualny homoseksualizm wychowanego dziecka to (mimo że przecież jesteśmy zasadniczo tolerancyjni?) armageddon jak rozumiem? I jeśli to dziecko wychowane przez parę homoseksualną, to jest to zapewne jeszcze straszniejsze?

Warto też pamiętać o tym, że sprzeciwiając się takiej zmianie popierasz stan obecny, czyli pozostawieniu dzieci w domach dziecka wraz z wszelkimi z tym związanymi patologiami.
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 7:33 pm   

Co do adoptowania dziecka przez homoseksualistów, Ajm, wybacz, ale jak się dziecko przyzna, że ma dwie matki, albo dwóch ojców to nie ma życia w czasach nietolerancji. Więc nie ma to sensu. Co do ślubów też nie jestem za - bo to jest już medialne rozgłaszanie homoseksualizmu co mi się nie podoba.

I taka małą dygresja dotycząca hipisów. Fificz - oni istnieją i mają sie dobrze choć wolę anarchistów :D
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16